דף הבית הודעות לעיתונות צרכנות וקניות אז איך מתקינים פרקטים ? יורם פרקט
אז איך מתקינים פרקטים ? יורם פרקט
יורם פרקט מכירה והתקנה 18/09/14 |  צפיות: 4152

אז איך מתקינים  פרקטים ?

יורם פרקט טל: 050-9911998

השנים האחרונות הניפו את רצפות הפרקטים למינציה והפרקטים מעץ והביאו אותם לתודעה הציבורית אבל מה שלא יודעים זה איך להתקין פרקטים בפועל ומה דרוש לשם כך. 

במאמר הזה נסקור בקצרה את מה שדרוש לצורך התקנת פרקטים, שיטות שונות להתקנת פרקטים והכי חשוב איך מתקינים פרקטים למינציה ואיך מתקינים פרקטים מעץ כל מה שנדרש להתקנת פרקט.

ראשית יש להבין כי יש שיטות שונות לסוגי פרקטים שונים. 

התקנת פרקטים למינציה - היא מתבצעת על ידי חיבור לוחות פרקטים אחד לשני ללא הדבקה בהנחה צפה והיא השיטה הפופולארית ביותר כי מרבית הציבור קונה פרקטים למינציה אותם ניתן להתקין רק בהנחה כזו ללא הדבקה. פרקטים למינציה לא מדביקים אלא מניחים. 

התקנת פרקטים בהדבקה או הדבקת פרקטים - מיועדת רק לפרקטים מעץ ולפרקטים תלת שכבתיים ודו שכבתיים שאף הם פרקטים שעשויים מעץ. לצורך הדבקת פרקטים יש חשיבות גדולה לסוג הדבק שמשתמשים והדבר דורש ידע ונסיון. 

התקנת פרקטים במסמור. כשמה כן היא, פרקטים שמתקינים אותם באמצעות מסמור. שיטה זו הכי פחות נפוצה ומקובלת יותר לצורך התקנת דקים מעץ והרכבת פרקט עץ גושני. 

הואיל והתקנת פרקטים למינציה היא המבוקשת ביותר נתמקד במידע איך להתקין פרקטים למינציה. 

חוץ מהפרקטים למינציה שבחרתם, כדי להתקין פרקטים יש צורך במספר דברים נוספים: 

1. פנלים לפרקט 
2. ספוג כתשתית לפרקט 
3. ספי גימור בכניסה לחדרים 

בעניין פנלים לפרקטים ניתן לבחור בדרך כלל בין פנל בצבע הפרקטים לבין פנל לבן. 

הספוג כתשתית לפרקט הוא פריט חובה כדי להתקין פרקטים למינציה והוא מונח מתחת לפרקט כשכבה מבודדת. 

לגבי ספי גימור בכניסה לחדרים או כהפרדה בשטח גדול שיש צורך לחלק. מקובל להשתמש בספי אלומניום ויש מספר מצומצם יחסית של גוונים

קיימים לא מעט בעלי מקצוע מתקיני פרקט שיודעים לבצע רק התקנת פרקטים למינציה ואין להם ידע וניסיון איך להתקין פרקטים אחרים, בהדבקה או בשיטות אחרות מורכבות יותר. 

ניתן לומר שיצרני פרקטים למינציה ממקומות שונים ייצרו במהלך השנים האחרונות פרקטים למינציה עם כמה שיטות חיבור שונות בין לוחות הפרקטים באופן שהתקנת הפרקט בהנחה צפה עברה ועוברת שינויים מידי פעם. בגלל זה דגם פרקט למינציה ואותו סוג פרקט כיום יהיה צורך לבצע התקנת פרקט עם חיבורים שונים מאשר היתה התקנת הפרקט של אותו סוג ודגם פרקט למינציה בעבר. 

חשוב לדעת כי יש פרקט למינציה עם חיבור קליק, פרקט למינציה עם חיבור דאבל קליק בין הלוחות שלהם, פרקטים למינציה עם חיבור יוניקליק ופרקט למינציה חדיש בחיבור קפיץ. מתקין פרקטים מיומן ידע לבצע כל סוג של התקנת פרקט בכל שיטה ולכל סוגי החיבורים. 

כדי לבצע התקנת פרקטים למינציה תוכלו כיום לאותה עבודה בדיוק הצעות מחיר שונות להתקנת פרקטים על ידי מתקיני פרקטים שונים זה מזה. ברור שכל מתקין פרקט כמו במקצועות אחרים, מעריך את איכות ורמת העבודה שלו בצורה שונה וכתוצאה מכך המראה הסופי של הפרקט יהיה אחר והעמידות של הפרקט לאורך זמן שונה. 

כאן מתאים הפתגם שמה שיקר יוצא לפעמים בזול ומה שזול במיוחד יוצא לפעמים יקר וכדאי לזכור שהתקנת פרקטים מוצלחת זו עבודה חד פעמית שלא חוזרים עליה וקשה לתקן אותה. אפשר למצוא מתקיני פרקטים חאפרים בלתי מקצועיים שיציעו לבצע התקנת פרקט בזול ואפשר למצוא מתקיני פרקטים טובים שיבצעו התקנת פרקטים איכותית ברמה גבוהה. 

לא תמיד משתלם לנסות להתקין פרקטים בזול לבד או להזמין מתקין פרקטים זול. אתם עלולים לגלות שלא עשו גימור יפה לאחר התקנת הפרקטים שלכם, שלא קיצרו דלתות משקופים כדי להתאים אותם במדויק לפרקט ולפנלים של הפרקט, שלאחר ביצוע התקנת פרקט רואים לפתע חיבורים מכוערים בין הלוחות ובין הפרקטים לבין הפנלים, ואפילו שבמשך יצוצו נזקים ובעיות שונות (ספים מתפרקים, לוחות פרקט שנפרדים אלה מאלה ועוד בעיות שהמשותף לכולם התקנת פרקט לא טובה). מתקין פרקטים איכותי בעל המלצות בדוקות ידרוש אולי מעט יותר במחיר עבור התקנת פרקט אבל בעיות כאלה לא יקרו אצלו וגם תקבלו אחריות על העבודה. 

כדי לבצע התקנת פרקט למינציה יש צורך במספר מרכיבים קבועים חוץ מהפרקטים שבחרתם. המרכיב הנילווה לפרקט למינציה תמיד הוא פנלים תואמים לפרקט ובנוסף יש צורך בספוג כתשתית מתחת לפרקט, בספי גימור ועוד. מומלץ לברר האם התקנת הפרקט שהזמנתם כוללת אספקת כל הנדרש לביצוע התקנת הפרקט או המחיר עבור עבודה בלבד של התקנת פרקט. 

לסיכום, נוכל לומר שמתקין פרקטים בעל מקצוע טוב יבצע התקנת פרקט ברמה גבוהה והתוצאה תיראה לעין ותישמר לאורך זמן טוב יותר. לכן יש חשיבות להתקנת פרקט איכותית ומקצועית. 

מאת יורם פרקט מכירה והתקנה 

טל: 050-9911998 

בעלים של חנות פרקטים באזור תעשייה בת-ים 
רח' אהוד קינמון 29 מול טיב טעם


© כל הזכויות שמורות ליורם פרקט מכירה והתקנה


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 יורם פרקט מכירה והתקנה

יורם פרקט מכירה ו התקנה

פרקטים וריצוף עץ לבית ולעסק

ביקור יעוץ מקצועי ודוגמאות פרקטים עד בית הלקוח חינם

טל: 050-9911998

http://yoramparcet.webix.me/ 


מאמרים נוספים מאת יורם פרקט מכירה והתקנה
 
קונים פרקט ? דרישות כספיות יקפיצו את המחיר ברגע ההתקנה
קונים פרקט . דרישות כספיות נוספת יקפיצו את מחיר ההתקנה ברגע הגורלי והקובע. מה לעשות ואיך לקנות פרקט כולל התקנה בשכל מבלי לשלם עוד כספים ולהיות שבוי בידי מתקינים על כך במאמר לצרכן מאת אמן פרקטים ותיק יורם פרקט בעלים של חנות תצוגה לפרקטים באזור תעשיה בת ים

פרקט עץ מדריך קניה נבונה ונכונה
18/06/15 | צרכנות
כמדובר על פרקט עץ אמיתי טבעי לבית זה עולה לא מעט וזו השקעה לטווח ארוך של שנים ולכן כאן נגיש לכם מדריך קנייה נכונה ונבונה של פרקט עץ כזה מאת אמן פרקטים ישראלי ותיק יורם פרקט בעלים של חברת יורם פרקט בת ים

מעונין לקנות רק פרקטים למינציה יש לי כבר מי שיתקין
14/12/14 | שיפוצים
מעונין לקנות רק פרקטים למינציה יש לך כבר מי שיתקין את הפרקט, שיפוצניק או מתקין פרקטים נהדר עכשיו רק נשאר למצוא פרקטים טובים במחיר טוב. כאן נבהיר מה צריך חלדעת בבואך לקנות פרקטים למינציה ועם מה להצטייד ומה חשוב שקונים רק פרקטים בחנות בלי התקנה.

פרקטים מגמות
פרקטים מגמות מאת יורם פרקט מומחה לפרקטים

אז איך מתקינים פרקטים ? יורם פרקט
אז איך מתקינים פרקטים ? יורם פרקט אוטוריטה ישראלית לפרקטים מסביר איך בעצם מתקינים פרקטים ? איך מתקינים פרקטים למינציה ואיך מתקינים פרקטים עץ. מה דרוש. כל ההסברים הנדרשים.

פרקטים הולכים על טבעי
פרקטים הולכים על הטבעי - כאן נדבר על פרקט טבעי הכי טבעי שיש בפרקטים. על פרקטים מעץ אמיתי טבעי, מה מקורים, איזה סוגים יש, על כריתת יערות לשם עיבודם ללוחות פרקטים, על תקנים בין לאומיים לפרקטים ולעץ, וגם טיפים לבחירת פרקט טבעי. מאת יורם פרקט.

פרקטים למינציה מיוחדים
26/08/14 | קניות
במאמר זה נגיש לכם סקירה קצרה על סוגי פרקטים למינציה שונים מהסטנדרט המקובל. פרקטים למינציה מיוחדים ששוה להכיר למי שמחפש משהו מיוחד מאת יורם פרקט מומחים לפרקטים

פרקטים במבוק טבעי או מלאכותי
12/04/13 | שיפוצים
פרקטים במבוק טבעי או מלאכותי. מה זה הבמבוק למה הוא מתאים לשמש כריצוף על סוגי במבוק התקנת פרקט במבוק וצבעים אופייניים לפרקט במבוק

על פרקטים דובדבן ומה שמאפיין אותם
11/04/13 | שיפוצים
אם מדברים על ריצוף הבית ועל פרקטים באופן כללי אז אין ספק שפרקטים דובדבן מככבים בראש רשימת המבוקשים לבית. במאמר זה נתרכז בפרקט דובדבן ומה שמאפין אותו, סוגי פרקטים דובדבן למינציה ועץ וגם הצבעים העזים שתורמים לעיצוב הבית

רוצים פרקטים לבית ? קבלו 7 טיפים יקרים מפז
רוצים פרקטים לבית ? קבלו 7 טיפים יקרים מפז שלא מגלים לכם בחנויות הפרקטים. מה צריך לבדוק לדעת ולברר לפני התקנת פרקטים וקניית פרקטים
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI