דף הבית רוחניות שפת האור ההשפעה הרגשית של הצבעים והמסרים שמעבירים זרי פרחים
ההשפעה הרגשית של הצבעים והמסרים שמעבירים זרי פרחים
פרחלי 28/10/11 |  צפיות: 13905

כיצד פרחים מעוררים רגשות?

אתם מכירים את ההרגשה שאיתה אנו מתעוררים לפעמים בבוקר: "היום בא לי ללבוש חולצה בצבע תכלת". לפעמים שמלה כתומה היא הדבר היחיד שאפשר לקחת בחשבון, ולפעמים משלוח פרחים בצבע אדום בוהק היא הבחירה המועדפת שלנו. מהיכן החיבור הזה לצבעים? האם צבע מסוים משפיע עלינו בדרך מסוימת, בשונה מצבע אחר? מהיכן נובעת המשמעות שאנשים מייחסים לצבע של הרכב אותו הם בוחרים לקנות??

לשדר מסר בעזרת צבעים

צבעים מסוימים מעוררים אותנו לאהבה ורומנטיקה, צבעים אחרים משרים בנו רוגע ושלווה, ויש כאלו אשר מחיים בנו את קצב החיים. בהתאם לכך, אנו יכולים להיעזר בפרחים כדי לעורר רגשות מסוימים, תחושות שונות. לא מדובר רק בהבנה שכלית, אלא במשהו עמוק יותר, בסיסי יותר, אשר בידיו האפשרות לייצר רגש, לעורר רגש. רגש אשר מתעורר על ידי צבעים ופרחים בלבד, ללא מילים. לדוגמה, חיפוש זרי פרחים לפי צבע אדום ימחיש את המסר הרומנטי שזר הפרחים משדר.

לצבעים בחיינו ישנה משמעות נרחבת, בכוחם להשפיע על הרגשות שלנו באופן ישיר, הרבה יותר ממה שאנו חושבים או מודעים. החל מהצבעים של קירות ביתנו, דרך צבעי הבגדים שאנו לובשים ואפילו צבעה של המכונית בה אנו נוסעים, היום כבר ברור לכל כי כוחו של הצבע  טבוע היטב בחיינו, ומשפיע עלינו ברמה היומיומית.

מה אומרים המומחים

אחד המומחים המובילים ברמה הבין לאומית בתחום הצבעים, פרסם עבודת מחקר בנושא הקשר בין צבעי הפרחים לרגשותינו ותחושותינו. מסתבר כי האופן בו אנו מסדרים זרי פרחים, למשל, והצבעים בהם נבחר שיהיו בסביבתנו, יכולים לעורר את החושים שלנו ואת הרגשות שלנו לכל מיני תגובות. מחקרים מדעיים רבים מראים כי פרחים וצמחים שונים יכולים להשפיע על הלך הרוח שלנו, על מצב הרוח שלנו. חוקרים שונים הצליחו להוכיח כי פרחים מעודדים בריאות נפשית בעצם הימצאותם במרחב שלנו. הפרח מעלה רגשות חיוביים של שמחה, עליצות ועליזות. מסיבה זו מומלץ לבצע חיפוש של זרי פרחים לפי המסר הרגשי כאשר עומדים לבצע משלוחי פרחים.

התגובה שלנו לצבעים היא תגובה רגשית, ועל כן, הפרחים באופן טבעי מעוררים את התגובה הזו. יכולתו של הצבע למצוא בנו את האיזון שאנו מבקשים מהסביבה שלנו, הוא מופלא, אם נשים לב לרגשות שפרחים מעוררים בנו, נוכל להעשיר את חיינו.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 פרחלי


 


מאמרים נוספים מאת פרחלי
 
ההשפעה הרגשית של הצבעים והמסרים שמעבירים זרי פרחים
28/10/11 | שפת האור
התגובה שלנו לצבעים היא תגובה רגשית, ועל כן, זרי פרחים באופן טבעי מעוררים את התגובה הזו. יכולתם של הצבע ואופן סידור הפרחים למצוא בנו את האיזון שאנו מבקשים מהסביבה שלנו, הוא מופלא. אם נשים לב לרגשות שזרי פרחים מעוררים בנו, נוכל להעשיר את חיינו.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI