דף הבית בית משפחה וזוגיות בית משפחה וזוגיות - אחר משמורת ילדים
משמורת ילדים
totach kidum 20/10/13 |  צפיות: 2980

משמורת ילדים כיום מותנית בהמון תנאים, המון מבדקים, פסיכולוגים, גירושין עורכי דין והמון משאבים, זאת על מנת לשנות את הגישה הרווחת שהיתה בעבר בה באופן כמעט אוטומטי משמורת הילדיםהיתה ניתנת באופן ישיר לאם הילדים, כך שהאב היה נותר עם נטל מזונות ילדים, ריחוק עד לעיתים לנתק לחלוטין, והמון עצב ומחסור. אך בשנים האחרונות בהחלט רואים עלייה ניכרת לחלוטין בשיווין בנטל בין ההורים על משמורת ילדים ועל מזונות ילדים.

כיום בניגוד לדעה הרווחת לאב חלק משמעותי מאוד בחיי ילדיו, ישנו חיזוק ניכר בחשיבותו ומעמדו של האב במשפחה, וזאת לא מעט בזכות בתי המשפט ששינו את הגישה הרווחת ובהחלט משקיעים מאמצים רבים ומשאבים רבים על מנת להראות ולהדגיש לאמהות ולמשפחות הילדים את הנזק הנפשי והפסיכולוגי שנגרם לילדים מחוסר מעורבות אביהם בחייהם כתוצאה מגירושין לא נעימים.

חוקיות משתנה

למעשה ברבים תיקים גירושין עורכי דין טוענים כי ישנם לא מעט סיפורים פחות נעימים על אלימות במשפחה, ובפרט על אבות אלימים, אבל בית המשפט קבע כי אף אלימות לפי עדות האם לא מהווה עילה עבור משמורת ילדים מלאה לאם, נכון לחשוב כי אב עם עבר אלים לא ראוי לגדל את ילדיו, הרי זו הדעה הרווחת.  אך אם נחשוב מחוץ לקופסא, והרי בתי המשפט לא קובעים דין ללא עילה ולכן כאשר באמת מדובר באלימות שאינה מסכנת חיים ואכן היא חד פעמית הרי כי הנזק שנגרם מהתפרצותו החד פעמית של האב היתה אפסית לעומת ניתוק הקשר באופן מוחלט על האב, אשר הוא משלם אך ורק מזונות ילדים והאם אוסרת על האב להתראות עם ילדיהם.

עובדות בשטח

הרי ברור כי ילדים רוצים ואף זקוקים לקשר קבוע עם שני הוריהם, לחיבה, לחום ולאהבה ששני ההורים יכולים לתת לילדיהם, הרי זה הוגן לתת להחלטה הקשה הזאת להתבצע על ידי שופט שאינו מכיר את הנפשות הפועלות? ובמקרה אחר האם זה הוגן לתת למגשר להחליט זאת?

התשובה הרי ברורה, הרי וודאי שההחלטה עבור משמורת ילדים זו החלטה הקשה ביותר, והעול של מזונות ילדים לצד שני לא הוגן גם הוא.

קשה לחשוב שאדם זר יחליט עבורנו מי ראוי יותר לגדל את ילדיי, אך החוקיות תמיד מובילה וזו האופציה היחידה לטובה או לרעה.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 totach kidum


 


מאמרים נוספים מאת totach kidum
 
Учеба старше 50 лет
Многие университеты и колледжи в Израиле, наряду с профессионально-техническими школами и учебным

סוגי תוספות שיער
03/06/19 | הכרויות
לא כל אישה מרוצה ממה שהטבע נתן לה וזו הסיבה העיקרית לכך שנשים עושות ניתוחים פלסטיים, עוברות שינויים שונים של צביעת שיער, שימוש בעדשות צבעוניות ועוד. אם יש משהו שיחסית קל לשנות כשלא מרוצים ממנו זה השיער, ואם גם את רוצה לעשות שינוי בשיער שלך הגעת לכתובת הנכונה.

מציאת משרד עורך דין
30/10/18 | ביטוח
לא פשוט בימינו לבחור משרד עורכי דין איכותי: השוק מוצף במשרדי עורכי דין בכל תחומי ההתמחות הקיימים ולמעשה, אי אפשר לעבור רחוב סואן מבלי להיתקל לפחות במשרד אחד של עורכי דין.

מציאת משרד עורך דין
30/10/18 | ביטוח
לא פשוט בימינו לבחור משרד עורכי דין איכותי: השוק מוצף במשרדי עורכי דין בכל תחומי ההתמחות הקיימים ולמעשה, אי אפשר לעבור רחוב סואן מבלי להיתקל לפחות במשרד אחד של עורכי דין.

תביעות רשלנות רפואית - למי פונים?
במידה ויש לך חשש לרשלנות רפואית והתגלה אצלך סרטן צוואר הרחם, כנסי לפורטל המידע עוסק על כל דרי ההתמודדות וכיצד את יכולה למצות את הזכויות לך עקב הרלנות.

משרד עו"ד תביעות ביטוח שישיג לכם את הפיצוי שמגיע לכם
30/10/18 | ביטוח
משרד עו"ד פייל ושות' בעל נבחרת מנצחת של עורכי דין המתמחים בתביעות ביטוח נגד החברות הגדולות במטרה לתת לכל מבוטח את ההזדמנות לקבל את הפיצוי המלא שמגיע לו.

יועץ בטיחות בעבודה
בעסקים המעסיקים עובדים חשוב מאוד לשכור את שירותיו של יועץ בטיחות בעבודה, זאת על מנת להימנע מתאונות ומפגעים העשויים לגרור את העסק לנזקים משמעותיים. מנהלים בעסקים פועלים בדרך כלל ב-2 גישות אפשריות

3,000 ישראלים מוכרים ב"אטסי" איך זה עובד? ומהם סודות ההצלחה?
etsy אתר האינטרנט המוביל, הקניון הוירטואלי הידוע המכיל כ – 20,000 חנויות מקוונות של יצירות אופנה תכשיטים, עבודות אמנות, פרטי אספנות, וינטאז', עבודות יד של יוצרים מכל רחבי העולם.

לוגו הוא המצפן הגרפי של העסק
עיצוב לוגו הוא המצפן הגרפי של כל חברה, עסק או נותן שירות. קיימים 4 אבות טיפוס ללוגו. לוגו הוא אייקון רב השפעה, המסייע בזיהוי מוצר או שירות על פני המתחרים.

ייעוץ זוגי - בגדר זכות, לא חובה
כיצד ייעוץ וטיפול זוגי נכון יכול לסייע כמעט לכל זוג, מה לומדים לאורך התהליך ואיך בסופו של יום הוא מסייע להמציא את הזוגיות מחדש - התשובות לפניכם.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI