דף הבית הודעות לעיתונות עסקים, מימון וכספים הניסוי הקליני שלב 3 LUNAR מדגים שיפור משמעותי מבחינה סטטיסטית וקלינית בהישרדות הכוללת עבור מטופלים עם סרטן ריאה גרורתי של תאים שאינם-קטנים (NSCLC) לאחר טיפולים מבוססי-פלטינום
הניסוי הקליני שלב 3 LUNAR מדגים שיפור משמעותי מבחינה סטטיסטית וקלינית בהישרדות הכוללת עבור מטופלים עם סרטן ריאה גרורתי של תאים שאינם-קטנים (NSCLC) לאחר טיפולים מבוססי-פלטינום
חיים נוי 07/06/23 |  צפיות: 119

הניסוי הקליני שלב 3 LUNAR מדגים שיפור משמעותי מבחינה סטטיסטית וקלינית בהישרדות הכוללת עבור מטופלים עם סרטן ריאה גרורתי של תאים שאינם-קטנים (NSCLC) לאחר טיפולים מבוססי-פלטינום

*טיפול בשדות חשמליים (Tumor Treating Fields – TTF) יחד עם טיפול סטנדרטי סיפקו שיפור מובהק סטטיסטית וקלינית של 3 חודשים בהישרדות החציונית הכוללת לעומת הטיפול הסטנדרטי ללא רעילות מערכתית נוספת

*טיפול ב-Tumor Treating Fields יחד עם מעכבי נקודת בקרה חיסונית (Immune Checkpoint Inhibitors) הביאו לשיפור חסר תקדים של 8 חודשים בהישרדות הכוללת חציונית

* LUNAR הוא הניסוי הקליני שלב 3 הראשון מזה יותר משבע שנים שהראה שיפור משמעותי בהישרדות הכוללת בסרטן ריאה גרורתי של תאים שאינם-קטנים לאחר טיפול פלטינום

*נתונים מניסוי LUNAR שיוצגו היום במהלך האסיפה השנתית של ASCO 2023

*נובוקיור  תארח שיחת ועידה למשקיעים בשעה 10:00 (14:00 בשעון CDT).

רוט, שוויץ, 6 ביוני 2023, (BUSINESS WIRE):

Novocure נובוקיור (נאסד"ק: NVCR) הציגה היום תוצאות חיוביות מהניסוי הקליני בשלב 3 LUNAR המבצע הערכה של השימוש בטיפול בשדות חשמליים (Tumor Treating Fields - TTFields) יחד עם טיפולים סטנדרטיים לטיפול בסרטן ריאות של תאים שאינם-קטנים (NSCLC) במפגש השנתי של האגודה האמריקאית לאונקולוגיה קלינית (ASCO) 2023. ניסוי LUNAR עמד בנקודת הסיום הראשית שלו עם שיפור מובהק מבחינה סטטיסטית וקלינית של 3 חודשים בהישרדות הכוללת החציונית (Overall Survival - OS) כאשר טיפול TTFields נוסף לטיפולים סטנדרטיים (HR: 0.74, P=0.035).

מטופלים שנבחרו באקראי לקבלת טיפול TTFields יחד עם טיפולים סטנדרטיים (n=137) הראו הישרדות כוללת חציונית של 13.2 חודשים בהשוואה ל-9.9 חודשים במטופלים שטופלו בטיפולים סטנדרטיים בלבד (n=139). יתרון משמעותי בהישרדות כוללת מטיפול ב-TTFields נצפה בתת-הקבוצה של מעכבי נקודת בקרה חיסונית (ICI). מטופלים שנבחרו באקראי לקבל טיפול TTFields וטיפול ICI לבחירת הרופא (n=66) הפגינו הישרדות כוללת חציונית של 18.5 חודשים לעומת הישרדות כוללת חציונית של 10.8 חודשים במטופלים שטופלו עם ICI בלבד (n=68; HR=0.63; P=0.03). מטופלים שנבחרו באקראי לקבלת טיפול TTFields ודוסטאקסל (Docetaxel) (n=71) הראו מגמת הישרדות חיובית עם הישרדות כוללת חציונית של 11.1 חודשים לעומת 8.7 חודשים במטופלים שטופלו ב-Docetaxel בלבד (n=71). הטיפול ב-TTFields נסבל היטב ללא תוספת רעילות מערכתית ומיעוט של תופעות לוואי הקשורות למכשירים בדרגה 3 (ללא דרגה 4 או 5).

"התוצאות של ניסוי LUNAR מעודדות מאוד", אמרה החוקרת הראשית ד"ר טיציאנה ליאל, M.D., חוקרת ואונקולוגית רפואית במכון Winship לחקר הסרטן באוניברסיטת אמורי ופרופסור חבר ומנהלת התוכנית לאונקולוגיה רפואית של בית החזה במחלקה להמטולוגיה ואונקולוגיה רפואית בבית הספר לרפואה של אוניברסיטת אמורי באטלנטה. "ניסוי LUNAR הוא המחקר הראשון מזה יותר משבע שנים שהראה שיפור משמעותי בהישרדות הכוללת בסרטן ריאות גרורתי של תאים שאינם-קטנים לאחר טיפול בכימותרפיה מסוג פלטינום. אני מתרגשת מההתקדמות הזו ומהפוטנציאל של הטיפול החדשני הזה לעזור לחולי סרטן ריאות גרורתי רבים הזקוקים לאפשרויות טיפול חדשות בעקבות טיפול בפלטינום, ללא רעילות מערכתית נוספת".

מאפייני הבסיס היו מאוזנים היטב בין קבוצות המעקב: הגיל החציוני היה 64 שנים (טווח, 22-86); 65% גברים; ל-96% מהמטופלים היה סטטוס ביצועי ECOG של 0-1. המטופלים גויסו לניסוי באתרים בצפון אמריקה (30%), מערב אירופה (30%), מזרח אירופה (30%) ומזרח אסיה (9%). שיעורי ההישרדות לשנה אחת של מטופלים שטופלו ב-TTFields יחד עם טיפולים סטנדרטיים היו 53% לעומת 42% במטופלים שטופלו בטיפולים סטנדרטיים בלבד (P=0.04). ניתוח הישרדות מוביל של שלוש שנים עבור מטופלים שטופלו ב-TTFields יחד עם טיפולים סטנדרטיים הראה שיפור של כמעט פי שלושה, והגיע ל-18% לעומת 7% עבור מטופלים שטופלו בטיפולים סטנדרטיים בלבד (P=0.015). שיעור ההישרדות החציונית ללא-התקדמות (Progression-Free Survival - PFS) עבור מטופלים שטופלו ב- TTFields יחד עם טיפולים סטנדרטיים היה 4.8 חודשים לעומת 4.1 חודשים במטופלים שטופלו בטיפולים סטנדרטיים בלבד.

מבין המטופלים שנבחרו באקראי, 89% קיבלו סבב קודם אחד של טיפול מערכתי ו-31% מהחולים שנבחרו באקראי טופלו ב-ICI (58% מהחולים שחולקו באקראי לקבוצת הדוסטאקסל ו-2% מהמטופלים שחולקו באקראי לקבוצת ה-ICI). תרופות ICI אושרו עבור הסבב הראשון לטיפול ב-NSCLC בשנת 2017 במהלך ביצוע ניסוי LUNAR, ונתוני הביטוי של PD-L1 נאספו לאחר מכן באזורים גיאוגרפיים שבהם אומץ השימוש בתרופות ICI. ציוני ממדי הגידול היו זמינים עבור 151 חולים ברחבי העולם (55%) והיו מאוזנים היטב בין קבוצות המעקב. בכל המטופלים שטופלו ב-ICI ועם מדידה של ציוני ממדי הגידולים, ל-63% היה ביטוי של PD-L1 גדול מ-1%, שיעור התואם את נתונים אמיתיים ברחבי העולם. נתוני ביטוי של PD-L1 נאספו מ-83% מהמטופלים (69 מתוך 83 מטופלים) שגויסו באתרים בארה"ב והיו מאוזנים היטב בכל ארבע קבוצות המעקב.

סטטוס PD-L1:

ביטוי

PD-L1

TTFields + SOC (n=137)

SOC
(n=139)

TTFields + ICI (n=66)

ICI
(n=68)

TTFields + DTX (n=71)

DTX
(n=71)

<1%

17%

17%

18%

24%

16%

10%

1-49%

27%

29%

26%

27%

28%

31%

>50%

7%

13%

8%

12%

7%

14%

DTX = דוסטאקסל; ICI = מעכב נקודת בקרה חיסונית; SOC = טיפול סטנדרטי

Novocure הגישה את תוצאות הניסוי הקליני LUNAR לפרסום בכתב עת רפואי מוביל עם ביקורת עמיתים. נתוני הניסוי הקליני LUNAR צפויים לשמש כבסיס להגשת אישור טרום-שיווק (PMA) למנהל המזון והתרופות האמריקני במחצית השנייה של 2023.

"אני רוצה להודות למטופלים שלנו, למשפחותיהם ולמטפלים שלהם על ההשתתפות בניסוי LUNAR", אמר ויליאם דויל, היו"ר הבכיר של Novocure. "אני רוצה להודות גם לד"ר ליאל ולכל החוקרים שלנו על המומחיות והמסירות שלהם לקידום הטיפול במטופלים. תוצאות ניסוי LUNAR מייצגות התקדמות עצומה בטיפול בסרטן ריאות גרורתי של תאים שאינם-קטנים, וניסוי LUNAR מדגים את הפוטנציאל הרחב והרב-תכליתי של טיפול TTFields בשיפור ההישרדות של חולי סרטן עם צרכים שאינם מקבלים מענה. התוצאות של ניסוי LUNAR העניקו לנו חיזוק ואנו מתקדמים במהירות כדי להפוך את הטיפול ב-TTFields לזמין לחולים בסרטן ריאות גרורתי של תאים שאינם-קטנים".

Novocure מקדישה את פעילותה לקידום הטיפול ב-TTFields עבור מטופלים עם גידולים מוצקים. הניסוי הקליני LUNAR הוא הראשון מבין ארבעה ניסויים קליניים בשלב 3 שצפויים להציג את הנתונים שלהם עד סוף שנת 2024 ולחקור את השימוש בטיפול TTFields לטיפול בגידולים מוצקים של המוח, מרכז הגוף והבטן. בהתבסס על החוזק של נתוני LUNAR, Novocure מתעתדת להשיק ניסויי שלב 3 נוספים להערכת הטיפול ב-TTFields בסבבי טיפול מוקדמים יותר ויחד עם תרופות ICI וטיפולים סטנדרטיים אחרים.

פרטי אירוע למשקיעים

Novocure תארח אירוע למשקיעים בשעה 14:00 CDT ביום שלישי, 6 ביוני, 2023. האירוע יכלול מצגת ודיון בנתוני הניסוי הקליני LUNAR, בהשתתפות מומחים מובילים בתחום האונקולוגיה של בית-החזה, חוקרים והנהלת Novocure. האירוע יועבר בשידור חי וגישה תהיה זמינה בעמוד קשרי המשקיעים של www.novocure.com. למידע נוסף או לבקשת נוכחות אישית, אנא צרו קשר עם Novocure (investorinfo@novocure.com).

אודות LUNAR

LUNAR הוא ניסוי שלב 3 שבודק את הבטיחות והיעילות של טיפול TTFields בשימוש יחד עם ICI או דוסטאקסל (הזרוע הניסיונית) לעומת ICI או דוסטאקסל בלבד (זרוע הבקרה) עבור מטופלים עם NSCLC גרורתי שהייתה אצלם התקדמות של המחלה במהלך טיפול המבוסס על פלטינום או לאחריו. על פי ההערכה, כ-46,000 מטופלים מקבלים טיפול מקו שני עבור NSCLC גרורתי מדי שנה בארה"ב. נקודת הסיום הראשית היא הישרדות כללית משופרת של מטופלים שטופלו בטיפול TTFields בתוספת ICI או דוסטאקסל לעומת ICI או דוסטאקסל בלבד. נקודות הקצה המשניות המועצמות סטטיסטית הן הישרדות כללית משופרת של מטופלים שטופלו ב-TTFields בתוספת ICI לעומת קבוצת ICI והישרדות כללית משופרת של מטופלים שטופלו ב-TTFields בתוספת דוסטאקסל לעומת דוסטאקסל בלבד. הטיפול ב-TTFields מיועד בעיקר לשימוש ביחד עם טיפולים סטנדרטיים אחרים, וניסוי LUNAR תוכנן לייצר נתונים השוקלים תוצאות מרובות, שלדעת Novocure כולן יהיו משמעותיות מבחינה קלינית.

אודות NSCLC

סרטן ריאות הוא הגורם השכיח ביותר למוות הקשור למחלת הסרטן ברחבי העולם, ו-NSCLC מהווה כ-85% מכלל מקרי סרטן הריאות. ההערכה היא שכ-193,000 חולים מאובחנים עם NSCLC מדי שנה בארה"ב. רופאים משתמשים בשילובים שונים של כירורגיה, הקרנות וטיפולים תרופתיים לטיפול ב-NSCLC, בהתאם לשלב המחלה. כירורגיה, שעשויה לרפא את המחלה בתת-קבוצה מסוימת של חולים, משמשת בדרך כלל בשלבים מוקדמים של המחלה. מאז 1991, הקרנה בשילוב עם תרופות כימותרפיות המבוססות על פלטינום היא הקו הראשון בטיפול ב-NSCLC מתקדם באופן מקומי או גרורתי. מעכבי נקודת בקרה חיסונית מסוימים אושרו לטיפול קו ראשון ב-NSCLC ונראה כי סטנדרט הטיפול במצב זה מתפתח במהירות. סטנדרט הטיפול בטיפול קו שני מתפתח אף הוא ועשוי לכלול כימותרפיה המבוססת על פלטינום עבור מטופלים שקיבלו מעכבי נקודת בקרה חיסונית כטיפול קו ראשון, פמטרקסד, דוסטאקסל או מעכבי נקודת בקרה חיסונית.

אודות Novocure

Novocure היא חברה אונקולוגית עולמית הפועלת לשיפור ההישרדות בכמה מהצורות האגרסיביות ביותר של מחלת הסרטן באמצעות פיתוח ושיווק של הטיפול החדשני שלה, Tumor Treating Fields. המוצרים המסחריים של Novocure מאושרים במדינות מסוימות לטיפול בחולים מבוגרים עם גליובלסטומה, מזותליומה פלאורלית ממאירה ומזותליומה פלאורלית. חברת Novocure מנהלת עתה מספר ניסויים קליניים הנמצאים במהלכם או הושלמו החוקרים טיפול בשדות חשמליים בגרורות מוחיות, סרטן הקיבה, גליובלסטומה, סרטן הכבד, סרטן ריאות של תאים שאינם-קטנים, סרטן הלבלב וסרטן השחלות.

מטה החברה של Novocure נמצא ברוט, שוויץ, וטביעת הרגל העולמית של החברה הולכת וגדלה. Novocure מתפעלת מספר מרכזים אזוריים בפורטסמות', ניו המפשייר וטוקיו, וכן מרכז מחקר בחיפה. למידע נוסף על החברה, בקרו ב-Novocure.com ועקבו אחרי @Novocure בלינקדאין וטוויטר.

למידע נוסף:

משקיעים:

Ingrid Goldberg

investorinfo@novocure.com

610-723-7427

כְּלֵי תִקְשׁוֹרֶת:

Leigh Labrie

media@novocure.com

610-723-7428

מקור: Novocure

תוכן הודעה זו בשפת המקור, הוא הגרסה הרשמית והמהימנה היחידה של מסמך זה. התרגומים הם למטרות נוחות בלבד ויש להצליבם עם המסמך בשפת המקור, שהוא הגרסה היחידה של טקסט זה שהוא בעל תוקף משפטי.

*** הידיעה מופצת בעולם על ידי חברת התקשורת הבינלאומית Business Wire


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 חיים נוי

חיים נוי, עיתונאי, עורך ראשי של סוכנות החדשות הבינ"ל IPA, לשעבר עורך ראשי של סוכנות הידיעות עתים, חבר תא מבקרי התיאטרון באגודת העיתונאים 


מאמרים נוספים מאת חיים נוי
 
פלטפורמת המסחר האלקטרוני Ubuy בוחרת ב-Nuvei כדי להאיץ את הצמיחה הבינלאומית שלה
Ubuy מגיעה ללקוחות נוספים ברחבי העולם באמצעות האינטגרציה שלה לחבילת שיטות התשלום החלופיות המובילה בתעשייה של Nuvei

דאק קריק טכנולוגיות מכריזה על הזוכות הראשונות בפרסי שותפת השנה של Duck Creek Technologies לשנת 2023
כל אחת מבין שותפות אינטגרציית המערכות Accenture, Agne ו-Coforge; שותפות הפתרונות Copart, LexisNexis Risk Solutions, Quadient ו-Smart Communications and Consulting וכן שותפת הייעוץ Penguin Tech זכו להכרה בזכות חידושים טכנולוגיים משמעותיים עבור תעשיית הביטוח במהלך פסגת השותפים לשנת 2023 של Duck Creek

WPC Energy מציינת את סיומו של קונגרס הנפט העולמי ה-24 המוצלח בקלגרי
24WPC קידמה בברכה יותר מ-10,000 מבקרים, יותר מ-5,000 נציגים ונרשמים מ-111 מדינות

Quantexa ממנה בכירים מהתעשייה לוועדה המייעצת שלה כדי להאיץ תוכניות צמיחה
נשיא בלאקרוק לשעבר, מנכ"ל NHSX לשעבר ומנהל GCHQ לשעבר מביאים ניסיון עשיר בתעשייה מתחומי הפיננסים, הבריאות והביטחון הלאומי

WilsonHCG נבחרה לספקית ה-RPO הגלובלי מספר 1 ב-2023 RPO Baker’s Dozen List של HRO Today
WilsonHCG זכתה להכרה כספקית מיקור חוץ של תהליכי גיוס (RPO) מספר 1 2023 RPO Baker’s Dozen List של HRO Today.

קבוצת Apparel יוצרת עסקה רב-מותגית פורצת דרך עם Marquee Brands LLC, ומרחיבה את טביעת הרגל האופנתית ב-GCC ובהודו
קבוצת Apparel, קונגלומרט אופנה ולייף סטייל עולמי מוביל, מודיעה על הסכם רישוי מונומנטלי רב-מותגי עם Marquee Brands LLC, בעלת מותגים, המשווקת וחברת המדיה הנודעת.

Inuitive מטמיעה את ה-ISP IP של VeriSilicon במעבד ה-Vision AI שלה
פתרונות ה-IP של VeriSilicon ממוטבים ליישומי רובוטיקה ו- AR/VR/MRתובעניים.

Truecaller חושפת זהות מותג חדש ומאפייני זיהוי משודרגים ומבוססי בינה מלאכותית למניעת הונאה
הלוגו המשודרג מסמל התמקדות חזקה ומחודשת בפרטיות הצרכן ובאבטחה משודרגת של התקשורת העיצוב הכולל משמר את צבע ‘True blue’ המוכר, בשילוב סמל שיוצר זהות ברורה להגנה על המשתמשים מפני יישומי "העתקה" ויישומים מתחזים

הבינה המלאכותית יכולה כעת לסייע בהזמנת מסלול הטיולים המושלם
Guide to Europe מכריזה על חידוש פורץ דרך בתחום תכנון הנסיעות: Travis, כלי תכנון לנסיעות שמופעל באמצעות בינה מלאכותית, מספק כעת מסלולי טיולים ממוטבים על בסיס העדפות הלקוח, קרבה של אטרקציות, תמהיל ייחודי של נתוני ביקורת, שעות פעילות ומשתנים קריטיים נוספים.

Acino מרחיבה באופן משמעותי את הנוכחות והיכולות באמריקה הלטינית באמצעות רכישת M8 Pharmaceuticals
מעל 300 עובדי M8, פורטפוליו מוצרים והיקף תרופתי כדי לשפר את טביעת הרגל של Acino ואת מעמדה האסטרטגי בשווקים מרכזיים באמריקה הלטינית.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI