דף הבית אימון אישי אימון אישי - אחר נגמלים מסמים ואלכוהול
נגמלים מסמים ואלכוהול
totach kidum 17/12/13 |  צפיות: 2681

להפסיק את ההתמכרות ההרסנית – להיגמל מהסם !

גמילה מסמים היא גמילה מאחת ההתמכרויות הקשות ביותר. הסמים פוגעים בכל מישורי החיים של האדם המכור -  אם מדובר על מצבו הפיזי, הנפשי או הרוחני. הסם אשר משפיע על מערכת העצבים המרכזית, משנה את התפקוד של המוח וגורם לשינויים בהבנת המציאות, בהתנהגות ובמצב הרוח. קשה להפסיק את השימוש הכפייתי וככל שהשימוש מתמשך, כך מרגיש המכור שהוא חסר אונים ומנותק מכל מה שמתרחש מסביבו. ישנם מגוון סוגים של סמים וכל סם משפיע בצורה אחרת. בין מגוון סוגי הסמים ישנם סמי הזיה (חשיש ומריחואנה), פטריות הזיה, סמים מעוררים, חומרים משככי כאבים, חומרים נרקוטיים (כמו הרואין) וחומרים סינתטיים. נוסף על כך, יש כדורי הרגעה וכדורי שינה אשר מדכאים את מערכת העצבים המרכזית. גמילה מסמים היא תהליך קשה משום שהמכור תלוי בסם מבחינה גופנית, נפשית ופסיכולוגית.

להפסיק עם האלכוהול ולחזור אל החיים השגרתיים

מרבית האוכלוסייה הבוגרת צורכת אלכוהול, שכן שתיית האלכוהול נעשית באירועים חברתיים וטקסים רבים. ישנו הבדל משמעותי בין שתייה באופן נורמטיבי ושתייה כפייתית. שתייה כפייתית נעשית ללא פרופורציה והיא נובעת מניסיון לפתור בעיה כלשהי באמצעות השתייה. לפעמים מגיעה השתייה למצבים של אובדן הכרה. התמכרות לאלכוהול כוללת תלות רגשית וגופנית. קשה להשתחרר מהתלות הזו. מבחינה נפשית האדם הינו חסר מנוחה וחש חוסר סיפוק מחייו, בשל הסיבה הזו הוא שותה ומתקשה להפסיק. עם הזמן מגדיל השותה בהדרגה את כמות השתייה בכדי להגיע לאותה ההשפעה על הגוף ועל מצב הרוח. נוסף על כך, גמילה מאלכוהול מלווה בסימני גמילה ברורים וקשים.

אפשר להתגבר. תאמינו ותתחזקו – זוהי הדרך !

גמילה מאלכוהול וסמים תוכל להתבצע רק לאחר שהמכור מחליט לשנות את חייו. בכדי לבצע גמילה מהתמכרות יש לפנות אל מרכז אשר מציע תוכנית ייחודית עבור גמילה מהתמכרויות. מטרת התוכנית היא לעצור את מנגנון ההתמכרות ולהפעיל את מנגנון ההחלמה. באמצעות שיטת "12 הצעדים" אשר משלבת שיטות ריפוי, התעוררות רוחנית, ליווי רצוף של המטופל ובני המשפחה ושילובם בקבוצות של מכורים אנונימיים, ניתן לסייע למכור להבריא. בכדי לבצע זאת, צריך המכור לרצות, להאמין, להשתמש בכל כוחותיו הנפשיים ולקבל את מלוא התמיכה מהמשפחה, מצוות המטפלים ומהקבוצה.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 totach kidum


 


מאמרים נוספים מאת totach kidum
 
Учеба старше 50 лет
Многие университеты и колледжи в Израиле, наряду с профессионально-техническими школами и учебным

סוגי תוספות שיער
03/06/19 | הכרויות
לא כל אישה מרוצה ממה שהטבע נתן לה וזו הסיבה העיקרית לכך שנשים עושות ניתוחים פלסטיים, עוברות שינויים שונים של צביעת שיער, שימוש בעדשות צבעוניות ועוד. אם יש משהו שיחסית קל לשנות כשלא מרוצים ממנו זה השיער, ואם גם את רוצה לעשות שינוי בשיער שלך הגעת לכתובת הנכונה.

מציאת משרד עורך דין
30/10/18 | ביטוח
לא פשוט בימינו לבחור משרד עורכי דין איכותי: השוק מוצף במשרדי עורכי דין בכל תחומי ההתמחות הקיימים ולמעשה, אי אפשר לעבור רחוב סואן מבלי להיתקל לפחות במשרד אחד של עורכי דין.

מציאת משרד עורך דין
30/10/18 | ביטוח
לא פשוט בימינו לבחור משרד עורכי דין איכותי: השוק מוצף במשרדי עורכי דין בכל תחומי ההתמחות הקיימים ולמעשה, אי אפשר לעבור רחוב סואן מבלי להיתקל לפחות במשרד אחד של עורכי דין.

תביעות רשלנות רפואית - למי פונים?
במידה ויש לך חשש לרשלנות רפואית והתגלה אצלך סרטן צוואר הרחם, כנסי לפורטל המידע עוסק על כל דרי ההתמודדות וכיצד את יכולה למצות את הזכויות לך עקב הרלנות.

משרד עו"ד תביעות ביטוח שישיג לכם את הפיצוי שמגיע לכם
30/10/18 | ביטוח
משרד עו"ד פייל ושות' בעל נבחרת מנצחת של עורכי דין המתמחים בתביעות ביטוח נגד החברות הגדולות במטרה לתת לכל מבוטח את ההזדמנות לקבל את הפיצוי המלא שמגיע לו.

יועץ בטיחות בעבודה
בעסקים המעסיקים עובדים חשוב מאוד לשכור את שירותיו של יועץ בטיחות בעבודה, זאת על מנת להימנע מתאונות ומפגעים העשויים לגרור את העסק לנזקים משמעותיים. מנהלים בעסקים פועלים בדרך כלל ב-2 גישות אפשריות

3,000 ישראלים מוכרים ב"אטסי" איך זה עובד? ומהם סודות ההצלחה?
etsy אתר האינטרנט המוביל, הקניון הוירטואלי הידוע המכיל כ – 20,000 חנויות מקוונות של יצירות אופנה תכשיטים, עבודות אמנות, פרטי אספנות, וינטאז', עבודות יד של יוצרים מכל רחבי העולם.

לוגו הוא המצפן הגרפי של העסק
עיצוב לוגו הוא המצפן הגרפי של כל חברה, עסק או נותן שירות. קיימים 4 אבות טיפוס ללוגו. לוגו הוא אייקון רב השפעה, המסייע בזיהוי מוצר או שירות על פני המתחרים.

ייעוץ זוגי - בגדר זכות, לא חובה
כיצד ייעוץ וטיפול זוגי נכון יכול לסייע כמעט לכל זוג, מה לומדים לאורך התהליך ואיך בסופו של יום הוא מסייע להמציא את הזוגיות מחדש - התשובות לפניכם.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI