דף הבית מחשבים וטכנולוגיה טכנולוגיות חדשות רכיבים אלקטרוניים מתקדמים – גששים וסורקים
רכיבים אלקטרוניים מתקדמים – גששים וסורקים
אבנר כהן 19/05/13 |  צפיות: 4222

היום נעשה שימוש ברכיבים מתקדמים מאד בעולם האלקטרוניקה, המסייעים לוודאבקרת איכות, וגם אמינות ועמידות של טכנולוגיות, למשל, פסי ייצור. החידושיםהטכנולוגיים מאפשרים ליצרנים, תעשיינים ואפילו מנהלי משרדים פיקוח איכותייותר על העבודה, על הייצור ועל התפוקה באמצעים פשוטים, מתוחכמים ויעילים –שחוסכים עובדים ומאפשרים שעות עבודה מסביב לשעון.

גששי קירבה אינדוקטיבים

אחדהאלמנטים החשובים בייצור עדין הוא פס ייצור אמין, שיודע "לחשוב" בעצמו,לעצור את עצמו וגם לבצע את הפעולה בצורה קצבית ומסודרת. גששים שחשים אתהשוני בפס הייצור, יכולים לעצור אותו ע"ב קבלת החלטות "עצמאית" ובכך חוסכיםהרבה מאד עובדים. ישנם סוגים רבים של גששים אינדוקטיביים – שתפקידם כאמור להיות מנהל עבודה בפס ייצור. הגששים מתאימיםאת עצמם למנועים מסוגים שונים (על פי מתח הפעלה: AC/DC, AC, DC), מגיעיםבצורות שונות (עגולים, מלבניים), רובם כוללים LED, וכולם מגיעים גם עםחיווט יעודי (בדרך כלל USB) אך הם גם אלחוטיים בחלק מהדגמים, בעיקר במקריםבהם יש צורך לבקרה איכותית אך פס הייצור מסורבל מבחינת מקום. האלחוטיותמקלה מאד את העבודה.

יש גששי חישה מתקדמים, יקרים יותר, גם הם מגיעיםבשתי הצורות המתוארות לעיל, ועובדים על אותם סוגי מנוע, אך הקוטר שלהםגדול יחסית, 12 מ"מ (M12N M12AC/DC M12AC M12DC), 18 מ"מ (M18N M18AC/DCM18AC M18DC) וגם 30 מ"מ (M30N M30AC/DC M30AC M30DC).

סורקים מיוחדים

עוד אלמנט חשוב בייצור היום הם סורקים.מכשירים אלו יודעים לווסת את פס הייצור כולו, על בסיס סריקה של כל האיזורוקבלת נתונים אל "המוח". ההחלטה של המחשב מה לשנות, איזו מהירות להוריד אולהעלות וכולי – נעשית על בסיס קריאת הנתונים כולם, ובכך הם חוסכים הרבה מאדשיקולים אנושיים ועובדים רבים.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 אבנר כהן


 


מאמרים נוספים מאת אבנר כהן
 
טיול אופניים
25/08/14 | אופניים
בכל כמה שנים ישנו טרנד חדש שמשתלט על העולם, כשהפעם הטרנד הזה הוא הטרנד הבריאותי.

על הקשר בין הרצת תוכנת סולידוורקס לייצור שקיות פלסטיק
08/10/13 | קניות
תהליך ייצור של פריט כלשהו אורך זמן ממושך, בין אם מדובר בסמארטפון מתקדם ובין אם מדובר בסך הכל בחטיף שוקולד. כמובן שלכל מוצר יש את פרק הזמן שאורך ייצור, אך בשורה התחתונה לא תראו אף מוצר שמרגע התכנון שלו ועד להוצאתו לשוק אורכים מספר ימים בלבד, אלא במינימום מדובר במספר חודשים, כשפעמים רבות זה אורך במשך שנים.

חופשה בארץ עם רשת מלונות פתאל או חופשה בחו"ל באמצעות דילים לברצלונה
להיות בארץ ולהרגיש בחו"ל. זו המנטרה לפיה אנשים רבים מתכננים את החופשה שלהם ולכן הם מחפשים פעמים רבות את החופשה האולטימטיבית בארץ שתקנה להם הרגשה כאילו הטיסה אותה הם לקחו לא הייתה לאילת, אלא רחוק מאוד משם.

דירות חדשות בקריות- בקרית מוצקין, קרית חיים וקרית ביאליק
29/09/13 | נדל"ן
קחו לרגע אדם שעובד במרכז ומעוניין לרכוש שם דירה. הוא נשוי פלוס ילד ועוד ילדה בדרך. הוא שייך למעמד הביניים והוא ואשתו עובדים לפרנסתו. בדיוק כמו שאלה מתמטית כך עולה גם השאלה הבאה- מתי הוא באמת יוכל לרכוש דירה או ליתר דיוק לשלם את המשכנתה עליה? התשובה היא, כנראה, לעולם לא.

על הקשר בין כתיבת קורות חיים לבין קורס דמיון מודרך
החלק הברור ביותר של הכנה לעבודה היא כתיבה של קורות החיים. הטקסט יפה ומסודר, כל מילה מוקפדת והמטרה העליונה היא להוציא אותך כמה שיותר טוב. אבל לעיתים זה לא מספיק. לפעמים אתה מגיע לחוץ לראיון, לא מצליח לבטא את מה שאתה בדיוק חושב ומסתבך עם המילים, מה שלא מותיר ברירה למעסיק הפוטנציאלי- והוא נותר רק פוטנציאלי, בלי החלק של המעסיק.

השלבים בהגשת המנה- יועץ בטיחות מזון מתחיל, מתכוני שפים מסיימים
מי מאתנו לא אוהב לסעוד באיזו מסעדה טובה ולאכול אוכל טוב ומשובח, כזה שבסופו נלקק את האצבעות? כנראה שכולנו מעדיפים לאכול איזו מנה יוקרתית ומשביעה מאשר שוב להכין חביתה במטבח הקטן שלנו. אבל לא הרבה יודעים את התהליך המפרך שעובר המזון מרגע שהוא יוצא כחומר גלם ממפעל הייצור ועד שהוא הופך למזון הטעים שמונח לפנינו.

מתכון לילדים חובבי בישול
יש הרבה ילדים שאוהבים לבשל. את רזי הבישול הם לומדים מהסבתא האם מתוכניות טלוויזיה או מספרי מתכונים. יש שפים שהוציאו ספרי בישול המיועדים לילדים שבהם כל ילד יכול למצוא את מתכון לילדים המתאים לו ביותר וממצרכים שהוא אוהב.

פרחים תל אביב
25/08/13 | גינון
תל אביב היא העיר הגדולה בישראל ויש בה הכי הרבה תושבים מכל הערים האחרות בארץ. כמעט בכל רחוב או מרכז מסחרי אפשר למצוא חנויות פרחים וצמחים.

טיסות לבריסל- יעד עבור טיול בר מצווה לאירופה
דברים רבים בעולם נעשים בלא שום סיבה, אך יחד עם זאת ישנם דברים שנעשים לא בכדי. אחד הדברים הללו היא בחירתה של העיר הבלגית בריסל כבירתו הלא רשמית של האיחוד האירופי. העיר נחשבת לאחת מהערים בעלות המגוון האתני הגדול ביותר, כשמעל כולם ניתן לשמוע ערב רב של שפות כמו פלמית, צרפתית או הולנדית.

מתאמת נסיעות וגם עורך דין תעבורה- את מי צריך לבעיות תחבורתיות?
18/08/13 | תעבורה
חוץ מספורט בשעות בין הערביים, הליכה הפכה להיות חסרת כל שימוש. למרבית המקומות אין ברירה אלא להשתמש בכלי תחבורתי על מנת להגיע אליהם, וגם אם כבר יש מקום קרוב בו אנו צריכים לבקר נעדיף להשתמש ברכב. אך השאלה שנשאלת היא למי פונים כשיש לנו בעיה שצצה במהלך הנסיעה.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI