דף הבית חברה, פוליטיקה ומדינה צבא וביטחון אבטחה וחברת אבטחה
אבטחה וחברת אבטחה
אורי 08/08/10 |  צפיות: 2823

אבטחה

שירותי אבטחה הם צורך חיוני של כל חברה מסחרית. אבטחה נועדה למנוע גישה של גורמים לא מורשים לרכוש ויותר חשוב למידע של חברה כלשהי. כסף רב מושקע בציוד החברה, ולכן חשוב להבטיח שהציוד הזה לא ייגנב. גישה למידע רגיש מצד מתחרים מסכנת בצורה משמעותית כל חברה מבחינה עסקית.

גניבה של רעיונות ותוכניות נפוצה מאוד בעולם העסקי וגורמת ללא מעט נזקים. כך למשל, כשחברת בנייה אחת מגלה איזו הצעת מחיר המתחרה שלה הולכת להציע על מכרז כלשהו, היא מייד נותנת הצעת מחיר נמוכה במעט, וזוכה במכרז. ריגול תעשייתי פועל במגוון דרכים, וחברה שאינה דואגת לאבטחה ראויה, מזמינה את המרגלים הללו. אבטחה טובה מרתיעה מרגלים פוטנציאליים. גם חברות המפתחות מוצר ייחודי צריכות לשמור על הפיתוחים שלהם בסוד. דליפת השרטוטים לחברה מתחרה  עלולה להוביל לפשיטת רגל של היוצרת האמיתית של המוצר.

חברות יצרניות וחברות המייבאות סחורה צריכות לדעת להגן על המוצרים שלהן לפני שהם מגיעים לנקודות המכירה. יש לזכור שהגניבות הנפוצות ביותר הן הגניבות הפשוטות ביותר: פורצים למחסן של חברה, גונבים את כל מה שיש שם, ומוכרים בשוק ברבע מחיר. פריצות מסוג זה גורמות לנזקים כלכליים קשים. אבטחה טובה תפטור בעיות כאלה.

פרט לחשיבות הכלכלית של מניעת גניבה של רכוש יקר, ישנה גם חשיבות רבה מאוד למנוע גניבה מטעמים ביטחוניים. ישנם מכוני מחקר, מעבדות וחברות פרטיות שעושות מחקר בתחומים שונים, שעלולים להיות להם השפעות בתחום ביטחון המדינה. כך למשל פיתוחים של חברות תרופות. בחברות הללו ניתן להשיג וירוסים שונים, וכך ליצור נשק ביולוגי. שמירה על החומרים הללו בעלת ערך עליון מבחינת ביטחון המדינה.

יש לזכור שמרבית החברות מבטחות את התוצרת שלהן ואת הציוד היקר שלהן. חברות הביטוח רוצות לוודא, שהלקוחות שלהם עושים כל שביכולתם כדי למנוע גניבות. מסיבה זו, חברות מחויבות על פי הפוליסה לדאוג לשירותי אבטחה. כך שבהרבה מקרים, השאלה המוצבת בפני אחראי האבטחה של החברה זה לא האם לשכור מאבטחים אלא מאיפה להביא אותם.

למעשה, בפני החברות עומדות שתי אופציות: לשכור מאבטחים משלהם, או לפנות אל חברת אבטחה מקצועית שתספק להם את השירות הזה. יש לזכור שכל חברה מתמחה בגיוס עובדים בתחומה. חברות הפרמה יודעות לגייס רוקחים, חברות הייטק יודעות לגייס מתכנתים, וחברות אבטחה יודעות לגייס מאבטחים. עדיף להשאיר לכל חברה את תחום פעילותה, ולכן החברות יקבלו שירותי אבטחה טובים יותר ממאבטחים של חברות אבטחה מאשר מעובדים שיגייסו בעצמם. יש לזכור שמאבטחי חברות אבטחה עוברים אימונים ומתעדכנים בחידושים הנכנסים לתחום האבטחה. אנשים אלו מנוסים בתחום עבודתם ויודעים לספק ללקוח את השירות הטוב ביותר שיש.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 אורי


 


מאמרים נוספים מאת אורי
 
ניתוחים פלסטיים – מה שרואים במראה
אלפי אנשים בישראל עוברים מדי שנה ניתוחים פלסטיים, שלעיתים מערבים היבט קוסמטי בלבד ופעמים אחרות גם פן רפואי

רופאים, מטופלים ומה שביניהם
כאשר אתם מגיעים לבדיקות אצל רופאים ישנם מספר כללים המחייבים את נותן השירות, שכן היחסים שבין רופאים למטופלים מעוגנים בחוקים, כללי אתיקה ופסיקות, אשר נועדו לשמור על מערכת יחסים תקינה ועל זכויותיהם של הפציינטים

לקחת אחריות על בריאות המשפחה
בריאות המשפחה הייתה מאז ומתמיד בראש מעיני האדם, ודבר זה יישאר תמיד נכון. יחד עם זאת, ישנם מספר וחידושים המאפיינים את העידן המודרני, שמכריחים אותנו לקחת יותר אחריות על מעשינו.

ייחודו של טיפול משפחתי
מטבע הדברים, בכל משפחה קיימות תקופות טובות יותר ופחות, אותן אנו עוברים ביחד ובכוחות משותפים. ואולם, לעיתים הבעיות נעשות קשות ותכופות יותר, מעוררות דאגה גדולה, ופוגעות באופן מהותי בתפקוד ובאיכות החיים. במקרים אלו, כדאי לשקול פנייה אל טיפול משפחתי המבוצע על ידי פסיכולוגים, פסיכותרפיסטים ועובדים סוציאליים שעברו הכשרות מיוחדות בתחום.

מצלמות לרכב
19/05/14 | רכב
במאמר זה נסביר הכל על מצלמות לרכב!

כיצד תמצאו חנויות פרחים בנתניה?
אם בעבר, כאשר חיפשתם חנות פרחים בנתניה הייתם מגיעים פיזית אל החנות, על מנת לבחור את הפרחים, לקחת אותם ולשלם עליהם, הרי שהיום המצב הוא שונה לחלוטין לכל הדעות...

בקרת כניסה, שעון נוכחות ועוד...
בקרת כניסה, היא עניין שיש להשקיע בו מחשבה מרובה, במיוחד כאשר מדובר על מקומות עבודה או בנייני מגורים. תוכלו לשים לב, שלא רק מקומות סגורים רבים.....

ISO 9001 וכל מה שצריך לדעת על ISO 13485
17/04/12 | תעשייה
מאמר המסביר על התקנים הדרושים

מידע אודות רישום פטנטים
המאמר הבא מביא הכל על עריכת פטנטים ורישום פטנטים

שכפול מפתחות ע"י מנעולן
26/02/12 | בית חכם
המאמר הבא מביא הכל על שכפול מפתחות
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI