דף הבית חברה, פוליטיקה ומדינה צבא וביטחון אבטחה - ביטחון
אבטחה - ביטחון
אורי 25/05/10 |  צפיות: 2661

אבטחה

כיום כל מתקן, עסק, חברה או מוסד זקוקים לשירותי אבטחה. בעידן הנוכחי אבטחה הפכה להיות חלק בלתי נפרד מחיינו, הן במקומות פרטיים והן במקומות ציבוריים. קיומה של מערכת אבטחה במקום או אתר מסוים מאפשרת להגן על האנשים והרכוש שבו מפני פגיעות, חבלות או גניבות.

במדינת ישראל הצורך באבטחה של מקומות ציבוריים ופרטיים הינו שונה ומורכב יותר מאשר במדינות אחרות. במרבית מדינות העולם אבטחה של מוסדות, חברות או מתקנים נועדה כדי לשמור על שלמות המקום, למנוע כניסה של מסיגי גבול ופורצים שעלולים לחבל ברכוש או בציוד, ולמנוע כניסה של בלתי מורשים שעלולה לגרום לדליפת מידע חיוני החוצה. כמו כן אבטחה במקומות אלו נועדה גם להגיב במקרי חירום: אם מתגלה חפץ חשוד במקום, אם ידוע על גנב שחדר למתקן ועוד.

במדינת ישראל הצורך באבטחה נובע גם מהמצב הביטחוני בארץ. במהלך תקופת האינתיפאדה אמצעי התקשורת דיווחו לנו חדשות לבקרים על פיגועים של מחבלים שפוצצו עצמם בלב מקומות הומי אדם: קניונים, בתי קפה, שווקים, מרכזים מסחריים, תחנות מרכזיות וכמובן אוטובוסים. לצד אלו שמענו באמצעי התקשורת לא אחת על פיגועים שנמנעו או שהסתיימו עם מעט נפגעים הודות למאבטחים של חברת אבטחה ששהו במקום ועצרו בגופם את כניסת המחבל למקום. אי לכך גברה ההכרה בחשיבותן של חברות אבטחה במקומות ציבוריים רבים בארץ. על לכן אין זה פלא שעם המודעות הגוברת לחיוניות האבטחה, צצו להן מאות חברות אבטחה כפטריות לאחר הגשם.

ובשל הצורך להקים מערכי אבטחה למניעת פיגועים ופגיעה באזרחים על רקע לאומני, במדינת ישראל ישנם שירותי אבטחה שוטפים במקומות ציבוריים, אשר לא קיימים במדינות אחרות. כגון: קניונים, תחנות רכבת ואוטובוס, מגרשי ספורט אירועי רחוב ועוד. כל מי שטייל אי פעם בחו"ל בוודאי הרגיש מוזר כאשר נכנס בחופשיות לקניון מבלי שאיש אבטחה דרש לבדוק לו את התיק. כל מי שהיה פעם בארץ זרה בוודאי נדהם מהקלות והמהירות שבה ניתן להיכנס לתחנת רכבת או אוטובוס, מבלי שאנשי אבטחה יעבירו עליו מגנומטר ואת התיקים שלו יעבירו במכונת שיקוף.

למרות אי הנוחות הרבה שכרוכה בקיומה של מערכת אבטחה בכל מקום ציבורי, נראה כי תושבי המדינה מקבלים זאת בהבנה. אנשים מודעים לחשיבותה של האבטחה בכל מקום ציבורי, ולכן מקבלים בסבלנות את העובדה שהם נדרשים להגיע לכל מקום יותר מוקדם כדי לעבור בדיקה ביטחונית. אנשים מקבלים בסבלנות את הצורך לעמוד בתור בכניסה לכל מקום ולהמתין לבדיקה של אנשי אבטחה. אנשים מקבלים בהבנה את העובדה שאנשי אבטחה מחטטים להם בתיקיהם האישיים או בתא המטען של הרכב.

הבנה וסבלנות אלו נובעים מן ההכרה בחיוניות של מערך אבטחה יעיל. אנשים יודעים כי במדינה כמו ישראל, לקיומו של מערך אבטחה יש לא רק יכולת הרתעתית כלפי מחבלים וטרוריסטים. למערכי אבטחה במקומות ציבוריים יש רקורד מרשים של הצלחות במניעת פיגועים וצמצום מימדי האסון במקרים שבהם מחבלים הגיעו למקום ציבורי.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 אורי


 


מאמרים נוספים מאת אורי
 
ניתוחים פלסטיים – מה שרואים במראה
אלפי אנשים בישראל עוברים מדי שנה ניתוחים פלסטיים, שלעיתים מערבים היבט קוסמטי בלבד ופעמים אחרות גם פן רפואי

רופאים, מטופלים ומה שביניהם
כאשר אתם מגיעים לבדיקות אצל רופאים ישנם מספר כללים המחייבים את נותן השירות, שכן היחסים שבין רופאים למטופלים מעוגנים בחוקים, כללי אתיקה ופסיקות, אשר נועדו לשמור על מערכת יחסים תקינה ועל זכויותיהם של הפציינטים

לקחת אחריות על בריאות המשפחה
בריאות המשפחה הייתה מאז ומתמיד בראש מעיני האדם, ודבר זה יישאר תמיד נכון. יחד עם זאת, ישנם מספר וחידושים המאפיינים את העידן המודרני, שמכריחים אותנו לקחת יותר אחריות על מעשינו.

ייחודו של טיפול משפחתי
מטבע הדברים, בכל משפחה קיימות תקופות טובות יותר ופחות, אותן אנו עוברים ביחד ובכוחות משותפים. ואולם, לעיתים הבעיות נעשות קשות ותכופות יותר, מעוררות דאגה גדולה, ופוגעות באופן מהותי בתפקוד ובאיכות החיים. במקרים אלו, כדאי לשקול פנייה אל טיפול משפחתי המבוצע על ידי פסיכולוגים, פסיכותרפיסטים ועובדים סוציאליים שעברו הכשרות מיוחדות בתחום.

מצלמות לרכב
19/05/14 | רכב
במאמר זה נסביר הכל על מצלמות לרכב!

כיצד תמצאו חנויות פרחים בנתניה?
אם בעבר, כאשר חיפשתם חנות פרחים בנתניה הייתם מגיעים פיזית אל החנות, על מנת לבחור את הפרחים, לקחת אותם ולשלם עליהם, הרי שהיום המצב הוא שונה לחלוטין לכל הדעות...

בקרת כניסה, שעון נוכחות ועוד...
בקרת כניסה, היא עניין שיש להשקיע בו מחשבה מרובה, במיוחד כאשר מדובר על מקומות עבודה או בנייני מגורים. תוכלו לשים לב, שלא רק מקומות סגורים רבים.....

ISO 9001 וכל מה שצריך לדעת על ISO 13485
17/04/12 | תעשייה
מאמר המסביר על התקנים הדרושים

מידע אודות רישום פטנטים
המאמר הבא מביא הכל על עריכת פטנטים ורישום פטנטים

שכפול מפתחות ע"י מנעולן
26/02/12 | בית חכם
המאמר הבא מביא הכל על שכפול מפתחות
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI