דף הבית חברה, פוליטיקה ומדינה צבא וביטחון יום צו ראשון וחשיבותו
יום צו ראשון וחשיבותו
רוני ארז 30/07/13 |  צפיות: 9616

בשעה טובה הגיע לידיכם צו ראשון המסמל את נקודת הזינוק בדרך לגיוס ולשירות בצבא, ומזמן אתכם ללשכת הגיוס. בלשכה תידרשו לעבור בדיקות גופניות ורפואיות, אבחונים ומבחנים פסיכוטכניים ופסיכולוגיים, וכן בדיקת נתונים אישיים. למעשה מדובר בצעד הראשון שלכם כמלש"בים - מיועדים לשירות בטחוני, כך שתהיה לו השפעה מכרעת על אופן שיבוצכם ושירותכם בצבא. לאור הישגיכם ביום הצו הראשון ייקבעו נתונים ראשוניים רבים כמו הפרופיל הרפואי, הקב"א והדפ"ר, אשר רובם קבועים ובלתי ניתנים לשינוי .

תחנות צו ראשון

יום צו ראשון מתחיל בקבלת כרטיס מגנטי המלווה את המלש"ב לכל אורכו, ומוחזר רק לאחר סיום כל התחנות הנדרשות.  תחנות אלו כוללות:

  • אימותנתונים- מכונה גם התחנה הצהובה ובה מאומתים נתוני המלש"ב על ידי מאבחןפסיכוטכני, כולל פרטים הנוגעים למשפחתו ולהשכלתו. כמו כן, בתחנה זו יתקייםמבחן קצר בכתב או בעל פה המכונה מילים לצו ראשון.
  • בדיקותרפואיות- מבוצעות בתחנה הכחולה על ידי רופא ואחות, וקובעות את רמת בריאותו שלהחייל על בסיס ניקוד המכונה פרופיל רפואי.
  • ראיוןאישי- מבוצע בתחנה האדומה ומיועד בעיקר לבנים.
  • מבחניםפסיכוטכניים – אלו הם מבחנים אמריקאיים ממוחשבים בתחומי החשיבה המילולית, הכמותיתוהצורנית, אותם מבצעים בתחנה הירוקה.

להגיע מוכנים ליום צו ראשון

חשוב לדעת שיום צו ראשון הינו יום חד פעמי שאי אפשר לבצעו פעם נוספת, כך שכל נתון שיירשם בו יהיה במרבית המקרים סופי ומכריע. יחד עם זאת, באמצעות הכנה לצו ראשון תוכלו לשפר באופן משמעותי את תוצאותיו. ההכנה מורכבת בעיקר מרכישת היכרות עם בחינות הפסיכוטכני ולימוד לקראתן לבד או במסגרת קורס, וכן לימוד אוצר מילים. בנוסף לכך, חשוב להבין מה מצפה לכם באותו יום ולהגיע בשעה מוקדמת כשאתם ערניים וממוקדים, וכשבידכם כל הטפסים והמסמכים הנחוצים. במידה ואינכם מרגישים בטוב באותו יום מומלץ לדחות את מועד הצו הראשון ליום אחר.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 רוני ארז


 


מאמרים נוספים מאת רוני ארז
 
חלום ה- Realocation של כולם
אנשים רבים חולמים על הגירה למדינה אחרת עבור מגורים, עבודה או לימודים. תופעת ה- Realocation הולכת וצומחת עם כל שנה שעוברת, זאת משום שכיום להגר למדינה אחרת הפך להיות דבר שגור ואפשרי. עם כניסתן של הטכנול

צו ראשון – עצות והבהרות
אין ספק כי קבלת צו ראשון היא מאורע משמעותי בחיים, ורבים הם המגיעים ללשכות הגיוס נרגשים ולחוצים. לכן, חשוב להבין מראש מה צפוי לכם, ולהתנהל באופן נכון על מנת שהיום יעבור במהירות האפשרית ועל הצד הטוב ביותר.

למה כדאי לגשת ללימודי רפואה באיטליה
אין ספק כי לימודי רפואה באיטליה מועדפים על סטודנטים זרים מישראל ומכל העולם, וזאת בזכת קשת רחבה של יתרונות. ראשית, מדובר בלימודים במדינה קרובה יחסית לישראל, בעלת תרבות מערבית וים תיכונית תוססת, המציעה חיי תרבות ופנאי משובחים, ומגורים במקומות מהיפים בעולם

מגוון קורסי אנגלית און ליין
התפתחות האינטרנט בעשור האחרון, לצד חדירתה לכל בית אב ועסק ולכל תחום עניין, הפכה את הרשת לכלי רב עוצמה המייעל ומשפר את איכות החיים. אחת האופציות החדשות שהרשת מציעה לגולשים בה הינה לימודים און ליין בתחומים רבים ושונים, כולל קורסי לימוד אנגלית באינטרנט.

תנאי קבלה ללימודי רפואה בארץ ובחו"ל
לימודי רפואה הינם משאת נפשם של אנשים רבים המעוניינים לחקור את גוף האדם ולהביא מזור ועזרה לסובלים. יחד עם זאת, לימודים אלו אינם מתאימים לכל אחד, ולו מפני שהם נפרסים על פני שש שנים, שלאחריהן יש לגשת ללימודי התמחות נוספים שאוכם משתנה כתלות בתחום ההתמחות.

מבחן GRE כתנאי קבלה ללימודי תואר שני בחו"ל
GRE הינו מבחן בינלאומי בשפה האנגלית, המשמש ככלי למיון וסינון סטודנטים זרים המעוניינים ללמוד בחו"ל לתואר שני.

טויוטה היילקס - כוח עבודה אמיתי
23/09/13 | רכב
כאשר עומדים לרכוש רכב חדש לצרכי עבודה מתכוונים לטנדר חזק, גדולה ויציב, המסוגל לעמוד בתנאי שטח קשים ולספוג זעזועים וחבטות. כלומר, רכב שאינו מצועצע אלא מהווה כוח עבודה אמיתי, כמו שרק טויוטה היילקס מציע.

לימודי וטרינריה - תכני הלימוד ואפשרויות תעסוקה
על מנת לשמור על החיות ולדאוג לבריאותן יש צורך באנשי מקצוע מיומנים אשר סיימו לימודי וטרינריה בארץ או בחו"ל.

ללמוד אנגלית לבד
לנוכח תהליכי הגלובליזציה החלים בעולם ואשר משפיעים גם על הווי העסקים והתרבות בישראל, ניכרת בשנים האחרונות מגמת עלייה ברצון ללמוד אנגלית בקרב מגזרים שונים.

מידע כללי אודות ציוני המבחן הפסיכומטרי
אין ספק כי העניין המכריע והחשוב ביותר בבחינה הפסיכומטרית הוא הציון המושג בה.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI