דף הבית רוחניות יהדות תיקון רוחני לחולה
תיקון רוחני לחולה
בתיה כץ 08/01/19 |  צפיות: 1530

תיקון לחולה

אם יצא לכם לבקר פעם בבית רפואה, בודאי יצא לכם להיתקל באנשים שאינם מרגישים טוב אשר מחוברים למכשירים, שאינם יכולים להתנייד לבד בכוחות עצמם או שאין באפשרותם לבצע פעולות אלמנטריות שאנו עושים ביום יום כמו לאכול, להתלבש. אנשים שמרוב סבל וייסורים צועקים וגונחים מרוב כאב, יהי רצון שבורא עולם ישלח להם רפואה שלימה ובריאות איתנה במהרה בימינו אמן.

רבותינו הקדושים הזכירו שיקדים אדם רפואה למכה - צריך להתפלל על בריאות מידי יום ביומו גם כאשר אנו חשים בטוב ומתפקדים מצויין, נודה לאלוקים על הבריאות שנתן לנו ונבקש על העתיד שיתמיד בריאותינו, בריאות ילדינו, הורינו ושל כל היקרים לנו.

חובת ההשתדלות

כאשר בן אדם חולה לא עלינו, הוא עושה הכל בשביל שהוא ירגיש טוב ויחלים במהרה, הוא לא חוסך בזמן ובכסף פונה לרופאים הכי מומחים על מנת לקבל מזור ומרפא למחלתו, השתדלות זו היא חשובה מאד וזו היא השתדלות גשמית.

יש גם את ההשתדלות הרוחנית לפעול ולעשות, להתפלל ולבקש מבורא עולם שישלח רפואה שלימה במהרה.

הרבה אנשים גם הולכים לרבנים צדיקים על מנת לקבל ברכה ולבקש שיתפללו בעבורם לרפואה.

ישנם מחלות חשוכות מרפא לא עלינו ולא על אף אחד מעם ישראל שאפילו רופאים הכי מומחים מרימים ידיים ואין להם פתרון או מענה רפואי.

אנו כיהודים מאמינים בני מאמינים נושאים עיניים לבורא עולם שהוא רופא כל בשר ומפליא לעשות ומבקשים ממנו "רפאינו ה' ונרפא הושיענו וניוושעה"

תיקון רוחני לחולה

הגאון הגדול הרב עובדיה יוסף זצ''ל בספרו חזון עובדיה מביא שמי שיש לו חולה בתוך ביתו, ילך אצל חכם שבעירו, ויבקש עליו רחמים.  ויש ללכת לראש ישיבה או למלמד תורה לרבים שיתפלל בעדו. ולא לאנשים שאינם לומדים תורה, וסתם מכריזים על עצמם כפועלי ישועות כביכול.

מובא בספר תפילות וסגולות לבן איש חי: "טוב לעשות תיקון כרת לחולה ע''י לימוד תורה של עשרה בני תורה במשך לילה שלם עד עלות השחר ובתום הלימוד יאמרו ל''ז פרקי תהילים ואת התפילה הכוללת י''ג מידות של רחמים"

מה זה תיקון לחולה

תיקון לחולה הוא תיקון מיוחד לחולה על מיטתו בבית חולים או בבית החולה  ע"י רב מוסמך שמבין ועוסק בעניינים אלה כמו הרב שלום פרץ שליט"א

תיקון רוחני לחולה הוא תיקון חשוב שנערך ע"י רבנים העוסקים בתורת הנסתר לבריאות ורפואה שלימה.

כדאי ונכון לפנות לרבנים העורכים את התיקון המיוחד לרפואה כיון שלעיתים, יש בכוחו של תיקון זה להפוך גזר הדין ממוות לחיים!!!

יהי רצון שהתיקון לרפואה יחול על כל חולי עם ישראל, אמן ואמן!


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 בתיה כץ


 


מאמרים נוספים מאת בתיה כץ
 
מצוות לימוד תורה
26/05/19 | יהדות
לימוד תורה היא מצוות עשה מהתורה, לפי המקורות, מצווה זו עומדת נגד כל יתר המצוות כמו שנאמר תלמוד תורה נגד כולם, הערך של לימוד התורה, מלבד היותו מצווה, הוא ידוע בהשפעה העצומה שיש לו על נפש האדם, הלימוד נוטע בנפש האדם יושר, מידות טובות, ערכים של יושר אהבת ישראל, חסד ורחמים.

בחירה מוצלחת של תיק לספר תורה
30/04/19 | יהדות
ישנם תיקים לספר תורה העשויים מאיכות ירודה וחומרים שמתכלים ומתבלים לאחר זמן קצר, אצלנו לדוגמא התיקים עשויים עץ בוק משובח והדוגמאות העיטורים נעשים בעבודת יד, על ידי אנשי מקצוע המובילים בתחום זה.

עין הרע - איך מסירים עין הרע
25/02/19 | קבלה
יש עין הרע או שאין עין הרע? לא פעם עולה השאלה האם אכן קיימת המציאות של עין הרע חד משמעית תדעו שהמושג עין הרע הוא אמיתי ונכון.

הסרת עין הרע
25/02/19 | קבלה
במסכת ברכות חז"ל אומרים על יוסף שלא שלטה בזרעו עין הרע והם ממשילים את זה לדגים. כיוון שהדגים נמצאים בים ואין עין יכולה לראות אותם בצורה ישירה ולכן היא אינה יכולה להזיק להם.

הכל על פדיון נפש
08/01/19 | יצירתיות
פדיון נפש הוא בעצם פעולה רוחנית המשחררת את האדם מגזירה או חסימה. מטרת הפדיון היא להרחיק מפריעים רוחניים, לשנות גזר דין של אדם לטובה

תיקון רוחני לחולה
08/01/19 | יהדות
רבותינו הקדושים הזכירו שיקדים אדם רפואה למכה - צריך להתפלל על בריאות מידי יום ביומו גם כאשר אנו חשים בטוב ומתפקדים מצויין, נודה לאלוקים על הבריאות שנתן לנו ונבקש על העתיד שיתמיד בריאותינו, בריאות ילדינו, הורינו ושל כל היקרים לנו.

האם אפשר להועיל לאדם שכבר נפטר מהעולם?
08/01/19 | קבלה
יצא לכם בודאי לא פעם לשמוע על עניין של תיקון הנפטרים. מה זה בעצם תיקון נפטרים? למה עושים את התיקון הזה? ולמי זה מועיל? כל זאת ועוד במאמר הבא שלפניכם.

כיצד נבחר לאמא את המתנה המתאימה?
יום האם הגיע? אמא חוגגת יום הולדת או יום נישואין? זה בדיוק הזמן הנכון להביע ליקרה לנו מכל את אהבתנו הרבה וההערכה על כל המסירות, הדאגה והתמיכה שהיא מעניקה לנו ללא כל תמורה מאז הגחנו לאוויר העולם ועד עצם היום הזה.

כיצד להפתיע ולרגש את בת הזוג?
יש להקדיש מחשבה ותשומת לב לבחירה של המתנה המקורית שלכם שזה אומר, להתחשב במה שמקבל המתנה אוהב או זקוק לו, אם יש משהו מסויים שהוא צריך או אין לו והוא רוצה אותו, איזה דבר באמת יצליח להפתיע אותו וכן הלאה על זה הדרך.

אין תכשיטים אלא ליופי
02/06/14 | נשים - אחר
תכשיטי גולדפילד הם בעצם תכשיטים שהזהב בהם מהווה בתור חלק משמעותי מאד גם בכמות והן בנוגע לתהליך העיצוב שהוא עובר במהלך הייצור, תכשיטים העשויים מגולדפילד דומים בחזותם החיצונית לתכשיטי זהב.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI