דף הבית מחשבים וטכנולוגיה טכנולוגיות חדשות ThetaRay הישראלית, שפיתחה טכנולוגיה מהפכנית המאפשרת האצת העברות כספים בין-בנקאיות, מגייסת 31 מיליון דולר בסבב גיוס חדש בהובלת קרן JVP וקרן BGV
ThetaRay הישראלית, שפיתחה טכנולוגיה מהפכנית המאפשרת האצת העברות כספים בין-בנקאיות, מגייסת 31 מיליון דולר בסבב גיוס חדש בהובלת קרן JVP וקרן BGV
איריס וינשטיין 18/05/21 |  צפיות: 3264

תל אביב, ניו יורק ולונדון, ה-18 למאי,2021ThetaRay הישראלית, המאפשרת האצת העברות כספים בין-בנקאיות והעברות חוצות גבולות, תוך הגנה על המוסדות הפיננסים בעולם מפני פשיעה פיננסית והבטחה לעסקים ולבנקים הקטנים להשלמת העברות אלו בזמן ובעלויות מוגדרות, מודיעה היום על השלמת גיוס של 31 מיליון דולר בהובלת קרן JVP יחד עם קרן BGV (Benhamou Global Ventures).

משקיעים נוספים שהצטרפו לגיוס: קרןBGVוקרן Saints אשר צירפה שותף מנהל לדירקטוריון ThetaRay כמשקיף, והמשקיעים הקודמים בחברה,OurCrowd , בנק הפועלים,SBTועוד.

סבב הגיוס הנוכחי מביא את סך ההשקעה בחברה לכ- 90 מיליון דולר. החברה מתכוונת להשתמש בהון שגויס להשלמת המהפכה הגלובלית שהיא מובילה בהגדלת שוק ההעברות הבינלאומיות, המוערך כרגע ב- 25 טריליון דולר בשנה, ובמניעת פשיעה פיננסית על ידי שיווק גרסת ענן למוצריה והרחבת קהלי היעד שלה לכל ארגון שמבצע העברת תשלומים חוצי גבולות.

לצד הגיוס מודיעה ThetaRay כי ממשלות ניגריה ואוקראינה רכשו את הפתרון שלה כדי להילחם בטרור ובשחיתות. ממשלות אלו הצטרפו לכמה מהבנקים הגדולים בעולם בהם Santander כך שהפתרון המהפכני של ThetaRay, מציב אותה בחוד החנית של הסחר הבינלאומי ובמלחמה כנגד פשיעה פיננסית גלובאלית.

הפתרון של ThetaRay מתמקד ביצירת ודאות והורדת הסיכון עבור תשלומים בין-בנקאיים ותשלומים חוצי גבולות (Cross Border Payments)ומאפשר הגנה על בנקים, חברות פינטק, וחברות פרטיות המציעות העברות תשלומים, מפני ניצול פלטפורמות העברת הכספים שלהן לטובת הלבנת הון מתוחכמת. בנוסף, מאפשר הפתרון של ThetaRay, הקטנת עלות הבעלות הכוללת (TCO), הגדלת הכנסות מהירה, שיפור שרות הלקוחות וקיצור זמן החזר ההשקעה מחודשים רבים לימים ספורים.

אחת התופעות הבולטות בהתנהלות השווקים הפיננסים בעידן פוסט קורונה הוא עלייה משמעותית בכמות העברות הכספים חוצי הגבולות (Cross Border Payments). מדובר בשוק הנאמד ב- 25 טריליון דולר בשנה. שוק זה סובל מהיותו מטרה עבור פשעים פיננסים של גניבה, הונאה והלבנת כספים. כדי להתמודד עם התופעה ולמנוע מצב של קריסת מערכת הכלכלה עולמית, ממשלות ורשויות אכיפה בעולם הגבירו את הפיקוח על העברות הכספים והחמירו את האכיפה כך שנוצרו חסימות בהתנהלות המסחרית הגלובאלית וכתוצאה מכך עסקים רבים חווים קשיים משמעותיים בהעברות כספים בין בנקים, תוך יצירת חוסר וודאות עסקית ואף ניתוק בנקים שלמים ולקוחותיהם מיכולות סחר בינלאומיות.

למעלה מ-10 מיליארד דולר מושקעים כיום באמצעי הגנה, חלקם אפקטיביים יותר או פחות, על מנת להתמודד עם אתגרים אלו. הפתרון של ThetaRay, משחרר את החסימות שנוצרו בעורקי המסחר הבינלאומיים, הוא זמין בענן, כך שהחברה יכולה להציע כעת נתיב העברות בטוח למערכת הפיננסית הגלובאלית, הכוללת בנקים בגדלים שונים, חברות פינטק, חברות תשלומים ועבור כל המטבעות ביניהם גם מטבעות דיגיטלים.

לראשונה, יוכלו ארגונים פיננסים פרטיים וממשלתיים, לתת שירות טוב יותר ללקוחותיהם, ולהגדיל באופן משמעותי את הכנסותיהם, בד בבד עם הקטנת הסיכונים והורדת עלויות התפעול, תוך שיפור העמידה בדרישות הרגולציה המתגברת.

אראל מרגלית, מייסד JVP ויו"ר ThetaRayאמר: "מחברה שהובילה טכנולוגית את תחום ה- AML ( Anti-Money Laundering), ThetaRay משנה את התמונה ומביאה מוצרים מהפכנים לתחום התשלומים חוצי הגבולות ( Cross Border Payments), שמאפשרים לבנקים להגדיל את הכנסותיהם , בצורה דרמטית, על ידי מעבר בטוח וחופשי של כסף גם בבנקים גדולים וגם בבנקים הקטנים. המהפכה הזו תאפשר לארגונים ולאנשים רבים בעולם, להעביר כסף מהר יותר, בטוח יותר ועם הרבה פחות עמלות ותחנות בדרך.

מה שהסוויפט עשה לעולם הבנקאות לפני 25 שנה, ThetaRay תעשה לעולם הבנקאות בעשר השנים הבאות. בטחון לעסקים ועבודה משותפת בין מדינות יתאפשרו כאשר פושעי סייבר יישארו מחוץ למערכת הבטוחה ש- ThetaRay יוצרת יחד עם הבנקים".

לדברי מארק גזית, מנכ"ל ThetaRay : "אנו נמצאים בפתחה של מהפכה אמיתית בכל הכרוך באבטחת המערכת הפיננסית העולמית. בתקופה זו, שבה רשת התשלומים חוצי הגבולות הפכה לתשתית הסחר העולמי, ThetaRay מייצרת ודאות ומורידה את רמת הסיכון עבור תשלומים בין-בנקאיים ותשלומים חוצי גבולות (Cross Border Payments)בנוסף, הפתרון של ThetaRay מאפשר הקטנת עלות הבעלות הכוללת (TCO), הגדלת הכנסות מהירה, שיפור שרות הלקוחות וקיצור זמן החזר ההשקעה מחודשים רבים לימים ספורים.

שוק היעד שלנו הפך לכמעט אינסופי עם השקת הפתרון שלנו בענן, מה שמבטיח לחברה צמיחה אגרסיבית בשנים הקרובות. אנו מודים למשקיעים הקיימים ובראשם לJVP- על האמון שלהם בחברה ובפתרונות שלה ומקדמים בברכה את המשקיעים החדשים שהצטרפו אלינו."

אריק בן חמו, מייסד ושותף כללי של BGV, הוסיף: "הכושר הטכנולוגי של ThetaRay מרשים באמת. המוצר שלה מאפשר לגופים פיננסיים להפחית את סיכוני ההונאה הקשורים לבנקאות מקושרת, להפחית את עלויות התפעול, לשפר את השירות ולהגדיל את הרווחים שלהם. אני בטוח שההשקעה ב- ThetaRay תניב ל- BGV תשואה משמעותית ואני שמח לחבור לצוות ברמה עולמית המניע חדשנות משבשת בשוק התשלומים העולמי ".

ThetaRay , צומחת באופן עקבי ומשמעותי משנה לשנה. גרסת הענן של מוצרי ThetaRay מאפשרת לבנקים קטנים וחברות פינטק ותשלומים להתחרות בהצלחה במערכת ההעברות התשלומים שכללה עד עתה מעורבות של הבנקים הגדולים שיכלו להבטיח עמידה ברגולציה ואמינות. הבנקים הגדולים הנמנים על לקוחות ThetaRay בוחנים את פתרון הענן כדי לתת שירות טוב יותר ללקוחותיהם להגדיל, באופן משמעותי, את הכנסותיהם, בד בבד עם הקטנת הסיכונים והורדת עלויות התפעול שלהם .

הפתרון של ThetaRay מבוסס על אלגוריתם שפותח על ידי מתמטיקאים מובילים במשך עשור, ועל למידת מכונה מתקדמת שיכולה לזהות סימני הלבנת הון או פשיעה לפני שבוצעה. אחוז התראות השווא, הנמוך במיוחד, תורם אף הוא ליעילות הפתרון בהתמודדות הבנקים עם סיכוני הלבנות ההון וסיכונים תפעוליים שונים. ThetaRay אף זכתה בפרסים רבים עבור הפתרון הטכנולוגי הטוב ביותר לעמידה ברגולציה למוסדות פיננסים.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 איריס וינשטיין


 


מאמרים נוספים מאת איריס וינשטיין
 
חברת F5 משיקה יכולות אבטחה מבוססות AI להגנה על שירותים דיגיטליים
חברת F5 (NASDAQ: FFIV) משיקה יכולות אבטחה חדשות המעניקות לארגונים הגנה ושליטה מקיפות לאפליקציות וממשקי API בסביבות מבוזרות, הכוללות את הדטה סנטר המקומי, הענן והEdge-. מדובר ביכולות למידת מכונה חדשות המספקות גילוי אוטומטי מתקדם של נקודות קצה בממשקי API (API Endpoint Discovery), זיהוי אנומליות, איסוף טלמטריה מקיפה וניתוח התנהגותי.

חברת Netskope הוכרזה כמובילה עולמית ב- Gartner® Magic Quadrant™ for Security Service Edge לשנת 2023
חברת Netskope, הוכרזה כמובילה עולמית בתחום Secure Access Service Edge (SASE). החברה השיגה את הציון הגבוה ביותר בין שני הפתרונות המובילים שצוינו בכל מקרי השימוש שזוהו בדוח Gartner Critical Capabilities for Security Service Edge (SSE) לשנת 2023. בנוסף, Netskope היא הספקית היחידה שהוכרזה כמנהיגה ב-2023 Gartner Magic Quadrant™ for Security Service Edge ששוחרר לאחרונה, שדורגה גם בין שלושת הספקים בעלי הניקוד הגבוה ביותר עבור כל ארבעת מקרי השימוש ליכולות הקריטיות עבור SSE ב-.2023

פתרונות ה-Multi-cloud של F5 מגדילים את השליטה על אפליקציות מבוזרות ומאיצים את הנגשתן
חברת F5 (NASDAQ: FFIV) משיקה יכולות רשת בסביבה רב עננית (multi-cloud networking - MCN) המיועדות להרחבה פשוטה של שירותי אפליקציות ואבטחה בענן ציבורי אחד או יותר, בארכיטקטורות היברידיות, בסביבות Kubernetes ובאתרי קצה שונים. היכולות החדשות מאפשרות לארגונים קישור מאובטח בין אתרים בתוך ספק שירותי ענן אחד או בין ספקי ענן שונים, כמו גם קישור ואבטחה של שירותי אפליקציה מבוזרים, וכתוצאה מכך מספקים זמינות מעולה למשתמשים.

דוח F5: מעל חמישית מהאפליקציות הארגוניות מתארחות בשש סביבות שונות
סביבות היברידיות כאן כדי להישאר, כך עולה מהדוח הגלובלי F5 2023 State of Application Strategy Report (SOAS)1 השנתי של חברת F5. מקבלי החלטות בתחום מערכות המידע, שהשתתפו בסקר, מציינים שמעל חמישית מהאפליקציות הארגוניות מתארחות בשש סביבות שונות, דבר שמעלה אתגרי אבטחת מידע ותפעול, כמו גם את הביקוש לפתרונות תשתית אפליקטיבית לסביבות מרובות עננים.

דוח F5 NGINX: ארגונים מתמודדים עם מורכבות הענן בעוד אימוץ אפליקציות מודרניות צובר מומנטום
מחקר חדש של חלוצי הקוד הפתוח F5 NGINX1 מעלה כי סביבות של אפליקציות מודרניות ממשיכות לצבור מומנטום סביב העולם, למרות האתגרים המיוחסים לענן ולסט הכישורים של הצוותים המקצועיים.

חברת F5 ממנה את משה שטרית למנהל הצלחת הלקוח
חברת F5, המתמחה בשירותי יישומים ואבטחת מידע בסביבה רב-עננית, ממנה את משה שטרית (39) למנהל הצלחת הלקוח (Customer Success Manager). במסגרת תפקידו, שטרית יהיה אחראי על הבטחת שביעות רצון גבוהה של לקוחות החברה ושימוש מוצלח בפתרונותיה הטכנולוגיים. בכלל זאת, שטרית יהיה אחראי על עשרות החברות שנמצאות בתכנית ה-ELA (Enterprise License Agreement) של החברה, המאפשרת פריסת פתרונות באופן גמיש ועל פי דרישה.

מגן קרדיט משלימה סבב גיוס של 117 מיליון שקלים
חברת מגן קרדיט, המתמחה בפתרונות מימון ואשראי חוץ בנקאי למשקי בית, השלימה סבב גיוס של 117 מיליון שקלים, לטובת העמדת אשראי מגובה נדל"ן למשקי בית. במסגרת סבב הגיוס, אחת מחברות הביטוח הגדולות ביותר בישראל העמידה לחברה קו אשראי בסך 90 מיליון שקלים; קרן ארבל העמידה לחברה קו אשראי והשקעה הונית בהיקף כולל של עד 24 מיליון שקלים; והכשרה חברה לביטוח השקיעה 3 מיליון שקלים בהשקעה הונית.

חברת F5 משיקה פתרון הוליסטי לניטור והגנת התשתית האפליקטיבית של הארגון
חברתF5 (NASDAQ: FFIV) מרחיבה את פורטפוליו פתרונות האבטחה מבוססי ה-SaaS, עם פתרוןF5 Distributed Cloud App Infrastructure Protection (AIP) , המספק נראות והגנה לתשתית העננית של האפליקציות. הפתרון מרחיב את פורטפוליו שירותי הענן המבוזר של החברה (F5 Distributed Cloud Services), כך שהוא מספק כעת הגנה על אפליקציות לצד הגנה על התשתית שבה הן פועלות.

דו"ח מחקר איומים מ-Threat Labs Netskope: מספר יישומי ענן הנגועים בתוכנות זדוניות הוכפל כמעט פי שלושה בשנת 2022
דו"ח מחקר איומים מ-Threat Labs Netskope: מספר יישומי ענן הנגועים בתוכנות זדוניות הוכפל כמעט פי שלושה בשנת 2022 • 401 אפליקציות ענן נמצאו כנגועות בתוכנות זדוניות • Microsoft OneDrive סיפקה 30% מכל ההורדות של תוכנות זדוניות בענן

חברת Infinidat מרחיבה את רשת השותפים עם תכנית שותפים משודרגת
Infinidat, ספקית מובילה של פתרונות אחסון נתונים לארגוני אנטרפרייז, משיקה סדרה של יוזמות חדשות, הרחבות ועדכונים לתוכניות השותפים שלה ברחבי העולם. החברה ממשיכה להשקיע רבות בתמיכה בשותפים, שכן הכנסותיה משותפים עלו בשנה האחרונה ב-52% ברחבי העולם.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI