דף הבית אימון אישי אימון למערכות יחסים נוגה ומאדים נפגשים
נוגה ומאדים נפגשים
ורדית גולד מוזס 11/06/11 |  צפיות: 4540

לא ה"מה" שאנחנו אומרים פוגע,אלא ה"איך" שאנו אומרים אותו. כאשר קוראים תגר על גבר תשומת ליבו מתמקדת בהצדקת טיעונו והוא שוכח להתייחס לאישה באהבה. יכולתו לתקשר מתוך איכפתיות וכבוד פוחתת. הוא לא מודע לכך שהוא נשמע לא איכפתי ויחסו פוגע בבת זוגו. בזמנים כאלה מחלוקת פשוטה עלולה להישמע לאישה כמתקפה נגדה, בקשה נשמעת לה כפקודה. הגבר מניח בטעות שהאישה מתנגדת לתוכן נקודת הראות שלו בשעה שבעצם אופן דיבורו חסר האהבה הוא שמצער אותה. הוא מתמקד בהסברת ערכם של הדברים שהוא אומר במקום לתקן את אופן אמירתם. נשים פותחות בויכוחים ומביאות אותם להסלמה ע"י כך שהן בתחילה מביעות את רגשותיהן השליליים ביחס  להתנהגות בן זוגן,ואחר כך נותנות עיצות מבלי שנתבקשו.

כיצד להימנע מהסלמה בזמן ויכוח ?

·      להימנע ממלחמה  באמצעות הטחות אשמה,שיפוט,ביקורת,הוכחה שבן הזוג לא צודק.

·      להימנע ממנוסה לא להיכנס "למערה" ,שהיא בעצם כניסה ל"מלחמה קרה". לא "להלך על ביצים" או להימנע מלדבר על נושאים מעוררי מחלוקת.

·      לא להעמיד פנים שהבעיה לא קיימת ולחייך כאילו הכל בסדר בשעה שמתכחשים לרצונות לרגשות ולצרכים כדי למנוע עימות.

·      לא להיכנע וליטול את האשמה והאחריות לכל דבר המעכיר את רוחו של בן/בת הזוג. לטווח הקצר זה יוצר מערכת יחסים שלמראית עין מושתתת על אהבה ותמיכה,אולם בסיכומו של דבר הם מאבדים את ה"עצמי" שלהם

בנקיטת כל אחת מן האסטרטגיות האלה, אנו מבקשים להתגונן מפני האפשרות שניפגע. לרוע המזל, הן אינן מועילות. האמצעי המועיל הוא ללמוד לתקשר.

ורדית גולד מוזס- ליווי והנחיה ליצירת שינוי בחיים
אימון אישי  –  דמיון מודרך  - N.L.P
054-4650142          www.im-4u.com


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 ורדית גולד מוזס

 ורדית גולד מוזס

V.G.M    קוד השינוי

  פיתוח אישי - ליווי והנחיה

אימון אישי- דמיון מודרך - n.l.p

 מנחת סדנאות ומפגשי העצמה

 

www.im-4u.com

 

054-465014  03-6320295

 

[email protected]

  


מאמרים נוספים מאת ורדית גולד מוזס
 
8 שינויים בדרך לאיכות החיים שלכם.
למה אנחנו עסוקים כל כך? לאן אנחנו רצים? מה אנחנו מנסים להשיג? כולם רוצים לחיות חיים אידיאליים, חיים מושלמים. מה זה אומר? נסו להגדיר לעצמכם מהם חיים אידיאלים עבורכם ותופתעו לגלות שאתם לא רחוקים מהחיים שאתם רוצים בהם,ואולי אתם כבר שם. אנשים שאינם מגדירים את המטרות שלהם ו"סוחבים" את החיים נשמעים כך: "החיים בזבל", "הכול חראגיל", "יהיה טוב", "בסדר" "זה מה יש" "מתרגלים". למה הם נשמעים כך? כי אין להם מטרות הם אינם מאמינים שהשיפור נמצא בהישג יד ובעיקר הם אינם פרואקטיבים. איכות חיים הוא מושג סובייקטיבי. כל אחד ואחד מאיתנו מגדיר לעצמו מהי איכות חיים עבורו. המודעות לאיכות החיים שאנו רוצים לה

הקושי כמנוף לצמיחה
מי מאיתנו לא חווה קושי במהלך חיינו.
המאמר מציע אפשרויות להתמודדות עם קשיים ולבחירה בדרך הנכונה והמתאימה לכל אחד.


נוגה ומאדים נפגשים
בערב
כשאמרה לי נערתי
לך
ירדתי לרחוב להתהלך
והייתי הולך ומסתבך
מסתבך והולך
והולך והולך ומסתבך


כולם מחפשים אהבה אך עם זאת, האהבה גורמת סבל לרבים. אנשים נאכלים באש הקנאה מלאים אכזבות וכעסים על בני זוגם. רבים טוענים,שיש חוסר התאמה בינם לבין זוגם " מאז ומעולם בכל מקום בו היו גברים ונשים. היו חיכוכים ומלחמות בין הגבר והאישה. מדוע קשה לנשים להבין את הגברים? למה נשים מתרגזות על הגברים? מה מבדיל בין נשים וגברים? כיצד לגשר בין הגבר והאישה? מה לעשות כדי להבין אותו? האם אני רוצה להבין אותה?


גבר הולך לאיבוד
תהייה גבר! אל תבכה כמו ילדה! גבר אמיתי אינו נכנע הוא נלחם עד הסוף!גבר אמיתי מסתדר לבד ואינו זקוק לעזרה! גבר אמיתי חייב להפגין עוצמה פיזית וכוח סבל.

זה הדימוי שהגבר נושא על שכמו. דימויים אלו ליוו את הגבר לאורך כל ההסטוריה והותאמו לתקופה. אם בעבר הגברים ערכו מסעות ציד מסוכנים ונלחמו בדו קרב היום גבר נחשב לגבר אמיתי אם הוא צופה במשחק כדוררגל עם גברים אחרים,שותה בירה מספר על כיבושיו המיניים מטפח גוף שרירי והרשימה עוד ארוכה.

כדי להיחשב גבר החברה כופה על גברים איסורים: לא לחשוף רגשות, לא לעסוק במקצועות 'נשיים' לא לחבק זה את זה.


להבין אישה - להבין גבר
כולם מחפשים אהבה אך עם זאת, האהבה גורמת סבל לרבים. אנשים נאכלים באש הקנאה מלאים אכזבות וכעסים על בני זוגם. רבים טוענים,שיש חוסר התאמה בינם לבין זוגם .

לגייס את המוח לירידה במשקל.
ההשמנה היא מחלת המאה יותר ויותר אנשים בעולם סובלים מאכילה כפייתית ומעודף משקל.מדוע קשה לנו לרדת במשקל?. איך מגייסים את המוח למען ירידה במשקל? מה מסתתר מאחורי ההשמנה? מהם דפוסי האכילה שלנו?

מאמר זה עוסק בדפוסים המנהלים את חיינו בנוגע לאוכל ובטכניקות לשינוי דפוסים אלו באמצעות דמיון מודרך ו N.L.P

     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI