דף הבית בניין ואחזקה גינון עיצוב גינות קטנות
עיצוב גינות קטנות
kinneret 27/03/13 |  צפיות: 3310

עיצוב גינות קטנות הוא אתגר מקצועי אמיתי לאדריכלי נוף. ריבוי של אלמנטים פונקציונליים שלאו דווקא קשורים לגינה עצמה, סמיכות למערכות בניין ותשתיות והצורך במעברים הופכים גינות קטנות לחללים מורכבים ביותר.

עיצוב גינות קטנות: כל סנטימטר מרובע קובע

עיצוב גינות קטנות מציב אתגרים לא פשוטים בפני המתכנן, ומצריך לעתים השקעה משמעותית יותר של זמן ומחשבה מאשר עיצוב גינות מרווחות. כל גינה מעוצבת חייבת להיות ישות מושלמת מבחינת קומפוזיציה ותפקוד, ובתנאים של סמיכות בין האלמנטים השונים קשה יותר להגיע לתוצאה איכותית. בתהליך של עיצוב גינות קטנות יש להתחשב במספר היבטים חשובים, הנובעים מאופיה המיוחד.

ראשית כל, גינה קטנה הממוקמת לצדו של בית פרטי מכילה מראש מספר אלמנטים המוכתבים על ידי הקונטקסט. במקרים רבים היא תחומה על ידי קירות של בית וגדרותיו. בדרך כלל ניתן למצוא בגינה גם שוחות ביוב ושעוני מים. את כל אלה נדרש לשלב בעיצוב הכללי.

למרות הצפיפות, גינה קטנה מכילה מעברים רבים: כניסה אל הגינה מתוך הבית, כניסה אל הגינה מתוך החצר, ולעתים גם כניסה אל הגינה מהרחוב. לעתים הדיירים מעוניינים שהגינה תשמש להם גם לשהייה, למשחק של ילדים ולשטח ירוק של הבית. לכן בעיצוב גינות קטנות יש להתמקד על פריטים הכרחיים בלבד.

סמיכות הגינה למערכות בניין ותשתיות (יסודות של מבנים ושל גדרות, צינורות, שוחות וכדומה) מחייבת בחירה קפדנית של הצמחיה. לחלק מהצמחים ישנם שורשים חזקים המשתלטים על המרחב התת קרקעי, והמסוגלים להרים ריצוף, לפגוע ביסודות  או בצינורות.

בחלק מהמקרים דשא טבעי יכול להחליף צמחייה גבוהה, אך גם לו ישנם חסרונות (צורך בהשקייה מרובה, בעיות איטום ליד קירות המבנים, וכדומה). פתרונות ההצללה של גינות קטנות יהיו בדרך כלל מלאכותיים (גגונים, שמשיות וכדומה), שכן לא ניתן לשתול עצים גבוהים בשטח צפוף.

לסיכום, עיצוב גינות קטנות הוא משימה מורכבת. מתן פתרונות פונקציונליים למעברים, שהייה, מקומות ישיבה, השקייה ואחזקה מחייב תכנון קפדני ומדוקדק של כל סנטימטר מרובע. מבחינה עיצובית, יש להתאים את הגינה לקונטקסט ולמצוא דרך לשלב בה אלמנטים שיכולים להיות זרים לרוחה. לכן דווקא בגינות קטנות נדרשת התערבות של איש מקצוע מעולה.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 kinneret


 


מאמרים נוספים מאת kinneret
 
כל המידע הרלבנטי על ייעוץ לפרישה
רבים מאתנו לא נוהגים להקדיש מחשבה רבה לתקופה שלאחר הפרישה מהעבודה ולהכנסה שלנו באותם ימים. כל זאת בדרך כלל תוך כדי הנטייה להאמין שנוכל גם בלי להיערך מראש לשמור על רמת החיים הנוכחית שלנו גם בתקופה זו.

מדוע כדאי לקבל ייעוץ משכנתאות בצפון
10/11/14 | משכנתא
רכישה של דירה ראשונה, החלפה של דירה ישנה בחדשה (משפרי דיור) או מחזור משכנתא קיימת שנלקחה בעבר – כולם צעדים רציניים וחשובים שלא כדאי לעשות בלי להתייעץ עם המומחים. גם באזור צפון הארץ.

עיצוב גינות קטנות
30/04/14 | גינון
כמו כן, עיצוב גינות קטנות בדרך הנכונה על ידי איש המקצוע המתאים מאפשר לבעלים לנצל את המתחם בדרך הטובה ביותר כך שיהיה נעים ושימושי, כל זאת לפי הטעם, התקציב, יכולת האחזקה ושיקולים נוספים.

גינות מעוצבות - שימוש וסגנונות עיצוב
26/03/14 | גינון
בעת תכנון הגינה וההחלטה על הסגנון העיצובי הרצוי, יש לקחת בחשבון גם את האקלים ואת מבנה הגינה, כך שהצמחייה והריהוט שייבחרו, יתאימו וניתן יהיה ליהנות מהגינה לאורך שנים. נקודה נוספת חשובה היא האחזקה של הגינה, גם אותה חשוב לתכנן מראש. אם אינכם רוצים לתחזק את הגינה בעצמכם, בוודאי תרצו להביא גנן מקצועי, כדי לשמור על מראה הגינה, זוהי עלות שיש לקחת בחשבון בעת התכנון.

לימודי רוקחות בחו"ל
התוכניות המציעות לימודי רוקחות בחו"ל קיימות היום במדינות השונות גם בשפה האנגלית, עובדה שמקלה על הסטודנט הזר ומאפשרת לו ללמוד באותה אוניברסיטה ברמה גבוהה וללא צורך בהשקעה נוספת של למידה בשפה זרה.

עיצוב גינות נוי
27/02/14 | גינון
גינה מעוצבת, מביאה את הטבע אלינו הביתה ולכן, רובנו חולמים על גינת נוי יפה בביתנו, בה נוכל לשבת ולהירגע מיום עבודה ארוך ולארח חברים בסופי שבוע. עיצוב גינות נוי, דורש ידע ויצירתיות, כך שרצוי לפנות לאיש מקצוע שיסייע לנו בעיצוב הגינה. אם ברצונכם לקבל הצעת מחיר לתכנון גינה, תוכלו להשאיר את פרטיכם האישיים באתרים השונים של מעצבי גינות ונציג יחזור אליכם תוף זמן קצר.

משכנתאות
27/02/14 | משכנתא
משכנתא היא זכות קניינית על נכס מקרקעין בה הנכס משמש כבטוחה להחזרת ההלוואה ולכן למעשה נמצא בבעלות הגוף המלווה ומשועבד אליו. משכנתא חייבת לפי חוק המקרקעין תשכ"ט-1969 להיות רשומה בלשכת רישום המקרקעין שנכס נמצא באזור השיפוט שלה על מנת שתהיה תקפה לפי הדין.

נדל"ן בארה"ב
27/02/14 | נדל"ן
לפני שמחליטים על נכס מסוג זה להשקעה כדאי לבדוק מספר דברים. ארה"ב מורכבת ממספר מדינות שלכל אחת מהן וייתכן בחלק מהמקרים גם לערים מסוימות מיקרו כלכלה משלהן שיכולים להשפיע על היציבות של התשואה מהנכס. יחד עם זאת, כדאי גם לזכור שמשקיעים שהם סולידיים יחסית עלולים לטווח הארוך לסבול מבעיות בתשואה בגלל ריבית נמוכה. בעיה עקרונית נוספת לאדם בודד שלא נעזר בשירותים של חברה מקצועית היא ניהול הנכס, האחזקה השוטפת שלו, השכרתו ועוד.

משרד רואי חשבון בירושלים - מידע מקיף על שירותי המשרד
30/12/13 | ניהול
פרמטר חשוב נוסף בעת בחירת משרד רואי חשבון בירושלים, הוא צוות העובדים בו. יש לבחון את מידת המקצועיות, הידע והניסיון של רואה החשבון או הצוות המטפל בכם. כמו כן, מוטב לבחון את מידת השירותיות, האדיבות והאפקטיביות שלו. בצורה זו, תוכלו לראות האם אתם מקבלים את התמורה המלאה לכספיכם.

עיצוב גינות נוי - פסטורליה
גינה היא בדרך כלל שטח אדמה הצמוד בדרך כלל למתחם בנוי שמשמש לגידול פירות, ירקות, פרחים ועוד. על אף האמור, לאורך השנים התפתחו גם סגנונות עיצוב גינות נוי שהדגש בהם הוא באסתטיקה של השטח ולכן הוא מוסיף גם לא מעט למראה החיצוני של המבנים שהגינה נמצאת בסמוך אליהם.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI