דף הבית אינטרנט והחיים ברשת מיתוג אישי באינטרנט עשר דרכים מוצלחות לעיצוב לוגו מחודש
עשר דרכים מוצלחות לעיצוב לוגו מחודש
עיצוב לוגו 15/07/11 |  צפיות: 3504

עשר דרכים מוצלחות לעיצוב לוגו מחודש

כאשר לוגו קיים בשימוש במשך מספר שנים, נצברת תודעת מותג שמוכיחה את עצמה ככלי בעל ערך גבוה במערך השיווק של חברות מסחריות גדולות.
תהליך עיצוב לוגו מחודש לחברה מציע שינויים עדינים בלוגו, שמטרתם לרענן את המראה מבלי לפגום בתודעת המותג בקרב הלקוח.

להלן עשר דוגמאות מהשוק האמריקאי, הממחישות עקרונות חשובים בעיצוב לוגו מחודש:
1. עיצוב לוגו לחברת Toys R Us 
הכוכב הוכנס לאות R גדולה ומודגשת, במטרה ליצור Word Mark
(לוגו מעוצב באמצעות מילים/אותיות) מהודק ופשוט יותר, פחות פטריוטי ויותר "כיפי".
המילה US הוצמדה לאות R, על מנת לשמור על מרחקים שווים בין האותיות לאורך כל הלוגו.

2. עיצוב לוגו לערוץ MSNBC
למרות שהלוגו החדש של ערוץ MSNBC  אינו תקין מבחינה "דקדוקית"
(אותיות ראשי התיבות כתובות באותיות קטנות, ולא גדולות, כנהוג), הרי שהוא "עובד" לגמרי: השימוש באותיות הקטנות הוא פחות "מחמיר" ו"רב-רושם". הלוגו קריא יותר, מובחן יותר וידידותי למראה. הלוגו הישן נראה מגושם, פחות מחמיא, "מונוליטי" מידי,
ואינו נכון מבחינה טיפוגרפית. הלוגו החדש נראה זמין יותר וריתמי, במקום שיהיה "קר" ומונוטוני, וזה נעשה פשוט על ידי שינוי הגופן לסוג "Gotham" , שאף פעם אי אפשר לטעות איתו. 

3. עיצוב לוגו לשבועון הכלכלה והעסקים BusinessWeek . 

4. עיצוב לוגו לערוץ המדע  Science Channel:
הלוגו עוצב כאלמנט בטבלה המחזורית של היסודות, וזוהי בחירה מאוד אפקטיבית ורלוונטית לערוץ המשדר תוכניות מדע.
השימוש בצבע הכתום הוא מצוין בהקרנה על גבי מסכי RBG ומשדר חדשנות ורעננות.

5. עיצוב לוגו לחברת דולבי Dolby
ההפרדה בין שתי אותיות ה-D משמאל בוטלה והאותיות מוזגו יחדיו, דבר שמפחית
מה"רעש" של הלוגו, במיוחד כאשר הוא מופיע בגדלים קטנים. 
צורת אותיות ה-D נראית רחבה יותר וזה מתיישב היטב עם הטיפוגרפיה החדשה.
בנוסף, בוטל המלבן סביב המילה "דולבי" ומראה הלוגו נעשה קליל וקריא יותר. 

6. עיצוב לוגו לרשת החנויות QuickChek   עבודה טובה והולמת; הלוגו החדש מעניק שדרוג ויזואלי לרשת החנויות הצנועה, שבהחלט תרוויח מהשינוי.

7. עיצוב לוגו לחברת התעופה האוסטרלית  Qantas
עבודה מלוטשת היטב. תוספת ה"כוח" ברגלי הקנגורו וזנב גדול יותר הולמות מאוד את רוח החברה. זהו שיפור עצום עם שימוש בסמל הקנגורו המקורי על מנת לשמר את הגינות המותג.

8. עיצוב לוגו לחברת התעופה האמריקנית Deltaהלוגו החדש פשוט והולם.
הצבעים החדשים טובים יותר. הכחול דומיננטי יותר והגופן מודרני יותר.
השימוש בשני גוונים של אדום בסמל המשולש, מעניק תחושה של עומק ואיפוק ללוגו. 

9. עיצוב לוגו לליגת הפוטבול הלאומית NFL
לוגו הזה צריך לעטר כל כך הרבה פריטים כמו תחתונים, סרטי-מצח ועד לשרוכי נעליים, כך שהפחתת כמות הכוכבים ופתיחת ה"ספייס" הייתה הדבר הטוב ביותר לעשות. 

10. עיצוב לוגו לחברת  Hunter
הלוגו הישן מעוצב בצורה של תלת-מימד "בלוני" ונוצץ, מה שמעניק לו מראה זול וולגרי.
הלוגו החדש חף מכך לחלוטין, וזה נהדר. הוא סולידי ומאופק.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 עיצוב לוגו

עיצוב לוגו  עיצוב גרפי הילה שבתאי עיצוב לוגו  פרש סטודיו סטודיו לעיצוב גרפי

03-6315536 www.pirsum4u.com     


מאמרים נוספים מאת עיצוב לוגו
 
עיצוב לוגו | דקויות בנושא של עיצוב לוגו
לוגו של חברה או עסק אמור לייצג אותם בצורה הטובה ביותר. אנו יכולים לראות כיצד לא רק שלטי חוצות או פרסומים שונים נושאים את אותו לוגו שעוצב בגאון אלא גם פריטים אחרים הקשורים לארגון שלו שייך הלוגו. עיצוב לוגו הוא מהלך מיוחד שכרוך בתהליכי בדיקה שונים ואין הוא יכול להיות מהיר וחובבני מאחר ולדבר יש השלכות שליליות לא מעטות.

עיצוב לוגו | היתרונות של עיצוב לוגו מקצועי
אין ספק כי עיצוב לוגו בצורה מקצועית מהווה יתרון עצום לכל עסק, חברה או ארגון אחר כלשהו. לוגו הוא פני העסק ולעתים ניתן לראות כיצד ארגונים מסוימים משתמשים בו בסוג של "שטיפת מוח" כשהוא מופיע על כל פריט או תג של עובדי החברה למשל. אנו מוקפים בלוגואים רבים של עסקים שונים ולעתים אנו אף לא מודעים כיצד הם משפיעים עלינו.

עיצוב לוגו | הניסיון משחק תפקיד בכל עיצוב לוגו שהוא
סקים שונים מספקים שירותים חשובים עבור עסקים אחרים, או כל מיני גופים הזקוקים לאנשי מקצוע רציניים שיתרמו להם מניסיונם. ניסיון הוא נקודה רגישה מאוד בקבלת כל שירות שהוא, והוא זה שיכול לעשות את ההבדל בין שירות איכותי ומספק לבין שירות חובבני ולעתים אף לקוי.

עיצוב לוגו | חדשנות וחשיבותה בעת עיצוב לוגו
אם בעבר עוד היה קל לבצע מהלך של עיצוב לוגו הרי שכיום מדובר בתהליך מעט יותר ארוך הדורש התייחסות לאלמנטים רבים. כיום ניתן לראות כי מי שמעוניין לזכות במהלך מוצלח של עיצוב לוגו חייב להיעזר באנשי מקצוע איכותיים שיבדקו לעומק את אופי החברה ואת המסר שהיא מעוניינת להעביר, ורק אז ישבו על שולחן השרטוטים ויתחילו להציג את נפלאות הכישרון העיצובי שלהם.

עיצוב לוגו | מהו עיצוב לוגו איכותי
עיצוב לוגו איכותי הוא בראש ובראשונה מהלך שבו איש מקצוע ברמה גבוהה עושה הכול בכדי לתמצת את אופייה ואת יעדיה של חברה מסוימת בכדי להציג אותם בצורה ממוקדת. האדם ברחוב (או בכל מקום אחר) שנחשף ללוגו מסוים אמור להבין את המסר שלו בתוך מספר שניות ולעתים אף פחות. לכן בעת עיצוב לוגו מדובר על שילוב מורכב וחשוב של יצירת הזדהות עם הארגון שהזמין את הלוגו, ביטוי הצבעים הקשורים לאותו ארגון, תמצות המסר בכדי להעבירו בצורה הקליטה ביותר בתוך זמן קצר מאוד, ועוד.

עיצוב לוגו | מי יכול לבצע עיצוב לוגו
ראה שיש עדיין כאלו שחושבים שהנושא של עיצוב לוגו יכול להיות כזה שבו יכול לקחת חלק גם מי שאינו עוסק בתחום. אלו שבורכו בכישרון בציור או בגרפיקה יכולים באמת להגיע לתוצאות מרשימות כשהם יוצרים דמות או סמל מיוחד במינו, אך בין זה לבין העברת מסר בצורת מתומצתת ומדויקת על ידי לוגו רלוונטי הדרך מאוד ארוכה. עיצוב לוגו הוא עבודה לאיש מקצוע שיש לו הרבה יותר מה להציע מאשר יכולות מרשימות בתחום הגרפיקה והעיצוב.

עיצוב לוגו ויצירת מיתוג מוצלח
אם ידעתם שבעבר סיגריות מרלבורו האמריקאיות היו מנת חלקן של נשים עקרות בית באמריקה בלבד. משפט הפתיחה של מאמר זה בא להצביע על מהלך חכם ומיוחד הנקרא מיתוג. מיתוג הוא הענקת תדמית מסוימת למוצר מסוים בכדי לפנות בצורה ממוקדת לקהל היעד שבו בחר היצרן להתמקד. לאחר שראתה חברת מרלבורו כי גברים הם אלו שיכולים לרכוש יותר סיגריות ובכך להעשיר את קופת החברה היא ביצעה מיתוג מחדש ופנתה לשוק הגברי.

עיצוב לוגו ומהות העסק
לא לחינם משקיעים ארגונים שונים לא מעט משאבים במהלך של עיצוב לוגו. אם נחשוב על הסיכון הכרוך בהחלפת לוגו למשל, הרי שנראה כי כל עיצוב לוגו שלא ישקף נאמנה את תהליך המיתוג של הארגון יכול אף להסב לו נזק.

עיצוב לוגו כחלק מעיצוב התדמית
עסקים וארגונים מעוניינים לקדם את עצמם בצורות שונות. בכל מטרה שעסק, חברה או ארגון מסוימים קובעים לעצמם יש לא מעט מהלכים שצריכים להינקט בכדי שהתוצאה המתבקשת אכן תגיע. ארגונים מסוימים המרגישים כי יוקרתם בעיני הציבור נפגעה לא מעט מבקשים ליצור תדמית חדשה לארגון בכדי להחזיר אליהם בחזרה את הלקוחות ולמצב את עצמם שוב כארגון מוביל, אמין, חזק, גדול, יצירתי, מתוחכם, או כל מיצוב אחר שאליו הם מכוונים. אחת האפשרויות הטובות ביותר לעניין יצירת תדמית מסוימת היא עיצוב לוגו שמעביר את המסר החדש/מחודש בצורה מדויקת.

עיצוב לוגו שמעביר את המסר
לוגו של חברה שעוצב בצורה מקצועית הוא דבר מדהים. מה שמרתק באמת הוא שבצורה מודעת אנו יכולים להגיד שאנו לא מבינים ממה עושים עניין, הרי בסופו של דבר מדובר באיור או בדמות מסוימת שנראית נחמד אך היא לא ממש משפיעה על בחירותינו בכל הקשור לצרכנות או להחלטות אחרות. אז זהו, שכל עיצוב לוגו מוצלח בהחלט משפיע על יכולת הבחירה שלנו.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI