דף הבית חוק ומשפט חוק ומנהל איך עורך דין מנהלי יכול להגיש עתירה מנהלית לבית המשפט?
איך עורך דין מנהלי יכול להגיש עתירה מנהלית לבית המשפט?
עידן שלומן 21/01/19 |  צפיות: 7783

האם אתם מרגישים שנפגעתם, קופחתם או נדרשתם לתשלום שאינו הוגן על ידי רשות ציבורית כלשהי (משרד ממשלתי, עירייה, מוסד ציבורי...) ואתם לא יודעים כיצד להתמודד מולם?

זה בדיוק הזמן לחפש אחר שירות משרד עורך דין מנהלי העוסק בתחום זה ויכול לספק לכם ייעוץ משפטי ראשוני וכמובן שירות משפטי של הגשת עתירה לבית המשפט העליון או לבתי המשפט המנהליים על פי העניין כמובן.

מהי עתירה לבית המשפט?

עתירה לבית המשפט (מנהלי או בג"צ) מתחילה ראשית כל בהבנת הנושא עליו האזרח מעוניין לעתור ואז הגשת כתב עתירה מטעם העותר, קבלת תשובה של הרשות מולה בוצעה העתירה ודיון המתנהל בבית המשפט הרלוונטי בו הוגשה העתירה.

במרבית המקרים ההליך קצר יחסית לתביעות אחרות ומדובר בדיון פרונטאלי אחד שמוביל לפסיקה כזו או אחרת בעניין העתירה. כמובן שניתן לעתים להגיש ערעור וכן הלאה, אך זו מהות ההליך.

הגשת עתירה לבג"צ

בית המשפט העליון בישראל המשמש בתור בית המשפט הגבוה לצדק (בג"צ) מאפשר לכל אזרח אשר מרגיש נפגע מהחלטה של רשות ציבורית להגיש עתירה בעניינו במטרה לבטל את ההחלטה, לשנות אותה או להקל בה לטובת האזרח העותר.

בג"צ מבסס את הפסיקות שלו ראשית כל על בסיס על שני חוקים עיקריים: חוק כבוד האדם וחירותו וחוק חופש העיסוק. לכן, על כל החלטה מנהלית לעמוד ראשית כל במסגרת שני חוקים אלו אחרת היא תבוטל או תשונה מהותית על ידי בג"צ.

כמו כן כל החלטה של רשות מנהלית חייבת לעמוד במסגרת הסמכויות שיש לאותה רשות על פי חוק, כלומר יש להקפיד על התאמה של ההחלטה לחוק וגם הצור הבה היא מוגשת חייבת להיות בצורה המקובלת ונכונה משפטית, אחרת ניתן לבטל או לשנות אותה לטובת העותר.

ניהול עתירה לבית משפט מנהלי

עתירה כנגד רשות מוניציפאלית או רשות ממשלתית אחרת הנוגעת לאזרח יכול להתקיים על ידי תושב הרשות המקומית או כזה אשר עוסק בה למחייתו (בעל בית עסק וכן הלאה).

עתירות אלו מתנהלות בבית המשפט, אלא אם הושגה הסכמה מול הרשות המקומית לאחר פניה אליה באמצעות עורך דין עתירות מנהליות המתמחה בכך.

התביעות במרבית המקרים הללו הן בתחומי מכרזים, חינוך, רישוי עסקים, תכנון בנייה ובעיקר תשלומי ארנונה ומיסים מוניציפאליים כאלו ואחרים. על כן חשוב להתנהל נכון ולשכור שירותי עורך דין מנהלי בעל ידע וניסיון בנושא מיסוי מוניציפאלי להגשת העתירה בשמכם בכל הנושאים הללו.

לנו האזרחים יש זכויות רבות גם כאשר אנו נאלצים לעמוד מול גופים גדולים כולל משרדי ממשלה ומוסדות ציבור חזקים. עורכי דין יכולים לעזור לפתור בעיות גדולות אלו במהירות וביעילות הרבה יותר גדולה מכפי שמרבית האזרחים אפילו מדמיינים.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 עידן שלומן

עידן שלומן, מומחה לקידום אתרים בחברת Signup קידום אתרים.

קידום אתר זה מתבצע על ידי Signup קידום אתרים באינטרנט אשר עוסקת בשיווק וקידום אתרים באינטרנט. 


מאמרים נוספים מאת עידן שלומן
 
איך להתמודד עם ביקורת שלילית בפייסבוק?
אחד המצבים הכי קשים לכל בעל עסק היא ביקורת שלילית בפייסבוק. כולנו אוהבים לקוחות ממליצים או ביקורות חיוביות אך לעתים יש לקוחות שאינם מרוצים, מתחרים שמחפשים כיצד להכפיש או סתם גולשים עם יד קלה על המקלדת שיוצרים שיימינג ללא סיבה מוצדקת. התנהלות נכונה שלכם תוכל לנטרל את הביקורת השלילית ואפילו לחזק אתכם בעיניי הגולשים שנחשפו אליה.

מיתוג עסקי למשרד שלכם בראש העין
עצמאיים רבים אשר פותחים עסק חדש מתלבטים כיצד למתג את עצמם. אנו לא מדברים על מיתוג באמצעות רשתות חברתיות או הזמנת לוגו מעוצב, אלא יותר על מיתוג המשרד שלהם באופן כזה שישדר מיד במה הם עוסקים ולמה הם טובים בזה. על מיתוג המשרד שלכם – במאמר הבא.

איך לבחור מנעולן בחיפה והקריות?
בזמן שאתרי אינטרנט מציעים לנו מגוון רחב של מנעולנים בכל הארץ, על פי אזורים, תחומי התמחות, ניסיון, זמינות לעבודה ועל פי פרמטרים נוספים, אנחנו צריכים להכריע כיצד אנחנו בוחרים מנעולנים לעבוד איתם.

כיצד גם אתם תוכלו לצאת נקיים מחובות גדולים?
החיים במדינת ישראל אינם קלים ורף ההוצאות נחשב בין הגבוהים בעולם המערבי. המצב הזה מביא רבים "למעוד" במהלך מרוץ החיים, לא לעמוד בתשלומים, מיסים או התחייבויות שלקחו על עצמם ובדרך זו לצבור חובות גדולים שרק הולכים ותופחים מחודש אחד לבא אחריו.

נקלעתם לחובות? הכל על הליך חדלות פירעון ושיקום כלכלי!
פתחתם עסק, לקחתם הלוואות, השקעתם בפרסום, הגיעו לקוחות אבל... העסק לא התרומם, לא הצליח להחזיר את ההשקעה והמינוס הלך וגדל. לקחתם עוד הלוואה, דחיתם עוד ועוד תשלומים לספקים אבל זה עדיין לא עובד וכעת אין כבר כסף לסגור את המינוס, להחזיר הלוואות או לכסות את הצ'קים. הפתרון הוא הכרזה על פשיטת רגל, שברון לב, משבר משפחתי, חנק כלכלי לשנים רבות ותחושה של אין מוצא.

מוניות בקרית גת לכל מטרה
24/05/20 | רכב
מחפשים מוניות בקרית גת לנסיעה בתוך העיר, לאחת הערים השכנות או מונית לנתב"ג מקרית גת? אתם ללא ספק בוחרים בדרך היותר נוחה להגעה מנקודה לנקודה.

תיקון תקלות נפוצות במזגנים ישראליים
בישראל קשה לחשוב על חיים ללא מזגן בבית או בעבודה ולכן כמעט בכל מבנה נמצא מזגן של אחת החברות המובילות (טורנאדו, תדיראן, אמקור וכן הלאה). המזגנים הללו מבוססים על חיבור לחשמל וכוללים מערכת מחשוב לתפעול יעיל ואפקטיבי של המזגן בהתאם לצרכים שלנו.

מדוע הדפסה על קנבס כל כך פופולרית לאחרונה?
28/01/20 | צרכנות
בטח שמתם לב בשנה האחרונה שעוד ועוד בתים שאתם מבקרים בהם מציגים על קירות הסלון ו\או החדרים תמונת קנבס משפחתית כזו או אחרת. אין מה להיות מופתעים שכן מדובר על טרנד עיצובי חם שרק צובר תאוצה.

קבלן שיפוצים בחיפה לעבודות צבע וגבס
28/01/20 | שיפוצים
רכשתם דירה יד שניה בחיפה למטרת מגורים או השקעה ואתם זקוקים כעת לקבלן שיפוצים?

רישום קבלנים והעלאת סיווג קבלני
במידה ואתם עוסקים בתחום הבניה ו\או השיפוצים בתור קבלנים, חשוב מאוד שתבינו כמה חשוב שתהיו קבלן רשום ותעבדו עם כל האישורים הנכונים, כיוון שזו דרישת חובה בפרויקטים רבים, כאשר נוספים לכך תועלות רבות גם אם אינן מוגדרות "חובה".
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI