דף הבית הודעות לעיתונות עסקים, מימון וכספים שווי יהלומים – פרמטרים ששווים כסף
שווי יהלומים – פרמטרים ששווים כסף
הדס כהן 19/06/23 |  צפיות: 163

ביצוע הערכת שווי יהלומים חייב להתבצע על ידי איש מקצוע בעל ידע בענף היהלומים. כשמדובר בהערכת שווי יהלומים צריך לקחת בחשבון שלכל שגיאה קטנה ישנו ערך כספי גבוה. לכן יש צורך בהכרת יהלומים על איכותם ומנגד, הכרת הזיופים הקיימים בשטח.

איזו התרגשות, החלטתם לבצע רכישת יהלומים. שימו לב, על פניו נראה שהנכון הוא לגשת לחנות הקרובה ולבצע רכישה. אבל שימו לב שהיום שוק היהלומים לא מבטיח שהיהלומים המוצעים הינם טבעיים. כן, לצד ענף יהלומים איכותי קיים ענף מביל המציע ומשווק יהלומים מזויפים מה שמחייב ביצוע בדיקת היהלומים לדיוק שווי יהלומים.

שווי יהלומים נמדד על ידי כמה פרמטרים:

משקל – יהלום במשקל 0.2 גרם שווה ערך לקראט אחד.

הפגם שביהלום – בכל יהלום קיים פגם. הפגם יכול להיות בחלקו החיצוני או בחלקו הפנימי של היהלום. נלטש מקצועי מבצע ליטוש ובעצם מביא את היהלום למצבו המיטבי המעלה את ערכו ממצבו הראשוני.

צבע היהלום – גם לצבע היהלום קיימת משמעות רבה. בטבע ניתן למצוא יהלומים בצבעים שונים. הצבעים נעים מצהוב-חום ועד שקוף. מלטש יעשה את המקסימום להביא את היהלומים לשקיפות מרבית, מה שיעלה את ערכו.

ביצוע חיתוך – חיתוך היהלום קובע את שטח הפנים שלו. ניקח לדוגמא חיתוך עגול. חיתוך זה ויצירת שטח פנים רחב משווים ליהלום ערך גבוה יותר. לחיתוך השפעה נוספת גם על צלילותו ושקיפותו של היהלום. יחד כל הפעולות הללו מעלים את ערכו של היהלום ומביאים לתוצאה הטובה ביותר, מה שמעלה את ערכו הסופי של היהלום.

הפרמטרים שצוינו מעלה יסייעו לכם בתהליך רכישת יהלום. מומלץ בטרם מתקדמים לקבל המלצות על אנשי מקצוע וכן חוות דעת על עבודתם. אם כבר קונים אז חכם.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 הדס כהן


 


מאמרים נוספים מאת הדס כהן
 
בדיקה גיל
02/11/23 | NLP
בדיקה גיל

כיצד מתבצע אבחון שווי יהלומים?
24/09/23 | חקירות
אם חשבתם שלהביט ביהלום ולהתפאר מיופיו החיצוני זו הערכה לשוויו של יהלום אז קבלו תיקון. שוויו של יהלום נמדד על ידי פרמטרים רבים, לצד זאת, צריך לדעת להבחין כי איננו מעריכים חיקוי זול שאיננו שווה הערכה ראויה כלל. על מנת לבצע בחינת שווי יהלומים נכון להיוועץ באיש מקצוע בעל ידע נרחב בענף.

הערכת אומנות. פשוט חובה
יצירת אומנות בעלת ערך ומשמעות לא יכולה להיות ללא הערכה. חובה על בעל יצירת אומנות לדעת מה הוא מחזיק בידיו. הדבר הבסיסי לעשות הוא לבצע הערכת אומנות על ידי איש מקצוע בעל ידע. איש המקצוע הנכון יהיה בעל הידע לתת מענה מקיף אודות היצירה. החומרים מהם היא עשויה, רקע והיסטוריה, שנותיה, מקורותיה ועוד. אי אפשר להחזיק ביצירת אומנות מבלי לדעת את הפרטים הללו שהסך שלכם יחד מסכם את שוויה וערכה המדויק

הערכת אומנות. הבחנה מקצועית
ראוי לה ליצירת אומנות שתהיה בידיים טובות. כלומר, אם יש בידנו יצירה שעל פניו נראית עם רקע ואיכויות יוצאות דופן נכון שנבדוק אותה ונעריך אותה נכונה

שווי יהלומים – שווה לדייק
אם ביהלומים ובשווים עסקינן הרי שיש לציין שנכון לבצע בדיקה של שווי יהלומים אצל מומחים לדבר.

שווי יהלומים – פשוט לבדוק
על מנת שנוכל לבצע תהליך של הערכת שווי יהלומים נצטרך לעבור כמה שלבים כשהראשון שבהם יהיה בדיקה מעבדתית לאישור שהיהלום שברשותנו הוא יהלום טבעי.

הערכת יהלומים. פשוט לבצע
ענף היהלומים עובר שינויים, תנודות והתפתחויות כמו ענפים אחרים... אבל יהלום כמו יהלום לעולם יהיה מבוקש וראוי לשמו הייחודי. במידה ואתם מעוניינים לרכוש תכשיט ובו שיבוץ של יהלומים או לרכוש יהלומים שימו לב שכדאי, נכון ורצוי מאוד שתבצעו הערכת יהלומים. היום ישנם חיקויים רבים, יהלומי מעבדה וזירקונים ונכון לבצע הערכת יהלומים ולדעת בוודאות מה ברשותכם.

שווי יהלומים – פרמטרים ששווים כסף
ביצוע הערכת שווי יהלומים חייב להתבצע על ידי איש מקצוע בעל ידע בענף היהלומים. כשמדובר בהערכת שווי יהלומים צריך לקחת בחשבון שלכל שגיאה קטנה ישנו ערך כספי גבוה. לכן יש צורך בהכרת יהלומים על איכותם ומנגד, הכרת הזיופים הקיימים בשטח.

הערכת אומנות. הסיפור שמאחורי
כל מי שיש ברשותו יצירת אומנות נכון שייקח אותה לביצוע הערכת אומנות. ומדוע תהליך זה חשוב? פשוט מאוד. כי באומנות כמו באומנות אין לדעת רק לפי מראה החיצוני של אומנות את טיבה, איכותה ושוויה.

הערכת תכשיטים – צריך וכדאי לדעת
21/05/23 | ביטוח
אתם לפני רכישה של תכשיט מיוחד במינו. עבורכם או עבור מתנה. ובכן, כדאי לדעת שכיום שוק התכשיטים פרוץ וכשם שיש תכשיטי איכות כך יש תכשיטים מזויפים שעל פניו נראים איכותיים ומשובחים אבל בפועל הימם זולים ופשוטים.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI