דף הבית חוק ומשפט רשלנות רפואית רשלנות בהריון ורשלנות בלידה – מה ההבדל?
רשלנות בהריון ורשלנות בלידה – מה ההבדל?
הגר 25/06/17 |  צפיות: 8288

בתי המשפט דנים בכל שנה בתביעות המוגשות על רקע פגיעות בנשים, עוברים ותינוקות בזמן ההריון, במהלך הלידה או מיד לאחריה. למרבה הצער, ישנם מקרים בהם הריון מסתיים בהפלה או הולדת תינוק הסובל ממומים או מחלה. במקרים מסוימים מדובר בסיבוכים אותם לא ניתן היה למנוע, בעוד שבמקרים אחרים ניתן היה למנוע את הנזקים לולא התקיימה רשלנות מצד הגורם המטפל.

עבור רבים, ההבדל בין רשלנות בלידה ורשלנות בהריון אינו ברור. למעשה, רשלנות בהריון יכולה להתרחש כבר בשלב שלפני ההריון, כלומר בעת שהזוג מבקש להרות, לדוגמה על רקע ייעוץ טרום הריון וייעוץ גנטי, או על רקע טיפולי פוריות. רשלנות בהריון כמובן יכולה להתרחש בשלבי ההריון השונים והדבר יתבטא לרוב במעקב הריון לקוי, אי שליחת האישה ההריונית לבדיקות הכרחיות, כשל בפענוח תוצאות בדיקות, אי מתן טיפול נדרש לאם ו/או לעובר או מתן הטיפול באופן לקוי. לעומת זאת, רשלנות בלידה מתייחסת לשלבי הלידה החל משלבי ההכנה ללידה, במהלך הלידה עצמה ועד לשלב המעקב שלאחר הלידה אחר מצב האם והתינוק, כאשר האישה הגיעה לחדר לידה עם היריון תקין.

הסיבה העיקרית לבלבול בין המונחים ככל הנראה הינה העובדה כי ישנם מקרים בהם נזקים נגרמים במהלך הלידה, אך הסיבה להם הינה רשלנות במהלך תקופת ההריון. ישנה חשיבות רבה באיתור הנקודה הספציפית בה התרחשה הרשלנות בכדי להבטיח הצלחת תביעת רשלנות רפואית וקבלת פיצוי הולם. בכדי שבית המשפט יפסוק לטובת התביעה יש להוכיח שלוש נקודות: 1. הצד התובע סובל מנזקים. 2. התרחשה רשלנות בהריון או רשלנות בלידה. 3. קיים קשר סיבתי בין הרשלנות והנזקים.

ללא ליווי וייצוג של עורך דין רשלנות רפואית בהריון ובלידה, אשר מתמחה ספציפית בתחום של רשלנות רפואית ומנוסה בניהול תיקים דומים בתחום המורכב של הריון ולידה, סיכויי הצד הנפגע להשיג פיצוי ראוי קלושים ביותר. עורך הדין יבחן את פרטי המקרה ובמידה ויסיק כי אכן קיימת עילה לתביעה יעביר את כלל החומרים הרלוונטיים למומחה רפואי לשם קבלת חוות דעת אשר תומכת בטענות התביעה, בלעדיה לא ניתן להגיש תביעה משפטית. בתביעות מורכבות כגון תביעות רשלנות רפואית בהריון ובלידה לא פעם יש צורך ביותר מחוות דעת מומחה אחד. לאחר סיום הכנת כתב התביעה על ידי העורך דין והגשתו, עורך הדין ייצג את הצד הנפגע מול עורכי דין מיומנים המייצגים את המוסד הרפואי מטעם חברות ביטוח.

במידה של פגיעה במהלך לידה, מומלץ לפנות לפגישת ייעוץ אצל עורך דין רשלנות רפואית בלידה בכדי לבדוק האם קיימת עילה להשגת תביעה. חשוב להבין כי תביעות מסוג זה הינן מורכבות והדיונים בבתי המשפט יכולים להימשך שנים. מבחינה זו, חשוב גם לקבל ייעוץ לגבי כדאיות הגשת תביעה מסוג זה ביחס לפיצוי הצפוי וסיכויי התביעה. לעיתים עורך דין רשלנות רפואית ימליץ על הליך גישור מול המוסד הרפואי, אפיק שפעמים רבות יביא להשגת פיצוי ראוי תוך זמן קצר הרבה יותר.

 


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 הגר


 


מאמרים נוספים מאת הגר
 
בחירת אולם כנסים לאירוע עסקי
שלב משמעותי בהפקת אירוע עסקי הוא בחירת המקום בו ייערך האירוע. מדובר בשלב חשוב משום שהמיקום הפיזי והאפשרויות במקום יכולות להשפיע במידה רבה על הצלחת האירוע או כישלונו.

חופשה בהרי ירושלים
31/07/18 | בתי מלון
רוצים לבקר בירושלים, אך מצד שני מרגישים צורך לנפוש באזור מוקף טבע? יש לנו את הפתרון המושלם עבורכם – חופשה בהרי ירושלים. בחופשה כזו תוכלו ליהנות מכל העולמות; התארחות במלון, בית הארחה או צימר בטבע היפהפה של הרי ירושלים, בשילוב סיורים בעיר במהלך היום ובאזורי הבילוי בלילה, והכל במרחק נסיעה קצרה.

בחירת חברת התחדשות עירונית בירושלים
02/07/18 | נדל"ן
התחום של התחדשות עירונית צובר תאוצה, וכיום ניתן לראות בערים שונות בארץ, ובוודאי גם בירושלים, שכונות רבות בניינים בתהליכי שיפוץ, לעיתים בניין לצד בניין. למרות היתרונות של תהליכי התחדשות עירונית, יש גם סיכונים מסוימים בתהליכי התחדשות עירונית, ולא פעם בעלי דירות מחזיקים בלא מעט חששות. היות ומדובר בתהליכים ארוכים ומורכבים, והדירה פעמים רבות היא הנכס הכי יקר שלנו, חשוב לוודא שבעלי הדירות יבחרו בחברה אשר מתמחה בתחום של התחדשות עירונית בירושלים.

טיפול מוסך בירושלים – עלות שעת עבודה
13/11/17 | רכב
כמעט כל משפחה בישראל מחזיקה ברכב אחד לפחות, כאשר הוצאות אחזקת הרכב מהוות אחוז משמעותי מן ההוצאות הכוללות שלה. מעבר להוצאות השוטפות על הדלק, מעת לעת מצטרפות לכך הוצאות על טיפול במוסך, בין אם לצורך טיפול תקופתי או תיקון תקלה. היות ופעמים רבות מדובר על סכומים בלתי מבוטלים, חשוב להבין את מרכיבי עלות הטיפול.

מרכז כנסים במרכז
כמו בכל תחום בחיים גם בתחום של בחירת אולם או מרכז כנסים הוא אלמנט אשר בעזרתו האירוע יהיה מוצלח או ההפך ואז כבר לא יהיה רלוונטי מה היה באירוע עצמו. במקרה וברצונכם להעביר אירוע באולם כנים אך אתם מתלבטים איזה מרכז כנסים לבחור ובכללי איך לבחור את האולם האידיאלי, מאמר זה בשבילכם.

מתקני ספורט למגרשים חיצוניים
לאחרונה אנו עדים למצב בו היחס לתזונה נכונה הופך לטרנד עולמי וניתן לראות יותר ויותר אנשים משקיעים בתחזוקת הגוף שלהם. ברור לכולנו שתזונה נכונה היא רק חלק מהעניין וחשוב בנוסף לתזונה לבצע פעילות פיזית בתדירות קבוע אלמנת להבטיח איזון הורמונלי נכון ולא לפגוע בגוף.

בחירת חברה לשיווק באינטרנט
לאחרונה אנו שומעים יותר ויותר על אתרי מכירות רבים כגון אתרי בגדים, אביזרי חשמל, מחשבים ובכללי אתרי מכירות שכל הביצועיים והקנייה עצמה מתבצעת דרך האינטרנט. בעקבות כך עולה שאלה היכן בוחר גוגל למקם אתר כזה או אחר במנגנון החיפוש שלו ואם יש אופציה להשפיע על התהליך זה. ישנן שתי אופציות עיקריות אשר לקידום באינטרנט והן: קידום ממומן וקידום אורגני. אז לפני שנחליט באיזה חברה לבחור בוא תחילה נבין מה ההבדלים בין קידום ממומן לקידום אורגני במנוע החיפוש של גוגל.

פיצה מאכל העם
אוכל הוא דבר בלעדיו אנו לא מסוגלים לחיות. לכל אחד מאתנו יש את המאכל האהוד עליו שבלעדיו החיים נראים לא כמו שהיו פעם. אחד המאכלים הפופולריים ביותר שניתן לראות בכל עיר ומדינה הוא כמובן פיצה. פיצה היא מאכל שהגיע אלינו מאיטליה, ונחשב בעיני רבים כאחד מהמאכלים הכי פופולאריים ביותר בכל העולם. בגלל הפופולריות הרבה שיש לפיצה לא פלא שניתן למצוא במגוון מסעדות ומזנונים של אוכל מהיר גרסאות רבות של פיצה, עם מגוון תוספות כמו טונה, גבינות שונות ואפילו חתיכות בשר.

ניהול פרויקטים של נדל''ן
03/10/17 | שיפוצים
בתקופה האחרונה אנו זוכים לראות בארץ עלייה ניכרת בפרויקטים אשר קשורים לנדל'ן. עלייה זו נובעת מסיבות רבות שהבולטות ביניהן: התיישנות הבניין או בינוי פינוי של תמ''א 38. לנהל פרויקטים מהסוג תמ''א 38 היא משימה מורכבת מכיוון שיש הרבה אנשים והרבה גורמים לקחת בחשבון בזמן הפרויקט. ישנם הבדלים רבים בין לנהל פרויקט של בניין מגורים לבין פרויקט של בית פרטי.

רשלנות רפואית בלידה
כאמור, פגיעה אצל היולדת במהלך הלידה או בעקבותיה, אינו מעיד בהכרח על רשלנות רפואית. בכדי לקבוע האם מדובר ברשלנות, יש צורך בבדיקה יסודית של נסיבות המקרה ובחינת התיעוד הרפואי. רשלנות רפואית תיקבע רק במקרים בהם הנזק יכול להימנע, והוא נגרם עקב רשלנות מצד הצוות המטפל.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI