דף הבית פיננסים וכספים מט"ח סקירת מט"ח שבועית שבין 19/10/2009-23/10/2009
סקירת מט"ח שבועית שבין 19/10/2009-23/10/2009
ענבר צייגר 19/10/09 |  צפיות: 1647

דולר שקל: המשך היחלשותו של הדולר למול השקל הישראלי ממשיכה תוך יצירת מבנה מחירים יורד ושפלים יורדים בהתאמה. השער נמצא בתחילת שבוע המסחר החדש על קו בלימה שהינו בבחינת נקודת אל-חזור. אולם למרות הכול אנו מבחינים בניסיון כושל של השער לפרוץ כרגע מטה ולהמשיך את המגמה הדובית, בעוד שבמקביל הגרף מצביע על תבנית היפוך אפשרית לעליות שערים, שיהיו בבחינת תיקונים ומימושים. הערכה זו מתחזקת נוכח סטייה באינדיקאטורים המורים שעליות קרובות אכן צפויות, מה גם שניתן למצוא שמהלך הירידות שהתרחש עד כה כבר נושק כמעט את מכירות היתר.


יורו דולר: ניכר שגל העליות של המטבע האירופי הולך ונחלש, כמו גם המומנטום לרכישות מצד הסוחרים. הדבר גם משתקף בשאר האינדיקאטורים. מה גם שאנו יכולים להבחין בהם בסטייה. עם זאת, אמנם ניראה שהניסיון של השער לכבוש פסגה חדשה עומד כרגע בסימן שאלה גדול, בעוד הסימנים יותר ויותר מצביעים על כך שספק רב באם זה אכן יקרה, אולם בכל זאת אין להתעלם מהעובדה שעדיין לא ניכרת על הגרף פריצת שווא המצביעה על היפוך מגמה וודאי. כמו-כן טרם אנו מבחינים בתבנית היפוך מלאה שיכולה לסמל עבורנו את האפשרות לכניסה לעסקאות שורט. אולם מומלץ לעקוב בצמידות אחר הירידות הצפויות עם תחילת שבוע המסחר הנוכחי, ואז כאשר יתקבל האישור הסופי לכניסה לעסקה שורט - לבצע אותה, אם כי במנות קטנות, היות שבכל זאת מדובר במהלכי תיקונים שהינם כנגד כיוון המגמה הכולל. באשר למהלכים שווריים - אין להוציא מכלל אפשרות שהם אכן יקרו, אולם הסבירות לכך נמוכה בטווח הקרוב, כך שבפריצת השיא האחרון ניתן לשקול אפשרות לפוזיציית לונג, אך חשוב ביותר יהיה להיות צמודים למסכים מידי פרקי זמן קצרים ובאופן כללי להיות כל הזמן עם היד על הדופק.


סטרלינג-דולר: עם פתיחת שבוע המסחר הנוכחי אנו מוצאים שהפאונד נמצא בנקודה קריטית. מצד אחד ניתן למצוא מגמת עלייה מינורית שמתקנת את המגמה הדובית, וזאת לאחר תבנית היפוך וחציית קו האישור שלה. אבל יחד עם זאת תבנית היפוך זו החלה בדיוק בנקודת בלימה של "פיבונאצ'י" - כתיקון של המגמה השוורית. מאידך, בכל זאת אנו נמצאים עדיין במהלך דובי משני, שהחל בתחילת אוגוסט השנה, ומלווה במבנה מחירים וקו מגמה יורדים. לפוזיציות לונג יש לבחון באם השיא הקרוב יישבר במהלך ימי המסחר הקרובים כלפי מעלה וכמוהו גם קו המגמה היורד, להמתין לאישור השבירה, ורק אז לשקול כניסה לפוזיציה. לעומת זאת, ראוי גם במיוחד לבחון באם כל גל העליות אינו אלא תיקון להמשך מגמת הירידה, כפי שכך ניראה כסביר יותר. מה גם שלפחות בטווח הקצר אנו אמורים להיתקל בתיקונים ומימושים לאחר עליות רצופות של ארבעה ימים ללא תיקון, בעוד שהנר הסוגר את שבוע המסחר החולף מראה סימנים שאכן כך הדבר וזהו הכיוון.


דולר-יין: לאחר ירידות בשער הדולר במשך תקופות ארוכות אנו מבחינים בהתאוששות מזה כחודש, אולם מהלך העליות האמיתי של המטבע האמריקאי יצא לדרך לפני פחות משבועיים, לאחר שהגרף העיד על תבנית היפוך והשער פרץ את נקודת האישור שלה. הגם שניתן לכאורה להתרשם שגל העליות הינו רק תיקון של המגמה היורדת הקודמת, הרי שבכל זאת אנו מבחינים במבנה מחירים עולה, בקו מגמה עולה במקביל ושיא חדש אליו הגיע שער הדולר. ביום המסחר האחרון של שבוע המסחר החולף אמנם גילינו שהשער אכן נבלם, אולם ניכר שמדובר בבלימה זמנית היות שהשער הגיע לקו בלימה של "פיבונאצ'י", במה שניראה כתיקון קרוב אפשרי. אך עם זאת אנו עדים להתעצמות המומנטום ולסימנים נוספים המצביעים על המשך אפשרי של התחזקות הדולר. כך גם אם בוחנים את תמונת המצב במבט רחב. אפשר ונכון לעלות על גל המימושים והתיקונים בעסקאות שורט קצרות, אולם בעיקר יש לתת את הדעת, נכון לפחות בשלב זה ובטווח הקרוב, לעסקאות שווריות דווקא, אולם רק לאחר פריצת נקודת ההתנגדות הקרובה ואישור הפריצה, שגם ילווה באישורם של האינדיקאטורים הנוספים.

ניתוח טכני מבית פורקס פרוז


הכותב, רן טוביה, ran.matah@gmail.com , מנכ"ל חברת "מעוף פיננסי" www.maoffinance.co.il , נושא הכשרה של דירקטור. עוסק בהשקעות בשוק ההון בכלל, וסוחר ותיק בעל ניסיון עשיר ומומחיות רבה בתחום מסחר בפורקס בפרט. כותב מאמרים בתחום ומעלה סקירות. מדריך סוחרי מט"ח מתחילים ומתקדמים במסגרת קורסים. מלווה סוחרים במפגשים של "אחד על אחד" באופן שמעצים הישגיהם ומסייע בידם להשיג מטרות ויעדים שהציבו לעצמם בתחום, תוך בקרה על פעילותם וגיבוש אסטרטגיות התואמות צרכיהם האינדיווידואליים ומייעלות ביצועיהם.
אזהרה: אין במובא משום המלצה לרכוש מטבע כלשהו או לסחור בין צמדי מטבעות כלשהם. כמו-כן, אין במובא משום ערובה להצלחה. העושה זאת פועל על סמך שיקול דעתו בלבד. חשוב להדגיש שמסחר במט"ח נושא פוטנציאל רווח גבוה, אך גם טומן בחובו סיכון רב.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 ענבר צייגר


 


מאמרים נוספים מאת ענבר צייגר
 
סקירת מדדים שבועית 14.12.09
מדד דאו-ג'ונס - אין למעשה הרבה חדש לגבי מדד זה מכפי שהובא בסקירה הקודמת. עדיין ניכר מאבק עיקש בין הקונים והמוכרים, בעוד הדבר מקבל את ביטויו בגרף מדשדש לאורך זמן רב יחסית. כמו-כן, אנו עדיין מוצאים שגל העליות נחלש, המומנטום גם הוא "מדשדש" ועם הפנים לכוח הולך ודועך, ובנוסף, גם האינדיקאטורים האחרים מצביעים על סיפור דומה

סקירת מט"ח שבועית 14.12.09
14/12/09 | מט"ח
דולר שקל: כמעט ואין שינוי מהסקירה משבוע שעבר. כפי שנמסר, קשה היה לומר שגל הירידות שפקד את המטבע האמריקאי הגיע לסיומו, ואכן גילינו במהלך שבוע המסחר החולף, שלאחר פתיחת מסחר בעליות, שאף חצו את המחיר 3.8000 ושאיפשר להיכנס לעסקת לונג צנועה, שהניבה רווח עד לקו ההתנגדות, מצאנו לאחר מכן שוב ירידות שערים שלוו בהתחזקותו של המטבע הישראלי דווקא.

סקירת נאסדק ודאו ג'ונס שבועית 7.12.09
08/12/09 | שוק ההון
מדד דאו-ג'ונס - אכן האפשרות להמשך עליות, כפי שהובא בסקירה הקודמת, בא לידי ביטוי בשבוע המסחר החולף. יחד עם זאת, גם כן כפי שנמסר בסקירה הקודמת, גל העליות הולך ונחלש.

סקירת מט"ח שבועית 7.12.09
08/12/09 | מט"ח
דולר שקל: כפי שהובא בסקירה הקודמת - הצפי לירידות בשבוע המסחר החולף אכן לא אכזב. כמו-כן הומלץ לסוחרים שלא "ללכת שולל" אחר המגמה הדובית המסתמנת היות שעדיין ניכר הכוח אצל הרוכשים. גם תסריט זה אכן התממש - ביום המסחר האחרון של השבוע החולף הגיעו עליות משמעותיות באופן יחסי לאחר שבוע של ירידות שערים של הדולר מול עמיתו הישראלי

סקירת מט"ח שבועית 30.11.09
30/11/09 | מט"ח
דולר שקל: אכן מי שפעל בהתאם להנחיות שהובאו בסקירה הקודמת - מסתבר בדיעבד שהפעיל בהחלט "שכל ישר". הסימנים הצביעו שאכן אנו עומדים בפני מהלך תיקונים לגל העליות שקדם לו, ושלגביו הופיעו סימני בלימה, אך בד בבד הסוחרים הוזהרו להיות עם היד על "הדופק" עם פוזיציות השורט. בפועל אכן נר ההיפוך שאותת על אפשרות לכניסה לפוזיציה דובית נפרץ וכניסה למהלך יורד היה נכון וראוי.

סקירת מדדים שבועית 30.11.09
30/11/09 | שוק ההון
הסקירה משבוע שעבר הוכיחה עצמה. הומלץ שלא להמשיך ולהסתמך על המשך עליות אפשריות, ובוודאי שלא להיגרר אחר פוזיציות שווריות, וזאת חרף העובדה שהמגמה ממשיכה להיות עולה, כמו גם קו המגמה עצמו. הצפי לירידות שערים רק הלך וגבר, ואכן צפינו בו במהלך שבוע המסחר החולף.

סקירת מכשירים כלליים 23-27/11/09
25/11/09 | השקעות
מדדים עולמיים וניתוח פנדומנטלי מבית פורקס פרוז, פורטל מסחר במט"ח הכותב, רן טוביה, ran.matah@gmail.com , מנכ"ל חברת "מעוף פיננסי" www.maoffinance.co.il , נושא הכשרה של דירקטור. עוסק בהשקעות בשוק ההון בכלל, וסוחר ותיק בעל ניסיון עשיר ומומחיות רבה בתחום מסחר בפורקס בפרט. כותב מאמרים בתחום ומעלה סקירות. מדריך סוחרי מט"ח מתחילים ומתקדמים במסגרת קורסים. מלווה סוחרים במפגשים של "אחד על אחד" באופן שמעצים הישגיהם ומסייע בידם להשיג מטרות ויעדים שהציבו לעצמם בתחום.

סקירת מט"ח שבועית 23-27/11/2009
25/11/09 | מט"ח
ניתוח טכני ושערים מצטלבים מבית פורקס פרוז, פורטל מסחר במט"ח הכותב, רן טוביה, ran.matah@gmail.com , מנכ"ל חברת "מעוף פיננסי" www.maoffinance.co.il , נושא הכשרה של דירקטור. עוסק בהשקעות בשוק ההון בכלל, וסוחר ותיק בעל ניסיון עשיר ומומחיות רבה בתחום מסחר בפורקס בפרט. כותב מאמרים בתחום ומעלה סקירות. מדריך סוחרי מט"ח מתחילים ומתקדמים במסגרת קורסים. מלווה סוחרים במפגשים של "אחד על אחד" באופן שמעצים הישגיהם ומסייע בידם להשיג מטרות ויעדים שהציבו לעצמם בתחום.

נאסדק ודאו ג'ונס - סקירת מדדים שבועית
16/11/09 | שוק ההון
מדדים עולמיים ויומן אירועים כלכליים מבית פורקס פרוז, פורטל מסחר במט"ח הכותב, רן טוביה, ran.matah@gmail.com , מנכ"ל חברת "מעוף פיננסי" www.maoffinance.co.il , נושא הכשרה של דירקטור. עוסק בהשקעות בשוק ההון בכלל, וסוחר ותיק בעל ניסיון עשיר ומומחיות רבה בתחום מסחר בפורקס בפרט. כותב מאמרים בתחום ומעלה סקירות. מדריך סוחרי מט"ח מתחילים ומתקדמים במסגרת קורסים. מלווה סוחרים במפגשים של "אחד על אחד" באופן שמעצים הישגיהם ומסייע בידם להשיג מטרות ויעדים שהציבו לעצמם בתחום.

סקירת מט"ח שבועית 16-20/11/2009
16/11/09 | מט"ח
ניתוח טכני ושערים מצטלבים מבית פורקס פרוז, פורטל מסחר במט"ח הכותב, רן טוביה, ran.matah@gmail.com , מנכ"ל חברת "מעוף פיננסי" www.maoffinance.co.il , נושא הכשרה של דירקטור. עוסק בהשקעות בשוק ההון בכלל, וסוחר ותיק בעל ניסיון עשיר ומומחיות רבה בתחום מסחר בפורקס בפרט. כותב מאמרים בתחום ומעלה סקירות. מדריך סוחרי מט"ח מתחילים ומתקדמים במסגרת קורסים. מלווה סוחרים במפגשים של "אחד על אחד" באופן שמעצים הישגיהם ומסייע בידם להשיג מטרות ויעדים שהציבו לעצמם בתחום.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI