דף הבית רפואה ובריאות בריאות אחר פחד טיסה
פחד טיסה
אבנר כהן 08/07/13 |  צפיות: 7511

הוא אחד הפחדים הנפוצים ביותר בעולם. משמעותו המעשית פשוטה מאד: בן האדם הסובל מחרדת טיסות חושש פחד משתק מפני מראה מטוס, עליה למטוס (או כלי תעופה אחרים) – לא מסכים לטוס או חש משותק עד אימה אם הוא טס באוויר במהלך הנסיעה. חרדת טיסות מופיעה  לבדה לעיתים קרובות, אך לפעמים היא מקושרת לתופעות פסיכולוגיות אחרות – כמו קלסטרופוביה (פחד מצפיפות ומקומות סגורים) או פחד גבהים. כאשר הפחד הוא קונקרטי, כלומר: פחד למות, פחד להתרסק, פחד להחטף – מדובר בחששות לגיטימיים המבוססות מאורעות היום יום. אבל אם אדם מקבל שיתוק בלתי מוסבר, מדובר בהתקף חרדה. אדם בדרך כלל מפחד מחוסר השליטה הנוכח בטיסה.

פחד טיסה לעומת חרדת טיסות

פחד טיסה כאמור – הוא אחד הנפוצים. לעומת זאת חרדה של ממש היא נחלתם של מיעוט קטן באוכלוסייה, כאלו שרואים מטוס ונתקפים שיתוק. במקרים קשים אנשים סובלים מאד בחייהם בשל חרדת טיסות כי הם לא מגיעים למפגשים משפחתיים או עסקיים ולא יוצאים לחופשות בכך פוגעים בחייהם. הפחד הרציונאלי הוא נורמלי וניתן לטיפול בקלות. לעומתו החרדה לא מעוגנת בפחדים קונקרטיים, קשה יותר לאבחון – אך אפשרי גם הוא לטיפול. חרדה דומה קיימת גם לגבי נסיעה במכונית.

טיפולי NLP  כדי להתגבר על החששות

ישנן דרכים רבות לטפל בחרדת טיסות. האחת, היא כדורים. השנייה היא פסיכולוגיה – בדרך כלל היפנוזה. השלישית, היא שיטת NLP. ההתנהגות, הנשימה, המחשבות, השליטה העצמית – וגם ההבנה שכן: במצבים אלו יש צורך לסמוך על בעלי המקצוע והטכנולוגיה, ואי אפשר לשלוט על הכל, כל אלו חשובים מאד. באמצעות NLP  לומדים להרפות, להתרכז בנשימות, להבין את הקשר בין החרדה להתנהגות שלנו ובעיקר לומדים שאסונות תמיד יכולים לקרות, והסיכוי להם קטן מאד.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 אבנר כהן


 


מאמרים נוספים מאת אבנר כהן
 
טיול אופניים
25/08/14 | אופניים
בכל כמה שנים ישנו טרנד חדש שמשתלט על העולם, כשהפעם הטרנד הזה הוא הטרנד הבריאותי.

על הקשר בין הרצת תוכנת סולידוורקס לייצור שקיות פלסטיק
08/10/13 | קניות
תהליך ייצור של פריט כלשהו אורך זמן ממושך, בין אם מדובר בסמארטפון מתקדם ובין אם מדובר בסך הכל בחטיף שוקולד. כמובן שלכל מוצר יש את פרק הזמן שאורך ייצור, אך בשורה התחתונה לא תראו אף מוצר שמרגע התכנון שלו ועד להוצאתו לשוק אורכים מספר ימים בלבד, אלא במינימום מדובר במספר חודשים, כשפעמים רבות זה אורך במשך שנים.

חופשה בארץ עם רשת מלונות פתאל או חופשה בחו"ל באמצעות דילים לברצלונה
להיות בארץ ולהרגיש בחו"ל. זו המנטרה לפיה אנשים רבים מתכננים את החופשה שלהם ולכן הם מחפשים פעמים רבות את החופשה האולטימטיבית בארץ שתקנה להם הרגשה כאילו הטיסה אותה הם לקחו לא הייתה לאילת, אלא רחוק מאוד משם.

דירות חדשות בקריות- בקרית מוצקין, קרית חיים וקרית ביאליק
29/09/13 | נדל"ן
קחו לרגע אדם שעובד במרכז ומעוניין לרכוש שם דירה. הוא נשוי פלוס ילד ועוד ילדה בדרך. הוא שייך למעמד הביניים והוא ואשתו עובדים לפרנסתו. בדיוק כמו שאלה מתמטית כך עולה גם השאלה הבאה- מתי הוא באמת יוכל לרכוש דירה או ליתר דיוק לשלם את המשכנתה עליה? התשובה היא, כנראה, לעולם לא.

על הקשר בין כתיבת קורות חיים לבין קורס דמיון מודרך
החלק הברור ביותר של הכנה לעבודה היא כתיבה של קורות החיים. הטקסט יפה ומסודר, כל מילה מוקפדת והמטרה העליונה היא להוציא אותך כמה שיותר טוב. אבל לעיתים זה לא מספיק. לפעמים אתה מגיע לחוץ לראיון, לא מצליח לבטא את מה שאתה בדיוק חושב ומסתבך עם המילים, מה שלא מותיר ברירה למעסיק הפוטנציאלי- והוא נותר רק פוטנציאלי, בלי החלק של המעסיק.

השלבים בהגשת המנה- יועץ בטיחות מזון מתחיל, מתכוני שפים מסיימים
מי מאתנו לא אוהב לסעוד באיזו מסעדה טובה ולאכול אוכל טוב ומשובח, כזה שבסופו נלקק את האצבעות? כנראה שכולנו מעדיפים לאכול איזו מנה יוקרתית ומשביעה מאשר שוב להכין חביתה במטבח הקטן שלנו. אבל לא הרבה יודעים את התהליך המפרך שעובר המזון מרגע שהוא יוצא כחומר גלם ממפעל הייצור ועד שהוא הופך למזון הטעים שמונח לפנינו.

מתכון לילדים חובבי בישול
יש הרבה ילדים שאוהבים לבשל. את רזי הבישול הם לומדים מהסבתא האם מתוכניות טלוויזיה או מספרי מתכונים. יש שפים שהוציאו ספרי בישול המיועדים לילדים שבהם כל ילד יכול למצוא את מתכון לילדים המתאים לו ביותר וממצרכים שהוא אוהב.

פרחים תל אביב
25/08/13 | גינון
תל אביב היא העיר הגדולה בישראל ויש בה הכי הרבה תושבים מכל הערים האחרות בארץ. כמעט בכל רחוב או מרכז מסחרי אפשר למצוא חנויות פרחים וצמחים.

טיסות לבריסל- יעד עבור טיול בר מצווה לאירופה
דברים רבים בעולם נעשים בלא שום סיבה, אך יחד עם זאת ישנם דברים שנעשים לא בכדי. אחד הדברים הללו היא בחירתה של העיר הבלגית בריסל כבירתו הלא רשמית של האיחוד האירופי. העיר נחשבת לאחת מהערים בעלות המגוון האתני הגדול ביותר, כשמעל כולם ניתן לשמוע ערב רב של שפות כמו פלמית, צרפתית או הולנדית.

מתאמת נסיעות וגם עורך דין תעבורה- את מי צריך לבעיות תחבורתיות?
18/08/13 | תעבורה
חוץ מספורט בשעות בין הערביים, הליכה הפכה להיות חסרת כל שימוש. למרבית המקומות אין ברירה אלא להשתמש בכלי תחבורתי על מנת להגיע אליהם, וגם אם כבר יש מקום קרוב בו אנו צריכים לבקר נעדיף להשתמש ברכב. אך השאלה שנשאלת היא למי פונים כשיש לנו בעיה שצצה במהלך הנסיעה.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI