דף הבית מחשבים וטכנולוגיה אבטחת מידע מחקר חדש מאשר: גובר הצורך במודל מבוזר של מאגרי נתונים
מחקר חדש מאשר: גובר הצורך במודל מבוזר של מאגרי נתונים
איריס וינשטיין 04/08/22 |  צפיות: 96

מחקר שוק חדש שהוזמן על ידי החברות סטארברסט ורד הט מגלה כי 55% מהארגונים טוענים שהקורונה העלתה באופן משמעותי את חשיבות הגישה לנתונים. נתון זה משקף עלייה קלה ביחס לתוצאות המחקר משנה שעברה.

כתוצאה מכך, ארגונים מתכננים לתעדף גמישות המגיעה מתשתית מרובת עננים בבואם לבחור פתרונות לתשתית הנתונים שלהם.

דו"ח שנתי, שנערך על ידי חברת המחקר העצמאית Enterprise Management Associates (EMA),  בשם "מצב הדאטה ומה הלאה", מצא כי המעבר לתשתית שתאפשר מהירות וגמישות בגישה לנתונים הכרחי לצורך ההצלחה של העסק והיכולת שלו לספק חווית משתמש אופטימלית בסביבה המשתנה במהירות של היום.

המחקר החדש מצביע על כך שארגונים גלובליים מסתמכים יותר ויותר על דאטה, ומופעלים עליהם לחצים שהגישה לנתונים תהיה טובה יותר כדי לענות על דרישות הלקוחות בעידן דיגיטלי מתקדם ומהיר. הפער בין הצורך בגישה מהירה יותר לנתונים לבין הצורך בריכוז הדאטה במאגר אחד מייצר שלושה אתגרים עיקריים:

1. 1. הפרישה של הנתונים מתרחבת באופן מורכב: 43% מהמשתתפים במחקר דיווחו שהארגונים שלהם משתמשים בממוצע בארבע עד שש פלטפורמות של דאטה. 11% מהמשתתפים דיווחו כי הם משתמשים ב-12-10 פלטפורמות במקביל.

יתרה מזאת, הארגונים משתמשים בסוגים חדשים של נתונים שמתווספים לסביבת העבודה שלהם בקצב הולך וגובר. 65% מהמשתתפים בסקר ציינו כי עיקר הדאטה שהם מתכננים להוסיף לסביבת העבודה הם נתוני סטרימינג. 60 אחוז מהמשתתפים ציינו כי הם מתכננים להוסיף לסביבת העבודה שלהם נתוני וידאו ונתונים מאירועים.

2. בעיות שהולכות וגדלות בתהליך העבודה הלינארי שעוקב אחר פייפליין: בעקבות מגפת הקורונה ארגונים חייבים להאיץ את תהליך קבלת ההחלטות שלהם שנסמך על דאטה כדי לעמוד בציפיות המשתנות במהירות של הלקוחות. עם זאת, 48% מהמשתתפים במחקר ציינו כי נדרשות יותר מ-24 שעות כדי ליצור פייפליין של דאטה. 51% מהמשתתפים ציינו כי  דרושות  24 שעות נוספות כדי להזרים את הדאטה בפייפליין עד לייצור. משך הזמן מקשה מאוד על מענה עסקי בזמן אמת. כל זאת, בשילוב עם הצורך בגישה מהירה יותר לדאטה, גורמים לחברות לנטוש את צורת העבודה באמצעות פייפליין ולעבור למודל מבוזר יותר, או כפי שהוא נקרא Data Mesh.

3. בינה מלאכותית ולמידת מכונה מגבירות את הלחץ על מערכות שונות: חברת המחקר EMA זיהתה כי נתונים מדעיים (למידת מכונה ורשתות נוירולוגיות) הפכו להיות הדאטה החשובה ביותר בתהליך העבודה, מה שמעמיס עוד יותר על פלטפורמות נתונים מורכבות ממילא. ארגונים צריכים לעבד כמויות עצומות של נתוני בינה מלאכותית ולמידת מכונה כדי להניע תהליכי עבודה. 31% מהמשתתפים במחקר אמרו כי העובדה שנתונים כל הזמן זזים ומשתנים מקשה עוד יותר על מציאתם. זאת, בתוספת המאמץ למצוא מקורות לנתונים מדעיים, מצריכים אוטומציה טובה יותר של תהליך העבודה וגישה טובה יותר לנתונים שישפרו את המודלים של הבינה המלאכותית ולמידת המכונה, ויפחיתו את הצורך במציאת מקורות חדשים.

"הדאטה היא נשמת אפו של כל עסק בכלכלה הדיגיטלית", אומר ג'סטין בורגמן, מנכ"ל ומייסד שותף של סטארברסט. "תוצאות המחקר האחרון מראות כי לארגונים יש דרישה ברורה לייצר גישה מהירה ומאובטחת יותר לנתונים, אבל הגישה המסורתית ששולטת בארגונים מעכבת את ההתייעלות. ככל שיש יותר ויותר נתונים מסוגים שונים, וככל שתהליכי העבודה המסורתיים לא מצליחים לענות על האתגרים הכרוכים בהתרחבות הדאטה, ארגונים מעוניינים בגישות חדשות, כמו, למשל, ארכיטקטורת Data Mesh, שמייצרת מודל דאטה מבוזר. סטארברסט מאפשרת ללקוחות שלה לגשת לכל הנתונים שלהם, לא משנה איפה הם נמצאים, ובכך מסייעת להם לקבל החלטות עסקיות טובות ומהירות יותר, מבלי להישען על תהליך ETL (Extract, transform, load) שגוזל זמן ומשאבים רבים".

המחקר גם גילה שארגונים מעוניינים בפרקטיקות מסוימות כדי לעמוד באתגרים שאיתם הם מתמודדים:

1. 1. יצירת גישה מהירה יותר לדאטה: בעקבות האתגרים שהציבה בפנינו הקורונה בשנתיים האחרונות, ארגונים מבינים שהם חייבים לייצר גישה מהירה ואמינה יותר לדאטה בכל זמן ובכל מקום. זאת כדי לייצר חוויית לקוח טובה (33% מהמשתתפים ציינו זאת כסיבה המרכזית לצורך בגישה מהירה יותר לנתונים) , להצליח להתמודד עם התנודתיות של השוק (29%  מהמשתתפים ציינו זאת כסיבה) ולהגביר את המחויבות של העובדים לארגון (29% מהמשתתפים ציינו זאת). [TM1] [i2]

2. 2. מעבר למודל דאטה מבוזר יותר: יש יתרונות רבים לגישה של ריכוז הנתונים במאגר אחד, בהם עלות נוחה יותר, רמת שליטה גבוהה יותר בנתונים וניהול טוב יותר. יחד עם זאת, הריכוז של הנתונים מלווה גם בסיכון מוגבר ובגמישות מוגבלת. חוסר הגמישות הזה עלול לפגוע ביכולת של העסק להסתגל לסביבה שמשתנה במהירות.

3. 3. אוטומציה של מערכות חיוניות: האתגר המרכזי שאיתו מתמודדים ארגונים הוא סביבת עבודה היברידית מרובת עננים ( 40% מהמשתתפים במחקר ציינו זאת כאתגר). ארגונים מעוניינים באוטומציה של מערכות מסיבות שונות. 38% מהמשתתפים במחקר ציינו את הצורך באוטומציה כדרך לשמור על יכולת התחרות של הארגון, עם התמקדות באוטומציה של תשתית הנתונים הבסיסית ושל תהליך ההעברה של הנתונים. 33% ציינו את הצורך ביצירת מנוע חיפוש חכם ו-32% ציינו את הצורך בהטמעת נתוני בינה מלאכותית ולמידת מכונה כדי לשפר החלטות עסקיות.

4. סביבה מרובת עננים שמאפשרת גמישות: במחקר שנערך בשנה שעברה ציינו המשתתפים כי 56% מהנתונים של החברה היו בענן, לעומת 44% מהנתונים שנותרו באתר החברה. במחקר השנה ציינו המשתתפים כי 59% מהנתונים של הארגון כבר נמצאים בענן לעומת 41% באתר החברה. העלייה בשיעור הנתונים שמועברים לענן מסבירה את העובדה ש- 43% מהמשתתפים במחקר ציינו כי סביבה מרובת עננים שמאפשרת גמישות היא הגורם הכי משמעותי בהחלטות רכישה.  34% מהמשתתפים ציינו שהגורם הכי משמעותי בהחלטות רכישה הוא היכולת לשלב את המערכות באופן הדדי. בשנה שעברה רק 26% מהמשתתפים ראו בזה גורם חשוב.

"לקוחות שמייצרים יישומים נתמכי בינה מלאכותית ולמידת מכונה חייבים להישען על מערכת נתונים שמאפשרת נגישות כדי להאיץ את פיתוח המודלים ואת יצירתם של יישומים חכמים בסביבות עבודה היברידיות מרובות עננים", אומר סטיבן הולס, מנהל בכיר בתחום הנדסת התוכנה בחברת רד הט. "באמצעות יצירת בסיס לנתונים וליישומים בארכיטקטורת ענן, מפתחים ומדעני נתונים יכולים לעמוד ביעדים העסקיים שלהם בצורה מהירה ויעילה יותר ולספק יישומים חכמים שמבוססים על דאטה".

מתודולוגיה

המחקר נערך בינואר 2022 בקרב 400 נשאלים בארה"ב, בריטניה, קנדה, צרפת, גרמניה, אוסטרליה וסינגפור. החברה שערכה אותו היא חברת מחקר עצמאית בשם Enterprise Management Associates. המשתתפים היו מקבלי החלטות בתחום מערכות המידע ואנשי מקצוע שעוסקים בניהול נתונים מחברות שמשתייכות למגוון רחב של מגזרים, בהם תעשייה, ייצור, קמעונאות, טלקומוניקציה, פיננסים ועוד.

אודות סאטרברסט

סטארברסט הוא מנוע מבוסס SQL שמייצר שכבה וירטואלית לשליפה מהירה ויעילה של נתונים מבוזרים מכל DB. הכלי מאפשר ניתוח מיידי של הנתונים מבלי לבצע תהליכי שינוע או שכפול.

החברה מספקת את מנוע הניתוח המהיר והיעיל ביותר עבור מחסני נתונים (data warehouse), אגמי נתונים (data lake) או Data Mesh, שמאפשר גישה מהירה לנתונים, לא משנה היכן הם נמצאים.

סטארברסט מבצע שאילתות לנתונים בכל מסד נתונים, ומאפשר שימוש מידי בנתונים לארגונים מבוססי דאטה. סטארברסט חוסך לארגונים עלויות של השקעה בתשתית ובדרכי ניתוח הנתונים. כמו כן הוא מקל על הלקוחות לעבוד בסביבה היברידית ומשתמש בכלים הקיימים שנמצאים בארגון. בין הלקוחות של סטארברסט אפשר למצוא חברות כמו Comcast ,FINRA Condé Nast,.

אודות אקיורייט:

Aqurate, מקבוצת UCL, מספקת פתרונות Big Data, BI ואנליטיקה מקצה לקצה. החברה מייצגת את Starburst ובנוסף ארבעה פלטפורמות נתונים מובילות המאפשרות לארגונים להיות מונחי נתונים: Talend, HVR, Trifacta,ו-DBT.

Aqurate מתאימה את הפתרונות שלה לצרכים העסקיים של הלקוחות ומאפשרת להם לקבל תובנות, לקבל החלטות טובות יותר ולהגדיל את הערך העסקי שלהם. בנוסף, החברה מציעה שירותים מקצועיים בתחומי הנתונים במגוון תפקידים ופרויקטים טכנולוגים, תוך התמקדות בתפקידי ה-Data השונים. החברה פועלת באופן ישיר ובאמצעות מפיצי משנה כגון נס דיגיטל, טלדור, מלם ומטריקס BI.

לקוחות החברה כוללים ארגונים ממגזרי ממשלה, בריאות, ביטוח, פיננסים והיי-טק.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 איריס וינשטיין


 


מאמרים נוספים מאת איריס וינשטיין
 
מחקר חדש מאשר: גובר הצורך במודל מבוזר של מאגרי נתונים
מחקר שוק חדש שהוזמן על ידי החברות סטארברסט ורד הט מגלה כי 55% מהארגונים טוענים שהקורונה העלתה באופן משמעותי את חשיבות הגישה לנתונים.כתוצאה מכך, ארגונים מתכננים לתעדף גמישות המגיעה מתשתית מרובת עננים בבואם לבחור פתרונות לתשתית הנתונים שלהם.

חברת GigaSpaces ממנה את מני מלר לדירקטור פריסייל וארכיטקטורת לקוח לאזורי EMEA ו-APAC
חברת GigaSpaces ממנה את מני מלר לדירקטור פריסייל וארכיטקטורת לקוח לאזורי EMEA ו-APAC. במסגרת תפקידו ינהל מלר את הצוות הטכנולוגי הפועל בשיתוף עם אנשי המכירות, המוצר והפיתוח, כדי לקדם את אימוץ הפתרונות הטכנולוגיים של החברה להאצת השקת שירותים דיגיטליים בקרב הלקוחות במדינות אסיה, אירופה ובישראל.

חברת F5 משיקה סט יכולות מתקדם להגנה על יישומים וממשקי API
חברת F5 (NASDAQ: FFIV) הכריזה על שיפורים לשירותי הענן המבוזר שלה (F5 Distributed Cloud Services) כדי לסייע לארגונים לספק חוויות דיגיטליות ולהגן עליהן, לאחר שהפכו חיוניות לחיי היומיום ולמנוע הצמיחה העיקרי של ארגונים.

חברתF5 ממנה את דוד עדשה למנהל שירותי המומחה במגזר הציבורי
חברת F5 ממנה את דוד עדשה למנהל שירותי המומחה במגזר הציבורי של המטה הישראלי. במסגרת תפקידו עדשה יהיה אחראי על ביצוע פרויקטים מורכבים ולהטמעת הפתרונות הטכנולוגיים המתקדמים של F5 במגזר הביטחוני והממשלתי. בין היתר יבצע תכנון ויישום לפרויקטים בתחום אבטחת המידע בענן, אופטימיזציה של שירותים אפליקטיביים, ופרויקטים בהם משתלבת פלטפורמת NGINX.

חברת Infinidat מקדמת אסטרטגיית יציאה לשוק עם פורטל שותפים חדש ומרחיבה את רשת השותפים עם אחסון-כשירות ב-ArrowSphere
חברת Infinidat, ספקית מובילה של פתרונות אחסון נתונים לארגוני אנטרפרייז, הכריזה היום על מהלכים חדשים לקידום מעמדה החזק באמצעות חיזוק רשת השותפים והאצת האימוץ של אחסון כשירות (STaaS). החברה תשיק ביולי גרסה חדשה ומורחבת של פורטל השותפים, שנבנה מחדש מהיסוד, במטרה להכשיר שותפים ברחבי העולם ולספק להם כלים להגדלת הכנסותיהם בקצב מהיר יותר, ולצד זאת לספק ללקוחות ערך עסקי וטכני.

צים מודיעה על השלמת השקעה של 6 מיליון דולר בחברת הבינה המלאכותית (AI) Data Science Group (DSG)
צים שירותי ספנות משולבים בע"מ (NYSE: ZIM) ו-DSG (Data Science Consulting Group) חברה ישראלית מובילה המתמחה בפיתוח מוצרים ופתרונות בתחום הבינה המלאכותית (AI), הכריזו היום כי סגרו סבב גיוס במניות בכורה A של DSG בהיקף של 6 מיליון דולר, במסגרתו ביצעה צים השקעה בהון המניות של DSG. זוהי השקעת ההון המשמעותית הראשונה ב-DSG מיום הקמתה.

איטרניטי ו- GigaSpacesמשיקות שיתוף פעולה אסטרטגי
חברת איטרניטי, מקבוצת אמן, וחברת GigaSpaces משיקות שיתוף פעולה אסטרטגי לשיווק והטמעה של פתרון הדור הבא להאצת חדשנות דיגיטלית בארגון. איטרניטי, המתמחה באינטגרציה לעולמות ה-BI והביג דאטה, תקדם ותטמיע את פלטפורמת Smart DIH (Digital Integration Hub) של חברת GigaSpaces, המאפשרת ניהול אחוד של נתונים בזמן אמת באמצעות רשת מידע בעלת ביצועים גבוהים וזמני תגובה מהירים.

חוקרי F5 Labs חושפים: נוזקה חדשה במכשירי אנדרואיד – MaliBot
חוקרי F5 Labs חושפים נוזקה מזן חדש במכשירי אנדרואיד, אותה הם מכנים "MaliBot". הנוזקה החדשה לרוב מתחזה ליישומי כריית מטבעות קריפטוגרפיים ומתמקדת בגניבת מידע פיננסי ונתונים אישיים, תוך יכולת לשלוט מרחוק במכשירים נגועים

חברת Infinidat ממנה את ג'יימס לואיס למנהל שותפים לאזורי EMEA ו-APJ
חברת Infinidat, ספקית מובילה של פתרונות אחסון נתונים לארגוני אנטרפרייז, הודיעה היום על מינויו של ג'יימס לואיס למנהל השותפים לאזורי EMEA ו-APJ , כולל יפן. הניסיון הרב של לואיס בתחום יחזק משמעותית את רשת השותפים העולמית הקיימת של החברה, הכוללת צוות מוערך של המומחים בתחום האחסון.

חברת F5 משיקה שירות NGINX ל-Microsoft Azure כדי לאפשר אספקת יישומים מאובטחים ובעלי ביצועים גבוהים
חברת F5 (NASDAQ: FFIV) משיקה את NGINX ל- Microsoft Azure, שירות מובנה (""Azure-native), שפותח בשיתוף עם מיקרוסופט, המסייע לספק יישומים מודרניים בענן ה-Azure במספר קליקים בלבד. עם NGINX for Azure, מפתחים יכולים להעביר יישומים (lift & shift) מהסביבה המקומית לענן ב-Azure ולפרוס שירותים ענניים חדשים באמצעות NGINX, פתרון איזון העומסים המוכר והאמין.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI