דף הבית ביטוח ביטוח רכב ביטוח רכב - למה לשים לב
ביטוח רכב - למה לשים לב
מיכאל רומנסקי 29/06/14 |  צפיות: 14703

כמו כל מוצר ביטוחי אחר, גם ביטוח רכב נחשב למומלץ מאד והוא מוצע על ידי חברות הביטוח השונות בארץ. ביטוח רכב מציע למבוטחים כיסויים ביטוחיים חשובים ביותר, בין אם עבור הרכב עצמו ובין אם עבור הנהג שבו או נוסעיו. אם אתם מעוניינים לרכוש ביטוח חובה, ביטוח מקיף לרכב או ביטוח צד ג', כדאי לכם לקרוא את המאמר הבא.

מהו ביטוח חובה לרכב

מי שרוצה לרכוש ביטוח רכב ימצא מגוון רחב מאד של פתרונות, המותאמים לצרכים שונים. אולם, בכל הקשור לביטוח חובה, אין התלבטות. מדובר בביטוח שהוא בגדר חובה על פי החוק במדינה ונהג שנתפס נוהג ללא ביטוח כזה צפוי לקבל עונשים חמורים, לרבות קנס כספי. ביטוח חובה לרכב, המוצע כיום על ידי חברות הביטוח בארץ, כולל, במסגרתו כיסוי ביטוחי במקרה של פגיעה פיזית או נפשית כתוצאה מתאונה. בין אם מדובר בנהג שנפגע, בנוסעי הרכב או בהולכי רגל שהיו במקום בעת התאונה, ניתן לפנות לחברת הביטוח המבטחת כדי לקבל את הפיצוי המתאים. העלות החודשית שיש לשלם עבור ביטוח זה נקבעת בהתאם לגילו של הנהג ברכב, בהתאם לסוג הרכב וגם בהתאם להיסטוריית הנהיגה שלו. נהג שהגיש בעברו תביעות לחברת הביטוח או היה מעורב בתאונות, ישלם יותר מנהג שעברו נקי.

מהו ביטוח מקיף

לצד ביטוח חובה לרכב, מוצע ביטוח מקיף לרכב, שאכן נחשב למקיף במיוחד. ביטוח זה כולל במסגרתו שלל של כיסויים וגם אפשרות להרחבות שונות. ביטוח מקיף לרכב, ושלא כמו ביטוח החובה, מציע פיצוי במקרה של פגיעה ברכב המבוטח או ברכב צד שלישי. ביטוח זה מכסה את המבוטח במידה ורכבו נפגע כתוצאה מתאונת דרכים, כתוצאה מניסיון פריצה אל הרכב או אפילו במקרה של גניבה. חברות ביטוח רבות מעמידות לרשותו של המבוטח במקרים של נזק בלתי הפיך ברכב או גניבה, אפשרות לקבל רכב חלופי. הביטוח מציע כיסוי גם במקרים של נזקים העשויים להיגרם לרכב בשל שריפה, או בעקבות תנאי מזג אוויר קיצוניים, כמו ברד כבד, רוחות עזות, שיטפונות ועוד.

מה מציע ביטוח צד ג'

ביטוח צד ג' הוא ביטוח נוסף, המוצע גם הוא בשוק ביטוחי הרכב. ביטוח זה מציע כיסוי במידה והרכב המבוטח גרם נזק לרכב אחר או לרכוש אחר. מי שיש ברשותו ביטוח מקיף, איננו צריך לרכוש ביטוח צד ג' שכן הוא כולל כיסוי זה באופן אוטומטי. בדרך כלל רוכשים את הביטוח הזה בעלי רכבים ישנים מאד או כאלה שהחלפים שלהם נדירים במיוחד. עבור רכבים אלה יש לשלם על הביטוח המקיף סכום גבוה במיוחד, ובחירה של ביטוח צד ג' יכולה להיות אפשרות זולה יותר. חשוב לזכור שביטוח צד ג' איננו מכסה במקרים של פגיעה ברכב המבוטח עצמו או במקרים של פגיעה פיזית.

רגע לפני שרוכשים את הביטוח

שימו לב. לפני שאתם רוכשים את הביטוח לרכב, הקפידו לערוך סקר שוק מקדים והשוו בין כמה פוליסות שונות. השוואה כזו תחשוף אתכם לשוק הביטוחים ותאפשר לכם לקבל מושג כללי לגבי המחירים הנדרשים עבור כל אחת מהפוליסות. בנוסף, תוכלו גם לבדוק אילו תנאים מוצעים במסגרתה של כל פוליסה ואילו הרחבות ניתן להוסיף.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 מיכאל רומנסקי


 


מאמרים נוספים מאת מיכאל רומנסקי
 
קווים לדמותו של מיצובישי אאוטלנדר phev
30/06/14 | רכב
כשמדברים על רכב חשמלי היברידי, מתכוונים לכזה המבוסס על שילוב מנועים. דגם האאוטלנדר phev מציע זאת בדיוק: פועלים בו, זה לצד זה, שני מנועים חשמליים, כל אחד מהם בנפח 82 כוח סוס, והם אחראיים על הנעת הגלגלים. את המשוואה משלים מנוע בעירה חשמלית (מנוע בנזין) בנפח של 2.0 ליטר (121 כ''ס), אשר מקבל על עצמו, מעבר להנעת הגלגלים, גם תפקיד של מחולל חשמלי לטעינת הסוללה.

מיצובישי אאוטלנדר phev - ליהנות ממכונית נפלאה
29/06/14 | רכב
מיצובישי, הנחשבת לאחת מחברות הרכבים הבולטות כיום, מציעה לנו בכל תקופה רכבים חדשניים ואיכותיים מאד. הפעם היא מביאה לנו, בעזרת חברת כמוביל, את האאוטלנדר phev, שהיא ללא ספק אחת המכוניות פורצות הדרך שניתן למצוא כיום.

ביטוח רכב - למה לשים לב
29/06/14 | ביטוח רכב
כמו כל מוצר ביטוחי אחר, גם ביטוח רכב נחשב למומלץ מאד והוא מוצע על ידי חברות הביטוח השונות בארץ. ביטוח רכב מציע למבוטחים כיסויים ביטוחיים חשובים ביותר, בין אם עבור הרכב עצמו ובין אם עבור הנהג שבו או נוסעיו. אם אתם מעוניינים לרכוש ביטוח חובה, ביטוח מקיף לרכב או ביטוח צד ג', כדאי לכם לקרוא את המאמר הבא.

בנק ירושלים משיק שירות קבלת הלוואות און ליין, ללקוחות כל הבנקים
29/06/14 | הלוואות
בשנים האחרונות, עלו הוצאות המחיה של הישראלי הממוצע באופן משמעותי. הדבר לא רק מקשה על ההתנהלות, אלא גם מצריך מחשבה מחוץ לקופסה ופניה לאי אילו פתרונות מימון ואשראי.

יונדאי i10 מול יונדאי i20
29/06/14 | רכב
לא פשוט למצוא את המכונית המתאימה. השפע הכל כך רב של דגמי המכוניות המוצעים לנו כיום, הפיתוחים הרבים בתחום וגם הצרכים שמשתנים עם הזמן, הופכים את משימת מציאת המכונית המושלמת ללא פשוטה.

יונדאי i10 מול יונדאי i20 - ההשוואה המלאה
27/06/14 | רכב
יונדאי, ענקית הרכב הדרום קוריאנית, אחראית לכמה מהדגמים הפופולאריים ביותר בישראל. מקום מרכזי, מהבחינה הזו, תופסים שני דגמים עיקריים: הראשון הוא דגם המיני i10, והשני דגם הסופר מיני i20. אז מה עומד בבסיס הדגמים המובילים האלה? ומה היתרונות של כל אחד מהם?

ביטוח דירה - כיצד ליהנות מהמענה הטוב ביותר
לא משנה כמה עלתה לכם הדירה, שבה אתם מתגוררים היום, או כמה רכוש יש לכם, סביר שהם חשובים לכם לא מעט וגם עולים לא מעט כסף. במיוחד בשביל זה מוצע לכם ביטוח דירה, המציע כיסוי במקרים שבהם נגרם נזק הן לתכולה שבבית והן למבנה עצמו.

פתרונות אשראי חוץ בנקאי של Cal: כל האפשרויות
27/06/14 | הלוואות
המציאות הכלכלית של שנת 2014 מאלצת רבים מאיתנו לשנות את חוקי המשחק. כאשר הוצאות המחיה עולות, וכאשר המצב בחשבון הבנק הופך לנזיל יותר ויותר, עולה לא פעם הצורך להתבסס על פתרונות אשראי. בהקשר הזה, על רקע הקשיים שמערימים הבנקים, נראה כי האשראי החוץ בנקאי מקבל עדיפות בעיני לא מעט אנשים, ומסיבות ברורות.

כל מה שחשוב וכדאי לדעת על ביטוח תאונות אישיות
רוצים לרכוש ביטוח תאונות אישיות ומתלבטים? סוכן הביטוח שלכם הציע לכם לרכוש את הביטוח הזה, אולם אתם לא בטוחים שהבנתם בדיוק מה הוא מציע, ובכלל - עד כמה הוא כדאי? אם כן, ובעיקר כדי לעשות לכם קצת סדר בבלאגן, ריכזנו עבורכם את כל המידע שחשוב וכדאי לדעת רגע לפני שרוכשים את הביטוח הזה. אז, קדימה, קחו נייר ועט ורשמו את ההערות הבאות.

רכישת רכב יד שניה מיבואן מורשה - על היתרונות שברכישה כזו
27/06/14 | רכב
לא בכדי בוחרים רבים באפשרות של רכישת רכב יד שניה מיבואן מורשה. אמנם אפשר גם לבחור ברכישה דרך אדם פרטי או מגרש למכירת רכבים מכל הסוגים ומכל המינים, ובכל זאת, רכישה כזו מציעה לנו לא מעט יתרונות, שלא תמיד מוצאים ברכישות אחרות. מדוע כדאי לרכוש רכב באופן זה ומהם יתרונותיה של רכישה שכזו? התשובה, לפניכם.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI