דף הבית בניין ואחזקה בית חכם חסכון בצריכת החשמל מתחיל ממודעות
חסכון בצריכת החשמל מתחיל ממודעות
אירה פינסקר 10/08/12 |  צפיות: 2914

חסכון בצריכת החשמל הפך בקיץ האחרון לסלוגן אמיתי. נראה שבדומה למשבר המים בשנים הקודמות, צפוי לנו גם משבר חשמל,  הנובע מביקושי שיא בתקופת הקיץ. האנשים הפרטיים נקראים לחסכון בצריכת החשמל בשעות הצהריים, על מנת לא להביא לקריסת המערכות; חברת חשמל נערכת להפסקות חשמל יזומות, וכדומה.

במציאות זאת הצרכנים ממשיכים לצייד את ביתם במזגנים מפוצלים ומרכזיים, במערכות אודיו משוכללות, בתנורי אפייה, במקררים גדולים, במדיחי כלים ובמייבשי כביסה. הקריאות לחסכון בצריכת החשמל מתקבלות בסקפטיות מסוימת, שכן המחשבה על כיבוי המזגן בשעות הצהריים בקיץ נראית הזויה לחלוטין. מעטים הם האנשים שמוכנים לוותר על הנוחות ולנסות להוריד את הביקושים, אפילו אם המחיר יהיה חשבון חשמל גבוה מהרגיל.

חסכון בצריכת החשמל הפך להיות טרנד. כך, למשל, משווקים כיום גופי תאורה חסכוניים. אנשים רבים רוכשים אותם מבלי לדעת שהחסכון בחשמל יוכל לכסות על הבדל המחירים בין גוף תאורה רגיל לחסכוני רק כעבור כמה שנים. צרכנים רבים רוכשים גופי תאורה חסכוניים על מנת להרגיש שעשו צעד חשוב כלפי הסביבה. יחד עם זאת, מעטים יכולים לוותר על מייבש כביסה, על אף שבאקלים כמו שלנו כביסה תלויה מתייבשת במהירות.

נראה שחסכון בצריכת החשמל יכול להיות אמיתי, ומושג בצורה שלא דורשת ויתור על נוחות הצרכן. ראשית כל, מדובר על מודעות לצריכת החשמל.  כיום ישנן טכנולוגיות המאפשרות לצרכן לעקוב אחרי צריכת החשמל הדירתית מכל נקודה ונקודה, בזמן אמת. בצורה כזאת נחשף הצרכן למידע מלא אודות המכשירים הזללניים והמכשירים החסכוניים. צרכן, שיודע שמכשיר מסוים זולל אנרגיה, יחשוב פעמים לפני הדלקתו. לא צריך להיות פעיל בתנועות הירוקות; השינוי בגישה יקרה באופן טבעי. מחקרים מראים שאפשרות למעקב צמוד אחרי צריכת החשמל של כל ציודי הקצה מביאה לחסכון של כ- 20-30% בצריכת החשמל הביתית.

אם כן, נראה שחסכון בצריכת החשמל יכול להיות מושג בדרכים שאינן דורשות שינוי משמעותי ופתאומי בהרגלים. מודעות לרמות הצריכה של המכשירים השונים תגרום לצרכן הממוצע להפעיל את המכשירים בתבונה, להבין את הבדלי התעריפים ולמנוע בזבוזים מיותרים. גם במקרה הזה ידע הוא כוח.

 


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 אירה פינסקר


 


מאמרים נוספים מאת אירה פינסקר
 
חנויות הריון: חנויות לשופינג בתקופת ההריון
20/05/13 | קניות
חנויות הריון אינן מציעות רק מוצרים לשימוש בתקופת ההריון, אלא גם מוצרים לתינוקות ולאמהות. לכן המונח חנויות הריון מתייחס לתקופה בה מומלץ לבצע את הרכישות.

מוצרי החתלה: חיוניים ונוספים
20/05/13 | קניות
מוצרי החתלה נועדו להקל על פעילויות הטיפוח של התינוק. בין המוצרים האלה ניתן למצוא פריטים חיוניים, שקשה בלעדיהם, ופריטים שאינם הכרחיים.

עגלות תינוק: מספר הגלגלים והשלכותיו
20/05/13 | קניות
עגלות תינוק יוצרו בעבר על גבי ארבעה גלגלים באופן קבוע. יחד עם זאת, בשנים האחרונות הופיעו גם דגמים על גבי שלושה גלגלים. המאמר מביא את היתרונות ואת החסרונות התפקודיים של התצורה החדשה.

בגדי הריון: לכל משפחה ולכל תקציב
20/05/13 | אופנה
בגדי הריון מספקים מענה לצורכן של מיליוני נשים לתפקד באופן מלא בתקופת ההריון. בשוק קיימים מוצרים מקטגוריות שונות, המאפשרים לחדש את המלתחה בהתאם לאילוצי התקציב המשפחתי.

בחירה נבונה של עגלת מוצי
20/05/13 | קניות
עגלת מוצי היא עגלה יוקרתית, מתוחכמת, איכותית, אמינה ומסוגננת. בסניפי מדרלנד, המשווקת הבלעדית של מוצי בישראל, תוכלו להנות ממבחר רחב של דגמים ומייעוץ מקצועי.

טויוטה יאריס דור שלישי: נתונים עיקריים
טויוטה יאריס החדשה היא אחת המכוניות האיכותיות בשוק הרכבים הזעירים. במאמר נבחנים השינויים שבוצעו בדגם החדש של טויוטה יאריס.

טרייד אין: עסקה בטוחה
20/05/13 | צרכנות
טרייד אין נחשב בעבר לתחום אפור, כמעט על גבול הבלתי חוקי. בתי עסק קטנים ומפוקפקים הופיעו ונעלמו מהשוק. יחד עם זאת, כיום נמצאים בשוק כמה שחקנים סולידיים בתחום, אשר הפנייה אליהם נחשבת לבטוחה.

שדרוג של מכונית טויוטה בטרייד אין
20/05/13 | צרכנות
שדרוג של טויוטה בטרייד אין הוא עסקה נפוצה למדי, שכן לקוחות טויוטה שומרים בדרך כלל על נאמנות למותג. החלפת טויוטה בטרייד אין מאפשרת לבצע שתי עסקאות במקום אחד תוך חסכון משמעותי בזמן ובמאמץ.

טויוטה חדשה: הגשמת חלום
20/05/13 | צרכנות
רכישת טויוטה חדשה היא אירוע משמעותי בחיי כל נהג. שכלולים הנדסיים, אמינות גבוהה, בטיחות ונוחות בנסיעה – כל אלה יעמדו כעת לרשותו. המאמר דן בדרכים לביצוע הרכישה.

טרייד אין במחיר מחירון: תרגיל שיווקי
20/05/13 | צרכנות
עסקאות טרייד אין במחיר מחירון מוכרזות מדי פעם כמבצעים חסרי תקדים בסוכנויות רכב שונות. המאמר דן במהות המבצע, שאיננו אלא תרגיל שיווקי הנועד למשוך קהל לקוחות רחב אל הסוכנות.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI