דף הבית אימון אישי אימון אישי אימון עסקי- מה כדאי לדעת
אימון עסקי- מה כדאי לדעת
ami hury 01/09/11 |  צפיות: 3630

בעשור האחרון כולנו לעדים לפריחה של טרנד הקאוצ'ינג,על כל רבדיו, אחד הרבדים הפופולאריים בתחום הקאוצ'ינג והמבוקשים ביותר הוא התחום של האימון העסקי.

אימון עסקי הוא תהליך שבו המאמן העסקי והמאומן שהוא בעל עסק או יזם עסקי, או אולי מנהל עסק פועלים ביחד במטרה ללמוד איך העסק יוכל לפעול בצורה טובה יותר כדי להשיג רווחיות גבוהה יותר. אימון עסקי מתנהל כתהליך של דו שיח בין המאמן האישי המתמחה בתחום של אימון עסקי לבין המאומן.במהלך התהליך לומד המאמן להכיר את מיומנותיו וכישוריו של המאומן, אך גם את נקודות התורפה של המאומן , בהמשך לומד המאמן את מטרותיו ושאיפותיו של המאומן ובהתאם לנתונים הללו בונה המאמן תכנית פעולה עסקית שמתאימה הן למטרות של המאומן והן למיומנותיו של המאומן והן למאפייניו . בהמשך מחוייב המאמן להעניק ליווי עסקי מעשי שיסייע למאומן להתגבר על הקשיים והמעשיים שבהם נתקל המאומן במהלך היישום המעשי של תכנית הפעולה שנכתבה עבורו.

חשוב להבהיר שיש הבדל לא קטן בין אימון עסקי לבין ייעוץ עסקי , אימון עסקי הוא תכנית אימון שפועלת בהתאם לעקרונות האימון (הקאוצי'נג) במהלך אימון עסקי יש מערכת יחסים מיוחדת בין המאמן למאומן , אימון עסקי נועד בעצם לסייע למאומן לפתח את היכולות הקיימות בו שבעזרתן הוא יוכל להגיע להישגים עסקיים טובים יותר ורווחיים יותר, ואילו ייעוץ עסקי ניתן ע"י יועץ עסקי שמכין תכנית עסקית שיש לבצע אותה כדי להשיג את היעד והמטרה שהציב לעצמו בעל העסק, אולם ההבדל הוא שהיועץ העסקי אינו מתחשב ומתייחס לרמת מסוגלותו של בעל העסק וליכולותיו השונות של בעל העסק, כך שבעצם יתכן שהתכנית העסקית שהוכנה ע"י היועץ העסקי שיש לו הרבה ידע והבנה בתחום העסקים היא כלל לא מתאימה לאותו איש עסקים , לאופיו וליכולותיו.

בשנים האחרונות אנשי עסקים רבים כאשר הם נקלעים למשבר או כאשר הם רוצים להמריא לפסגות חדשות, או להשיג יעד כלשהו בעסק שלהם,הם מעדיפים להעזר במאמנים אישיים עסקיים ולא ביועצים עסקיים שכלל אינם מתייחסים לפן האישי וכלל אינם מנסים להבין את אופיים ואת כישוריהם של אותם בעלי עסקים אלא מכינים להם תכנית עבודה עסקית מבלי לנסות לבדוק האם אותו בעל עסק מסוגל בכלל להתמודד עם אותה תכנית


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 ami hury

עמי חורי - קידום אתרים מקצועי

הומלי - לוח דירות למכירה ודירות להשכרה

מגי בן יהודה - אימון אישי

דורון ארמוזה - קבלה מעשית 


מאמרים נוספים מאת ami hury
 
נדל"ן מסחרי
15/11/15 | נדל"ן
נדל"ן מסחרי, המוכר גם בשם נדל"ן עסקי, הינו תחום בעולם הנדל"ן הכולל מבנים אשר אינם משמשים למגורים, אלא לצורך מגוון צרכים עסקיים ומסחריים: מבני תעשייה, חנויות, משרדים, מחסנים, אולמות אירועים, בתי קפה ומסעדות, מגרשים וכדומה.

שוק הנדל"ן באשקלון
20/08/12 | נדל"ן
בשנים האחרונות, ובמיוחד החל משנת 2009, זוכה אשקלון לביקורות חיוביות ביותר מפי אנשי נדל"ן ובכירים רבים בעולם הדירות. התעניינות רבה נרשמה בקרב הציבור הישראלי ומתווכים רבים מרכזים עבודתם בעיר החוף

בית חכם – נוחות בשלט רחוק
20/06/12 | בית חכם
דמיינו לעצמכם שאתם נכנסים הביתה ביום חם במיוחד. בלחיצת כפתור שעל יחידת שליטה שתלויה על הקיר אתם סוגרים את הווילונות עד לחצי, מדליקים את המזגן שכבר מכוון על הטמפרטורה הרצויה לכם ומפעילים את הטלוויזיה כי בדיוק מתחילה מהדורת החדשות.

גירושין ע"פ גישור
כאשר זוג מתחתן כל דבר נראה שהכל טוב ולכן אין שום עילה לנו לחשוש לגירושין אבל מדי פעם יש מצבים לא נעימים לאחר שבני הזוג ניסו הכול ברם מבינים שעדיף שכל צד ילך לדרכו , הזוג מבין שמצב זה עדיף מאשר להמשיך לחיות בצוותא אבל לבד מבחינה רגשית. אם קורה מצב שבני הזוג החליטו ללכת סופית שגירושין הוא הפיתרון הגמור אז מתחיל תהליך ארוך.

חברות להפקת אירועים – מפיקים את המקסימום
באיזה שהוא שלב בחיים כמעט כל אחד יצטרך לארגן עריכה של שמחות. אירוע אינו צריך להיות רק ברית, בר מצווה אותו אירוע יוכל להיות גם כן מסיבה לחברי הצוות וגם חגיגת יום הולדת יחד עם ידידים. כך או כך, לכל אירוע נדרשת התכוננות רבה, וכגודל חשיבות האירוע כך תהיה המידה של ההכנה הנדרשת. לעיתים עלולים התכנונים להימשך לתקופה של מספר שבועות, בזמן שהאירוע אינו מתמשך רק כמה שעות בלבד. כתוצאה מהכמות הרבה של הפרטים הדורשים הרבה ארגון, נהיה מצב שמפלס הלחץ בתקופה שלפני המאורע עצמו עולה במיוחד. מה שגורם שבסופו של דבר האנשים המארגנים את האירוע זוכרים את אותה התקופה הלחוצה שקדמה למסיבה יותר מהאירוע עצמו. מי שיכול להקל

ניהול תיקי השקעות
18/03/12 | השקעות
לאחרונה הרבה מאוד אנשים מחזיקים ברשותם תיק השקעות. ההשקעה יכולה להיות במט''ח, בקרנות נאמנות ובכל השקעה כלשהי שהם מקווים להשיג ממנה תמורה הולמת. מידי פעם סכום הכסף שמנוהל בתיקי ההשקעות הוא משמש נתח רציני מהונו של האדם, ולפעמים גם סכום הכסף מושקע לחיסכון בשביל הפנסיה או גם לרכישת דירה.

פיתוח קול כמעט הכל
01/03/12 | מוסיקה
עניין פיתוח קול הוא למעשה תהליך המיועד לשפר את היכולת הקולית של האדם. פיתוח קול מושג דרך אימונים מסויימים אשר מדריכים את הבן אדם לפתח את המקסימום מהיכולת הקולית שלו. בפיתוח קול נעשה תרגול במגוון שיטות המכשירות את הבן אדם לבצע שימוש נכון בפוטנציאל הקולי שברשותו.

תוכנת תיווך
08/02/12 | תוכנה
במרוצת השנים עסקי מכירת וקניית הדירות הפכו ליותר ויותר מפותחים. פיתוח זה הביא רבים להקים חברות תיווך שמעניקות שירותי תיווך מיוחדים ומקצועיים לאנשים פרטיים וכן גם לגופים עסקיים שמעוניינים בכך. באמצעות תוכנת תיווך בה משתמשים מתווכים מקצועיים יותר ומקצועיים פחות, ניתן להגיע ביתר קלות למיקסום הזמן והרווחים.

ניהול תיקי השקעות
אנשים חוסכים כסף ומשקיעים אותו בתיק השקעות שהם בונים, בדברים שהם מאמינים בהם, בחברות שהם מאמינים בהם, אתה יכול להשקיע בחברה טכנולוגיה שאתה מאמין בה כל כך ולהרוויח עליה שהחברה הזאת באמת מתחילה לזנק למעלה. הכול תלוי בכל אחד ובמה שהוא חושב ומעריך סיכון על חברות

אימון עסקי- מה כדאי לדעת
בעשור האחרון כולנו לעדים לפריחה של טרנד הקאוצ'ינג,על כל רבדיו, אחד הרבדים הפופולאריים בתחום הקאוצ'ינג והמבוקשים ביותר הוא התחום של האימון העסקי.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI