דף הבית מדעי החברה כלכלה ייעוץ סטטיסטי לתלמידי מחקר
ייעוץ סטטיסטי לתלמידי מחקר
שאול תמרקין 09/09/14 |  צפיות: 12766

מחקרים הם משהו שבאופן כללי כדאי לקחת בעירבון מוגבל את התוצאות שלהם. אפילו החוקרים בעצמם יודעים זאת ועל כן בכל מחקר יש פרק מיוחד שעוסק כולו במגבלות המחקר, כלומר אילו סיבות הביאו לתוצאות המחקר כפי שהן ומה היה יכול להטות את תוצאות המחקר; אולי המדגם לא היה מייצג או כאשר המדגם הוא שאלון אולי הנחקרים ענו שלא בכנות מלאה...

אך לא משנה מה הוביל לתוצאות, החלק הסטטיסטי הוא החשוב ביותר והוא למעשה מה שקובע האם השערות המחקר אומתו או הופרכו.

ייעוץ סטטיסטי לניתוח והצגת הנתונים

מכיוון שהחלק הסטטיסטי במחקר הוא המכריע באשר לתוצאות של המחקר, חשוב לדעת להתייחס לנתונים בצורה הנכונה, כלומר לנתח אותם נכון ולאחר מכן להציג אותם בצורה הנכונה בגרפים, טבלאות וכן הלאה כדי שמי שקורא את עבודת המחקר יוכל להבין ולראות על סמך אילו תוצאות סטטיסטיות החוקרים השתמשו לבניית המסקנות שלהם.

הרבה תלמידי מחקר שאינם מנוסים מספיק בביצוע מחקרים כמותיים (מחקרים שנשענים על נתונים מספריים) לא מצליחים לפענח את אופן השימוש הנכון בנתונים, הן בבחינת הניתוח שלהם והן בבחינת הצגה שלהם במחקר. עבורם, ייעוץ סטטיסטי הוא ייעוץ חשוב ולכן הוא נדרש ולא תמיד מורה פרטי במתמטיקה יכול לספק את הייעוץ המתאים. הלא תוצאות המחקר – מוגבלות ככל שיהיו – נשענות על הניתוח של הנתונים הסטטיסטיים, ולכן חשוב שיהיה להם את הייעוץ הטוב ביותר.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 שאול תמרקין


 


מאמרים נוספים מאת שאול תמרקין
 
אחסנת תכולת דירה
אם יש לכם חפצים בדירה שאתם לא צריכים לעת עתה אך אינכם רוצים למכור אותם, שירות אחסנת תכולת דירה ייתן לכם את הפתרון המושלם.

שירותי הובלות במרכז
אתם עוברים דירה במרכז הארץ? שירותי הובלות במרכז יאפשרו לכם לחסוך את המאמץ הפיזי הנדרש כדי להזיז חפצים כבדים וארגזים.

רופא עיניים
כל מי שמרגיש כאבי ראש או עייפות לאחר צפיה בסרט או קריאת ספר ראוי שילך לבדיקת ראייה אצל רופא עיניים מקצועי באמצעות קופת החולים שלו. אולי הגיע הזמן למשקפי ראייה.

ניתוח עיניים להסרת משקפיים
ניתוח עיניים בלייזר יכול לסייע לאנשים להיפטר ממאגר משקפי הראייה שלהם ולהתחיל לראות הרבה יותר חד ומדויק גם ללא עזרת המשקפיים (או עדשות). הנה כמה דברים שכדאי לדעת, למי מכם ששוקל לעשות את הניתוח.

אדריכלות ועיצוב בישראל
אדריכלות ועיצוב בישראל צברו עם השנים מעמד גבוה יותר בשל העובדה שהם משפיעים על איכות המגורים שלנו. לפני שמוכרים או משכירים דירה ואם קונים דירה ישנה ולא משופצת, שני התחומים האלו נכנסים לתמונה.

פדיקור רפואי
טיפולים בציפורני הרגליים הם לא דבר חדש אך פדיקור רפואי הוא בהחלט ריענון בתחום זה שהחל לצבור פופולריות לפני מספר שנים ומאפשר טיפול בבעיות רגליים שונות ומניעה של בעיות כאלו לעתיד.

טיפול פנים מקצועי
רוצה להיראות יותר זוהרת ויפה? טיפול פנים מקצועי יעזור לך להשיג את המראה המושלם. אצל קוסמטיקאית מקצועית תוכלו לקבל את הטיפולים שמתאימים לך, לשפר את מרקם העור, לשמור עליו ולטפח אותו.

תקלות כיריים ודליפות גז
תקלות כיריים ודליפות גז לא רק פוגעות במידת היעילות של הכיריים שלנו בבית אלא גם מהוות מפגע בטיחותי. איך מגלים אם יש בעיה בכיריים והאם תמיד אפשר או כדאי לתקן אותה?

שיעורי עזר במתמטיקה להצלחה בבחינות
09/09/14 | חינוך אחר
אם הילד שלכם מתקשה במקצוע המתמטיקה, אין סיבה שילמד לבד. בעזרת שיעורי עזר במתמטיקה אתם יכולים לעזור לילד שלכם לעבור את המבחנים ואת הבגרות, ואולי אפילו בהצלחה.

ייעוץ סטטיסטי לתלמידי מחקר
09/09/14 | כלכלה
תלמידי מחקר שנדרשים להגיש עבודות עם חלק סטטיסטי יכולים להיעזר בשירותי ייעוץ סטטיסטי כדי לנתח נתונים של המחקר ולהציג את הנתונים בגרפים, טבלאות וכן הלאה. מדובר בשירות שחיוני לתוצאות המחקר.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI