דף הבית הודעות לעיתונות צרכנות וקניות שווי יהלומים – לא קונים בלי לבדוק
שווי יהלומים – לא קונים בלי לבדוק
הדס כהן 19/01/23 |  צפיות: 942

על מנת להעריך שווי יהלומים אנו זקוקים לביצוע של כמה שלבים. אך בטרם נתחיל בתהליך, מומלץ ונכון יהיה לבדוק שהיהלום שבידינו איננו מזויף.

את שווי של יהלום נמדוד על פי כמה וכמה פרמטרים. הבדיקה נעשית כמובן על ידי איש מקצוע מומחה בתחומו. בשוק היהלומים תמצאו שפע יהלומים אך האם תוכלו להבחין בין יהלום מקורי לזה המזויף? ככל הנראה לא. שהרי הדמיון בין השניים דק מדי.

אז החלטתם לרכוש יהלום. בידקו רשמים על מספר חנויות המוכרות יהלומים ורק לאחר בדיקת רשמים תיגשו לחנות לביצוע רכישה. דבר נוסף שכדאי לוודא הוא שבחנות ישנו בודק מקצועי העוסק בהערכת שווי יהלומים. אין מה בכך בבדיקה מקצועית. בדיקה יכולה לזהות פגמים קלים וגדולים שיכולים להשפיע על שוויו של היהלום.

הפרמטרים הנבדקים בהערכת שווי יהלומים:

משקלו של יהלום: יהלום שמשקלו 0.2 גרם שווה ערך לקראט אחד.

פגמים: שימו לב שביהלום יכול להיות פגם קטן או כמובן גדול. הוא יכול להופיע במעטפת החיצונית של היהלום או במעטפת הפנימית. אך איש מקצוע יידע לבצע ליטוש שיביא לעליית ערכו של היהלום.

צבע: צבעם של יהלומים בטבע יכול להיות חום צהוב ומגיע עד לצבע שקוף. צבע היהלום משפיע גם הוא על שווים של יהלומים. מלטש מקצועי מבצע ליטוש שמביא את היהלום לשקיפות מירבית וזו כמובן מעלה את שוויו של היהלום.

חיתוך: חיתוך היהלום קובע את שטח הפנים שלו ולזה יש משמעות גדולה ביצירת שווי יהלומים. לחיתוך השפעה ישירה על צבעו של היהלום, צלילותו ושקיפותו ולכן לחיתוך יש משמעות רבה. חיתוך עגול ויצירת שטח פנים יעלו את ערך היהלום.

אם כך, כדאי ונכון יהיה לגשת למקום בעל שם טוב ולקחת את שירותו של איש מקצוע אמין ומקצועי בתחום.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 הדס כהן


 


מאמרים נוספים מאת הדס כהן
 
הערכת אומנות. הבחנה מקצועית
ראוי לה ליצירת אומנות שתהיה בידיים טובות. כלומר, אם יש בידנו יצירה שעל פניו נראית עם רקע ואיכויות יוצאות דופן נכון שנבדוק אותה ונעריך אותה נכונה

שווי יהלומים – שווה לדייק
אם ביהלומים ובשווים עסקינן הרי שיש לציין שנכון לבצע בדיקה של שווי יהלומים אצל מומחים לדבר.

שווי יהלומים – פשוט לבדוק
על מנת שנוכל לבצע תהליך של הערכת שווי יהלומים נצטרך לעבור כמה שלבים כשהראשון שבהם יהיה בדיקה מעבדתית לאישור שהיהלום שברשותנו הוא יהלום טבעי.

הערכת יהלומים. פשוט לבצע
ענף היהלומים עובר שינויים, תנודות והתפתחויות כמו ענפים אחרים... אבל יהלום כמו יהלום לעולם יהיה מבוקש וראוי לשמו הייחודי. במידה ואתם מעוניינים לרכוש תכשיט ובו שיבוץ של יהלומים או לרכוש יהלומים שימו לב שכדאי, נכון ורצוי מאוד שתבצעו הערכת יהלומים. היום ישנם חיקויים רבים, יהלומי מעבדה וזירקונים ונכון לבצע הערכת יהלומים ולדעת בוודאות מה ברשותכם.

שווי יהלומים – פרמטרים ששווים כסף
ביצוע הערכת שווי יהלומים חייב להתבצע על ידי איש מקצוע בעל ידע בענף היהלומים. כשמדובר בהערכת שווי יהלומים צריך לקחת בחשבון שלכל שגיאה קטנה ישנו ערך כספי גבוה. לכן יש צורך בהכרת יהלומים על איכותם ומנגד, הכרת הזיופים הקיימים בשטח.

הערכת אומנות. הסיפור שמאחורי
כל מי שיש ברשותו יצירת אומנות נכון שייקח אותה לביצוע הערכת אומנות. ומדוע תהליך זה חשוב? פשוט מאוד. כי באומנות כמו באומנות אין לדעת רק לפי מראה החיצוני של אומנות את טיבה, איכותה ושוויה.

הערכת תכשיטים – צריך וכדאי לדעת
21/05/23 | ביטוח
אתם לפני רכישה של תכשיט מיוחד במינו. עבורכם או עבור מתנה. ובכן, כדאי לדעת שכיום שוק התכשיטים פרוץ וכשם שיש תכשיטי איכות כך יש תכשיטים מזויפים שעל פניו נראים איכותיים ומשובחים אבל בפועל הימם זולים ופשוטים.

שווי יהלומים – בדיקה ששווה יהלום
כשיש בידינו יהלום ולא משנה מה הסיבה לכך אם מרכישה או מתנה, סביר שנרצה לדעת את ערכו ושוויו. כחלק מכך נבצע פעולה לבדיקת שווי יהלומים. אך בטרם נגיע לאבחון משמעותי נצטרך לבדוק האם היהלום שזכינו שיהיה בידינו הוא באמת יהלום בעל שווי, טבעי, או שאולי הוא פשוט זיוף ברמה ממש גבוהה, שזה כמובן ייתכן מאוד.

הערכת יהלומים. רק על ידי איש מקצוע
ליהלומים ערך כלכלי וערך סנטימנטאלי וכולנו נשמח אם יהיו לנו כמה מהם. אבל על מנת שנוכל ליהנות מהדבר עצמו ולא מחיקוי כדאי שנבדוק אותם על ידי איש מקצוע הבקיא בתחום הערכת יהלומים ושווים.

הערכת אומנות. מקצועיות עם ערך
יצירת אומנות ראויה צריכה להיות מטופלת על ידי איש מקצוע מהשורה הראשונה. אבל איך נדע שהיצירה שבידיים שלנו אכן שווה? איש מקצוע המבצע הערכת אומנות מכיר היטב את סוגי היצירות, ההיסטוריה של האומנות, החומרים וערכם וכמובן את הרקע התרבותי. מבחן הערכת אומנות הינו דבר חשוב ומשמעותי.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI