דף הבית חוק ומשפט כללי מתי נצטרך את שירותיו של עו"ד דיני עבודה?
מתי נצטרך את שירותיו של עו"ד דיני עבודה?
דניאל דורמן 14/04/14 |  צפיות: 3064

ישראלים רבין נדרשים מידי פעם לפתור בעיות במקום העבודה שלהם. לעיתים יש צורך לערב בכך עו"ד דיני עבודה. מתי נדרשים שירותיו של עורך דין כזה? על כך במאמר הבא.


הלנת שכר


כל עובד זכאי לקבל את משכורתו במועדים הקבועים בחוק. אם המעסיק חורג מכך, ומשלם לו את המשכורת באיחור, הרי שעל פניו יש כאן הלנת שכר, והעובד זכאי לפנות אל עו"ד דיני עבודה כדי להתייעץ. לעיתים די בכך שעורך דין כזה מוציא מכתב אל המעסיק כדי להסדיר את עניין תשלום השכר במועדו, ולעיתים נידרש מהעורך דין לתבוע את המעסיק בבית הדין לעבודה בשל עניין זה.


הטרדה מינית


המודעות לנשוא הטרדה מינית בישראל עלתה מדרגה בשנים האחרונות, בעיקר עקב פרסומים נרחבים בעיתונות. גם במקרה בו יש חשד לכאורה של הטרדה מנית, יכול העובד או העובדת לפנות אל עו"ד דיני עבודה לשם התייעצות. בפגישה יכול עורך הדין לבדוק אם אכן מדובר בהטרדה מינית, או שלא מדובר במקרה כזה. אם זוהי אכן הטרדה מינית יש מקום לתביעה משפטית כנגד המעסיק המטריד.


פיטורין שלא כדין


פיטורין הם חוויה מאוד לא נעימה, בוודאי לעובד שעובד במקום העבודה שלו במשך שנים רבות. עם זאת, יש מצבים שבהם הפיטורין אינם נערכים כחוק, למשל אם הם על רקע דתי או פוליטי, על רקע שירות במילואים או תקופת הריון וכדומה. במקרה זה ניתן להתייעץ עם עו"ד דיני עבודה כדי לבדוק אם הפיטורין אכן היו שלא כדין ואם כך אכן היה, ניתן לתבוע את המעסיק בבית הדין לעבודה ולזכות בפיצויים מוגדלים. אגב, במקרים רבים, גם היעדר שימוע לעובד מקנה לפיטורין תוקף בלתי חוקי, אך דבר זה מחויב בדיקה על ידי עו"ד דיני עבודה לפי נסיבות המקרה הספציפיות.


אי תשלום שעות נוספות


עובדים הנשארים במשרד או במקום העבודה עד מאוחר, זכאים במקרים רבים לקבל תגמול על עמלם בצורת שעות נוספות. אי תשלום שעות נוספות מצד המעסיק יכול לגרור פניה לערכאות מצד המעובד, שנעזר לשם כך בסיועו של עו"ד דיני עבודה, אותו בחר לצורך העניין.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 דניאל דורמן


 


מאמרים נוספים מאת דניאל דורמן
 
האם אפשר למצוא בתי מלון באילת במחיר זול?
14/08/14 | בתי מלון
במאמר הקרוב ננסה להסביר בקצרה על העיר אילת ובתי המלון באזור. ובנוסף ניתן כמה טיפים לגבי מציאה של מלון זול באזור אילת.

כיצד לבחור הלוואה חוץ בנקאית?
05/08/14 | הלוואות
במאמר הקרוב נסביר את ההבדל הבסיסי בין הלוואה חוץ בנקאית להלוואה בנקאית, בנוסף ניתן קווים מנחים לבחירה של הלוואה משתלמת.

כל מה שרציתם לדעת על ניקיון חלונות מקצועי
במאמר הקרוב נעבור על כמה דברים שחשוב לדעת לגבי ניקיון חלונות ובנוסף נסביר כיצד לבחור איש מקצוע בתחום.

כל מה שרציתם לדעת על הלוואה מיידית.
01/07/14 | הלוואות
במאמר הקרוב נעבור על מספר דברים שחשוב לדעת לפני שמחליטים לקחת הלוואה מיידית.

נופש בים המלח
כמה סיבות שאולי לא חשבתם עליהם לבקר ביום המלח.

מתי נידרש לבצע חיפוש פטנט וכיצד זה מתבצע?
ישראלים רבים חושבים על רעיון נהדר, שלדעתם מהווה פטנט. אבל לפני שניתן לרשום אותו, צריך לחפש קודם אם אין פטנט כזה, שכבר נרשם. לשם כך מתבצע הליך של חיפוש פטנט. המאמר שלפניכם יתאר את החשיבות של הליך כזה, וכיצד ניתן לבצע אותו.

כך תקנה בזול ג'קוזי או סאונה יבשה
לרבים מהישראלים יש בביתם ג'קוזי או סאונה יבשה, המשמשים להתרגעות ופינוק. מאחר ומדובר במוצרים שאינם זולים, הנה לפניכם מדריך שידריך אתכם כיצד לרכוש מוצרים אלו במחיר נמוך, ואפילו זול.

כך תמצאו פתרונות שינה זולים
19/05/14 | עיצוב
אם אתם מתכננים לעבור לדירה משלכם, או לדירה שכורה, אתם בוודאי מחפשים פתרונות שינה. ידוע כמובן כי ניתן לקנות מיטה ומזרן חדשים, אך אלו יקרים למדי. אילו פתרונות שינה זולים קיימים בשוק? במאמר זה נצביע על כמה מהם.

ככה תשיגו עיצוב גינות בזול
14/05/14 | גינון
אם אתם מחפשים לעצב את הגינה שלכם, ומוגבלים בתקציב, בוודאי תרצו להפחית עד כמה שניתן את תקציב עיצוב הגינה, ועדיין לקבל גינה מעוצבת היטב. המאמר שלפניכם יפרט כיצד תוכלו להשיג עיצוב גינות בזול יחסית, ועדיין להיות מרוצים מהתוצאות.

ארבע עצות שימושיות לאיתור מומחה השתלות שיניים
30/04/14 | רפואה
אם גם לכם עקרו שן אחת או יותר ואתם צריכים לבצע השתלות שיניים, אתם וודאי תוהים איך לבחור מומחה מתאים. אחרי הכל מדובר בעבודה הדורשת זהירות וערנות רבה,גם כדי לא לפגוע בעצבים הממוקמים מתחת לשן, וגם כדי שהשתלים יחזיקו מעמד לאורך כמה שיותר שנים. אז איך נאתר מומחה כזה? העצות הבאות סייעו לכם בכך.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI