דף הבית פיננסים וכספים יעוץ פנסיוני כל המידע הרלבנטי על ייעוץ לפרישה
כל המידע הרלבנטי על ייעוץ לפרישה
kinneret 16/11/14 |  צפיות: 11493

רבים מאתנו לא נוהגים להקדיש מחשבה רבה לתקופה שלאחר הפרישה מהעבודה ולהכנסה שלנו באותם ימים. כל זאת בדרך כלל תוך כדי הנטייה להאמין שנוכל גם בלי להיערך  מראש לשמור על רמת החיים הנוכחית שלנו גם בתקופה זו.

התמונה בפועל שונה לחלוטין. ייעוץ לפרישה הוא אחת הסוגיות החשובות ביותר עבור כל אדם שנמצא במעגל העבודה. פנסיה היא סוג של תגמול המשולם לעובד במטרה להחליף את ההכנסה העיקרית שלו שנפסקה בשל הגעה לגיל פרישה, מוות או נכות. היא אמורה להוות את הביטחון הכלכלי של העובד והתלויים בו על ידי המשך של הכנסה קבועה.

ייעוץ לפרישה וחיסכון לפנסיה

החל משנת 2008 קובע הסכם קיבוצי הכללי במשק וצו הרחבה של משרד התעשייה המסחר והתעסוקה חובה של המעביד לבטח כל עובד בביטוח פנסיוני על ידי הפרשות של העובד והמעביד לקרן פנסיה של העובד. לפי סעיף 3 לצו ההרחבה זכותו של העובד לבחור את ההסדר הפנסיה שבו הוא רוצה להיות מבוטח ושאליו יתבצעו ההפרשות. במסגרת בחירה זו כדאי לעובד לפנות ליועץ פנסיוני בשביל שירותי ייעוץ לפרישה.

חובת ההפרשה לקרן פנסיה חלה על כל עובד שמלאו לו 21 שנים ועל כל עובדת שמלאו לה 20 שנה. שירותים מקצועיים של ייעוץ לפרישה יאפשרו גם לעובד צעיר שמתקשה לראות את הדחיפות בקבלת החלטה שתשפיע על הכנסותיו ארבעים שנה מאוחר יותר, לקבל את ההכרעה הנכונה.

שיעור ההפרשות לקופת הפנסיה נכון לשנת 2014 עומד על 17.5 אחוז, כאשר 5.5 אחוז הן על חשבון העובד והאחרים הם הפרשות מעסיק. 6 אחוז מהפרשות המעסיק מתייחסים לפיצויים ו-6 אחוז נוספים לרכיב התגמולים. חישוב זה נעשה לפי סכום הברוטו של שכר הבסיס של העובד. מעסיק שלא מציית להוראות בעניין ההפרשה לביטוח הפנסיוני של העובד חושף את עצמו לסנקציות משפטיות.

לקריאה נוספת על ייעוץ לפרישה, אנו מזמינים אתכם לבקר באתר שלנו - "אובייקטיבי - ייעוץ פנסיוני".


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 kinneret


 


מאמרים נוספים מאת kinneret
 
כל המידע הרלבנטי על ייעוץ לפרישה
רבים מאתנו לא נוהגים להקדיש מחשבה רבה לתקופה שלאחר הפרישה מהעבודה ולהכנסה שלנו באותם ימים. כל זאת בדרך כלל תוך כדי הנטייה להאמין שנוכל גם בלי להיערך מראש לשמור על רמת החיים הנוכחית שלנו גם בתקופה זו.

מדוע כדאי לקבל ייעוץ משכנתאות בצפון
10/11/14 | משכנתא
רכישה של דירה ראשונה, החלפה של דירה ישנה בחדשה (משפרי דיור) או מחזור משכנתא קיימת שנלקחה בעבר – כולם צעדים רציניים וחשובים שלא כדאי לעשות בלי להתייעץ עם המומחים. גם באזור צפון הארץ.

עיצוב גינות קטנות
30/04/14 | גינון
כמו כן, עיצוב גינות קטנות בדרך הנכונה על ידי איש המקצוע המתאים מאפשר לבעלים לנצל את המתחם בדרך הטובה ביותר כך שיהיה נעים ושימושי, כל זאת לפי הטעם, התקציב, יכולת האחזקה ושיקולים נוספים.

גינות מעוצבות - שימוש וסגנונות עיצוב
26/03/14 | גינון
בעת תכנון הגינה וההחלטה על הסגנון העיצובי הרצוי, יש לקחת בחשבון גם את האקלים ואת מבנה הגינה, כך שהצמחייה והריהוט שייבחרו, יתאימו וניתן יהיה ליהנות מהגינה לאורך שנים. נקודה נוספת חשובה היא האחזקה של הגינה, גם אותה חשוב לתכנן מראש. אם אינכם רוצים לתחזק את הגינה בעצמכם, בוודאי תרצו להביא גנן מקצועי, כדי לשמור על מראה הגינה, זוהי עלות שיש לקחת בחשבון בעת התכנון.

לימודי רוקחות בחו"ל
התוכניות המציעות לימודי רוקחות בחו"ל קיימות היום במדינות השונות גם בשפה האנגלית, עובדה שמקלה על הסטודנט הזר ומאפשרת לו ללמוד באותה אוניברסיטה ברמה גבוהה וללא צורך בהשקעה נוספת של למידה בשפה זרה.

עיצוב גינות נוי
27/02/14 | גינון
גינה מעוצבת, מביאה את הטבע אלינו הביתה ולכן, רובנו חולמים על גינת נוי יפה בביתנו, בה נוכל לשבת ולהירגע מיום עבודה ארוך ולארח חברים בסופי שבוע. עיצוב גינות נוי, דורש ידע ויצירתיות, כך שרצוי לפנות לאיש מקצוע שיסייע לנו בעיצוב הגינה. אם ברצונכם לקבל הצעת מחיר לתכנון גינה, תוכלו להשאיר את פרטיכם האישיים באתרים השונים של מעצבי גינות ונציג יחזור אליכם תוף זמן קצר.

משכנתאות
27/02/14 | משכנתא
משכנתא היא זכות קניינית על נכס מקרקעין בה הנכס משמש כבטוחה להחזרת ההלוואה ולכן למעשה נמצא בבעלות הגוף המלווה ומשועבד אליו. משכנתא חייבת לפי חוק המקרקעין תשכ"ט-1969 להיות רשומה בלשכת רישום המקרקעין שנכס נמצא באזור השיפוט שלה על מנת שתהיה תקפה לפי הדין.

נדל"ן בארה"ב
27/02/14 | נדל"ן
לפני שמחליטים על נכס מסוג זה להשקעה כדאי לבדוק מספר דברים. ארה"ב מורכבת ממספר מדינות שלכל אחת מהן וייתכן בחלק מהמקרים גם לערים מסוימות מיקרו כלכלה משלהן שיכולים להשפיע על היציבות של התשואה מהנכס. יחד עם זאת, כדאי גם לזכור שמשקיעים שהם סולידיים יחסית עלולים לטווח הארוך לסבול מבעיות בתשואה בגלל ריבית נמוכה. בעיה עקרונית נוספת לאדם בודד שלא נעזר בשירותים של חברה מקצועית היא ניהול הנכס, האחזקה השוטפת שלו, השכרתו ועוד.

משרד רואי חשבון בירושלים - מידע מקיף על שירותי המשרד
30/12/13 | ניהול
פרמטר חשוב נוסף בעת בחירת משרד רואי חשבון בירושלים, הוא צוות העובדים בו. יש לבחון את מידת המקצועיות, הידע והניסיון של רואה החשבון או הצוות המטפל בכם. כמו כן, מוטב לבחון את מידת השירותיות, האדיבות והאפקטיביות שלו. בצורה זו, תוכלו לראות האם אתם מקבלים את התמורה המלאה לכספיכם.

עיצוב גינות נוי - פסטורליה
גינה היא בדרך כלל שטח אדמה הצמוד בדרך כלל למתחם בנוי שמשמש לגידול פירות, ירקות, פרחים ועוד. על אף האמור, לאורך השנים התפתחו גם סגנונות עיצוב גינות נוי שהדגש בהם הוא באסתטיקה של השטח ולכן הוא מוסיף גם לא מעט למראה החיצוני של המבנים שהגינה נמצאת בסמוך אליהם.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI