דף הבית קניות וצרכנות קניות וצרכנות - אחר כמה באמת עולה אמנות
כמה באמת עולה אמנות
הדס כהן 15/02/18 |  צפיות: 9610

תחום האמנות הוא תחום שקשה למקד אותו על פריט אחד או שניים, היות והוא מתפרס על מגוון עצום של פריטים כמו שירה, ריקוד, ציור, כתיבה, פיסול, צילום ועוד. כל אדם מרגיש שהוא מתחבר לסוג מסוים של אמנות או אפילו לכמה סוגים גם כשמדובר באמנות שאין לנו באמת מושג מי עומד מאחריה ומה הערך האמיתי של היצירה שלו. אך לצידו קיים גם פן נוסף, הערכת אמנות.

תמונה אחת, הון גדול

גיליתם תמונות עתיקות על קירות ביתכם או במחסן? יש סיכוי שאחת מהן, או כולן, שוות לא מעט כסף. הערכת אמנות היא מקצוע שבו יש המון ידע ונסיון בתחום והכרת האמנות והיסטוריית האמנות.

מהי אמנות שוות ערך

למצוא תמונה מקורית כבעלת ערך אומנותי זה לא דבר פשוט. רוב התמונות בז'אנר הזה מוצגות במוזיאונים שונים ברחבי העולם או קיימות בבתי אספנים פרטיים ואמידים מאד. מצד שני מדי פעם עולות כותרות על מקרים בהם אנשים מספרים שקנו תמונה מהשוק ולאחר זמן מה מגלים שהתמונה היא עבודה מקורית של צייר ידוע ושווה למעשה סכום גבוה.

אם גיליתם גם בביתכם הפרטי תמונה שיכול להיות שתהיה בעלת ערך גבוה ויסתבר כי היא מקורית בדיקה מסוג זה תוכלו לבצע רק אצל אנשי מקצוע מוסמכים שעברו הכשרה מיוחדת לשם בדיקת התמונה והינם בעלי עין מיומנת וציוד מקצועי על מנת לזהות אם מדובר בתמונה מקורית או מזויפת.

כמה זה שווה לנו

את הערכת שווי התמונה מבצעים מעריכי אומנות המגיעים למקום בו נמצאת התמונה ומתחילים בתהליך בסיומו יגלו את שווי התמונה ואת מקוריותה. תהליך זה עלול לקחת זמן אך הסבלנות משחקת כאן תפקיד מאד משמעותי, כי בסיומו אולי תגלו שהינכם בעלי פריט אומנותי שווה ערך ותהיה לכם ביד הערכת אמנות מקצועית.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 הדס כהן


 


מאמרים נוספים מאת הדס כהן
 
הערכת יהלומים
01/04/24 | ביטוח
רכישת תכשיטי יהלומים דורשת השקעה כספית נכבדת. מטבע הדברים, כרוכשים אנו מצפים לקבל תמורה מלאה למחיר, ומאמינים כי היהלומים שרכשנו הינם אכן יהלומים טבעיים ומקוריים. הבעיה היא שבשוק הזיופים המתפתח של ימינו, לא כדאי לקחת סיכונים מיותרים כשמדובר ביהלומים יוקרתיים, אלא לפנות לבדיקת הערכת יהלומים מקצועית

הערכת אומנות
תחום האומנות כולל תחתיו מגוון יצירות יוקרתיות ובעלות ערך רב במיוחד, המשמשות פעמים רבות כחלק מאוספים ייחודיים של אספנים חובבים ובעלי הון. בין אם ברשותנו יצירת אומנות ובין אם אנחנו מתכוונים לרכוש אחת כזאת, כדאי תמיד שנדע מה הסיפור שעומד מאחורי יצירת האומנות, וכמובן - מה השווי שלה

שווי יהלומים
01/03/24 | חתונות
עבור רבים מאיתנו, יהלומים הם הבחירה הטבעית כאשר מתכוונים לרכוש תכשיט יוקרתי. בכדי לוודא כי אכן מדובר ביהלום איכותי, ושאנחנו מקבלים תמורה מלאה למחיר הקנייה, חשוב לבדוק את שווי היהלומים. כיצד עושים זאת בדיוק? מוזמנים לקרוא ולגלות

הערכת תכשיטים
01/03/24 | עיצוב
בין אם בחרנו לרכוש תכשיט כמתנה יוקרתית, ובין אם קיבלנו את התכשיטים בירושה, אין ספק כי מדובר בפריטים העשויים להיות שווים כסף רב. בכדי לוודא שאכן מדובר בתכשיטים כאלו, חשוב ומומלץ לקחת אותם לבדיקת הערכה מקצועית ומהימנה, שתצביע על השווי המדויק של כל תכשיט

שווי יהלומים
28/01/24 | נישואין
יהלומים הם ללא ספק הבחירה המועדפת של רבים מאיתנו במסגרת מגוון התכשיטים השונים. לצד היוקרתיות והערך הרב שיש לכל יהלום, ניתן למצוא גם לא מעט חיקויים וזיופים. אז כיצד נדע להעריך שווי יהלומים?

הערכת תכשיטים
בעולם התכשיטים ניתן למצוא מגוון נרחב של תכשיטים, כך שאין פלא שעסקאות רכישה/ מכירה של תכשיטים הן עסקאות נפוצות למדי. מאחר ומדובר בעסקה הכרוכה בהשקעה של סכומים לא מבוטלים, מומלץ יהיה לפנות לשירותי הערכת תשיטים, בכדי לוודא כי התכשיט המיועד אכן שווה את ההשקעה שלנו

שווי יהלומים
יהלומים הם בעלי מקום ייחודי בהיסטוריה, וזה כך כבר מאות שנים. מעבר ליופי המיוחד שלהם, הם גם בעלי משמעות סימבולית- יהלומים מייצגים אהבה, כוח ויוקרה. מסיבות אלה ליהלומים יש שווי גבוה, אותו מודדים דרך ארבעה קריטריונים. השילוב של ארבעתם נותנים לכם את הערך של היהלום ואת השווי שלו בהתאם. את כל אלה מודדים אנשי מקצוע בתחום היהלומים.

הערכת תכשיטים
תכשיטים קיבלו מקום של כבוד בעולמנו, ורבים בוחרים לענוד אותם - גם ליומיום וגם לאירועים מיוחדים. יש להם ערך מבחינה תרבותית ומבחינה היסטורית, והשווי שלהם בהתאם. הערכת תכשיטים היא חיונית מסיבות רבות, ואותה מבצעים אנשי מקצוע שידעו לבחון את הקריטריונים השונים.

הערכת תכשיטים. שווה השקעה
על מנת לבצע הערכת תכשיטים נכון וכדאי לגייס אנשי מקצוע בעלי ידע עשיר ומתקדם בחומרים בהם מיוצרים תכשיטים: כסף, פלטינה, זהב ועוד.. היום ניתן למצוא כמעט כל תכשיט שרק נדמיין בטווח רחב של מחירים. לצד תכשיטים שווי ערך המיוצרים מחומרי גלם משובחים קיים שוק עצום של תכשיטים שעל פניו נראים המיטב שבמיטב אבל בפועל הם מיוצרים מחומרים זולים ופשוטים.

שווי יהלומים – כי יש להם ערך רב
שווי יהלומים צריך להיעשות על ידי מביני עניין ודבר בלבד. אנשי מקצוע מיומנים, בעלי ידע וכלים. ומדוע זה חשוב? כי יש לזה ערך. האם הייתם רוצים שיהלומים שבידכם יוערכו מחצית משווים? ככל הנראה לא. ההשערה היא שתבחרו לגשת למי שייתן לכם הערכה מדויקת. לכן, בדיקה מקצועית של שווי יהלומים שווה את ההשקעה ואת הזמן.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI