דף הבית פיננסים וכספים מט"ח סקירת מט"ח שבועית 16-20/11/2009
סקירת מט"ח שבועית 16-20/11/2009
ענבר צייגר 16/11/09 |  צפיות: 2109

דולר שקל: עדיין הצמד נמצא ב"צומת דרכים" קריטית, המלווה בכמה נקודות בלימה. חרף הירידות אותן חווינו במהלך שבוע המסחר הקודם, עדיין אלו צמודות על קו המגמה העולה שנפרץ עוד שבוע מוקדם יותר, אף לא נפרץ חזרה מטה. יש לשים לב שבכל זאת נשמר מבנה המחירים העולה של הדולר, וזאת חרף העובדה שבמידה מסוימת ניתן לומר שהמגמה "מגמגמת" ולא לגמרי בריאה. לכן - מומלץ עדיין להמתין להתפתחויות. הסימנים עדיין נותרו לטובת הרוכשים של המטבע האמריקאי. שם נמצא מוקד הכוח ברגע זה, שוב - למרות הירידות של הימים האחרונים של שבוע המסחר החולף, בעוד שאלה מגובים גם באינדיקאטורים שמצביעים על אותו כיוון. אך יש לזכור שלעת עתה המהלך בכללותו חורק.

יורו דולר: אכן הניסיונות לפרוץ את קו ההתנגדות וליצור שיא חדש, כהמשך המגמה השוורית ארוכת הזמן של המטבע האירופאי נחלו כישלון, כפי שהוזהר כבר בסקירה הקודמת. עליית השער האגרסיבית שמלפני ימים אחדים זכתה לירידה אגרסיבית עוד יותר. בסה"כ אנו מוצאים גרף המצביע על היחלשות והתעמעמות של הכיוון העולה. הדבר בא ליד ביטוי גם באינדיקאטורים. הירידה האגרסיבית של שער היורו מיום חמישי של שבוע המסחר החולף הגיע עד לנקודת האל-חזור, ומשם החזירה פניה כלפי מעלה, אולם ספק רב אם המגמה הדובית סיימה לומר את דברה. זאת גם במיוחד לאור העובדה שהניסיונות הכושלים להעלות את השער נעצרו במספר "נגיעות" רב יחסית במעלה הגרף. לכן - כל הסימנים מצביעים שבקרוב נמשיך לראות את המגמה הדובית, גם אם בתחילת שבוע המסחר עוד נצפה בכמה ניסיונות של היורו להשיג עליות או שיאים חדשים.

סטרלינג דולר: מבנה המחירים של הפאונד ממשיך להיות יורד, הגם שאנו מוצאים מהלך אחרון עולה דווקא. אלא שמהלך זה אינו מושתת על מגמה "בריאה" מחד, בעוד שמאידך בסה"כ ניתן לשים לב שהצמד מתכנס ו"משחק" בין קו המגמה העולה לבין חברו היורד. ובכל זאת, כשבוחנים את המגמה במבט רחב עולים דווקא יותר סממנים של המשך המגמה הדובית. אמנם בספק אם ניראה זאת כבר ביום המסחר הראשון של שבוע המסחר החדש, אולם עולה סבירות שנוכל להבחין בכך בהמשך. בשלב זה מומלץ שלא להיכנס לעסקת שורט בטרם ניכרת פריצת קו המגמה העולה, וגם אז - יש לבחון את תמונת המצב ולהביא בשיקול הדעת את מכלול הגורמים האחרים.

דולר יין: גם צמד זה ממשיך להתכנס, תוך שאנו מבחינים בהמשך עליות שערים שמלוות בקו מגמה עולה ובמבנה מחירים שוורי תואם. יחד עם זאת, אנו עדים לכמה תבניות היפוך לכיוון המגמה העולה, בעוד שהניסיון של יום רביעי משבוע המסחר החולף, להוריד את המחיר - מה שלא זכה להצלחה - אופיין על ידי פריצת שווא של קו המגמה העולה, והוביל דווקא לנר היפוך, שהמשכו היה עליות שערים חדות באופן יחסי ביום שאחרי. מה שמצביע על המשך אפשרי של עליות שערים, לפחות בתקופה הקרובה, ואפילו אם מדובר בעליות קלות והדרגתיות. צריך לזכור ולשים לב שבכל זאת ברקע אנו נמצאים קרוב מאוד לכמה נקודות בלימה, כך שעסקאות לונג אמורות להיות מלוות בשימת לב ואצבע על "הדופק".

ניתוח טכני ושערים מצטלבים מבית פורקס פרוז, פורטל מסחר במט"ח

הכותב, רן טוביה, ran.matah@gmail.com , מנכ"ל חברת "מעוף פיננסי" www.maoffinance.co.il , נושא הכשרה של דירקטור. עוסק בהשקעות בשוק ההון בכלל, וסוחר ותיק בעל ניסיון עשיר ומומחיות רבה בתחום מסחר בפורקס בפרט. כותב מאמרים בתחום ומעלה סקירות. מדריך סוחרי מט"ח מתחילים ומתקדמים במסגרת קורסים. מלווה סוחרים במפגשים של "אחד על אחד" באופן שמעצים הישגיהם ומסייע בידם להשיג מטרות ויעדים שהציבו לעצמם בתחום, תוך בקרה על פעילותם וגיבוש אסטרטגיות התואמות צרכיהם האינדיווידואליים ומייעלות ביצועיהם.

אזהרה: אין במובא משום המלצה לרכוש מטבע כלשהו או לסחור בין צמדי מטבעות כלשהם. כמו-כן, אין במובא משום ערובה להצלחה. העושה זאת פועל על סמך שיקול דעתו בלבד. חשוב להדגיש שמסחר במט"ח נושא פוטנציאל רווח גבוה, אך גם טומן בחובו סיכון רב.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 ענבר צייגר


 


מאמרים נוספים מאת ענבר צייגר
 
סקירת מדדים שבועית 14.12.09
מדד דאו-ג'ונס - אין למעשה הרבה חדש לגבי מדד זה מכפי שהובא בסקירה הקודמת. עדיין ניכר מאבק עיקש בין הקונים והמוכרים, בעוד הדבר מקבל את ביטויו בגרף מדשדש לאורך זמן רב יחסית. כמו-כן, אנו עדיין מוצאים שגל העליות נחלש, המומנטום גם הוא "מדשדש" ועם הפנים לכוח הולך ודועך, ובנוסף, גם האינדיקאטורים האחרים מצביעים על סיפור דומה

סקירת מט"ח שבועית 14.12.09
14/12/09 | מט"ח
דולר שקל: כמעט ואין שינוי מהסקירה משבוע שעבר. כפי שנמסר, קשה היה לומר שגל הירידות שפקד את המטבע האמריקאי הגיע לסיומו, ואכן גילינו במהלך שבוע המסחר החולף, שלאחר פתיחת מסחר בעליות, שאף חצו את המחיר 3.8000 ושאיפשר להיכנס לעסקת לונג צנועה, שהניבה רווח עד לקו ההתנגדות, מצאנו לאחר מכן שוב ירידות שערים שלוו בהתחזקותו של המטבע הישראלי דווקא.

סקירת נאסדק ודאו ג'ונס שבועית 7.12.09
08/12/09 | שוק ההון
מדד דאו-ג'ונס - אכן האפשרות להמשך עליות, כפי שהובא בסקירה הקודמת, בא לידי ביטוי בשבוע המסחר החולף. יחד עם זאת, גם כן כפי שנמסר בסקירה הקודמת, גל העליות הולך ונחלש.

סקירת מט"ח שבועית 7.12.09
08/12/09 | מט"ח
דולר שקל: כפי שהובא בסקירה הקודמת - הצפי לירידות בשבוע המסחר החולף אכן לא אכזב. כמו-כן הומלץ לסוחרים שלא "ללכת שולל" אחר המגמה הדובית המסתמנת היות שעדיין ניכר הכוח אצל הרוכשים. גם תסריט זה אכן התממש - ביום המסחר האחרון של השבוע החולף הגיעו עליות משמעותיות באופן יחסי לאחר שבוע של ירידות שערים של הדולר מול עמיתו הישראלי

סקירת מט"ח שבועית 30.11.09
30/11/09 | מט"ח
דולר שקל: אכן מי שפעל בהתאם להנחיות שהובאו בסקירה הקודמת - מסתבר בדיעבד שהפעיל בהחלט "שכל ישר". הסימנים הצביעו שאכן אנו עומדים בפני מהלך תיקונים לגל העליות שקדם לו, ושלגביו הופיעו סימני בלימה, אך בד בבד הסוחרים הוזהרו להיות עם היד על "הדופק" עם פוזיציות השורט. בפועל אכן נר ההיפוך שאותת על אפשרות לכניסה לפוזיציה דובית נפרץ וכניסה למהלך יורד היה נכון וראוי.

סקירת מדדים שבועית 30.11.09
30/11/09 | שוק ההון
הסקירה משבוע שעבר הוכיחה עצמה. הומלץ שלא להמשיך ולהסתמך על המשך עליות אפשריות, ובוודאי שלא להיגרר אחר פוזיציות שווריות, וזאת חרף העובדה שהמגמה ממשיכה להיות עולה, כמו גם קו המגמה עצמו. הצפי לירידות שערים רק הלך וגבר, ואכן צפינו בו במהלך שבוע המסחר החולף.

סקירת מכשירים כלליים 23-27/11/09
25/11/09 | השקעות
מדדים עולמיים וניתוח פנדומנטלי מבית פורקס פרוז, פורטל מסחר במט"ח הכותב, רן טוביה, ran.matah@gmail.com , מנכ"ל חברת "מעוף פיננסי" www.maoffinance.co.il , נושא הכשרה של דירקטור. עוסק בהשקעות בשוק ההון בכלל, וסוחר ותיק בעל ניסיון עשיר ומומחיות רבה בתחום מסחר בפורקס בפרט. כותב מאמרים בתחום ומעלה סקירות. מדריך סוחרי מט"ח מתחילים ומתקדמים במסגרת קורסים. מלווה סוחרים במפגשים של "אחד על אחד" באופן שמעצים הישגיהם ומסייע בידם להשיג מטרות ויעדים שהציבו לעצמם בתחום.

סקירת מט"ח שבועית 23-27/11/2009
25/11/09 | מט"ח
ניתוח טכני ושערים מצטלבים מבית פורקס פרוז, פורטל מסחר במט"ח הכותב, רן טוביה, ran.matah@gmail.com , מנכ"ל חברת "מעוף פיננסי" www.maoffinance.co.il , נושא הכשרה של דירקטור. עוסק בהשקעות בשוק ההון בכלל, וסוחר ותיק בעל ניסיון עשיר ומומחיות רבה בתחום מסחר בפורקס בפרט. כותב מאמרים בתחום ומעלה סקירות. מדריך סוחרי מט"ח מתחילים ומתקדמים במסגרת קורסים. מלווה סוחרים במפגשים של "אחד על אחד" באופן שמעצים הישגיהם ומסייע בידם להשיג מטרות ויעדים שהציבו לעצמם בתחום.

נאסדק ודאו ג'ונס - סקירת מדדים שבועית
16/11/09 | שוק ההון
מדדים עולמיים ויומן אירועים כלכליים מבית פורקס פרוז, פורטל מסחר במט"ח הכותב, רן טוביה, ran.matah@gmail.com , מנכ"ל חברת "מעוף פיננסי" www.maoffinance.co.il , נושא הכשרה של דירקטור. עוסק בהשקעות בשוק ההון בכלל, וסוחר ותיק בעל ניסיון עשיר ומומחיות רבה בתחום מסחר בפורקס בפרט. כותב מאמרים בתחום ומעלה סקירות. מדריך סוחרי מט"ח מתחילים ומתקדמים במסגרת קורסים. מלווה סוחרים במפגשים של "אחד על אחד" באופן שמעצים הישגיהם ומסייע בידם להשיג מטרות ויעדים שהציבו לעצמם בתחום.

סקירת מט"ח שבועית 16-20/11/2009
16/11/09 | מט"ח
ניתוח טכני ושערים מצטלבים מבית פורקס פרוז, פורטל מסחר במט"ח הכותב, רן טוביה, ran.matah@gmail.com , מנכ"ל חברת "מעוף פיננסי" www.maoffinance.co.il , נושא הכשרה של דירקטור. עוסק בהשקעות בשוק ההון בכלל, וסוחר ותיק בעל ניסיון עשיר ומומחיות רבה בתחום מסחר בפורקס בפרט. כותב מאמרים בתחום ומעלה סקירות. מדריך סוחרי מט"ח מתחילים ומתקדמים במסגרת קורסים. מלווה סוחרים במפגשים של "אחד על אחד" באופן שמעצים הישגיהם ומסייע בידם להשיג מטרות ויעדים שהציבו לעצמם בתחום.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI