דף הבית פיננסים וכספים מט"ח סקירת מט"ח שבועית 14.12.09
סקירת מט"ח שבועית 14.12.09
ענבר צייגר 14/12/09 |  צפיות: 2196

דולר שקל: כמעט ואין שינוי מהסקירה משבוע שעבר. כפי שנמסר, קשה היה לומר שגל הירידות שפקד את המטבע האמריקאי הגיע לסיומו, ואכן גילינו במהלך שבוע המסחר החולף, שלאחר פתיחת מסחר בעליות, שאף חצו את המחיר 3.8000 ושאיפשר להיכנס לעסקת לונג צנועה, שהניבה רווח עד לקו ההתנגדות, מצאנו לאחר מכן שוב ירידות שערים שלוו בהתחזקותו של המטבע הישראלי דווקא. אולם יחד עם זאת, הכול נשאר על כנו כפי שדווח קודם לכן. להוציא את העובדה שהניסיון להעלות את מחיר הדולר נתקל שוב בהתנגדות, שיצרה כבר "נגיעה" רביעית, ואשר מלמדת על חוסנו של קו התנגדות זה, ובמקביל את העובדה שהירידות לא חצו את קו התמיכה, אנו ממשיכים להבחין במבנה מחירים עולה, בקו מגמה עולה, בכוח הקנייה שעדיין נמצא בכל זאת אצל רוכשי המטבע האמריקאי, ואת כל זאת תחת מסגרת של המשך מאבק עיקש בין המוכרים לרוכשים שמתבטא בהמשכו של הדשדוש ארוך הזמן. ניראה שזה הזמן הנכון בינתיים להישאר "על הגדר" ולא לנקוט עמדה עד לאחר פריצת קו ההתנגדות מחד, או שאולי דווקא קו התמיכה מאידך.

יורו דולר: צמד זה עמד בציפיות, כפי שהובאו בסקירה הקודמת. תחילת שבוע המסחר החולף החל בעליות קלות לצורך מימוש רווחים אצל הסוחרים, לאחר הירידות האגרסיביות היחסיות שקדמו להן, והמשיכו בירידות הצפויות בימי המסחר שלאחר מכן, תוך חציית נקודת האל-חזור, כמו גם את נקודת התמיכה של מהלך שבוע המסחר החולף, כשכל זאת נמצא בהלימה לקו המגמה היורד. המסחר נסגר מתחת לקו התמיכה - סימן המרמז לגבי הבאות, דהיינו המשך שליטה של המגמה הדובית. קיימת סבירות שבכל זאת נמצא את תחילת שבוע המסחר החדש עם עליות המהוות מימושים ותיקון, אולם בינתיים כל הסימנים ממשיכים להצביע על שליטה של המוכרים.

סטרלינג דולר: גם צמד זה עמד בציפיות ותאם את האינפורמציה שהובאה בסקירה הקודמת. עם זאת, לגבי שבוע המסחר הקרוב יש להתייחס לצמד זה במעט שונה מצמד היורו-דולר. גם בסטרלינג-דולר מצאנו את תחילת שבוע המסחר החולף שהצביע על עליות קלות, שהיוו מימוש הסוחרים לאחר ירידות אגרסיביות יחסית שקדמו להן. ימי המסחר שלאחר מכן גם כן סיפקו בארים אדומים שלימדו על ירידות שערים של המטבע האנגלי תוך חציית קו המגמה העולה, כמו גם את נקודת האל-חזור ועד לקו התמיכה החדש שנוצר במהלך השבוע, וכל זאת בהלימה לקו המגמה היורד, שגם לווה במבנה מחירים תואם. אלא שבשלושת ימי המסחר האחרונים של שבוע המסחר החולף אנו מוצאים מאבק עיקש בין הרוכשים והמוכרים - מאבק שמותיר אחריו תבנית מסוג "דגלון", המלמדת על התכנסות מינורית של הצמד. עם זאת, הכוח עדיין נותר בידי המוכרים, כפי שניתן גם ללמוד לא רק מהגרף אלא גם מהאינדיקאטורים השונים, כולל גם בחינת תמונת המצב בפרספקטיבה רחבה יותר. למרות הכול אין להתעלם מקו המגמה העולה, הכולל מפגש גם עם קו התמיכה, מה שיכול ללמד על בלימה חזקה לעסקאות שורט קרובות. יש לפקוח עליהן עין, ולהעניק לעסקאות הדוביות יותר משקל לאחר חציית המחיר את שתי נקודות בלימה אלו, אם וכאשר יתרחשו.

דולר יין: כפי שהיה ברור לחלוטין, ונמסר בצורה מפורטת בסקירה הקודמת שהלמה בדיוק את התרחיש הצפוי, כפי שזה בא לידי ביטוי במהלך שבוע המסחר הקודם, אכן גילינו מהלך ירידות דרמטיות בשער הדולר...בדרך לעליות מחודשות, כפי שאלו באו לידי ביטוי במהלך שני ימי המסחר האחרונים של שבוע המסחר החולף. אמנם הניסיון לצלוח את קו המגמה היורד בדרך לעליות שערים לא הצליחו, כפי שמצאנו בירידות השערים שצוינו קודם לכן, בעוד שגם הניסיון החוזר לכך ביום המסחר האחרון של שבוע המסחר החולף לא זכה עד כה להצלחה מרובה, שכן מצאנו בהמשכו של אותו יום נסיגה של שער הדולר חזרה את תוך קו המגמה היורד, שנתקל גם בהתנגדות קו נקודת האל-חזור. אולם, בכל זאת הכוחות השולטים כרגע יותר בבירור הם אלו של הקונים. יחד עם זאת, המומנטום עולה, וכך גם משתקף באינדיקאטורים השונים, כולל גם בבחינת תמונת מצב בצורה רחבה יותר. אולם אין למהר ולהיכנס לעסקאות לונג, וזאת משתי סיבות: אחת - בשלב זה, למרות שניכרת סבירות פחותה יותר, עדיין לא ניתן להתעלם לחלוטין מהאפשרות לירידות שערים דווקא, השנייה - יש להמתין עד לסגירת יום מסחר מעל קו המגמה היורד ורק לאחר מכן, כאשר המחיר הגבוה נפרץ יום לאחר מכן - או לחילופין, כאשר נפרץ קו ההתנגדות הקרוב ביותר, ניתן יהיה ללמוד על "עוצמה" יותר חזקה לעסקאות לונג אליהן ניתן יהיה להיכנס.

ניתוח טכני מבית פורקס פרוז, פורטל מסחר במט"ח


הכותב, רן טוביה, ran.matah@gmail.com , מנכ"ל חברת "מעוף פיננסי" www.maoffinance.co.il , נושא הכשרה של דירקטור. עוסק בהשקעות בשוק ההון בכלל, וסוחר ותיק בעל ניסיון עשיר ומומחיות רבה בתחום מסחר בפורקס בפרט. כותב מאמרים בתחום ומעלה סקירות. מדריך סוחרי מט"ח מתחילים ומתקדמים במסגרת קורסים. מלווה סוחרים במפגשים של "אחד על אחד" באופן שמעצים הישגיהם ומסייע בידם להשיג מטרות ויעדים שהציבו לעצמם בתחום, תוך בקרה על פעילותם וגיבוש אסטרטגיות התואמות צרכיהם האינדיווידואליים ומייעלות ביצועיהם.

אזהרה: אין במובא משום המלצה לרכוש מטבע כלשהו או לסחור בין צמדי מטבעות כלשהם. כמו-כן, אין במובא משום ערובה להצלחה. העושה זאת פועל על סמך שיקול דעתו בלבד. חשוב להדגיש שמסחר במט"ח נושא פוטנציאל רווח גבוה, אך גם טומן בחובו סיכון רב.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 ענבר צייגר


 


מאמרים נוספים מאת ענבר צייגר
 
סקירת מדדים שבועית 14.12.09
מדד דאו-ג'ונס - אין למעשה הרבה חדש לגבי מדד זה מכפי שהובא בסקירה הקודמת. עדיין ניכר מאבק עיקש בין הקונים והמוכרים, בעוד הדבר מקבל את ביטויו בגרף מדשדש לאורך זמן רב יחסית. כמו-כן, אנו עדיין מוצאים שגל העליות נחלש, המומנטום גם הוא "מדשדש" ועם הפנים לכוח הולך ודועך, ובנוסף, גם האינדיקאטורים האחרים מצביעים על סיפור דומה

סקירת מט"ח שבועית 14.12.09
14/12/09 | מט"ח
דולר שקל: כמעט ואין שינוי מהסקירה משבוע שעבר. כפי שנמסר, קשה היה לומר שגל הירידות שפקד את המטבע האמריקאי הגיע לסיומו, ואכן גילינו במהלך שבוע המסחר החולף, שלאחר פתיחת מסחר בעליות, שאף חצו את המחיר 3.8000 ושאיפשר להיכנס לעסקת לונג צנועה, שהניבה רווח עד לקו ההתנגדות, מצאנו לאחר מכן שוב ירידות שערים שלוו בהתחזקותו של המטבע הישראלי דווקא.

סקירת נאסדק ודאו ג'ונס שבועית 7.12.09
08/12/09 | שוק ההון
מדד דאו-ג'ונס - אכן האפשרות להמשך עליות, כפי שהובא בסקירה הקודמת, בא לידי ביטוי בשבוע המסחר החולף. יחד עם זאת, גם כן כפי שנמסר בסקירה הקודמת, גל העליות הולך ונחלש.

סקירת מט"ח שבועית 7.12.09
08/12/09 | מט"ח
דולר שקל: כפי שהובא בסקירה הקודמת - הצפי לירידות בשבוע המסחר החולף אכן לא אכזב. כמו-כן הומלץ לסוחרים שלא "ללכת שולל" אחר המגמה הדובית המסתמנת היות שעדיין ניכר הכוח אצל הרוכשים. גם תסריט זה אכן התממש - ביום המסחר האחרון של השבוע החולף הגיעו עליות משמעותיות באופן יחסי לאחר שבוע של ירידות שערים של הדולר מול עמיתו הישראלי

סקירת מט"ח שבועית 30.11.09
30/11/09 | מט"ח
דולר שקל: אכן מי שפעל בהתאם להנחיות שהובאו בסקירה הקודמת - מסתבר בדיעבד שהפעיל בהחלט "שכל ישר". הסימנים הצביעו שאכן אנו עומדים בפני מהלך תיקונים לגל העליות שקדם לו, ושלגביו הופיעו סימני בלימה, אך בד בבד הסוחרים הוזהרו להיות עם היד על "הדופק" עם פוזיציות השורט. בפועל אכן נר ההיפוך שאותת על אפשרות לכניסה לפוזיציה דובית נפרץ וכניסה למהלך יורד היה נכון וראוי.

סקירת מדדים שבועית 30.11.09
30/11/09 | שוק ההון
הסקירה משבוע שעבר הוכיחה עצמה. הומלץ שלא להמשיך ולהסתמך על המשך עליות אפשריות, ובוודאי שלא להיגרר אחר פוזיציות שווריות, וזאת חרף העובדה שהמגמה ממשיכה להיות עולה, כמו גם קו המגמה עצמו. הצפי לירידות שערים רק הלך וגבר, ואכן צפינו בו במהלך שבוע המסחר החולף.

סקירת מכשירים כלליים 23-27/11/09
25/11/09 | השקעות
מדדים עולמיים וניתוח פנדומנטלי מבית פורקס פרוז, פורטל מסחר במט"ח הכותב, רן טוביה, ran.matah@gmail.com , מנכ"ל חברת "מעוף פיננסי" www.maoffinance.co.il , נושא הכשרה של דירקטור. עוסק בהשקעות בשוק ההון בכלל, וסוחר ותיק בעל ניסיון עשיר ומומחיות רבה בתחום מסחר בפורקס בפרט. כותב מאמרים בתחום ומעלה סקירות. מדריך סוחרי מט"ח מתחילים ומתקדמים במסגרת קורסים. מלווה סוחרים במפגשים של "אחד על אחד" באופן שמעצים הישגיהם ומסייע בידם להשיג מטרות ויעדים שהציבו לעצמם בתחום.

סקירת מט"ח שבועית 23-27/11/2009
25/11/09 | מט"ח
ניתוח טכני ושערים מצטלבים מבית פורקס פרוז, פורטל מסחר במט"ח הכותב, רן טוביה, ran.matah@gmail.com , מנכ"ל חברת "מעוף פיננסי" www.maoffinance.co.il , נושא הכשרה של דירקטור. עוסק בהשקעות בשוק ההון בכלל, וסוחר ותיק בעל ניסיון עשיר ומומחיות רבה בתחום מסחר בפורקס בפרט. כותב מאמרים בתחום ומעלה סקירות. מדריך סוחרי מט"ח מתחילים ומתקדמים במסגרת קורסים. מלווה סוחרים במפגשים של "אחד על אחד" באופן שמעצים הישגיהם ומסייע בידם להשיג מטרות ויעדים שהציבו לעצמם בתחום.

נאסדק ודאו ג'ונס - סקירת מדדים שבועית
16/11/09 | שוק ההון
מדדים עולמיים ויומן אירועים כלכליים מבית פורקס פרוז, פורטל מסחר במט"ח הכותב, רן טוביה, ran.matah@gmail.com , מנכ"ל חברת "מעוף פיננסי" www.maoffinance.co.il , נושא הכשרה של דירקטור. עוסק בהשקעות בשוק ההון בכלל, וסוחר ותיק בעל ניסיון עשיר ומומחיות רבה בתחום מסחר בפורקס בפרט. כותב מאמרים בתחום ומעלה סקירות. מדריך סוחרי מט"ח מתחילים ומתקדמים במסגרת קורסים. מלווה סוחרים במפגשים של "אחד על אחד" באופן שמעצים הישגיהם ומסייע בידם להשיג מטרות ויעדים שהציבו לעצמם בתחום.

סקירת מט"ח שבועית 16-20/11/2009
16/11/09 | מט"ח
ניתוח טכני ושערים מצטלבים מבית פורקס פרוז, פורטל מסחר במט"ח הכותב, רן טוביה, ran.matah@gmail.com , מנכ"ל חברת "מעוף פיננסי" www.maoffinance.co.il , נושא הכשרה של דירקטור. עוסק בהשקעות בשוק ההון בכלל, וסוחר ותיק בעל ניסיון עשיר ומומחיות רבה בתחום מסחר בפורקס בפרט. כותב מאמרים בתחום ומעלה סקירות. מדריך סוחרי מט"ח מתחילים ומתקדמים במסגרת קורסים. מלווה סוחרים במפגשים של "אחד על אחד" באופן שמעצים הישגיהם ומסייע בידם להשיג מטרות ויעדים שהציבו לעצמם בתחום.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI