דף הבית מתכונים ואוכל מתכונים - אחר ייצור שוקולד
ייצור שוקולד
מו דוידי 25/02/12 |  צפיות: 1947

כולנו יודעים ששוקולד יכול לשפר את מצב רוחנו ולהכניס שמחה ללב . מה יש בו בשוקולד שגורם לנו לחשוק בו כל כך?  שוקולד במקורו הוא בעצם אבקה די מרה שנטחנה מפולי קקאו, הגדלים על עצי הקקאו. במקור היו פולי האבקה של עץ הקקאו משמשים לתרופות לכאבים שונים. האצטקים בני אמריקה הדרומית היו ידועים במשקה שהכינו מהחומר המר והשתמשו בו כמשקה מעורר  -  בדומה למשקאות האנרגיה של ימינו. מחקרים שנעשו בתחום גילו כי בפולי הקקאו הטחונים ישנו חומר הקרוי תאוברומין שהוא למעשה חומר הידוע כחומר ממריץ. בנוסף לתאוברומין יש בקקאו גם קפאין שהוא ממריץ נוסף אך בשוקולד הוא משני.

השם תאוברמין הוא נגזרת של הביטוי מזון אלים. השם מזון האלים מעיד על החשיבות וההערכה שהייתה לפולי הקקאו והמשקאות שיוצרו ממנה.

מתי ואיך חל המעבר מאבקת הקקאו המרה המשמשת למטרות ריפוי והמרצה לממתק נפוץ ונגיש לכל? להליך אחראים מספר אישים ובראשם הרנאן קווטז הראשון שמביא את פולי הקקאו מדרום אמריקה למלך קרלוס בספרד - אירופה. האבקה עדיין משמשת למשקה ליחידים בלבד וכך עד שהולנדי בשם קונראד ואן האוטן ,כימאי במקצועו, ממציא מכונה, שהיא למעשה מכבש שמפחית את כמות השומן הנמצא בפול קקאו ומאפשר יצירת עיסה הניתנת לייבוש וטחינה. מאוחר יותר מתחיל השימוש בחמאת הקקאו ובסוכר על מנת ליצור את השוקולד המוצק והמתוק כפי שהוא ידוע לנו היום.

הפשטת התהליך והכנסת מכונות הפכה את השוקולד למוצר המגיע להמונים וכבר לא היה מזון אלים כבעבר.

אין ספק כי אנו צרכני השוקולד חבים תודה לכל אותם עושים במלאכה שהביאו לייצור שוקולד להמונים. יותר מכל אנו חבים תודה למייבא השוקולד לארץ אליהו פרומנצ'קו שהביא בשנות השלושים של המאה הקודמת את הידע שלו בייצור מוצרי שוקולד, את המכונות החדישות והציוד הנדרש וכמובן את המשאבים הכלכליים. אליהו פרומנצ'קו הקים בארץ את שוקולד עלית ובכך אפשר גם לעם היושב בציון להנות ממוצרי שוקולד.

השוקולד המוכר ביותר ששווק על ידי שוקולד עלית ידוע לנו בשמו שוקולד פרה. שוקולד פרה היה מוצר זול יחסית אך איכותי שאיפשר את הגעת השוקולד כמעט לכל בית. שוקולד חלב היה השוקולד הנפוץ ביותר מבין מוצרי החברה.  שוקולד פרה הגיע באריזה אדומה שעליו מתנוססת תמונת פרה . בצורתו זה התחבב שוקולד פרה, ובעיקר שוקולד חלב על קהל הקונים.

גם כיום כאשר עברנו כבר עשור אחד בשנות האלפיים עדיין שוקולד פרה מסמל בארץ שוקולד איכותי ועממי כאחד. למרות שבארץ קיימים היום חנויות ובוטיקים ייחודיים לשוקולד עדיין מוביל המותג הידוע של שוקולד פרה במכירות.

חברת שוקולד עלית התמזגה עם חברת שטראוס ויחד יצאו בשיווק מחודש של המותג האלמותי שוקולד פרה. הסיסמה המלווה כיום את המוצר היא "תמיד איתך – שוקולד פרה". אכן עובדתית והיסטורית שוקולד פרה הוא נגזרת השוקולד הארצישראלית לרבים מאיתנו היושבים בציון. גם אילו מביננו המטיילים או גרים בחלקים אחרים בעולם, אשר הכירו בילדותם את השוקולד מגלים נאמנות והתלהבות למראה שוקולד פרה כאשר הם בארץ אחר. אין ספק שוקולד פרה זהו טעם מתוק של בית.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 מו דוידי


 


מאמרים נוספים מאת מו דוידי
 
ביטוח חובה לרכב שלכם המוצר הכי בסיסי שיש
עכשיו אתם חושבים לעצמכם וודאי על מה מתבססים המרווחים האלו של עלויות ביטוח החובה, למה אחד משלם אלף פלוס והשני אלפיים פלוס כשלא מדובר בעצם על שום עלות הקשורה ישירות לעלות הרכב. הסיבה היא מאוד פשוטה, ביטוח חובה לרכב משתנה בהתאם לפרופיל של הנהג.

כמה מושגים הקשורים בביטוח הרכב שלכם
05/03/12 | ביטוח רכב
אז איך בעצם זה שאתם משלמים מחיר אחד על הביטוח שלכם ואחרים משלמים מחיר שונה על הביטוח שלהם

ביטוח נסיעות לחול כמה עובדות ממש חשובות
על מוצר חינמי. כפי שאתם וודאי יודעים אין באמת ארוחות חינם וגם לא במקרה הזה. מדובר על ביטוח שמספק ביטוח חלקי בלבד

ביטוח רכב אתם עושים עוד לפני שהתחלתם לנהוג
04/03/12 | ביטוח רכב
אין סיכוי שתצליחו להעביר את הרכב, קטנוע או אופנוע שלכם טסט שנתי במידה ולא תוכיחו כי יש לכם לכל הפחות ביטוח רכב חובה בר תוקף – כאשר אתם ניגשים לטסט השנתי, ביטוח רכב בר

ביטוח נסיעות חול- לטוס בלב רגוע
מצב בריאותי הוא גם קריטריון לעלות ובחירת הביטוח. אישה בהריון למשל דינה שונה ויש צורך בהרחבת הביטוח בהתאם. קיים סיכון של סיבוכי הריון או לידה מוקדמת שיש לקחת אותם בחשבון.

ייצור שוקולד
מתי ואיך חל המעבר מאבקת הקקאו המרה המשמשת למטרות ריפוי והמרצה לממתק נפוץ ונגיש לכל? להליך אחראים מספר אישים

ביטוח נסיעות לחול - המגן שלך בחול
ישנם סעיפים שחייבים להופיע בכל ביטוח נסיעות, ללא הבדל מהו יעד נסיעתכם כמו כיסוי במקרה של אובדן או גניבה וכן במקרים של ביטולי או קיצור נסיעה. גם ביטוח רפואי חייב להיות בכל פוליסה

שוקולד הפרה המתוקה
מאז תחילת שנות האלפיים חלו שינויים מרחיקי לכת בחברת עלית. מרחיקי לכת קודם כל עד נצרת עילית לשם עבר מפעל השוקולד המיתולוגי שעמד בלב רמת גן.

בית זה לא רק קירות – חשיבות ביטוח משכנתא
קניית בית היא הוצאה כלכלית עצומה , ביחס להכנסות של משפחה ממוצעת. החשיבה, הזמן והממון המושקעים בקניית בית הם רבים. אחרי ההחלטה איזה בית לקנות יש צורך במשהו שיגן על הרכוש יקר הערך שלנו.

נסיעה לחול בראש שקט
במסע קניות אנחנו עלולים להיתקל בנושא של פגיעה ברכוש כמו אבידה או גניבה. מספר הפעמים שנשלוף את הארנק בקניות יכול לצוד את עינו של מישהו שיחמוד את ארנקנו. ביטוח נסיעות לחול ידאג לנו לפיצויי כספי במקרה של אובדן או גניבה.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI