דף הבית חוק ומשפט נזיקין איזה פיצוי אפשר לקבל מחברת התעופה בעת איחור או ביטול בטיסה?
איזה פיצוי אפשר לקבל מחברת התעופה בעת איחור או ביטול בטיסה?
עידן שלומן 29/04/19 |  צפיות: 1793

סיטואציה אחת: חיכיתם חודשים ארוכים והגיע היום של הטיסה המיוחלת. זה הנופש עליו חלמתם במשך שנים. הגעתם לשדה התעופה אבל מתברר לכם שהטיסה מתעכבת עוד ועוד ועוד... כעת כבר הפסדתם את הלילה הראשון במלון וגם הטיול המתוכנן ליום השני בסכנה.

סיטואציה שניה: ההודעה הפתיעה אותך וידעת שזו חובה להגיע לטקס גם אם זה מעכשיו לעכשיו. רכשת כרטיס, מיהרת לשדה התעופה והטיסה מתעכבת עוד ועוד ועוד ולאחר שעות ארוכות הבנת שאיחרת לטקס.

סיטואציה שלישית: זו הפגישה שאמורה לשנות את הכל. בדיוק את המשקיע הזה חיפשת במשך תקופה ארוכה ועכשיו הסכמתם על פגישה "באמצע הדרך" בינכם. יש לו זמן קצר ולכן רכשת כרטיס בחברה סדירה ובמטרה להגיע מספר שעות לפני הפגישה החשובה. אבל הטיסה מתעכבת עוד ועוד ועוד עד שלפגישה כבר לא תגיע ואולי גם העסקה כולה תבוטל.

סיטואציות מהסוג הזה ורבות אחרות שדומות להן מתרחשות כמעט מדי יום בשדות התעופה השונים בעולם וגם כאן אצלנו בישראל. לעתים זו טיסה סדירה ולעתים צ'רטר, לעתים טיסה פנימית או בינלאומית ולפעמים טיסת המשך עם עצירות בדרך או טיסה ישירה. לכולם מכנה משותף אחד שהוביל לחקיקת חוק שירותי תעופה – איחורים מוגזמים ומזיקים בטיסות.

חוק שירותי תעופה נועד להפחית את כמות האיחורים בטיסות מכל סוג שהוא במטרה להטיב עם הצרכן הישראלי, בין אם הוא טס מישראל לחו"ל, בתוך ישראל או מחו"ל לישראל. בכל המקרים הללו מטפל החוק שמחייב את חברות התעופה בפיצויים שונים על מקרים שכאלו וקובע להם רף סטנדרט שיש לעמוד בו כדי שלא ישלמו על כך מכיסן.

פיצוי על איחור בטיסה לא ניתן באופן אוטומטי על כל איחור אלא על איחורים בקריטריונים מוגדרים כמובן והבסיס לכל אלו הוא שלנוסע יש כרטיס טיסה עם זמן נקוב, הוא הגיע לשדה התעופה בזמן והטיסה מאחרת בשעתיים לפחות. כאן מתחיל סל ההטבות והפיצויים להם זכאי הנוסע.

הבסיס הוא מתן סיוע בשדה התעופה ביחס למשך העיכוב בטיסה – מזון ושתיה, אפשרות לאמצעי תקשורת כולל 2 שיחות ומעל הכל – מתן יחס וטיפול בעיכוב בטיסה כולל דיווח לנוסעים.

כאשר מדובר על איחור משמעותי יותר בטיסה ישנו פיצוי על עיכוב בטיסה שכולל כבר מתן אפשרות ביטול כרטיס הטיסה ואז החזר כספי תמורתה או טיסה חלופית לבחירת הנוסע. אם הטיסה החלופית שמתאימה עבורו יוצאת רק בעוד שעות ארוכות, הוא יהיה זכאי גם ללינה בבית מלון עד לזמן הטיסה כולל הסעה למלון וחזרה.

במקרים חמורים יותר של איחור משמעותי מעל 8 שעות בטיסה מדובר גם על מתן פיצוי כספי נוסף על כל ההטבות והפיצויים הקודמים ובעיקר בטבלה שמגדירה בצורה ברורה את הזכויות של הנוסע לתבוע פיצוי מחברת התעופה ביחס למרחק היעד שלו וזמן האיחור וכן הלאה.

חוק שירותי תעופה שיפר משמעותית את היחס של חברות התעופה לנוסעים בישראל וגם הקטין בצורה דרסטית את איחורי הטיסות שהם ארוכים מעבר לשעתיים. בדרך זו כולם יוצאים מרווחים.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 עידן שלומן

עידן שלומן, מומחה לקידום אתרים בחברת Signup קידום אתרים.

קידום אתר זה מתבצע על ידי Signup קידום אתרים באינטרנט אשר עוסקת בשיווק וקידום אתרים באינטרנט. 


מאמרים נוספים מאת עידן שלומן
 
איזה פיצוי אפשר לקבל מחברת התעופה בעת איחור או ביטול בטיסה?
29/04/19 | נזיקין
חוק שירותי תעופה נועד להפחית את כמות האיחורים בטיסות מכל סוג שהוא במטרה להטיב עם הצרכן הישראלי, בין אם הוא טס מישראל לחו"ל, בתוך ישראל או מחו"ל לישראל. בכל המקרים הללו מטפל החוק שמחייב את חברות התעופה בפיצויים שונים על מקרים שכאלו וקובע להם רף סטנדרט שיש לעמוד בו כדי שלא ישלמו על כך מכיסן.

התנהלות נכונה במצב של מחלת מקצוע
22/04/19 | נזיקין
הביטוח הלאומי חשוף לתביעות רבות מדי יום, בעיקר תביעות של עובדים שונים על תאונות עבודה וזכויות שונות שיש להם, ואחד התחומים שהופכים ליותר נפוצים בתביעות ביטוח לאומי הוא תביעות של מחלת מקצוע.

סלון פאות קאסטם בירושלים
08/04/19 | אופנה
פאות הולכות וכובשות נתח שוק גדל מיום ליום, וכבר מזמן מדובר בתופעה בה נשים רבות נוהגות להחליף פאות אחת לכמה ימים או שבועות, ובדרך זו משנות בצורה משמעותית את המראה החיצוני שלהן.

כיצד עורך דין לשון הרע יכול לעזור לך?
18/02/19 | נזיקין
חוק לשון הרע מאפשר לכל מי שנפגעו מתמונה, טקסט או אמירה כלשהי שפורסמה ברבים ופגעה בשמם, לתבוע פיצוי גם ללא הוכחת נזק בשל כך.

חוק טיבי לפיצוי במקרים של איחורים וביטולים בטיסה
18/02/19 | נזיקין
ניתן לומר די בוודאות שאחמד טיבי איננו מחברי הכנסת הפופולאריים בישראל אבל ניתן לומר גם באופן ודאי שמרבית הישראלים מברכים בעת האחרונה על חוק טיבי שחוקק בעניין ביטולי או איחור של טיסה.

איך עורך דין מנהלי יכול להגיש עתירה מנהלית לבית המשפט?
21/01/19 | חוק ומנהל
האם אתם מרגישים שנפגעתם, קופחתם או נדרשתם לתשלום שאינו הוגן על ידי רשות ציבורית כלשהי (משרד ממשלתי, עירייה, מוסד ציבורי...) ואתם לא יודעים כיצד להתמודד מולם?

ייפוי כוח מתמשך על פי חוק הכשרות המשפטית והאפוטרופסות
19/01/19 | חוזים
כולנו מתבגרים עם השנים ומגיעים לגיל מתקדם בו יש סיכוי הולך וגובר למחלות קשות יותר מאשר בעבר, וחובה עלינו לחשוב על מצב בו נהיה (חס ושלום) במצב קוגניטיבי ירוד או בעלי מוגבלות נפשית / גופנית לטפל בעניינינו בצורה עצמאית. במידה וכך יהיו פני הדברים – מי תרצו שיטפל בכם וידאג לכם?

איך לתבוע פיצויים מקסימליים מול חברות הביטוח השונות?
24/12/18 | נזיקין
אתם צעירים ונמרצים ודואגים לעתיד. לכן אתם משלמים מדי חודש לאורך עשרות שנים עבור ביטוח סיעודי לחברת הביטוח שלכם באופן פרטי או לקופות החולים. ואז מגיע הרגע הקשה בו אתם הופכים סיעודיים, בין אם עכב הגיל שלכם (זקנה) או עכב אירוע שעברתם (תאונה, מחלה וכו').

חברת הדמיות אדריכליות לעיצוב הבית שלך
22/12/18 | אדריכלות
יזמים וקבלנים בענף הבנייה לא יכולים כיום אפילו לדמיין כיצד בעבר הרחוק לא נעשה שימוש בהדמיות תלת מימד לפני תחילת הבנייה, במהלכה ובעיקר בסיום תהליך הבנייה והמעבר לתהליך מכירת הדירות.

איזה פיצוי ניתן לקבל מחברת התעופה?
22/12/18 | כללי
ענף התעופה בישראל עבר שינויים רבים בשנים האחרונות ואין מדובר רק על עשרות חברות תעופה חדשות שהוסיפו קווי תעופה רבים מישראל לעולם בכלל ולאירופה בפרט. מדובר גם על חוק שירותי תעופה שגרם לשינוי משמעותי ביחס שבין חברות התעופה לנוסעים וחיזק את הכוח של כל נוסע מול חברות התעופה הגדולות במקרה של שירות לקוי מצדן.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI