דף הבית הודעות לעיתונות עסקים, מימון וכספים Maniv מכריזה על קרן סיכון שלישית בשלב מוקדם בסך 140 מיליון דולר כדי להאיץ את דה-קרבוניזציה והדיגיטציה של התחבורה העולמית
Maniv מכריזה על קרן סיכון שלישית בשלב מוקדם בסך 140 מיליון דולר כדי להאיץ את דה-קרבוניזציה והדיגיטציה של התחבורה העולמית
חיים נוי 06/04/24 |  צפיות: 204

Maniv מכריזה על קרן סיכון שלישית בשלב מוקדם בסך 140 מיליון דולר כדי להאיץ את דה-קרבוניזציה והדיגיטציה של התחבורה העולמית

תל אביב, וניו יורק, 4 באפריל 2024, - (BUSINESS WIRE):

Maniv, חברת הון סיכון גלובלית שנמצאת בתל אביב ובניו יורק, מכריזה היום על סגירת הקרן השלישית שלה, כלי השקעה של 140 מיליון דולר להשקעה בסטארט-אפים של Seed and Series A שמביא את שווי נכסי החברה לניהול לכמעט ל- 320 מיליון דולר.

Maniv, שמשקיעה מאז 2016, הייתה בין המשקיעים המוסדיים הראשונים שהציגו אסטרטגיית השקעה גלובלית בשלב מוקדם המתמקדת בצומת בין ניידות, תחבורה ואנרגיה. Maniv משקיעה בטכנולוגיות עמוקות ובחידושים במודל עסקי סביב שני נושאים מרכזיים:

תנועת האנשים והסחורות ממשיכה להיות מסומנת על ידי תהליכים אנלוגיים וסביבות הפעלה דלות נתונים. מייצור ועד הגשמה ולוגיסטיקה, גישה לרכב, תחזוקה ותיקון, ביטוח, ניהול צי ועוד, סטארט-אפים נוהגים דיגיטציה של שרשראות הערך של התחבורה על פני היבשה, הים והאוויר. במקביל, מונע השוק דה-קרבוניזציה של תחבורה - המייצג עד רבע מפליטת גזי החממה העולמית - נמצא בנקודת פיתול. תמריצים במגזר הפרטי נוטים לכיוון הנעה נקייה, תהליך המואץ על ידי רוחות גב רגולטורית מהירות ברחבי העולם. שינויים סייסמיים אלה יוצרים הזדמנות מסיבית עבור סטארט-אפים לקדם טכנולוגיות חדשות, גורמי צורה, מודלים עסקיים ופלטפורמות.

Maniv כבר ביצעה ארבע השקעות מהקרן החדשה. Celadyne, שנמצאת בשיקגו, מאריכה את תוחלת החיים ואת היעילות של קרום חילופי פרוטונים כדי להפוך את ייצור המימן הירוק כדאית מבחינה כלכלית. Neologic, שנמצאת בישראל, מציגה עיצוב שבב קנייני עבור ביצועים דרמטיים ורווחי כוח במרכזי נתונים, רכב ועוד. Circular, שנמצאת בסן פרנסיסקו, מקדמת אימוץ פלסטיק ממוחזר בייצור, על ידי סגירת מידע נרחב ובדיקת פערים. Vammo, שנמצאת בסאו פאולו, ממספק, חשמל לשוק ה-B2B של LATAM, על ידי ניהול כלי רכב, מימון ורשת נרחבת של החלפת סוללות.

משתי הקרנות הראשונות שלה, בעלות הביצועים הגבוהים ביותר, הובילה Maniv השקעות בחברות פריצה, כולל חברת הבינה המלאכותית Hailoמתל אביב, רשת הטעינה וטרמפים ברבבים חשמליים Revel מניו יורק, מייצרת משאיות חשמליות בינוניות Harbinger Motors מלוס אנג'לס, פלטפורמת אוטובוסים בינעירוניים Kolors ממקסיקו סיטי, יצרן ציוד מקורי לרכבים חשמליים דו גלגליים Riverמבנגלור, וסטארט-אפ של מנוי לרכב Bipi הנמצא במדריד, שנרכשה על ידי זרוע המימון של רנו, RCI Banque, בשנת 2021.

הקרן השלישית של Maniv נתמכת על ידי הון מוסדי, יחידים בעלי הון, איחוד של מנהיגים בתעשייה בחזית מגזר התחבורה. הכספים הקודמים של Maniv נתמכו באופן משמעותי על ידי יצרני מכוניות מובילים וספקים של רמה 1. Maniv III מקיימת את שותפויות הרכב הללו-כולל משקיעי תשואה Valeo ו InMotion Ventures, זרוע ההשקעות של Jaguar-Land Rover, המצורפת על ידי Woven Capital של Toyota Motor Corp. הקרן החדשה הרחיבה את בסיס הליסינג שלה כדי לשקף סמוכות קריטיות לרכב באמצעות שותפים כולל ליסינג רכב גלובלי ומובילה פתרונות ניידות Arval ומומחי מימון הרכב של BNP Paribas Personal Finance של הבנק המוביל באירופה BNP Paribas; Shell Ventures של ענק האנרגיה העולמית Shell; מנהיג תשתיות בר קיימא עולמי Ferrovial; Enterprise Mobility Ventures, זרוע הון סיכון של Enterprise Mobility; מוביל ייצור תעשייתי ITT Inc.; מנהיג תשלומי צי WEX; חברת ביטוח אירופית גדולה; כמה קבוצות סוחרי רכב ומפיצים גדולים; ועוד.

"הקרן השלישית שלנו מתבססת על שני עשורים בתעלות המערכת האקולוגית של הניידות העולמית", אמר מייקל גרנוף, השותף המנהל של החברה. "Maniv בנתה פלטפורמה כדי לזמן את הטוב משני העולמות-הזריזות של הון סיכון מסורתי, וקרבה לתעשיות הבסיסיות סביב ניידות ותחבורה. אנו מאמינים כי אנו בנויים באופן ייחודי למנף את הזיכרון המוסדי העמוק שלנו ואת הגישה למקבלי ההחלטות בתעשייה, לטובת חברות הפורטפוליו שלנו ובסופו של דבר המשקיעים שלנו. הכרזה על כלי השקעה חדש זה על רקע אי ודאות גיאופוליטית ושווקים פרטיים רעועים היא עדות לחוסן המגזר ולאסטרטגיה שלנו.”

"המנדט של Maniv הוא לספק תשואות גדולות על ידי איחוד כוחות עם אותם יזמים נדירים עם החזון והעקשנות להניע את תחום התחבורה למאה ה-21", הוסיף נייט ג'ארט, שותף כללי ב- Maniv. "השגשוג האנושי תלוי בתנועה חלקה ובת קיימא של אנשים וסחורות; הניידות ממשיכה לייצג הזדמנות דורית עבור יזמים ומשקיעים כאחד.”

"כשפגשנו את Maniv, שוחחנו עם למעלה מ – 100 משקיעים ומפעילי ניידות חשמלית ברחבי העולם ואף אחד – אני חוזר ואומר- אף אחד - לא היה בקיא יותר במרחב מאשר צוות מניב", אמר ג'ק סרווארי, מייסד ומנכ"ל חברת הפורטפוליו Vammo שבסיסה בסאו פאולו. "להביא אותם לא רק לטבלת ההיוון שלנו אלא גם לחבר המנהלים שלנו הפך במהרה לעדיפות.”

"מלכתחילה היה ברור ש-Maniv קשור עמוקות לשחקני ניידות חושבים קדימה", אמר איאן ארתורס, מייסד ומנכ ל חברת פורטפוליו Circular. "בתוך שבועות מהשיחה הראשונה שלנו, צוות מניב מצא לנו שותפים ולקוחות ארגוניים חדשים במרחב האוטומטי, מה שהיה לוקח לנו חודשים להבין בעצמנו.”

אתר אינטרנט: www.maniv.com

אנשי קשר

צור קשר עם מדיה: מאיר דרדאשטי, [email protected]

מקור: Maniv

תוכן הודעה זו בשפת המקור, הוא הגרסה הרשמית והמהימנה היחידה של מסמך זה. התרגומים הם למטרות נוחות בלבד ויש להצליבם עם המסמך בשפת המקור, שהוא הגרסה היחידה של טקסט זה שהוא בעל תוקף משפטי.

*** הידיעה מופצת בעולם על ידי חברת התקשורת הבינלאומית Business Wire


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 חיים נוי

חיים נוי, עיתונאי, עורך ראשי של סוכנות החדשות הבינ"ל IPA, לשעבר עורך ראשי של סוכנות הידיעות עתים, חבר תא מבקרי התיאטרון באגודת העיתונאים 


מאמרים נוספים מאת חיים נוי
 
פתרון ה-Total IP של של מצלמת MIPI מבית ARASAN עם CSI ו- PHY-C משיג הסמכה לתקן ISO26262
Arasan מכריזה על תקן ההסמכה הפונקציונאלי ISO26262של פתרון הTotal IP- של מצלמת MIPI שלה כשילוב משולב של ה- MIPI CSI-2 Tx/Rx ו- C-PHY IP

חדשנות כדי להשפיע: Dentsu חושפת מיתוג גלובלי חדש המתבסס על מורשת של 120 שנה
Dentsu, עם הפנים אל הלקוחות, הודיעה על השקת המיתוג הגלובלי החדש שלה, "חדשנות כדי להשפיע" (Innovating to Impact) שמהווה ציון דרך משמעותי בהיסטוריה בת ה-120 שנים פלוס של החברה. מיתוג השיווק והחדירה לשוק החדש עוטף את המחויבות של Dentsu להניע צמיחה באמצעות חדשנות, תוך מינוף כלל החוזקות היצירתיות ממירות השוק - יצירתיות, מדיה, נתונים וטכנולוגיה.

Tealium חושפת אינטגרציה של CDP עם ה-API של Snowpipe Streaming מבית Snowflake
אינטגרציה זו משלבת את העוצמות של Snowflake Data Cloud ו-Tealium CDP כדי להאיץ את חוויית הלקוח לאורך כל המסע שלו

הודעה על הצעת הסדר ותוכנית הקצאה הכוללת רוכשי מניות רגילות של Perrigo מ-21 באפריל 2015 עד 2 במאי 2017 ובעלי מניות רגילות של Perrigo מיום 12 בנובמבר 2015
הודעה מסכמת על (I) הסדר מוצע ותכנית הקצאה; (2) דיון בפשרה; ו- (3) בקשה לשכר טרחת עורך דין והוצאות התדיינות משפטית

איתיחאד מודיעה על תוצאותיה הכספיות לשנת 2023 כולה
שנת טרנספורמציה - ערוכה היטב לצמיחה עתידית

תרו תפרסם את תוצאות השנה המלאה ב-20 במאי 2024
‎ Taro Pharmaceutical Industries Ltd. תרו תעשיות פרמצבטיות (NYSE:TARO) הודיעה היום שהיא מתכננת לפרסם את התוצאות הפיננסיות השנתיות שלה לשנה שהסתיימה ב-31 במרץ 2024, בתום סגירת השוק ביום שני, 20 במאי 2024.

אנדרסן גלובל משיקה פירמת חברים בבלגיה
אנדרסן גלובל Andersen Global משיקה את Andersen בבלגיה עם הפיכתה של Seeds of Law, חברה שמשתפת איתה פעולה משנת 2022, לחברה הראשונה במדינה שמאמצת את מותג Andersen.

ACT Abu Dhabi פתוח כעת לעסקים
Arabian Chemical Terminals LLC באבו דאבי (ACTAD) גאה להכריז על תחילת הפעילות בטרמינל אחסון מיכלי הכימיקליים החדש בנמל ח'ליפה, אבו דאבי, איחוד האמירויות הערביות. הטרמינל הוא חוות מיכלי כימיקלים מסחרית ראשונה מסוגה באמירויות.

Workvivo של Zoom נבחרה לשותפת ההגירה הנבחרת עבור Workplace from Meta
Workvivo של Zoom נבחרה לשותפת ההגירה המועדפת היחידה של Meta עבור לקוחותיה לאורך תהליך הפסקת השירות Workplace from Meta.

MidOcean Energy של EIG ממנה את ארמנד לומנס למנהל כספים ראשי
MidOcean Energy ("MidOcean"), חברה שממוקדת בגז טבעי נוזלי (LNG), שהוקמה ומנוהלת על ידי EIG, משקיעה מוסדית מובילה במגזרי האנרגיה והתשתיות העולמיים, הודיעה היום על מינוי של ארמנד לומנס למנהל כספים ראשי (CFO).
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI