דף הבית רפואה ובריאות בריאות עיניים רופא עיניים
רופא עיניים
שאול תמרקין 14/09/14 |  צפיות: 13951

העיניים הן ללא ספק אחד מאיברי הגוף היות רשמישים עבור כל אחד ואחת מאיתנו ואנו עושים בהם שימוש כמעט מסביב לשעון וללא ספק כל עוד אנו ערים. הראייה היא אחד הכלים השימושיים ביותר עבורנו ועל כן במידה ויש בעיית ראייה כלשהי כדאי במהרה לטפל בה באמצעות רופא עיניים ולמצוא פתרון בדמות משקפי ראייה או ניתוח במידת הצורך.

מתי יודעים שיש בעיית ראייה?

נידמה כי השאלה מתי שמים לב שיש בעיית ראייה היא בעלת תשובה רטורית בדוגמת "כשלא רואים טוב" אבל במיקרים רבים יש מאפיינים מקדימים לאיכות ראייה שהולכת ויורדת בעוד אנו עדיין לא שמים לב לכך או לא מודעים מספיק לבעיה הקיימת.

אם אתם רואים ספר או עיתון ומרגישים עייפות, אם אתם מרגישים כאב ראש לאחר צפייה בסרט קולנוע או אם אתם מרגישים צורך במאמץ בקריאה של שלטים מרוחקים וכדומה – יש לכם תסמינים של בעיית ראייה מתפתחת.

יש תסמינים – מה עושים?

אם אתם שמים לב לכאבי הראש שחוזרים על עצמם או לעייפות בכל מאמץ של קריאה או צפיה בסרט או תמונות אז חובה עליכם לגשת לבדיקה על ידי רופא עיניים כללית , רופא פרטי או בקופת החולים שלכם.

מה כוללת הבדיקה?

הבדיקה היא די שיגרתית וכוללת בדיקה של העין על ידי רופא העיניים במכשיר מיוחד המיועד לכך וקרוי אוטורפרקטומטר המסתכל באמצעותו לעומק העין, על המבנה שלה ומחשב את איכות הראייה. נוסף לכך ניתן לבצע בדיקה באמצעות פנס אור הקרוי רטינוסקופ הבודק את הרשתית על בסיס החזר האור המופק מהפעלת הפנס אל העין.

השלב השני בבדיקה כולל צורך לקרוא אותיות ו\או מספרים מלוח הניצב במרחק מספר מטרים מהניבדק כאשר בודקיםאת יכולת הקריאה בכל עין בניפרד. תוך כדי הבדיקה אם יש קושי בראייה של מספר או אותיות כלשהם הרופא מתקין עדשות דמה על העין הניבחנת עד שרואים בה בחדות משביעת רצון.

שיקלול של בדיקות אלו מביא את רופא העיניים לקבוע אם ישנה בעיית ראייה ואם כן איזה משקפי ראייה צריכים (מספר וצילינדר במידת הצורך).

 

רופא עיניים שמבצע בדיקה נכונה של מספר דקות יכול לחסוך לכם חודשים ושנים של כאבי ראש, עייפות וראייה מוגבלת ועל כן חשוב להיבדקת מיד כאשר מרגישים שיש צורך בכך.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 שאול תמרקין


 


מאמרים נוספים מאת שאול תמרקין
 
אחסנת תכולת דירה
אם יש לכם חפצים בדירה שאתם לא צריכים לעת עתה אך אינכם רוצים למכור אותם, שירות אחסנת תכולת דירה ייתן לכם את הפתרון המושלם.

שירותי הובלות במרכז
אתם עוברים דירה במרכז הארץ? שירותי הובלות במרכז יאפשרו לכם לחסוך את המאמץ הפיזי הנדרש כדי להזיז חפצים כבדים וארגזים.

רופא עיניים
כל מי שמרגיש כאבי ראש או עייפות לאחר צפיה בסרט או קריאת ספר ראוי שילך לבדיקת ראייה אצל רופא עיניים מקצועי באמצעות קופת החולים שלו. אולי הגיע הזמן למשקפי ראייה.

ניתוח עיניים להסרת משקפיים
ניתוח עיניים בלייזר יכול לסייע לאנשים להיפטר ממאגר משקפי הראייה שלהם ולהתחיל לראות הרבה יותר חד ומדויק גם ללא עזרת המשקפיים (או עדשות). הנה כמה דברים שכדאי לדעת, למי מכם ששוקל לעשות את הניתוח.

אדריכלות ועיצוב בישראל
אדריכלות ועיצוב בישראל צברו עם השנים מעמד גבוה יותר בשל העובדה שהם משפיעים על איכות המגורים שלנו. לפני שמוכרים או משכירים דירה ואם קונים דירה ישנה ולא משופצת, שני התחומים האלו נכנסים לתמונה.

פדיקור רפואי
טיפולים בציפורני הרגליים הם לא דבר חדש אך פדיקור רפואי הוא בהחלט ריענון בתחום זה שהחל לצבור פופולריות לפני מספר שנים ומאפשר טיפול בבעיות רגליים שונות ומניעה של בעיות כאלו לעתיד.

טיפול פנים מקצועי
רוצה להיראות יותר זוהרת ויפה? טיפול פנים מקצועי יעזור לך להשיג את המראה המושלם. אצל קוסמטיקאית מקצועית תוכלו לקבל את הטיפולים שמתאימים לך, לשפר את מרקם העור, לשמור עליו ולטפח אותו.

תקלות כיריים ודליפות גז
תקלות כיריים ודליפות גז לא רק פוגעות במידת היעילות של הכיריים שלנו בבית אלא גם מהוות מפגע בטיחותי. איך מגלים אם יש בעיה בכיריים והאם תמיד אפשר או כדאי לתקן אותה?

שיעורי עזר במתמטיקה להצלחה בבחינות
09/09/14 | חינוך אחר
אם הילד שלכם מתקשה במקצוע המתמטיקה, אין סיבה שילמד לבד. בעזרת שיעורי עזר במתמטיקה אתם יכולים לעזור לילד שלכם לעבור את המבחנים ואת הבגרות, ואולי אפילו בהצלחה.

ייעוץ סטטיסטי לתלמידי מחקר
09/09/14 | כלכלה
תלמידי מחקר שנדרשים להגיש עבודות עם חלק סטטיסטי יכולים להיעזר בשירותי ייעוץ סטטיסטי כדי לנתח נתונים של המחקר ולהציג את הנתונים בגרפים, טבלאות וכן הלאה. מדובר בשירות שחיוני לתוצאות המחקר.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI