דף הבית בידור ופנאי תיאטרון ביקורת: המשתמט - קומדיה פרועה על הווי ישראלי ומשתמטים משרות צבאי – תיאטרון בית ליסין
ביקורת: המשתמט - קומדיה פרועה על הווי ישראלי ומשתמטים משרות צבאי – תיאטרון בית ליסין
חיים נוי 04/06/23 |  צפיות: 983

 

ביקורת: המשתמט - קומדיה פרועה על הווי ישראלי ומשתמטים משרות צבאי – תיאטרון בית ליסין

מאת חיים נוי

המשתמט, העולה בתיאטרון בית ליסין היא קומדיה פרועה ומצחיקה, העוסקת בהווי הישראלי ואודות חבורת משתמטים משרות צבאי. למעשה, מדובר במופע תיאטרלי, שבו מרבים השחקנים לשתף את הצופים במתחולל על הבמה ומפקידים תינוק מייבב, סתם מגבת מגולגלת, בחיקה של אחת הצופות ומעלים צופה אחר , המתבקש להכין קפה שחור עבורם.

המחזה נכתב על ידי רועי חן וביים אותו ארז דריגס שלהטט עם חבורת השחקנים והתוצאה היא משב רוח רענן ושעה וחצי של צחוק פרוע , המפיגים קמעא את טרדות השעה ואת חום הקיץ .

העלילה עוסקת ביוזמה צבאית להחזיר לשרות משתמטים משרות צבאי שהצליחו לחמוק מצה"ל בתואנות שווא ולא כדין. אנו פוגשים במספר ישראלים כבני 40 שזוכים לטירונות מאוחרת ולשפשוף צבאי, לאחר שנפקדו מחובתם ועתה הם כבר מבוססים , מגודלי כרס ואין להם שום מוטיבציה ללבוש מדים. בין המגויסים מנהל מחלקת ארונות באיקאה, שחקן בהצגות ילדים האמור לגשת לאודישן לתפקיד אותלו בתיאטרון מסחרי, נהג אוטובוס תלמידים. המפקדת שלהם מתזזת אותם בנוקשות ואולם הם דווקא זורמים ברצון עכשיו להפוגה במהלך חייהם העמוסים.

ההצגה שזורה פניני לשון מצחיקים, הברקות בימוי ובמיוחד ביצועים משובחים של השחקנים. השחקן מוביל את ההצגה מבחינה של עלילת הסיפור ומרבה בפניות לצופים וכאמור גם מטיל על אחת הצופות לגלם את אשתו ומפקיד בידיה את התינוק המייבב שלו כדי שתרגיע אותו. בקטע אחר נבחר צופה אחר להשתתף בהפסקת שק"ם בשדה של הטירונות ולהכין לכולם קפה שחור וגם לדקלם מספר משפטים הזויים והפרס עבור מאמציו הוא וופל טורטית, אכול בחלקו...

נעמה אמית היא המפקדת המטרטרת את החיילים וגם מופיעה בהזיות שלהם. נעמה מפגינה יכולות משחק יפים והיא חיית במה המרצדת על פני הבמה ובחלומות.

בין היתר, סצנת החלום והביצוע של השיר אמריקה מתוך סיפור הפרברים – היא מוצלחת במיוחד בזכות עיצוב התנועה המעולה של הכוראוגרף תומר יפרח.

שלומי טפיארו מצוין כשחקן עמריעם הלשון המושחזת והביצוע שלו מעורר התפעלות.

הצמד אביעד בנטוב ואודי גוטשלק נפלאים כנהג האוטובוס והאחראי על ארונות איקאה. אביעד הוא שחקן מצוין המשתולל על הבמה בהברקות לשון ומימיקה ואודי גוטשלק נהדר במשחק קומי רציני יותר , המעורר נאקות צחוק בלתי רצוניות.

פולינה אדמוב עצבה תלבושות נאות ותפאורה מינימלית ופרקטית. שי פישמן אחראי למוזיקה הנעימה. דולב ציגל עצב תאורה ראויה. אלעד פרץ אחראי להפקה המוזיקלית וכאמור תומר יפרח עצב את התנועה המוצלחת והמקצועית.

הכותב הוא חיים נוי, עיתונאי, עורך ראשי סוכנות החדשות הבינ"ל IPA, עורך ראשי לשעבר של סוכנות הידיעות עתי"ם, חבר אגודת העיתונאים, חבר תא מבקרי התיאטרון באגודת העיתונאים.

צילום: כפיר בולוטין


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 חיים נוי

חיים נוי, עיתונאי, עורך ראשי של סוכנות החדשות הבינ"ל IPA, לשעבר עורך ראשי של סוכנות הידיעות עתים, חבר תא מבקרי התיאטרון באגודת העיתונאים 


מאמרים נוספים מאת חיים נוי
 
EBC Financial Group משתפת פעולה עםUnited to Beat Malaria - קמפיין של קרן האו"ם, כדי להגן על ילדים פגיעים ומשפחותיהם מפני מלריה
EBC Financial Group מגבירה את מאמצי מיגור המלריה, תומכת בהתערבויות בריאות קריטיות ובהעצמה קהילתית

אחסון הגיבוי השכבתי של ExaGrid נבחר ל"פתרון גיבוי הנתונים של השנה" בתוכנית Data Breakthrough Awards השנתית החמישית
תוכנית פרסים בינלאומית יוקרתית מכריזה על מוצרים וחברות מצטיינים בטכנולוגיית הנתונים

Duck Creek מארחת את הוועידה השנתית, One Duck Creek Summit, כדי לבנות קשרים, שייכות וקהילה
Duck Creek Technologies (דאק קריק טכנולוגיות), ספקית הפתרונות החכמים המגדירה את עתיד ביטוחי הרכוש והנפגעים (P&C) ותעשיית הביטוח הכללי, מארחת היום את One Duck Creek Summit בקולומביה, דרום קרוליינה, ומפגישה עובדים מכל רחבי הגלובוס.

Games Global מכריזה על הגשת הצהרת רישום להנפקה ראשונית מוצעת לציבור
Global Games Ltd מפתחת, מפיצה ומשווקת מובילה של תוכן משחקי חדשני בסגנון קזינו מקוון ופתרונות משולבים עסק לעסק למפעילי iGaming ברחבי העולם על בסיס גודל רשת האולפנים שלה, הודיעה היום כי היא הגישה בפומבי הצהרת רישום על טופס F-1 לרשות ניירות ערך של ארה"ב ("SEC") בנוגע להנפקה ראשונית המוצעת לציבור של מניותיה הרגילות.

חשיפת הנושא של כנס יוזמת ההשקעות העתידיות השמינית: "אופקים אינסופיים: משקיעים היום, מעצבים את המחר"
The Future Investment Initiative - מכון יוזמת ההשקעות העתידיות (FII) נרגש להכריז על הנושא למהדורה השמינית הקרובה של כנס FII, המתוכנן להתקיים בתאריכים 29-31 באוקטובר 2024, במרכז הכנסים הבינלאומי היוקרתי על שם המלך עבד אל-עזיז (KAICC) בריאד, ערב הסעודית.

ערב הסעודית מבליטה יוזמות של השקעות בתיירות בפורום הבינלאומי להשקעות בתחום אירוח
משרד התיירות הסעודי ממלא כעת תפקיד משמעותי בפורום הבינלאומי להשקעות של בתי מלון (IHIF), ומציג הזדמנות ייחודית למשקיעים עולמיים לקחת חלק ולהיכנס לתוך נוף התיירות המשגשג של הממלכה.

פרסי Stevie® מכריזים על הזוכים בפרסי Stevie® השנתיים ה-18 עבור מכירות ושירות לקוחות
הזוכים בפרסי Stevie® (The Stevie® Awards ) עבור מכירות ושירות לקוחות השנתיים ה-18, המוכרים כפרסי שירות הלקוחות ופרסי המכירות המובילים בעולם, נחשפו בשישי 12.4 בטקס חגיגי בלאס וגאס, נבאדה, ארה"ב, בהשתתפות יותר מ-400 מנהלים מרחבי העולם.

TokenEx ו-IXOPAY מתמזגים ויאפשרו לסוחרים לייעל את השימוש במספר תהליכי עיבוד תשלומים
פלטפורמת מיטוב התשלומים עבור מסחר גלובלי מספקת טוקניזציה רב-ערוצית, תזמון תשלומים וניהול מחזור חיים של כרטיסים

Lantronix מכריזה על FOX4 ו-Bolero 43, עוקבי מחשוב קצה חדשים, ומרחיבה את משפחת השערים הטלמטיים עטורי הפרסים שלה
הפתרונות החדשים של Lantronix מכוונים לשוק הטלמטיקה המציג צמיחה מהירה שאמור לפי ההערכות להגיע להיקף של 3.7 מיליארד דולר עד 2027

Lantronix מכריזה על FOX4 ו-Bolero 43, עוקבי מחשוב קצה חדשים, ומרחיבה את משפחת השערים הטלמטיים עטורי הפרסים שלה
הפתרונות החדשים של Lantronix מכוונים לשוק הטלמטיקה המציג צמיחה מהירה שאמור לפי ההערכות להגיע להיקף של 3.7 מיליארד דולר עד 2027
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI