דף הבית בניין ואחזקה בית חכם התקנת מערכת בית חכם: שדרוג, שכלול וחסכון
התקנת מערכת בית חכם: שדרוג, שכלול וחסכון
אירה פינסקר 04/08/12 |  צפיות: 2869

התקנת מערכת בית חכם היא פעולה אשר הופכת את הבית הרגיל, מעוצב ויפה ככל שיהיה, לבית ברמה אחרת לגמרי. הבית המשודרג יודע לפנק את בעליו כפי שפינקו בעבר משרתים את בני האצולה. זהו בית שניתן לתקשר איתו, בסלולארי או באינטרנט, לתכנת את תפקודו מראש ולהפעיל תרחישים שונים בלחיצת כפתור.

תרחיש הוא מונח מקצועי, המתייחס למתכונת מוגדרת מראש וקבועה של תפקוד מכשירי הבית. כך, למשל, אחד התרחישים הנפוצים הוא תרחיש לילה: מצב בו כל האורות מכובים למעט אור חלש באחד החדרים או במסדרון, האזעקה מופעלת, השער נעול והטלוויזיה מכובה. תרחיש אפשרי אחר הוא תרחיש עבודה: כיבוי אוטומטי של כל המכשירים  והאורות, נעילת השער והפעלה של האזעקה, הורדת כל התריסים וכך הלאה. התקנת מערכת בית חכם מאפשרת לכם להנות מהיעילות שבהפעלת המכשירים הביתיים.

התקנת מערכת בית חכם נעשית לרוב בעת הקמת המבנה, על ידי שימוש בתשתית תקשורת מיוחדת המיושמת בזמן הכנת התשתיות האחרות. יחד עם זאת, אם הבית כבר בנוי ומתפקד אין סיבה לוותר על התקנת מערכת בית חכם. כיום ניתן למצוא מערכות שניתן ליישם במבנה קיים, ללא העברת כבלים חיצוניים. התקנת מערכת בית חכם  במבנה קיים מבוססת על השחלת סיב אופטי בצנרת החשמל הקיימת. בצורה כזאת החיווט אינו נראה לעין.

קיימים סוגים שונים של מערכות. בעת התקנת מערכת בית חכם מומלץ לשים דגש על מספר נקודות. ראשית כל, מומלץ שאינטרקטום טלוויזיה ישולב במערכת. מסך האינטרקום יוכל לשמש כלוח הפיקוד של מערכת הבית החכם, כצג של מד החשמל הביתי וכמובן כמסך התצוגה של המבקשים להיכנס אל תוך הבניין. בעת התקנת מערכת בית חכם בבניין שנמצא בתהליכי הקמה, מומלץ להתחשב בציוד קצה עתידי, כלומר לחשוב על תוספות עתידיות של ציודי קצה ולהכין את התשתית עבורם מראש. דוגמא לציוד קצה עתידי היא מערכת קולנוע ביתי, מעגל תאורה נוסף וכדומה.

לסיכום, התקנת מערכת בית חכם מאפשרת לדיירים להנות ממספר יתרונות. תפעול קל ונוח של הבית, שליטה במכשירים בשלט רחוק, בקרה על צריכת החשמל הביתית – כל אלה מביאים לחסכון בזמן וגם לחסכון בהוצאות החשמל. התקנת מערכת בית חכם הופכת את הבניין למשוכלל ולמתקדם יותר.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 אירה פינסקר


 


מאמרים נוספים מאת אירה פינסקר
 
חנויות הריון: חנויות לשופינג בתקופת ההריון
20/05/13 | קניות
חנויות הריון אינן מציעות רק מוצרים לשימוש בתקופת ההריון, אלא גם מוצרים לתינוקות ולאמהות. לכן המונח חנויות הריון מתייחס לתקופה בה מומלץ לבצע את הרכישות.

מוצרי החתלה: חיוניים ונוספים
20/05/13 | קניות
מוצרי החתלה נועדו להקל על פעילויות הטיפוח של התינוק. בין המוצרים האלה ניתן למצוא פריטים חיוניים, שקשה בלעדיהם, ופריטים שאינם הכרחיים.

עגלות תינוק: מספר הגלגלים והשלכותיו
20/05/13 | קניות
עגלות תינוק יוצרו בעבר על גבי ארבעה גלגלים באופן קבוע. יחד עם זאת, בשנים האחרונות הופיעו גם דגמים על גבי שלושה גלגלים. המאמר מביא את היתרונות ואת החסרונות התפקודיים של התצורה החדשה.

בגדי הריון: לכל משפחה ולכל תקציב
20/05/13 | אופנה
בגדי הריון מספקים מענה לצורכן של מיליוני נשים לתפקד באופן מלא בתקופת ההריון. בשוק קיימים מוצרים מקטגוריות שונות, המאפשרים לחדש את המלתחה בהתאם לאילוצי התקציב המשפחתי.

בחירה נבונה של עגלת מוצי
20/05/13 | קניות
עגלת מוצי היא עגלה יוקרתית, מתוחכמת, איכותית, אמינה ומסוגננת. בסניפי מדרלנד, המשווקת הבלעדית של מוצי בישראל, תוכלו להנות ממבחר רחב של דגמים ומייעוץ מקצועי.

טויוטה יאריס דור שלישי: נתונים עיקריים
טויוטה יאריס החדשה היא אחת המכוניות האיכותיות בשוק הרכבים הזעירים. במאמר נבחנים השינויים שבוצעו בדגם החדש של טויוטה יאריס.

טרייד אין: עסקה בטוחה
20/05/13 | צרכנות
טרייד אין נחשב בעבר לתחום אפור, כמעט על גבול הבלתי חוקי. בתי עסק קטנים ומפוקפקים הופיעו ונעלמו מהשוק. יחד עם זאת, כיום נמצאים בשוק כמה שחקנים סולידיים בתחום, אשר הפנייה אליהם נחשבת לבטוחה.

שדרוג של מכונית טויוטה בטרייד אין
20/05/13 | צרכנות
שדרוג של טויוטה בטרייד אין הוא עסקה נפוצה למדי, שכן לקוחות טויוטה שומרים בדרך כלל על נאמנות למותג. החלפת טויוטה בטרייד אין מאפשרת לבצע שתי עסקאות במקום אחד תוך חסכון משמעותי בזמן ובמאמץ.

טויוטה חדשה: הגשמת חלום
20/05/13 | צרכנות
רכישת טויוטה חדשה היא אירוע משמעותי בחיי כל נהג. שכלולים הנדסיים, אמינות גבוהה, בטיחות ונוחות בנסיעה – כל אלה יעמדו כעת לרשותו. המאמר דן בדרכים לביצוע הרכישה.

טרייד אין במחיר מחירון: תרגיל שיווקי
20/05/13 | צרכנות
עסקאות טרייד אין במחיר מחירון מוכרזות מדי פעם כמבצעים חסרי תקדים בסוכנויות רכב שונות. המאמר דן במהות המבצע, שאיננו אלא תרגיל שיווקי הנועד למשוך קהל לקוחות רחב אל הסוכנות.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI