דף הבית קניות וצרכנות קניות וצרכנות - אחר כיצד להימנע מטעויות ברכישת טבעות יהלומים
כיצד להימנע מטעויות ברכישת טבעות יהלומים
רועי קטה 03/03/14 |  צפיות: 3286

אחת מהטעויות הנפוצות ברכישת טבעות אירוסין ,היא הנטייה לערוך השוואות לא נכונות, ובסופו של דבר להכריע על פי המחיר. מחירי טבעות אירוסין הם אולי המורכבים והקשים ביותר להשוואה,יחסית לשאר המוצרים אותם אנו קונים. הסיבה לכך מתחילה ביהלומים; מחירי יהלומים נחסבים למורכבים וקשים להערכה ,אך יחד עם זאת ישנם פרמטרים וכללים מסוימים על פיהם ניתן לקבוע את מחיר היהלום. בדומה לסחורות כמו נפט וזהב, ליהלומים גם כן יש מחירון המתעדכן בהתאם למצב השוק. אך בשונה ממחירי הנפט והזהב,בהן אין איכויות ,ביהלומים קיימים מאות סוגים של איכויות ופרמטרים לקביעת ערך היהלום. לכן, טבעת אירוסין יהלום שמחירה זול מבטיחה למעשה רק דבר אחד: שמדובר ביהלום שערכו נמוך.

כלל ראשון :דרשו תעודה ממעבדה גמולוגית

טעות נפוצה היא להסתמך על הנתונים של החנות בה אנו קונים. רק מעבדה גמולוגית שאינה קשורה לחנות ,יכולה לקבוע את איכות היהלום,ואחד התנאים לכך היא שהגמולוג הקובע את איכות היהלום יהיה חבר  הבורסה . ישנן מעבדות רבות ולכל אחת ישנם סטנדרטים שונים, אך בכל מקרה קניית טבעת אירוסין עם תעודה ממעבדה היא תמיד טובה יותר מאשר תעודה של בעל החנות .

כלל שני: שימו לב מה רשום בתעודה

קריאת תעודה גמולוגית יכולה להיות מטעה , כיוון שאנשים שמים לב למה שמנחים אותם לשים אליו לב, בד"כ  ההנחיה היא לבדוק את צבע וניקיון היהלום בתעודה,אך ישנו פרמטר נוסף, המשנה את כל המשמעות של התעודה,ואותו לעיתים כלל לא רואים. פרמטר זה הוא סוג ניקיון (לא דרגת הניקיון) . ישנו מושג הקרוי " יהלומים מטופלים " ולעיתים הנמצא בתעודה תחת"ניקיון משודרג" או, ניקיון משופר". משמעות הדבר ,הוא שאיכות הניקיון היא נמוכה במיוחד, והיהלום עבר טיפולים כימיים על מנת להסוות את אותם הפגמים שהיו ביהלום. לכן, רצוי לדעת שמחיר יהלום שטופל על מנת להגיע לדרגת ניקיון מסויימת ויהלום אחר שלא טופל,אך נוגדר באותו רמת ניקיון אינו האותו מחיר , ולמעשה לא ניתן להשוות בין השניים שהפערים במחירם יכולים להיות עצומים. כמו כן, טיפול ביהלום אינו מחזיק הרבה זמן ואיכותו מידרדרת , כך שלבסוף רואים את פגמי היהלום .

כלל שלישי: מותג-לא אומר כלום

ישנם כאלה החושבים כי יש הצדקה לשלם יותר עבור מותג . הדבר אינו נכון עבור טבעות אירוסין ויהלומים, כיוון שכפי שאמרנו- היהלומים נסחרים על פי מחירון , ויתרה מכך ,כל היהלומים בארץ ללא יוצא מן הכלל מגיעים מן הבורסה ,אל החנויות גם אל המותגים הגדולים ביותר. עניין זה גם מוסדר על פי חוק. כלומר, יהלום שלא עבר דרך הבורסה נחשב ליהלום בלתי חוקי הגורר אחריו עונש וקנס כספי. לכן, יהיה הגיוני לרכוש את הטבעת מחבר בורסה,כך שחוסכים את פערי התיווןך והעלויות המיותרות.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 רועי קטה


 


מאמרים נוספים מאת רועי קטה
 
מה חשוב לבדוק בקניית פנינים
08/06/14 | אופנה
מלבד העיצוב עצמו, ישנם מאפיינים חשובים הקובעים את יופי ומחיר הפנינים,ויש לשים לב אליהם כדי לרכוש פנינים איכותיות

כיצד לבחור טבעות אירוסין עבור בת הזוג?
בחירת טבעת אירוסין עבור הצעת נישואין, הינה מאתגרת, כיוון שעלינו לקלוע לטעמה של בת הזוג בטבעת החשובה ביותר עבורה. על מנת לעשות זאת בצורה חכמה ונכונה, יש לעקוב אחר ההמלצות הבאות

כיצד להימנע מטעויות ברכישת טבעות יהלומים
בקניית טבעות יהלומים עבור הצעת נישואין,ישנם הרבה הטעיות לצרכנים,כיצד להימנע מהן ולקנות בצורה חכמה? כל התשובות
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI