דף הבית הודעות לעיתונות עסקים, מימון וכספים שווי יהלומים – שווה לדייק
שווי יהלומים – שווה לדייק
הדס כהן 02/09/23 |  צפיות: 107

אם ביהלומים ובשווים עסקינן הרי שיש לציין שנכון לבצע בדיקה של שווי יהלומים אצל מומחים לדבר.

יהלומים הינם בעלי ערך רב ואם תעשה הערכה לשווים שלא על ידי איש מקצוע בעל ידע וכלים הרי שערכם יכול להיות מוערך נמוך משווים. לכן, חשוב מאוד לבצע בדיקת שווי יהלומים על ידי איש מקצוע מיומן שיעריך נכונה את היהלומים שברשותכם. בדיקה מסוג זה איננה מיותרת, זובי בדיקה בעלת ערך משמעותי.

החלטתם לרכוש יהלומים. אם כך, כדאי שתבדקו ותבחנו היטב את מסלול הרכישה שלכם. תחילה כדאי לבחון אחר מקומות המציעים את אשר ברצונכם לרכוש. ראוי יהיה שתבחרו במקום המעסיק אנשי מקצוע הבקיאים בענף היהלומים. זכרו גם שחיצוניותם של יהלומים לא מורא על יוקרתם. עשו בדיקה יסודית שתתן מענה מקיף :שם החנות, בעליה, טיבה ואיכות עובדיה. אם כבר בחרתם בתהליך הארוך והחכם כדאי שתבחרו נכון ותזכו להערכת שווי יהלומים מדויקת.

בתהליך בחינת שווי יהלומים קיימים פרמטרים שכדאי לבדוק:

משקל היהלום – יהלום שמשקלו 0.2 גרם שווה ערך לקראט אחד.

פגם ביהלום – יהלומים אינם מושלמים. בכל יהלום ניתן למצוא פגם כלשהו, במעטפת החיצונית ובחלקו הפנימי. ליטוש מקצועי על ידי איש מקצוע מעלה את ערכו של היהלום.

צבע היהלום – צבעו של היהלום משפיע גם הוא על שווי יהלומים. צבעם של יהלומים נע מצבע חום-צהוב ועד לשקוף. מלטש מקצועי יביא אותו לשקיפות מרבית שתעלה את ערכו.

חיתוך – שטח הפנים של יהלום מושפע מהחיתוך שלו. חיתוך עגול ויצירת שטח פנים רחב משווים ליהלום ערך גבוה יותר. כמו כן, משפיע החיתוך על צלילותו ושקיפותו של היהלום. אלה מעלים את ערכו של היהלום.

ישנם פרמטרים נכונים לרכישת יהלומים. מומלץ לרכוש נכון ובחוכמה. העזרו באנשי מקצוע, בדקו ותשאלו כל דבר ופרט שיביאו אתכם לתוצאה הטובה ביותר.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 הדס כהן


 


מאמרים נוספים מאת הדס כהן
 
בדיקה גיל
02/11/23 | NLP
בדיקה גיל

כיצד מתבצע אבחון שווי יהלומים?
24/09/23 | חקירות
אם חשבתם שלהביט ביהלום ולהתפאר מיופיו החיצוני זו הערכה לשוויו של יהלום אז קבלו תיקון. שוויו של יהלום נמדד על ידי פרמטרים רבים, לצד זאת, צריך לדעת להבחין כי איננו מעריכים חיקוי זול שאיננו שווה הערכה ראויה כלל. על מנת לבצע בחינת שווי יהלומים נכון להיוועץ באיש מקצוע בעל ידע נרחב בענף.

הערכת אומנות. פשוט חובה
יצירת אומנות בעלת ערך ומשמעות לא יכולה להיות ללא הערכה. חובה על בעל יצירת אומנות לדעת מה הוא מחזיק בידיו. הדבר הבסיסי לעשות הוא לבצע הערכת אומנות על ידי איש מקצוע בעל ידע. איש המקצוע הנכון יהיה בעל הידע לתת מענה מקיף אודות היצירה. החומרים מהם היא עשויה, רקע והיסטוריה, שנותיה, מקורותיה ועוד. אי אפשר להחזיק ביצירת אומנות מבלי לדעת את הפרטים הללו שהסך שלכם יחד מסכם את שוויה וערכה המדויק

הערכת אומנות. הבחנה מקצועית
ראוי לה ליצירת אומנות שתהיה בידיים טובות. כלומר, אם יש בידנו יצירה שעל פניו נראית עם רקע ואיכויות יוצאות דופן נכון שנבדוק אותה ונעריך אותה נכונה

שווי יהלומים – שווה לדייק
אם ביהלומים ובשווים עסקינן הרי שיש לציין שנכון לבצע בדיקה של שווי יהלומים אצל מומחים לדבר.

שווי יהלומים – פשוט לבדוק
על מנת שנוכל לבצע תהליך של הערכת שווי יהלומים נצטרך לעבור כמה שלבים כשהראשון שבהם יהיה בדיקה מעבדתית לאישור שהיהלום שברשותנו הוא יהלום טבעי.

הערכת יהלומים. פשוט לבצע
ענף היהלומים עובר שינויים, תנודות והתפתחויות כמו ענפים אחרים... אבל יהלום כמו יהלום לעולם יהיה מבוקש וראוי לשמו הייחודי. במידה ואתם מעוניינים לרכוש תכשיט ובו שיבוץ של יהלומים או לרכוש יהלומים שימו לב שכדאי, נכון ורצוי מאוד שתבצעו הערכת יהלומים. היום ישנם חיקויים רבים, יהלומי מעבדה וזירקונים ונכון לבצע הערכת יהלומים ולדעת בוודאות מה ברשותכם.

שווי יהלומים – פרמטרים ששווים כסף
ביצוע הערכת שווי יהלומים חייב להתבצע על ידי איש מקצוע בעל ידע בענף היהלומים. כשמדובר בהערכת שווי יהלומים צריך לקחת בחשבון שלכל שגיאה קטנה ישנו ערך כספי גבוה. לכן יש צורך בהכרת יהלומים על איכותם ומנגד, הכרת הזיופים הקיימים בשטח.

הערכת אומנות. הסיפור שמאחורי
כל מי שיש ברשותו יצירת אומנות נכון שייקח אותה לביצוע הערכת אומנות. ומדוע תהליך זה חשוב? פשוט מאוד. כי באומנות כמו באומנות אין לדעת רק לפי מראה החיצוני של אומנות את טיבה, איכותה ושוויה.

הערכת תכשיטים – צריך וכדאי לדעת
21/05/23 | ביטוח
אתם לפני רכישה של תכשיט מיוחד במינו. עבורכם או עבור מתנה. ובכן, כדאי לדעת שכיום שוק התכשיטים פרוץ וכשם שיש תכשיטי איכות כך יש תכשיטים מזויפים שעל פניו נראים איכותיים ומשובחים אבל בפועל הימם זולים ופשוטים.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI