דף הבית חוק ומשפט נדל"ן ומקרקעין מכירה או קניית דירה באמצעות עורך דין מקרקעין
מכירה או קניית דירה באמצעות עורך דין מקרקעין
עידן שלומן 05/06/17 |  צפיות: 5788

צריכים למכור את הדירה הישנה או לרכוש נכס חדש במקום? ברוב המקרים מדובר בעסקה לא קטנה שתדרוש מכם להקפיד על לא מעט דברים. כדי שלא תפספסו בדרך את הנקודות החשובות ביותר של המכירה או הקנייה, אולי כדאי לדבר על הסכם רכישה או מכר מותאם. במאמר שלפניכם, עורך דין מקרקעין בחיפה יספק את כל התשובות שיאפשרו לכם לעשות את זה בטוח ונכון.

מה חשוב לעשות לפני חתימה על הסכם מכר או רכישה?

מעבר לבדיקות הקפדניות, אם תשאלו כל עורך דין מקרקעין או עורך דין נדל"ן בחיפה, הם יספקו לכם כמה נקודות חשובות כדלקמן:

• יש לבדוק את מוכר הדירה במידה ואתם לפני קנייה. רצוי לאמת את הפרטים באמצעות אישורי זכויות מקוריים. כמו כן, חשוב מאוד לבדוק את הזכות באמצעות תעודת זהות.

• בשלב הזה, חשוב מאוד לבדוק אם קיימות הלוואות, עיקולים או כל מיני הערות אזהרה אודות הנכס שבו אתם מתעניינים.

• רצוי לבדוק גם שאין צו מניעה או הריסה על הנכס. אם תשאלו אותנו זה בעיקר שהיו דברים מעולם. מכאן, חשוב למעשה למנוע ולתת תרופה למכה באמצעות בדיקות כלליות שהן כלל ברזל.

מה עוד חשוב לדעת לפני שקונים נכס?

• קודם כל בדקו כי הנכס בנוי על פי כל הכללים ואין בו חריגות. מיותר לציין מה יקרה לנכס שתרכשו שלא על פי סטנדרטים מורשים.

• וודאו כי תחת המקום לא ייבנה שום חניון גדול או כל גורם מפריע- אחרי הכול, המון אנשים רוכשים דירות ואז מצטערים שלא ביררו לעומק את המיקום והיסטוריית הבניין.

• קניתם דירה קטנה? ייתכן ובהמשך תרצו להגדיל את שטחה, מכאן יהיה עליכם לוודא כי תקבלו זכויות או שהן מותרות. זה חשוב כי כך תוכלו להוסיף בנייה ללא בעיות מיותרות.

בסיכום דבר? אלו רק חלק מהנקודות שיש לבדוק ואין לוותר עליהן. כאמור, הכול בהתחשב בפרמטרים של גיל הנכס, סביבה ועוד.

צריכים עורך דין בחיפה אשר מתמחה בנדל"ן בחיפה או שיבדוק לכם את הפרטים לעומקם? זכרו, הסכם מכר או רכש עושים רק עם מומחים בתחום.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 עידן שלומן

עידן שלומן, מומחה לקידום אתרים בחברת Signup קידום אתרים.

קידום אתר זה מתבצע על ידי Signup קידום אתרים באינטרנט אשר עוסקת בשיווק וקידום אתרים באינטרנט. 


מאמרים נוספים מאת עידן שלומן
 
איזה פיצוי אפשר לקבל מחברת התעופה בעת איחור או ביטול בטיסה?
29/04/19 | נזיקין
חוק שירותי תעופה נועד להפחית את כמות האיחורים בטיסות מכל סוג שהוא במטרה להטיב עם הצרכן הישראלי, בין אם הוא טס מישראל לחו"ל, בתוך ישראל או מחו"ל לישראל. בכל המקרים הללו מטפל החוק שמחייב את חברות התעופה בפיצויים שונים על מקרים שכאלו וקובע להם רף סטנדרט שיש לעמוד בו כדי שלא ישלמו על כך מכיסן.

התנהלות נכונה במצב של מחלת מקצוע
22/04/19 | נזיקין
הביטוח הלאומי חשוף לתביעות רבות מדי יום, בעיקר תביעות של עובדים שונים על תאונות עבודה וזכויות שונות שיש להם, ואחד התחומים שהופכים ליותר נפוצים בתביעות ביטוח לאומי הוא תביעות של מחלת מקצוע.

סלון פאות קאסטם בירושלים
08/04/19 | אופנה
פאות הולכות וכובשות נתח שוק גדל מיום ליום, וכבר מזמן מדובר בתופעה בה נשים רבות נוהגות להחליף פאות אחת לכמה ימים או שבועות, ובדרך זו משנות בצורה משמעותית את המראה החיצוני שלהן.

כיצד עורך דין לשון הרע יכול לעזור לך?
18/02/19 | נזיקין
חוק לשון הרע מאפשר לכל מי שנפגעו מתמונה, טקסט או אמירה כלשהי שפורסמה ברבים ופגעה בשמם, לתבוע פיצוי גם ללא הוכחת נזק בשל כך.

חוק טיבי לפיצוי במקרים של איחורים וביטולים בטיסה
18/02/19 | נזיקין
ניתן לומר די בוודאות שאחמד טיבי איננו מחברי הכנסת הפופולאריים בישראל אבל ניתן לומר גם באופן ודאי שמרבית הישראלים מברכים בעת האחרונה על חוק טיבי שחוקק בעניין ביטולי או איחור של טיסה.

איך עורך דין מנהלי יכול להגיש עתירה מנהלית לבית המשפט?
21/01/19 | חוק ומנהל
האם אתם מרגישים שנפגעתם, קופחתם או נדרשתם לתשלום שאינו הוגן על ידי רשות ציבורית כלשהי (משרד ממשלתי, עירייה, מוסד ציבורי...) ואתם לא יודעים כיצד להתמודד מולם?

ייפוי כוח מתמשך על פי חוק הכשרות המשפטית והאפוטרופסות
19/01/19 | חוזים
כולנו מתבגרים עם השנים ומגיעים לגיל מתקדם בו יש סיכוי הולך וגובר למחלות קשות יותר מאשר בעבר, וחובה עלינו לחשוב על מצב בו נהיה (חס ושלום) במצב קוגניטיבי ירוד או בעלי מוגבלות נפשית / גופנית לטפל בעניינינו בצורה עצמאית. במידה וכך יהיו פני הדברים – מי תרצו שיטפל בכם וידאג לכם?

איך לתבוע פיצויים מקסימליים מול חברות הביטוח השונות?
24/12/18 | נזיקין
אתם צעירים ונמרצים ודואגים לעתיד. לכן אתם משלמים מדי חודש לאורך עשרות שנים עבור ביטוח סיעודי לחברת הביטוח שלכם באופן פרטי או לקופות החולים. ואז מגיע הרגע הקשה בו אתם הופכים סיעודיים, בין אם עכב הגיל שלכם (זקנה) או עכב אירוע שעברתם (תאונה, מחלה וכו').

חברת הדמיות אדריכליות לעיצוב הבית שלך
22/12/18 | אדריכלות
יזמים וקבלנים בענף הבנייה לא יכולים כיום אפילו לדמיין כיצד בעבר הרחוק לא נעשה שימוש בהדמיות תלת מימד לפני תחילת הבנייה, במהלכה ובעיקר בסיום תהליך הבנייה והמעבר לתהליך מכירת הדירות.

איזה פיצוי ניתן לקבל מחברת התעופה?
22/12/18 | כללי
ענף התעופה בישראל עבר שינויים רבים בשנים האחרונות ואין מדובר רק על עשרות חברות תעופה חדשות שהוסיפו קווי תעופה רבים מישראל לעולם בכלל ולאירופה בפרט. מדובר גם על חוק שירותי תעופה שגרם לשינוי משמעותי ביחס שבין חברות התעופה לנוסעים וחיזק את הכוח של כל נוסע מול חברות התעופה הגדולות במקרה של שירות לקוי מצדן.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI