דף הבית אימון אישי אימון עיסקי הערכת יהלומים. רק אצל איש מקצוע
הערכת יהלומים. רק אצל איש מקצוע
הדס כהן 21/03/23 |  צפיות: 817

יהלומים. אין אדם, איש או אישה שלא חפצים בכמה יהלומים. אך נגיד ואתם לפני רכישה או שקיבלתם במתנה, האם אתם בטוחים שהיהלומים שברשותכם טבעיים ואמיתיים?

שימו לב. יהלומים יכולים להיראות טבעיים ומושלמים אך האמת היא ששוק הזיופים פרוץ ואיכותי מה שאומר שבין היהלומים המשובחים שערכם גבוה תמצאו יהלומים מזויפים שערכם נמוך. הערכת יהלומים היא פעולה מחייבת שתאפשר לכם לדעת אם היהלומים שברשותכם אכן שווים את הערך שאתם משווים להם או שהם חיקוי זול.

זה לא סוד שליהלומים ערך רב ואם נבדוק את השטח נראה שהם מהווים מקור להשקעות ולעסקים. כספים רבים מתגלגלים בענף היהלומים ולכן שוק החיקויים הולך וגדל. יהלומים מזויפים מתגלגלים ומייצרים כספים שמתגלגלים גם הם.

חיקוי של יהלום נעשה ע"י שימוש באבן ששמה מואסניט. אבן זו מחקה את מראהו של יהלום הצורה כמעט מדויקת, זאת בעיניו של אדם שאיננו איש מקצוע מיומן ובעל ניסיון.

אנשי מקצוע מיומנים לא יוכלו להתבלבל בביצוע הערכת יהלומים. אבן המואסניט אומנם נראית מדויקת במראה, אך לא בעין מיומנת. לכן, אם תירצו לקנות יהלומים או אם יש בידכם יהלומים קחו אותם לבדיקה מקצועית. איש מקצוע או תנאי מעבדה הם א' ב' בתהליך של רכישת יהלומים. תהליך ששווה את זמן ההשקעה.

מדוע כדאי לבצע בדיקה מקצועית בתנאי מעבדה? תנאי מעבדה מאפשרים בדיקה מדויקת בתנאים אופטימליים שמאפשרים לדייק שאכן מדובר ביהלום טבעי. למואסניט קיים ניצוץ שמראה השתקפות בחלקו העליון או בצדדיו, הפאות בצדדים הנגדיים שלו נראות כפולות, סימן מובהק לחיקוי.

בבורסה ליהלומים לדוגמא ישנן מעבדות עם מכשור שמאפשר זיהוי של יהלום טבעי מול יהלום שנוצר במעבדה.

כאמור, הערכת יהלומים מומלץ לבצע ע"י איש מקצוע בעל כישורים וידע ובתנאי מעבדה, עם מכשור מקצועי לזיהוי זיופים או יהלומים שיוצרו בתנאי מעבדה ולא בדרך הטבע.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 הדס כהן


 


מאמרים נוספים מאת הדס כהן
 
כיצד מתבצע אבחון שווי יהלומים?
24/09/23 | חקירות
אם חשבתם שלהביט ביהלום ולהתפאר מיופיו החיצוני זו הערכה לשוויו של יהלום אז קבלו תיקון. שוויו של יהלום נמדד על ידי פרמטרים רבים, לצד זאת, צריך לדעת להבחין כי איננו מעריכים חיקוי זול שאיננו שווה הערכה ראויה כלל. על מנת לבצע בחינת שווי יהלומים נכון להיוועץ באיש מקצוע בעל ידע נרחב בענף.

הערכת אומנות. פשוט חובה
יצירת אומנות בעלת ערך ומשמעות לא יכולה להיות ללא הערכה. חובה על בעל יצירת אומנות לדעת מה הוא מחזיק בידיו. הדבר הבסיסי לעשות הוא לבצע הערכת אומנות על ידי איש מקצוע בעל ידע. איש המקצוע הנכון יהיה בעל הידע לתת מענה מקיף אודות היצירה. החומרים מהם היא עשויה, רקע והיסטוריה, שנותיה, מקורותיה ועוד. אי אפשר להחזיק ביצירת אומנות מבלי לדעת את הפרטים הללו שהסך שלכם יחד מסכם את שוויה וערכה המדויק

הערכת אומנות. הבחנה מקצועית
ראוי לה ליצירת אומנות שתהיה בידיים טובות. כלומר, אם יש בידנו יצירה שעל פניו נראית עם רקע ואיכויות יוצאות דופן נכון שנבדוק אותה ונעריך אותה נכונה

שווי יהלומים – שווה לדייק
אם ביהלומים ובשווים עסקינן הרי שיש לציין שנכון לבצע בדיקה של שווי יהלומים אצל מומחים לדבר.

שווי יהלומים – פשוט לבדוק
על מנת שנוכל לבצע תהליך של הערכת שווי יהלומים נצטרך לעבור כמה שלבים כשהראשון שבהם יהיה בדיקה מעבדתית לאישור שהיהלום שברשותנו הוא יהלום טבעי.

הערכת יהלומים. פשוט לבצע
ענף היהלומים עובר שינויים, תנודות והתפתחויות כמו ענפים אחרים... אבל יהלום כמו יהלום לעולם יהיה מבוקש וראוי לשמו הייחודי. במידה ואתם מעוניינים לרכוש תכשיט ובו שיבוץ של יהלומים או לרכוש יהלומים שימו לב שכדאי, נכון ורצוי מאוד שתבצעו הערכת יהלומים. היום ישנם חיקויים רבים, יהלומי מעבדה וזירקונים ונכון לבצע הערכת יהלומים ולדעת בוודאות מה ברשותכם.

שווי יהלומים – פרמטרים ששווים כסף
ביצוע הערכת שווי יהלומים חייב להתבצע על ידי איש מקצוע בעל ידע בענף היהלומים. כשמדובר בהערכת שווי יהלומים צריך לקחת בחשבון שלכל שגיאה קטנה ישנו ערך כספי גבוה. לכן יש צורך בהכרת יהלומים על איכותם ומנגד, הכרת הזיופים הקיימים בשטח.

הערכת אומנות. הסיפור שמאחורי
כל מי שיש ברשותו יצירת אומנות נכון שייקח אותה לביצוע הערכת אומנות. ומדוע תהליך זה חשוב? פשוט מאוד. כי באומנות כמו באומנות אין לדעת רק לפי מראה החיצוני של אומנות את טיבה, איכותה ושוויה.

הערכת תכשיטים – צריך וכדאי לדעת
21/05/23 | ביטוח
אתם לפני רכישה של תכשיט מיוחד במינו. עבורכם או עבור מתנה. ובכן, כדאי לדעת שכיום שוק התכשיטים פרוץ וכשם שיש תכשיטי איכות כך יש תכשיטים מזויפים שעל פניו נראים איכותיים ומשובחים אבל בפועל הימם זולים ופשוטים.

שווי יהלומים – בדיקה ששווה יהלום
כשיש בידינו יהלום ולא משנה מה הסיבה לכך אם מרכישה או מתנה, סביר שנרצה לדעת את ערכו ושוויו. כחלק מכך נבצע פעולה לבדיקת שווי יהלומים. אך בטרם נגיע לאבחון משמעותי נצטרך לבדוק האם היהלום שזכינו שיהיה בידינו הוא באמת יהלום בעל שווי, טבעי, או שאולי הוא פשוט זיוף ברמה ממש גבוהה, שזה כמובן ייתכן מאוד.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI