דף הבית בניין ואחזקה גינון גינות מעוצבות
גינות מעוצבות
kinneret 28/07/13 |  צפיות: 3127

הגינה היא שטח חיצוני שיש לו חשיבות רבה לסביבת המגורים שלנו. כפי שעיצוב הבית והאסתטיקה שלו תורמים לתחושה טובה, רגועה ושלווה כך גם עיצוב הגינה.

גינות מעוצבות התחילו למעשה להופיע כבר בימי בבל העתיקה, כאשר במהלך ההיסטוריה הן הפכו במדינות שונות בעולם ליצירות אומנות של ממש .

עיצוב גינות הוא חלק מאדריכלות הנוף העוסקת במרחבים פתוחים והקשר שלהם לשטח הבנוי שבסביבתם. לכן גם כדאי שתכנון גינות מעוצבות ייעשה על ידי אדריכל או הנדסאי בעלי ניסיון המתמחים באדריכלות מסוג זה.

היום ניתן למצוא גינות בסגנונות עיצוביים שונים כדוגמת יפני, אנגלי, טרופי, ארצישראלי ועוד. עיצוב הגן היפני מושפע בדרך כלל מהאומנות, האדריכלות והתפיסות הדתיות והאסתטיות הייחודיות למדינה זו. כך גינה בעיצוב יפני יכולה לכלול אלמנטים כדוגמת ביתן, גשר או מקור מים, תלוי כמובן בגודל השטח שלה וצמחיה הכוללת שרך, עצי בונסאי, אזוב ועוד.

גינות שהעיצוב שלהן בסגנון אנגלי יהיו לרוב פונקציונאליות יותר ויכללו אזור מדשאה, עצי פרי, פרחים, שבילי הליכה מאבן, פסלים ושטח לגידול ירקות וצמחי תבלין, זאת כחלק מתפיסה שהתכנון של הגן צריך להקנות לו מראה טבעי ככל האפשר.

בגינות שהמוטיב הטרופי שולט בהן יהיו בדרך כלל דקלים, עצים גבוהים אחרים וצמחייה נוספת שאינה סימטרית. בעיצוב הארצישראלי יהיה דגש על צמחייה אופיינית יותר לאזורנו כדוגמת פרחים קטנים וצפופים, עצי זית, ברוש ואורנים.

תכנון מקצועי של גינות מעוצבות חייב לקחת בחשבון לא מעט פרמטרים שיכולים להשפיע גם על המשך השימור שלו כדוגמת גודל הגינה, תנאי הסביבה שלה, התקציב של בעליה וכמויות התחזוקה והמים הנדרשות.

אספקט נוספים המחייבים תשומת לב הם מעבר בגינה, מטרות השימוש  וזהות המשתמשים בה, אלמנטים בנוף שרוצים להבליט או להסתיר ועוד. כך, אם גרים בבית ילדים קטנים צריך להתייחס לכך אם מעוניינים להציב במקום בריכת מים.

לקבלת פרטים נוספים אודות גינות מעוצבות – היכנסו לאתר "פסטורליה"


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 kinneret


 


מאמרים נוספים מאת kinneret
 
כל המידע הרלבנטי על ייעוץ לפרישה
רבים מאתנו לא נוהגים להקדיש מחשבה רבה לתקופה שלאחר הפרישה מהעבודה ולהכנסה שלנו באותם ימים. כל זאת בדרך כלל תוך כדי הנטייה להאמין שנוכל גם בלי להיערך מראש לשמור על רמת החיים הנוכחית שלנו גם בתקופה זו.

מדוע כדאי לקבל ייעוץ משכנתאות בצפון
10/11/14 | משכנתא
רכישה של דירה ראשונה, החלפה של דירה ישנה בחדשה (משפרי דיור) או מחזור משכנתא קיימת שנלקחה בעבר – כולם צעדים רציניים וחשובים שלא כדאי לעשות בלי להתייעץ עם המומחים. גם באזור צפון הארץ.

עיצוב גינות קטנות
30/04/14 | גינון
כמו כן, עיצוב גינות קטנות בדרך הנכונה על ידי איש המקצוע המתאים מאפשר לבעלים לנצל את המתחם בדרך הטובה ביותר כך שיהיה נעים ושימושי, כל זאת לפי הטעם, התקציב, יכולת האחזקה ושיקולים נוספים.

גינות מעוצבות - שימוש וסגנונות עיצוב
26/03/14 | גינון
בעת תכנון הגינה וההחלטה על הסגנון העיצובי הרצוי, יש לקחת בחשבון גם את האקלים ואת מבנה הגינה, כך שהצמחייה והריהוט שייבחרו, יתאימו וניתן יהיה ליהנות מהגינה לאורך שנים. נקודה נוספת חשובה היא האחזקה של הגינה, גם אותה חשוב לתכנן מראש. אם אינכם רוצים לתחזק את הגינה בעצמכם, בוודאי תרצו להביא גנן מקצועי, כדי לשמור על מראה הגינה, זוהי עלות שיש לקחת בחשבון בעת התכנון.

לימודי רוקחות בחו"ל
התוכניות המציעות לימודי רוקחות בחו"ל קיימות היום במדינות השונות גם בשפה האנגלית, עובדה שמקלה על הסטודנט הזר ומאפשרת לו ללמוד באותה אוניברסיטה ברמה גבוהה וללא צורך בהשקעה נוספת של למידה בשפה זרה.

עיצוב גינות נוי
27/02/14 | גינון
גינה מעוצבת, מביאה את הטבע אלינו הביתה ולכן, רובנו חולמים על גינת נוי יפה בביתנו, בה נוכל לשבת ולהירגע מיום עבודה ארוך ולארח חברים בסופי שבוע. עיצוב גינות נוי, דורש ידע ויצירתיות, כך שרצוי לפנות לאיש מקצוע שיסייע לנו בעיצוב הגינה. אם ברצונכם לקבל הצעת מחיר לתכנון גינה, תוכלו להשאיר את פרטיכם האישיים באתרים השונים של מעצבי גינות ונציג יחזור אליכם תוף זמן קצר.

משכנתאות
27/02/14 | משכנתא
משכנתא היא זכות קניינית על נכס מקרקעין בה הנכס משמש כבטוחה להחזרת ההלוואה ולכן למעשה נמצא בבעלות הגוף המלווה ומשועבד אליו. משכנתא חייבת לפי חוק המקרקעין תשכ"ט-1969 להיות רשומה בלשכת רישום המקרקעין שנכס נמצא באזור השיפוט שלה על מנת שתהיה תקפה לפי הדין.

נדל"ן בארה"ב
27/02/14 | נדל"ן
לפני שמחליטים על נכס מסוג זה להשקעה כדאי לבדוק מספר דברים. ארה"ב מורכבת ממספר מדינות שלכל אחת מהן וייתכן בחלק מהמקרים גם לערים מסוימות מיקרו כלכלה משלהן שיכולים להשפיע על היציבות של התשואה מהנכס. יחד עם זאת, כדאי גם לזכור שמשקיעים שהם סולידיים יחסית עלולים לטווח הארוך לסבול מבעיות בתשואה בגלל ריבית נמוכה. בעיה עקרונית נוספת לאדם בודד שלא נעזר בשירותים של חברה מקצועית היא ניהול הנכס, האחזקה השוטפת שלו, השכרתו ועוד.

משרד רואי חשבון בירושלים - מידע מקיף על שירותי המשרד
30/12/13 | ניהול
פרמטר חשוב נוסף בעת בחירת משרד רואי חשבון בירושלים, הוא צוות העובדים בו. יש לבחון את מידת המקצועיות, הידע והניסיון של רואה החשבון או הצוות המטפל בכם. כמו כן, מוטב לבחון את מידת השירותיות, האדיבות והאפקטיביות שלו. בצורה זו, תוכלו לראות האם אתם מקבלים את התמורה המלאה לכספיכם.

עיצוב גינות נוי - פסטורליה
גינה היא בדרך כלל שטח אדמה הצמוד בדרך כלל למתחם בנוי שמשמש לגידול פירות, ירקות, פרחים ועוד. על אף האמור, לאורך השנים התפתחו גם סגנונות עיצוב גינות נוי שהדגש בהם הוא באסתטיקה של השטח ולכן הוא מוסיף גם לא מעט למראה החיצוני של המבנים שהגינה נמצאת בסמוך אליהם.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI