דף הבית חברה, פוליטיקה ומדינה צבא וביטחון אבטחה בישראל
אבטחה בישראל
אורי 04/01/11 |  צפיות: 3008

אבטחה – ההבטחה שלך ללקוחותיך

החוק במדינת ישראל מחייב עסקים ומוסדות להחזיק במערך אבטחה בהתאם לגודלם ולתחום עיסוקם. בעלי עסקים רבים מתקוממים נגד נהלים אלה, ורואים בהם אמצעי נוסף להקשות על עסקים בשוק תחרותי וקשה גם כך. האומנם?

חוקי המדינה מחייבים עסקים ומוסדות להפעיל סידורי אבטחה הולמים, בהתאם לסוגם ולגודלם. הצגת סידורי אבטחה אלה הינה חלק מתהליך קבלת הרישיון להפעלת העסק. כלומר, שללא הפעלת מערך אבטחה הולם, עסקים הנדרשים לכך אינם יכולים לקבל רישיון. זאת מידת החשיבות אותה מייחסת המדינה לנושא האבטחה בעסקים ובמוסדות ציבוריים. עסקים רבים נוטים לראות בכך טרחה והוצאה מיותרת ומחפשים דרכים לחמוק, לחסוך או לעגל פינות, על מנת לצאת מידי חובה. עם זאת, כפי שגילו לא מעט בעלי עסק, המדובר בהתנהלות בעייתית, בה הכול בסדר עד שמשהו משתבש. כאשר משהו משתבש, הוא עושה זאת בגדול והתוצאות יכולות להיות חריפות.

אבטחה וביטוח

אולם לא רק המדינה היא אשר דורשת מעסקים להפעיל סידורי אבטחה. גם חברות הביטוח דורשות מלקוחותיהן להפעיל סידורי אבטחה מתאימים, אשר יראו מאמץ מצד בעל העסק למנוע מה שנקרא בעגה המקצועית "אירוע ביטוחי". כלומר, אם לא התקנת מערכת לגילוי וכיבוי אש, אינך יכול לבוא בטענות לחברת הביטוח אם נשרף לך העסק. על אותו משקל, אינך יכול לפנות לחברת הביטוח ולבקש פיצויים, במידה ולא נעזרת בשירותי אבטחה, אשר מתאימים למניעת פריצה, גניבה או אירוע בטחוני. ברוב המקרים, ללא הצגת הוכחות לשימוש בסידורי אבטחה הולמים, פשוט לא ניתן לעשות את הביטוח.

אבטחה, הבטחה ומחויבות אישית

גם ללא דרישות המדינה, בעלי עסק נושאים במחויבות אישית כלפי לקוחותיהם. לקוחות אינם רק ארנקים מהלכים. לכן, כפי שעסקים צריכים לדאוג ללקוחות למוצרים ולשירותים אטרקטיביים ולחוויית קנייה שתגרום להם לשוב גם בפעם הבאה, כך עליהם לדאוג גם לסידורי אבטחה שישמרו על בטיחותם של הלקוחות ועל ביטחונם. המחיר של שכירת חברת אבטחה יכול להיות יקר, אולם יהיה המחיר אשר יהיה, הוא אינו משתווה לעלות של מצפון נקי. שום כמות של כסף בעולם לא תעזור לנקות את מצפונו של בעל עסק שמי מלקוחותיו נפגע כתוצאה מקומבינה כזאת או אחרת בנושא סידורי האבטחה.

תחום נוסף בו נוטים לשכוח את נושא האבטחה, הוא תחום האירועים. גם אנשים אשר מקיימים אירועים מרובי משתתפים – בין אם מדובר באירועים פרטיים, באירועים משפחתיים או באירועים עסקיים – צריכים כולם לדאוג לסידורי אבטחה. במקרים רבים, סידורי האבטחה מסופקים על ידי הנהלת המקום בו האירועים מתקיימים, אולם יש לוודא זאת מבעוד מועד, ובמקרה הצורך, לדאוג לנושא באופן עצמאי. כולם רוצים ומקווים שהאירועים שלהם יעברו בשלום. אבל דברים קורים לפעמים. לא תמיד ניתן למנוע אסון מעשה ידי אדם או מעשה יד המקרה, אבל שירותי אבטחה מתאימים יכולים למנוע נזקים מיותרים.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 אורי


 


מאמרים נוספים מאת אורי
 
ניתוחים פלסטיים – מה שרואים במראה
אלפי אנשים בישראל עוברים מדי שנה ניתוחים פלסטיים, שלעיתים מערבים היבט קוסמטי בלבד ופעמים אחרות גם פן רפואי

רופאים, מטופלים ומה שביניהם
כאשר אתם מגיעים לבדיקות אצל רופאים ישנם מספר כללים המחייבים את נותן השירות, שכן היחסים שבין רופאים למטופלים מעוגנים בחוקים, כללי אתיקה ופסיקות, אשר נועדו לשמור על מערכת יחסים תקינה ועל זכויותיהם של הפציינטים

לקחת אחריות על בריאות המשפחה
בריאות המשפחה הייתה מאז ומתמיד בראש מעיני האדם, ודבר זה יישאר תמיד נכון. יחד עם זאת, ישנם מספר וחידושים המאפיינים את העידן המודרני, שמכריחים אותנו לקחת יותר אחריות על מעשינו.

ייחודו של טיפול משפחתי
מטבע הדברים, בכל משפחה קיימות תקופות טובות יותר ופחות, אותן אנו עוברים ביחד ובכוחות משותפים. ואולם, לעיתים הבעיות נעשות קשות ותכופות יותר, מעוררות דאגה גדולה, ופוגעות באופן מהותי בתפקוד ובאיכות החיים. במקרים אלו, כדאי לשקול פנייה אל טיפול משפחתי המבוצע על ידי פסיכולוגים, פסיכותרפיסטים ועובדים סוציאליים שעברו הכשרות מיוחדות בתחום.

מצלמות לרכב
19/05/14 | רכב
במאמר זה נסביר הכל על מצלמות לרכב!

כיצד תמצאו חנויות פרחים בנתניה?
אם בעבר, כאשר חיפשתם חנות פרחים בנתניה הייתם מגיעים פיזית אל החנות, על מנת לבחור את הפרחים, לקחת אותם ולשלם עליהם, הרי שהיום המצב הוא שונה לחלוטין לכל הדעות...

בקרת כניסה, שעון נוכחות ועוד...
בקרת כניסה, היא עניין שיש להשקיע בו מחשבה מרובה, במיוחד כאשר מדובר על מקומות עבודה או בנייני מגורים. תוכלו לשים לב, שלא רק מקומות סגורים רבים.....

ISO 9001 וכל מה שצריך לדעת על ISO 13485
17/04/12 | תעשייה
מאמר המסביר על התקנים הדרושים

מידע אודות רישום פטנטים
המאמר הבא מביא הכל על עריכת פטנטים ורישום פטנטים

שכפול מפתחות ע"י מנעולן
26/02/12 | בית חכם
המאמר הבא מביא הכל על שכפול מפתחות
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI