דף הבית הודעות לעיתונות צרכנות וקניות הערכת יהלומים. רק על ידי איש מקצוע
הערכת יהלומים. רק על ידי איש מקצוע
הדס כהן 23/04/23 |  צפיות: 711

ליהלומים ערך כלכלי וערך סנטימנטאלי וכולנו נשמח אם יהיו לנו כמה מהם. אבל על מנת שנוכל ליהנות מהדבר עצמו ולא מחיקוי כדאי שנבדוק אותם על ידי איש מקצוע הבקיא בתחום הערכת יהלומים ושווים.

ענף היהלומים נהנה מאז ומתמיד מתהליכי מכירות ומסחר. אך לאורך השנים השוק הלך ונעשה פרוץ ולא ודאי. מה שאומר שלצד מכירות כדאיות וראויות עשויות להתקיים מכירות של יהלומים שאינם אמיתיים, חיקויים אומנם מצוינים, אך חסרי ערך. יהלומים מזויפים מתגלגלים מבלי שיבחינו שהם מזויפים ולכן, כדאי וחשוב לפנות לאיש מקצוע שיודע לבדוק יהלומים ולבחון אם הם אכן מקוריים ושווים את הסכום שדורשים עבורם.

שוק היהלומים מוצלח ופעיל ולכן ניתן להבין מדוע משקיעים כל כך בזיופים. הרי מי שמצליח זוכה להרוויח סכומי כסף גבוהים על "יהלומים" ששווים אפסי. לכן, עם הצפת השוק עולה עוד יותר ערכם של המבצעים הערכת יהלומים.

מהו החומר הכל כך מוצלח שמצליח לחקות יהלומים עד כדי מכירה בשווי גבוה? למינרל קוראים מואסניט. המואסניט הינו מינרל טבעי ומראהו כל כך זהה ליהלום שעין שאיננה מיומנת לא תדע להבחין שהוא איננו אלא זיוף בלבד.

אז כאמור למואסניט מראה כמעט זהה ליהלום אמיתי. מה שמסביר לכם את העובדה שרכישת יהלומים ללא בדיקה של איש מקצוע המבצע הערכת יהלומים מקצועית הינה בעיה. כדאי, רצוי ונכון לבחור איש מקצוע נכון, לבדוק וליהנות מרכישה טובה. לא נעים לדעת בדיעבד שמה שרכשתם אינו בעל ערך, נכון? לכן, תחנת הביניים הזו הינה הכרחית.

נוסף לזאת, כדאי לבצע בדיקה בתנאי מעבדה המאפשרת לוודא ולדייק שהיהלום הנבדק אכן טבעי. למואסניט ניצוץ שמייצר השתקפות בחלקו העליון או בצדדיו, הפאות בצדדים הנגדיים שלו נראות כפולות, סימן מובהק לחיקוי. כך שיש מה לבדוק, לראות ולדייק בבדיקה מקצועית.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 הדס כהן


 


מאמרים נוספים מאת הדס כהן
 
כיצד מתבצע אבחון שווי יהלומים?
24/09/23 | חקירות
אם חשבתם שלהביט ביהלום ולהתפאר מיופיו החיצוני זו הערכה לשוויו של יהלום אז קבלו תיקון. שוויו של יהלום נמדד על ידי פרמטרים רבים, לצד זאת, צריך לדעת להבחין כי איננו מעריכים חיקוי זול שאיננו שווה הערכה ראויה כלל. על מנת לבצע בחינת שווי יהלומים נכון להיוועץ באיש מקצוע בעל ידע נרחב בענף.

הערכת אומנות. פשוט חובה
יצירת אומנות בעלת ערך ומשמעות לא יכולה להיות ללא הערכה. חובה על בעל יצירת אומנות לדעת מה הוא מחזיק בידיו. הדבר הבסיסי לעשות הוא לבצע הערכת אומנות על ידי איש מקצוע בעל ידע. איש המקצוע הנכון יהיה בעל הידע לתת מענה מקיף אודות היצירה. החומרים מהם היא עשויה, רקע והיסטוריה, שנותיה, מקורותיה ועוד. אי אפשר להחזיק ביצירת אומנות מבלי לדעת את הפרטים הללו שהסך שלכם יחד מסכם את שוויה וערכה המדויק

הערכת אומנות. הבחנה מקצועית
ראוי לה ליצירת אומנות שתהיה בידיים טובות. כלומר, אם יש בידנו יצירה שעל פניו נראית עם רקע ואיכויות יוצאות דופן נכון שנבדוק אותה ונעריך אותה נכונה

שווי יהלומים – שווה לדייק
אם ביהלומים ובשווים עסקינן הרי שיש לציין שנכון לבצע בדיקה של שווי יהלומים אצל מומחים לדבר.

שווי יהלומים – פשוט לבדוק
על מנת שנוכל לבצע תהליך של הערכת שווי יהלומים נצטרך לעבור כמה שלבים כשהראשון שבהם יהיה בדיקה מעבדתית לאישור שהיהלום שברשותנו הוא יהלום טבעי.

הערכת יהלומים. פשוט לבצע
ענף היהלומים עובר שינויים, תנודות והתפתחויות כמו ענפים אחרים... אבל יהלום כמו יהלום לעולם יהיה מבוקש וראוי לשמו הייחודי. במידה ואתם מעוניינים לרכוש תכשיט ובו שיבוץ של יהלומים או לרכוש יהלומים שימו לב שכדאי, נכון ורצוי מאוד שתבצעו הערכת יהלומים. היום ישנם חיקויים רבים, יהלומי מעבדה וזירקונים ונכון לבצע הערכת יהלומים ולדעת בוודאות מה ברשותכם.

שווי יהלומים – פרמטרים ששווים כסף
ביצוע הערכת שווי יהלומים חייב להתבצע על ידי איש מקצוע בעל ידע בענף היהלומים. כשמדובר בהערכת שווי יהלומים צריך לקחת בחשבון שלכל שגיאה קטנה ישנו ערך כספי גבוה. לכן יש צורך בהכרת יהלומים על איכותם ומנגד, הכרת הזיופים הקיימים בשטח.

הערכת אומנות. הסיפור שמאחורי
כל מי שיש ברשותו יצירת אומנות נכון שייקח אותה לביצוע הערכת אומנות. ומדוע תהליך זה חשוב? פשוט מאוד. כי באומנות כמו באומנות אין לדעת רק לפי מראה החיצוני של אומנות את טיבה, איכותה ושוויה.

הערכת תכשיטים – צריך וכדאי לדעת
21/05/23 | ביטוח
אתם לפני רכישה של תכשיט מיוחד במינו. עבורכם או עבור מתנה. ובכן, כדאי לדעת שכיום שוק התכשיטים פרוץ וכשם שיש תכשיטי איכות כך יש תכשיטים מזויפים שעל פניו נראים איכותיים ומשובחים אבל בפועל הימם זולים ופשוטים.

שווי יהלומים – בדיקה ששווה יהלום
כשיש בידינו יהלום ולא משנה מה הסיבה לכך אם מרכישה או מתנה, סביר שנרצה לדעת את ערכו ושוויו. כחלק מכך נבצע פעולה לבדיקת שווי יהלומים. אך בטרם נגיע לאבחון משמעותי נצטרך לבדוק האם היהלום שזכינו שיהיה בידינו הוא באמת יהלום בעל שווי, טבעי, או שאולי הוא פשוט זיוף ברמה ממש גבוהה, שזה כמובן ייתכן מאוד.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI