דף הבית עיצוב ואדריכלות עיצוב חלונות ראווה יצירות לנצח
יצירות לנצח
מיכל ז 02/01/13 |  צפיות: 11634

יצירות אמנות אלו, לדוגמא הן יצירות כמו אמנות הזכוכית. אמנות זו אפשר לאפיין אותה כיצירה בעלת אופי נצחי.

יצירות אמנות בזכוכית אינן רק מרהיבות, מאירות ויפות אלא גם מתאפיינות בסגולות ההופכות אותן ליצירה האמנותית המושלמת ביופייה ובהישרדותה לאורך שנים :

  • אמנויות בזכוכית הן אמנויות נצחיות, שאינן חשופות לפגעי הזמן,כמו שמש, מים חום וקור, ואינן מאבדות את עוצמתן ויופיין.
  • אופייה הרבגוני של אמנות בזכוכית והאפשרות שנותנת הזכוכית לאמןללוש אותה באופנים שונים, מאפשרים לאמן להשקיע את פנימיותו ולהביע את אופיובחומר ולממש באמצעותו את חזונו.
  • היכולת של זכוכית לחבור כמעט לכל חומר אחר ולהעשיר כל חומר בוהיא משתלבת, הופכת אותה לחומר היצירה האולטימטיבי.
  • יצירות הזכוכית הן יצירות דינאמיות, המשנות את מראן מרגע אחדלמשנהו לאורך שעות היום ובמהלך עונות השנה. עיצוב חלונות ויטראז' הוא דוגמאמצוינת לכך.

לכן ניתן לראות לאורך כל ההיסטוריה שימוש מרהיב ובלתי פוסק של אמנות בזכוכית, זכוכית ויטראז' , עיצוב דלתות ויטראג, גופי תאורה ואהילים, חלונות או משטחי זכוכית מעוצבים בחדר האמבטיה.

האמנות הרומנסקית, האמנות הגותית סגנון הארט- נובו והאמנות היהודית, כולם השתמשו לאורך השנים באמנות בזכוכית והצליחו להנציח את יצירותיהם וההיסטוריה שלהם, לנצח. אחד היתרונות העיקריים של הזכוכית, אשר בזכותו אמני זכוכית מתחילים בוחרים דווקא בחומר הזכוכית ליצירותיהם, הוא שאין לזכוכית נקודות רתיחה וקיפאון קבועות וניתן לעצב אותה שוב ושוב, מבלי לפגוע באיכותה. בנוסף רמת הצמיגות של הזכוכית משתנה בנקודות רתיחה שונות, ולפיכך מגוון אפשרויות העיצוב שהיא מאפשרת הוא אינסופי.

כמו כל יצירת אומנות, גם ערכם של עיצובי זכוכית נמדד לפי הזמן, המקום וההקשר. מכיוון שהזכוכית היא חומר עמיד ויציב לאורך זמן רב, הזכוכית היא בעלת אופי נצחי. תכונה זו מושכת אמני זכוכית, אשר רוצים להציג את יצירותיהם לאורך זמן ואשר רוצים שיצירותיהם תשמשנה את הרוכשים והנהנים מהן לטווח ארוך.

זכוכית עשויה מחומר נפוץ ביותר, "כחול אשר על שפת-הים" - פשוטו כמשמעו. היסוד השכיח ביותר בקרום כדור-הארץ הוא חמצן; היסוד השני בשכיחותו הוא צורן (סיליקון). יחד הם יוצרים צורן דו-חמצני, המרכיב העיקרי בחול - ובזכוכית.

זכרו, זכוכית מתכלה רק אחרי מיליון שנה. וכנראה שלפי נתונים אלו, לא תחסר לנו זכוכית בזמן הקרוב.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 מיכל ז


 


מאמרים נוספים מאת מיכל ז
 
החששות בהם כרוך ביצוע קידוח וניסור בטון
17/01/16 | שיפוצים
כל בנייה דורשת שימוש פעיל במרכיב של בטון ההכרחי לשלבים שונים של הבנייה. למשל, פעמים רבות בסיסים של בניינים דורשים משטח גדול של בטון לייצוב. בנוסף, רוב הבתים כיום מבוססים על בטון, כאשר רק קירות פנימיים ניתן ליצור מגבס. עם כל השינויים שעברו על התעשיות השונות במאה האחרונה, בטון בתמהילים שונים נשאר דומה לצורתו המקורית ומאפשר לקבל צורה רצויה.

מתי לפנות לטכנאי מחשבים – הסימנים הקטנים
רבים מאתנו לא מספקים למחשב האישי שלנו את התחזוקה הנדרשת, וכך גם קורה פעמים רבות עם מחשבים במשרד. וזה מתוך מחשבה שהכל תקין. הנה לפניכם סימנים שיגידו לכם מתי לפנות לטכנאי מחשבים מקצועי שיעזור לכם.

צילום הריון – עם או בלי הבעל
21/10/14 | צילום
בין אם את רוצה להצטלם עם הבעל שלך ובין אם לא, צילום הריון בקריות או בכל אזור אחר הוא דרך נהדרת להרגיש יפה וסקסית יותר ולהשיג תמונות יפהפיות ומרגשות.

צילום ימי הולדת – אלבום לכל החיים
08/10/14 | צילום
אי אפשר לחגוג יום הולדת מבלי לעשות מזכרת לכל החיים- אלבום תמונות. אבל לא כל אלבום יספיק, אלא רק צילום ימי הולדת שנעשה באופן מקצועי.

השלבים בפיתוח קריירה בתעשיית הבידור
אם אתם רוצים קריירה בתעשיית הבידור, יש כמה שלבים שתצטרכו לעבור כדי להגיע למעמד של אמנים עובדים. לא בטוח שתראו מזה הרבה כסף, אך כן תוכלו להתפרנס בכבוד.

חופשה בים התיכון בסוכות
רוצים ליהנות מהימים האחרונים של מזג האוויר הנינוח שיש אצלנו כאן בארץ? סוכות זה ככל הנראה ההזדמנות האחרונה שלכם. הנה כמה טיפים והמלצות לחופשה במהלך חג סוכות.

צילום ניו בורן לאלבום מקצועי ומעוצב
17/09/14 | צילום
אם אתם רוצים אלבום תמונות מקצועי ויפה לבייבי החדש שלכם, הדרך הכי טובה להשיג את מבוקשכם היא למצוא צלמים מקצועיים, ואך רצוי שאלה יהיו צלמות...

דוגמנות – מחלום למציאות
החלטת שאת רוצה להיות דוגמניות? אם עדיין לא מאוחר מדי ועדיין לא הגעת למה שנחשב בעולם הדוגמנות לגיל הבלות, הנה כמה טיפים והמלצות שיעזרו לך לקדם את הקריירה שלך.

אמרגנים לאמנים – הדרך הכי טובה להשיג עבודה
אמנים הם אנשי מקצוע שלא זוכים למספיק הערכה וגם אין להם היצע גדול מספיק של עבודות, ולכן הם "אמנים מורעבים". בעזרת משרד לייצוג אמנים אפשר לשנות את המצב ולהתחיל להשיג יותר עבודות שמתאימות לכישורים.

חופשה בורנה – היכרות עם אזור הבלקן
אחת החופשות הפופולריות ביותר בקרב הישראלים היא חופשה בורנה. ורנה , אחד האזורים המבוקשים והידועים בגלל הספא המפורסם שבה. החופשה בורנה, היא זולה, ולכן יש בה כ2.5 מיליון תיירים בשנה.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI