דף הבית חוק ומשפט הגירה מי זכאי לקבל אזרחות אוסטרית ומה הן זכויותיו?
מי זכאי לקבל אזרחות אוסטרית ומה הן זכויותיו?
אבנר כהן 27/05/13 |  צפיות: 11150

אוסטריה, בניגוד למדינות אירופאיות אחרות אינה מעניקה אזרחות על פי לידה בגבולות המדינה אלא רק על פי קרבת דם. אם הוריו של הצאצא נולדו באוסטריה, והוא נולד אחרי שנת 1983 אז הוא זכאי לאזרחות אוסטרית ולדרכון. זכאות לאזרחות בעקבות נישואין מחייבים את בן הזוג שברשותו האזרחות, להיות אזרח כחוק לפחות 10 שנים.

אזרחות אוסטרית מקנה זכאויות רבות כגון: הטבות בלימודים ומימון, אישור עבודה, אישור לניהול עסקים וכמובן שהייה במדינה.

מה הוא התהליך לצורך קבלת דרכון או אזרחות אוסטרית?


על מנת לקבל אזרחות אוסטרית או דרכון יש לבצע מספר פעולות:
•    ראשית יש להגיש פניה לשגרירות ישראל באוסטריה בסויע של עורך דין.
•    שנית, יש להגיש מסמכים המוכיחים כי מבקש הבקשה הוא צאצא של אזרחים אוסטריים.
•    את כל המסמכים יש לתרגם באמצעות נוטריון לפני ההגשה.
•    להמתין לתשובה... תשובה עשויה לקחת עד שנתיים.

ישראל שוויץ, רילוקיישן

ישראלים רבים מחליטים לעשות רילוקיישן במסלול ישראל שוויץ. חלקם מטעמי עבודה, חלקם מטעמי זוגיות וחלקם מטעמי חוויה, לכל אחד סיבות משלו, אך לכולם בירוקרטיה אחת קשה להתמודד עימה. שוויץ, כמו שאר מדינות אירופה, נחשבת כמדינה בירוקרטית מאוד, ויש לעבוד מספר תהליכים לפני שניתן יהיה לחיות או לעבוד בה כאזרח מן המניין. דין שוייצרי אמנם קשה להשגה, אך לא בלתי אפשרי.

התנאים לקבלת אזרחות שוויצרית

בעבור אלו המעוניינים לעשות רילוקיישן ישראל שוויץ, הנה התנאים אשר יאפשרו לכם לקבל גם אזרחות:
•    חתונה: ניתן להגיש בקשה לאזרחות לאחר שהייה של 5 שנים בתוך המדינה, ונישואין לאזרח שוייצרי 3 שנים לפחות.
•    לידה: על הצאצא להיוולד להורים בעלי אזרחות שויצרית.
•    אחר: אדם הגר בשוויץ 12 שנה לפחות רשאי להגיש בקשה לקבלת אזרחות.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 אבנר כהן


 


מאמרים נוספים מאת אבנר כהן
 
טיול אופניים
25/08/14 | אופניים
בכל כמה שנים ישנו טרנד חדש שמשתלט על העולם, כשהפעם הטרנד הזה הוא הטרנד הבריאותי.

על הקשר בין הרצת תוכנת סולידוורקס לייצור שקיות פלסטיק
08/10/13 | קניות
תהליך ייצור של פריט כלשהו אורך זמן ממושך, בין אם מדובר בסמארטפון מתקדם ובין אם מדובר בסך הכל בחטיף שוקולד. כמובן שלכל מוצר יש את פרק הזמן שאורך ייצור, אך בשורה התחתונה לא תראו אף מוצר שמרגע התכנון שלו ועד להוצאתו לשוק אורכים מספר ימים בלבד, אלא במינימום מדובר במספר חודשים, כשפעמים רבות זה אורך במשך שנים.

חופשה בארץ עם רשת מלונות פתאל או חופשה בחו"ל באמצעות דילים לברצלונה
להיות בארץ ולהרגיש בחו"ל. זו המנטרה לפיה אנשים רבים מתכננים את החופשה שלהם ולכן הם מחפשים פעמים רבות את החופשה האולטימטיבית בארץ שתקנה להם הרגשה כאילו הטיסה אותה הם לקחו לא הייתה לאילת, אלא רחוק מאוד משם.

דירות חדשות בקריות- בקרית מוצקין, קרית חיים וקרית ביאליק
29/09/13 | נדל"ן
קחו לרגע אדם שעובד במרכז ומעוניין לרכוש שם דירה. הוא נשוי פלוס ילד ועוד ילדה בדרך. הוא שייך למעמד הביניים והוא ואשתו עובדים לפרנסתו. בדיוק כמו שאלה מתמטית כך עולה גם השאלה הבאה- מתי הוא באמת יוכל לרכוש דירה או ליתר דיוק לשלם את המשכנתה עליה? התשובה היא, כנראה, לעולם לא.

על הקשר בין כתיבת קורות חיים לבין קורס דמיון מודרך
החלק הברור ביותר של הכנה לעבודה היא כתיבה של קורות החיים. הטקסט יפה ומסודר, כל מילה מוקפדת והמטרה העליונה היא להוציא אותך כמה שיותר טוב. אבל לעיתים זה לא מספיק. לפעמים אתה מגיע לחוץ לראיון, לא מצליח לבטא את מה שאתה בדיוק חושב ומסתבך עם המילים, מה שלא מותיר ברירה למעסיק הפוטנציאלי- והוא נותר רק פוטנציאלי, בלי החלק של המעסיק.

השלבים בהגשת המנה- יועץ בטיחות מזון מתחיל, מתכוני שפים מסיימים
מי מאתנו לא אוהב לסעוד באיזו מסעדה טובה ולאכול אוכל טוב ומשובח, כזה שבסופו נלקק את האצבעות? כנראה שכולנו מעדיפים לאכול איזו מנה יוקרתית ומשביעה מאשר שוב להכין חביתה במטבח הקטן שלנו. אבל לא הרבה יודעים את התהליך המפרך שעובר המזון מרגע שהוא יוצא כחומר גלם ממפעל הייצור ועד שהוא הופך למזון הטעים שמונח לפנינו.

מתכון לילדים חובבי בישול
יש הרבה ילדים שאוהבים לבשל. את רזי הבישול הם לומדים מהסבתא האם מתוכניות טלוויזיה או מספרי מתכונים. יש שפים שהוציאו ספרי בישול המיועדים לילדים שבהם כל ילד יכול למצוא את מתכון לילדים המתאים לו ביותר וממצרכים שהוא אוהב.

פרחים תל אביב
25/08/13 | גינון
תל אביב היא העיר הגדולה בישראל ויש בה הכי הרבה תושבים מכל הערים האחרות בארץ. כמעט בכל רחוב או מרכז מסחרי אפשר למצוא חנויות פרחים וצמחים.

טיסות לבריסל- יעד עבור טיול בר מצווה לאירופה
דברים רבים בעולם נעשים בלא שום סיבה, אך יחד עם זאת ישנם דברים שנעשים לא בכדי. אחד הדברים הללו היא בחירתה של העיר הבלגית בריסל כבירתו הלא רשמית של האיחוד האירופי. העיר נחשבת לאחת מהערים בעלות המגוון האתני הגדול ביותר, כשמעל כולם ניתן לשמוע ערב רב של שפות כמו פלמית, צרפתית או הולנדית.

מתאמת נסיעות וגם עורך דין תעבורה- את מי צריך לבעיות תחבורתיות?
18/08/13 | תעבורה
חוץ מספורט בשעות בין הערביים, הליכה הפכה להיות חסרת כל שימוש. למרבית המקומות אין ברירה אלא להשתמש בכלי תחבורתי על מנת להגיע אליהם, וגם אם כבר יש מקום קרוב בו אנו צריכים לבקר נעדיף להשתמש ברכב. אך השאלה שנשאלת היא למי פונים כשיש לנו בעיה שצצה במהלך הנסיעה.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI