דף הבית מחשבים וטכנולוגיה אבטחת מידע מחקר חדש מאשר: גובר הצורך במודל מבוזר של מאגרי נתונים
מחקר חדש מאשר: גובר הצורך במודל מבוזר של מאגרי נתונים
איריס וינשטיין 04/08/22 |  צפיות: 1104

מחקר שוק חדש שהוזמן על ידי החברות סטארברסט ורד הט מגלה כי 55% מהארגונים טוענים שהקורונה העלתה באופן משמעותי את חשיבות הגישה לנתונים. נתון זה משקף עלייה קלה ביחס לתוצאות המחקר משנה שעברה.

כתוצאה מכך, ארגונים מתכננים לתעדף גמישות המגיעה מתשתית מרובת עננים בבואם לבחור פתרונות לתשתית הנתונים שלהם.

דו"ח שנתי, שנערך על ידי חברת המחקר העצמאית Enterprise Management Associates (EMA),  בשם "מצב הדאטה ומה הלאה", מצא כי המעבר לתשתית שתאפשר מהירות וגמישות בגישה לנתונים הכרחי לצורך ההצלחה של העסק והיכולת שלו לספק חווית משתמש אופטימלית בסביבה המשתנה במהירות של היום.

המחקר החדש מצביע על כך שארגונים גלובליים מסתמכים יותר ויותר על דאטה, ומופעלים עליהם לחצים שהגישה לנתונים תהיה טובה יותר כדי לענות על דרישות הלקוחות בעידן דיגיטלי מתקדם ומהיר. הפער בין הצורך בגישה מהירה יותר לנתונים לבין הצורך בריכוז הדאטה במאגר אחד מייצר שלושה אתגרים עיקריים:

1. 1. הפרישה של הנתונים מתרחבת באופן מורכב: 43% מהמשתתפים במחקר דיווחו שהארגונים שלהם משתמשים בממוצע בארבע עד שש פלטפורמות של דאטה. 11% מהמשתתפים דיווחו כי הם משתמשים ב-12-10 פלטפורמות במקביל.

יתרה מזאת, הארגונים משתמשים בסוגים חדשים של נתונים שמתווספים לסביבת העבודה שלהם בקצב הולך וגובר. 65% מהמשתתפים בסקר ציינו כי עיקר הדאטה שהם מתכננים להוסיף לסביבת העבודה הם נתוני סטרימינג. 60 אחוז מהמשתתפים ציינו כי הם מתכננים להוסיף לסביבת העבודה שלהם נתוני וידאו ונתונים מאירועים.

2. בעיות שהולכות וגדלות בתהליך העבודה הלינארי שעוקב אחר פייפליין: בעקבות מגפת הקורונה ארגונים חייבים להאיץ את תהליך קבלת ההחלטות שלהם שנסמך על דאטה כדי לעמוד בציפיות המשתנות במהירות של הלקוחות. עם זאת, 48% מהמשתתפים במחקר ציינו כי נדרשות יותר מ-24 שעות כדי ליצור פייפליין של דאטה. 51% מהמשתתפים ציינו כי  דרושות  24 שעות נוספות כדי להזרים את הדאטה בפייפליין עד לייצור. משך הזמן מקשה מאוד על מענה עסקי בזמן אמת. כל זאת, בשילוב עם הצורך בגישה מהירה יותר לדאטה, גורמים לחברות לנטוש את צורת העבודה באמצעות פייפליין ולעבור למודל מבוזר יותר, או כפי שהוא נקרא Data Mesh.

3. בינה מלאכותית ולמידת מכונה מגבירות את הלחץ על מערכות שונות: חברת המחקר EMA זיהתה כי נתונים מדעיים (למידת מכונה ורשתות נוירולוגיות) הפכו להיות הדאטה החשובה ביותר בתהליך העבודה, מה שמעמיס עוד יותר על פלטפורמות נתונים מורכבות ממילא. ארגונים צריכים לעבד כמויות עצומות של נתוני בינה מלאכותית ולמידת מכונה כדי להניע תהליכי עבודה. 31% מהמשתתפים במחקר אמרו כי העובדה שנתונים כל הזמן זזים ומשתנים מקשה עוד יותר על מציאתם. זאת, בתוספת המאמץ למצוא מקורות לנתונים מדעיים, מצריכים אוטומציה טובה יותר של תהליך העבודה וגישה טובה יותר לנתונים שישפרו את המודלים של הבינה המלאכותית ולמידת המכונה, ויפחיתו את הצורך במציאת מקורות חדשים.

"הדאטה היא נשמת אפו של כל עסק בכלכלה הדיגיטלית", אומר ג'סטין בורגמן, מנכ"ל ומייסד שותף של סטארברסט. "תוצאות המחקר האחרון מראות כי לארגונים יש דרישה ברורה לייצר גישה מהירה ומאובטחת יותר לנתונים, אבל הגישה המסורתית ששולטת בארגונים מעכבת את ההתייעלות. ככל שיש יותר ויותר נתונים מסוגים שונים, וככל שתהליכי העבודה המסורתיים לא מצליחים לענות על האתגרים הכרוכים בהתרחבות הדאטה, ארגונים מעוניינים בגישות חדשות, כמו, למשל, ארכיטקטורת Data Mesh, שמייצרת מודל דאטה מבוזר. סטארברסט מאפשרת ללקוחות שלה לגשת לכל הנתונים שלהם, לא משנה איפה הם נמצאים, ובכך מסייעת להם לקבל החלטות עסקיות טובות ומהירות יותר, מבלי להישען על תהליך ETL (Extract, transform, load) שגוזל זמן ומשאבים רבים".

המחקר גם גילה שארגונים מעוניינים בפרקטיקות מסוימות כדי לעמוד באתגרים שאיתם הם מתמודדים:

1. 1. יצירת גישה מהירה יותר לדאטה: בעקבות האתגרים שהציבה בפנינו הקורונה בשנתיים האחרונות, ארגונים מבינים שהם חייבים לייצר גישה מהירה ואמינה יותר לדאטה בכל זמן ובכל מקום. זאת כדי לייצר חוויית לקוח טובה (33% מהמשתתפים ציינו זאת כסיבה המרכזית לצורך בגישה מהירה יותר לנתונים) , להצליח להתמודד עם התנודתיות של השוק (29%  מהמשתתפים ציינו זאת כסיבה) ולהגביר את המחויבות של העובדים לארגון (29% מהמשתתפים ציינו זאת). [TM1] [i2]

2. 2. מעבר למודל דאטה מבוזר יותר: יש יתרונות רבים לגישה של ריכוז הנתונים במאגר אחד, בהם עלות נוחה יותר, רמת שליטה גבוהה יותר בנתונים וניהול טוב יותר. יחד עם זאת, הריכוז של הנתונים מלווה גם בסיכון מוגבר ובגמישות מוגבלת. חוסר הגמישות הזה עלול לפגוע ביכולת של העסק להסתגל לסביבה שמשתנה במהירות.

3. 3. אוטומציה של מערכות חיוניות: האתגר המרכזי שאיתו מתמודדים ארגונים הוא סביבת עבודה היברידית מרובת עננים ( 40% מהמשתתפים במחקר ציינו זאת כאתגר). ארגונים מעוניינים באוטומציה של מערכות מסיבות שונות. 38% מהמשתתפים במחקר ציינו את הצורך באוטומציה כדרך לשמור על יכולת התחרות של הארגון, עם התמקדות באוטומציה של תשתית הנתונים הבסיסית ושל תהליך ההעברה של הנתונים. 33% ציינו את הצורך ביצירת מנוע חיפוש חכם ו-32% ציינו את הצורך בהטמעת נתוני בינה מלאכותית ולמידת מכונה כדי לשפר החלטות עסקיות.

4. סביבה מרובת עננים שמאפשרת גמישות: במחקר שנערך בשנה שעברה ציינו המשתתפים כי 56% מהנתונים של החברה היו בענן, לעומת 44% מהנתונים שנותרו באתר החברה. במחקר השנה ציינו המשתתפים כי 59% מהנתונים של הארגון כבר נמצאים בענן לעומת 41% באתר החברה. העלייה בשיעור הנתונים שמועברים לענן מסבירה את העובדה ש- 43% מהמשתתפים במחקר ציינו כי סביבה מרובת עננים שמאפשרת גמישות היא הגורם הכי משמעותי בהחלטות רכישה.  34% מהמשתתפים ציינו שהגורם הכי משמעותי בהחלטות רכישה הוא היכולת לשלב את המערכות באופן הדדי. בשנה שעברה רק 26% מהמשתתפים ראו בזה גורם חשוב.

"לקוחות שמייצרים יישומים נתמכי בינה מלאכותית ולמידת מכונה חייבים להישען על מערכת נתונים שמאפשרת נגישות כדי להאיץ את פיתוח המודלים ואת יצירתם של יישומים חכמים בסביבות עבודה היברידיות מרובות עננים", אומר סטיבן הולס, מנהל בכיר בתחום הנדסת התוכנה בחברת רד הט. "באמצעות יצירת בסיס לנתונים וליישומים בארכיטקטורת ענן, מפתחים ומדעני נתונים יכולים לעמוד ביעדים העסקיים שלהם בצורה מהירה ויעילה יותר ולספק יישומים חכמים שמבוססים על דאטה".

מתודולוגיה

המחקר נערך בינואר 2022 בקרב 400 נשאלים בארה"ב, בריטניה, קנדה, צרפת, גרמניה, אוסטרליה וסינגפור. החברה שערכה אותו היא חברת מחקר עצמאית בשם Enterprise Management Associates. המשתתפים היו מקבלי החלטות בתחום מערכות המידע ואנשי מקצוע שעוסקים בניהול נתונים מחברות שמשתייכות למגוון רחב של מגזרים, בהם תעשייה, ייצור, קמעונאות, טלקומוניקציה, פיננסים ועוד.

אודות סאטרברסט

סטארברסט הוא מנוע מבוסס SQL שמייצר שכבה וירטואלית לשליפה מהירה ויעילה של נתונים מבוזרים מכל DB. הכלי מאפשר ניתוח מיידי של הנתונים מבלי לבצע תהליכי שינוע או שכפול.

החברה מספקת את מנוע הניתוח המהיר והיעיל ביותר עבור מחסני נתונים (data warehouse), אגמי נתונים (data lake) או Data Mesh, שמאפשר גישה מהירה לנתונים, לא משנה היכן הם נמצאים.

סטארברסט מבצע שאילתות לנתונים בכל מסד נתונים, ומאפשר שימוש מידי בנתונים לארגונים מבוססי דאטה. סטארברסט חוסך לארגונים עלויות של השקעה בתשתית ובדרכי ניתוח הנתונים. כמו כן הוא מקל על הלקוחות לעבוד בסביבה היברידית ומשתמש בכלים הקיימים שנמצאים בארגון. בין הלקוחות של סטארברסט אפשר למצוא חברות כמו Comcast ,FINRA Condé Nast,.

אודות אקיורייט:

Aqurate, מקבוצת UCL, מספקת פתרונות Big Data, BI ואנליטיקה מקצה לקצה. החברה מייצגת את Starburst ובנוסף ארבעה פלטפורמות נתונים מובילות המאפשרות לארגונים להיות מונחי נתונים: Talend, HVR, Trifacta,ו-DBT.

Aqurate מתאימה את הפתרונות שלה לצרכים העסקיים של הלקוחות ומאפשרת להם לקבל תובנות, לקבל החלטות טובות יותר ולהגדיל את הערך העסקי שלהם. בנוסף, החברה מציעה שירותים מקצועיים בתחומי הנתונים במגוון תפקידים ופרויקטים טכנולוגים, תוך התמקדות בתפקידי ה-Data השונים. החברה פועלת באופן ישיר ובאמצעות מפיצי משנה כגון נס דיגיטל, טלדור, מלם ומטריקס BI.

לקוחות החברה כוללים ארגונים ממגזרי ממשלה, בריאות, ביטוח, פיננסים והיי-טק.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 איריס וינשטיין


 


מאמרים נוספים מאת איריס וינשטיין
 
חברת F5 ממנה את רן כהן למנהל שותפים בישראל, יוון וקפריסין
חברת F5, המתמחה בשירותי יישומים ואבטחת מידע בסביבה רב-עננית, ממנה את רן כהן (48) למנהל שותפים בישראל, יוון וקפריסין. במסגרת תפקידו כהן יפעל לפיתוח השווקים והרחבתם באמצעות שותפים, מפיצים והשותפויות האסטרטגיות של החברה. בנוסף, כהן יהיה אחראי על פיתוח אסטרטגיות ערוצי ההפצה וכן על ניהול שיתופי הפעולה עם ספקי הענן השונים.

חברת F5 משיקה יכולות אבטחה מבוססות AI להגנה על שירותים דיגיטליים
חברת F5 (NASDAQ: FFIV) משיקה יכולות אבטחה חדשות המעניקות לארגונים הגנה ושליטה מקיפות לאפליקציות וממשקי API בסביבות מבוזרות, הכוללות את הדטה סנטר המקומי, הענן והEdge-. מדובר ביכולות למידת מכונה חדשות המספקות גילוי אוטומטי מתקדם של נקודות קצה בממשקי API (API Endpoint Discovery), זיהוי אנומליות, איסוף טלמטריה מקיפה וניתוח התנהגותי.

חברת Netskope הוכרזה כמובילה עולמית ב- Gartner® Magic Quadrant™ for Security Service Edge לשנת 2023
חברת Netskope, הוכרזה כמובילה עולמית בתחום Secure Access Service Edge (SASE). החברה השיגה את הציון הגבוה ביותר בין שני הפתרונות המובילים שצוינו בכל מקרי השימוש שזוהו בדוח Gartner Critical Capabilities for Security Service Edge (SSE) לשנת 2023. בנוסף, Netskope היא הספקית היחידה שהוכרזה כמנהיגה ב-2023 Gartner Magic Quadrant™ for Security Service Edge ששוחרר לאחרונה, שדורגה גם בין שלושת הספקים בעלי הניקוד הגבוה ביותר עבור כל ארבעת מקרי השימוש ליכולות הקריטיות עבור SSE ב-.2023

פתרונות ה-Multi-cloud של F5 מגדילים את השליטה על אפליקציות מבוזרות ומאיצים את הנגשתן
חברת F5 (NASDAQ: FFIV) משיקה יכולות רשת בסביבה רב עננית (multi-cloud networking - MCN) המיועדות להרחבה פשוטה של שירותי אפליקציות ואבטחה בענן ציבורי אחד או יותר, בארכיטקטורות היברידיות, בסביבות Kubernetes ובאתרי קצה שונים. היכולות החדשות מאפשרות לארגונים קישור מאובטח בין אתרים בתוך ספק שירותי ענן אחד או בין ספקי ענן שונים, כמו גם קישור ואבטחה של שירותי אפליקציה מבוזרים, וכתוצאה מכך מספקים זמינות מעולה למשתמשים.

דוח F5: מעל חמישית מהאפליקציות הארגוניות מתארחות בשש סביבות שונות
סביבות היברידיות כאן כדי להישאר, כך עולה מהדוח הגלובלי F5 2023 State of Application Strategy Report (SOAS)1 השנתי של חברת F5. מקבלי החלטות בתחום מערכות המידע, שהשתתפו בסקר, מציינים שמעל חמישית מהאפליקציות הארגוניות מתארחות בשש סביבות שונות, דבר שמעלה אתגרי אבטחת מידע ותפעול, כמו גם את הביקוש לפתרונות תשתית אפליקטיבית לסביבות מרובות עננים.

דוח F5 NGINX: ארגונים מתמודדים עם מורכבות הענן בעוד אימוץ אפליקציות מודרניות צובר מומנטום
מחקר חדש של חלוצי הקוד הפתוח F5 NGINX1 מעלה כי סביבות של אפליקציות מודרניות ממשיכות לצבור מומנטום סביב העולם, למרות האתגרים המיוחסים לענן ולסט הכישורים של הצוותים המקצועיים.

חברת F5 ממנה את משה שטרית למנהל הצלחת הלקוח
חברת F5, המתמחה בשירותי יישומים ואבטחת מידע בסביבה רב-עננית, ממנה את משה שטרית (39) למנהל הצלחת הלקוח (Customer Success Manager). במסגרת תפקידו, שטרית יהיה אחראי על הבטחת שביעות רצון גבוהה של לקוחות החברה ושימוש מוצלח בפתרונותיה הטכנולוגיים. בכלל זאת, שטרית יהיה אחראי על עשרות החברות שנמצאות בתכנית ה-ELA (Enterprise License Agreement) של החברה, המאפשרת פריסת פתרונות באופן גמיש ועל פי דרישה.

מגן קרדיט משלימה סבב גיוס של 117 מיליון שקלים
חברת מגן קרדיט, המתמחה בפתרונות מימון ואשראי חוץ בנקאי למשקי בית, השלימה סבב גיוס של 117 מיליון שקלים, לטובת העמדת אשראי מגובה נדל"ן למשקי בית. במסגרת סבב הגיוס, אחת מחברות הביטוח הגדולות ביותר בישראל העמידה לחברה קו אשראי בסך 90 מיליון שקלים; קרן ארבל העמידה לחברה קו אשראי והשקעה הונית בהיקף כולל של עד 24 מיליון שקלים; והכשרה חברה לביטוח השקיעה 3 מיליון שקלים בהשקעה הונית.

חברת F5 משיקה פתרון הוליסטי לניטור והגנת התשתית האפליקטיבית של הארגון
חברתF5 (NASDAQ: FFIV) מרחיבה את פורטפוליו פתרונות האבטחה מבוססי ה-SaaS, עם פתרוןF5 Distributed Cloud App Infrastructure Protection (AIP) , המספק נראות והגנה לתשתית העננית של האפליקציות. הפתרון מרחיב את פורטפוליו שירותי הענן המבוזר של החברה (F5 Distributed Cloud Services), כך שהוא מספק כעת הגנה על אפליקציות לצד הגנה על התשתית שבה הן פועלות.

דו"ח מחקר איומים מ-Threat Labs Netskope: מספר יישומי ענן הנגועים בתוכנות זדוניות הוכפל כמעט פי שלושה בשנת 2022
דו"ח מחקר איומים מ-Threat Labs Netskope: מספר יישומי ענן הנגועים בתוכנות זדוניות הוכפל כמעט פי שלושה בשנת 2022 • 401 אפליקציות ענן נמצאו כנגועות בתוכנות זדוניות • Microsoft OneDrive סיפקה 30% מכל ההורדות של תוכנות זדוניות בענן
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI