דף הבית אינטרנט והחיים ברשת מיתוג אישי באינטרנט עיצוב לוגו - הסמליות שבלוגו
עיצוב לוגו - הסמליות שבלוגו
עיצוב לוגו 15/07/11 |  צפיות: 3324

הסמליות שבלוגו

בבואכם לעצב לוגו, חישבו איזה מסר הוא אמור לשדר המתבונן בו.
כל צורה, קו וצבע בלוגו ישדרו מסר מסוים. רבות נכתב על הפסיכולוגיה של הצבע ועל האפקט
שיש לדימוי על הצופה, אנו נדון בחשיבות המשמעות של הלוגו הספציפי שלך. 
אין זה אומר כי כל צבע שתבחר צריך לייצג את ערכי החברה, אבל צריך להשקיע מחשבה בצבעוניות של הלוגו שלך, ולוודא שהיא תואמת את עקרונות החברה שלך,
את תחום העיסוק שלך ואת מה שאתה מעוניין לשדר לאחרים.   
ניקח לדוגמא, את הלוגו של Citibank. לא נראה כי עיצוב לוגו זה הצריך מלאכת מחשבת מורכבת, במיוחד בהתחשב בעובדה שהלוגו מורכב מפונט פשוט, מאותיות קטנות, ומקו אדום מקומר.
אבל לוגו זה הוא בעל משמעות: הפונט הפשוט גורם לחברת השירותים הפיננסיים הגדולה להיראות נגישה יותר. הקשת האדומה מייצגת מטריה, כאשר האות 't' משמשת כידית.
המטריה מסמלת את הביטחון וההגנה שתקבל אם תשתמש בשירותי החברה.   
סביר להניח שהאדם הממוצע לא יחשוב על כל זה, ועם זאת, הלוגו נראה טוב ומקצועי,
והקשת האדומה יוצרת אווירה בטוחה יותר מאשר צורת ברק, למשל.

סמליות יתר - למה הכוונה?
אחת הטעויות המרכזיות שאפשר לעשות כאשר מנסים לשלב סמליות ב עיצוב לוגו, היא ללכת עם זה צעד אחד רחוק מדי.  הסמליות הופכת לבעיה כאשר היא מורכבת מאלמנטים רבים מדי.
במקרה כזה אף אחד לא ירצה ולא יוכל לפענח אותה.
ניקח לדוגמא, את לוגו הקמפיין "בקרו במלזיה 2007". הלוגו אמנם מושך את העין, אבל יהיה זה בלתי אפשרי לפענח את כל הסמליות שהלוגו מכיל.   
להלן כמה נקודות המתארות את הרציונל העומד מאחורי הלוגו:
•           "לב האדום, בצורת עלי הכותרת, מסמל את האנשים של מלזיה, המקבלים בזרועות פתוחות את העולם"
•           "חמש הנקודות על האבקן מייצגות 50 שנות עצמאות"
•           "צהוב מסמל מונרכיה חוקתית, אמונה באלוהים ושלטון החוק"  והרשימה עוד ארוכה...
סביר להניח שאף אחד לא יוכל לפענח את כל הסמליות הטבועה בעיצוב זה.
עדיף היה לשמור על מס' אלמנטים סמליים, כמו הפרח הלאומי, ולעצב את הלוגו בצורה פשוטה ובהירה יותר. שמירה על איזון נכון אפשר לאמר שהלוגו המצורף הוא השילוב המושלם בין סמליות ופשטות. הסמל עוצב עבור נמל התעופה הדרום מערבי של יוסטון, טקסס.
ניתן להבחין מיד בצורת הכוכב המפורסמת המאזכרת את טקסס.
צורה המשלבת בתוכה גם את צורת המצפן המצביעה לכיוון דרום מערב.
צורת החץ מייצגת מטוס נוסעים הטס בכיוון זה. הסמל הוא פשוט, אך בעל משמעות ובלתי נשכח. 


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 עיצוב לוגו

עיצוב לוגו  עיצוב גרפי הילה שבתאי עיצוב לוגו  פרש סטודיו סטודיו לעיצוב גרפי

03-6315536 www.pirsum4u.com     


מאמרים נוספים מאת עיצוב לוגו
 
עיצוב לוגו | דקויות בנושא של עיצוב לוגו
לוגו של חברה או עסק אמור לייצג אותם בצורה הטובה ביותר. אנו יכולים לראות כיצד לא רק שלטי חוצות או פרסומים שונים נושאים את אותו לוגו שעוצב בגאון אלא גם פריטים אחרים הקשורים לארגון שלו שייך הלוגו. עיצוב לוגו הוא מהלך מיוחד שכרוך בתהליכי בדיקה שונים ואין הוא יכול להיות מהיר וחובבני מאחר ולדבר יש השלכות שליליות לא מעטות.

עיצוב לוגו | היתרונות של עיצוב לוגו מקצועי
אין ספק כי עיצוב לוגו בצורה מקצועית מהווה יתרון עצום לכל עסק, חברה או ארגון אחר כלשהו. לוגו הוא פני העסק ולעתים ניתן לראות כיצד ארגונים מסוימים משתמשים בו בסוג של "שטיפת מוח" כשהוא מופיע על כל פריט או תג של עובדי החברה למשל. אנו מוקפים בלוגואים רבים של עסקים שונים ולעתים אנו אף לא מודעים כיצד הם משפיעים עלינו.

עיצוב לוגו | הניסיון משחק תפקיד בכל עיצוב לוגו שהוא
סקים שונים מספקים שירותים חשובים עבור עסקים אחרים, או כל מיני גופים הזקוקים לאנשי מקצוע רציניים שיתרמו להם מניסיונם. ניסיון הוא נקודה רגישה מאוד בקבלת כל שירות שהוא, והוא זה שיכול לעשות את ההבדל בין שירות איכותי ומספק לבין שירות חובבני ולעתים אף לקוי.

עיצוב לוגו | חדשנות וחשיבותה בעת עיצוב לוגו
אם בעבר עוד היה קל לבצע מהלך של עיצוב לוגו הרי שכיום מדובר בתהליך מעט יותר ארוך הדורש התייחסות לאלמנטים רבים. כיום ניתן לראות כי מי שמעוניין לזכות במהלך מוצלח של עיצוב לוגו חייב להיעזר באנשי מקצוע איכותיים שיבדקו לעומק את אופי החברה ואת המסר שהיא מעוניינת להעביר, ורק אז ישבו על שולחן השרטוטים ויתחילו להציג את נפלאות הכישרון העיצובי שלהם.

עיצוב לוגו | מהו עיצוב לוגו איכותי
עיצוב לוגו איכותי הוא בראש ובראשונה מהלך שבו איש מקצוע ברמה גבוהה עושה הכול בכדי לתמצת את אופייה ואת יעדיה של חברה מסוימת בכדי להציג אותם בצורה ממוקדת. האדם ברחוב (או בכל מקום אחר) שנחשף ללוגו מסוים אמור להבין את המסר שלו בתוך מספר שניות ולעתים אף פחות. לכן בעת עיצוב לוגו מדובר על שילוב מורכב וחשוב של יצירת הזדהות עם הארגון שהזמין את הלוגו, ביטוי הצבעים הקשורים לאותו ארגון, תמצות המסר בכדי להעבירו בצורה הקליטה ביותר בתוך זמן קצר מאוד, ועוד.

עיצוב לוגו | מי יכול לבצע עיצוב לוגו
ראה שיש עדיין כאלו שחושבים שהנושא של עיצוב לוגו יכול להיות כזה שבו יכול לקחת חלק גם מי שאינו עוסק בתחום. אלו שבורכו בכישרון בציור או בגרפיקה יכולים באמת להגיע לתוצאות מרשימות כשהם יוצרים דמות או סמל מיוחד במינו, אך בין זה לבין העברת מסר בצורת מתומצתת ומדויקת על ידי לוגו רלוונטי הדרך מאוד ארוכה. עיצוב לוגו הוא עבודה לאיש מקצוע שיש לו הרבה יותר מה להציע מאשר יכולות מרשימות בתחום הגרפיקה והעיצוב.

עיצוב לוגו ויצירת מיתוג מוצלח
אם ידעתם שבעבר סיגריות מרלבורו האמריקאיות היו מנת חלקן של נשים עקרות בית באמריקה בלבד. משפט הפתיחה של מאמר זה בא להצביע על מהלך חכם ומיוחד הנקרא מיתוג. מיתוג הוא הענקת תדמית מסוימת למוצר מסוים בכדי לפנות בצורה ממוקדת לקהל היעד שבו בחר היצרן להתמקד. לאחר שראתה חברת מרלבורו כי גברים הם אלו שיכולים לרכוש יותר סיגריות ובכך להעשיר את קופת החברה היא ביצעה מיתוג מחדש ופנתה לשוק הגברי.

עיצוב לוגו ומהות העסק
לא לחינם משקיעים ארגונים שונים לא מעט משאבים במהלך של עיצוב לוגו. אם נחשוב על הסיכון הכרוך בהחלפת לוגו למשל, הרי שנראה כי כל עיצוב לוגו שלא ישקף נאמנה את תהליך המיתוג של הארגון יכול אף להסב לו נזק.

עיצוב לוגו כחלק מעיצוב התדמית
עסקים וארגונים מעוניינים לקדם את עצמם בצורות שונות. בכל מטרה שעסק, חברה או ארגון מסוימים קובעים לעצמם יש לא מעט מהלכים שצריכים להינקט בכדי שהתוצאה המתבקשת אכן תגיע. ארגונים מסוימים המרגישים כי יוקרתם בעיני הציבור נפגעה לא מעט מבקשים ליצור תדמית חדשה לארגון בכדי להחזיר אליהם בחזרה את הלקוחות ולמצב את עצמם שוב כארגון מוביל, אמין, חזק, גדול, יצירתי, מתוחכם, או כל מיצוב אחר שאליו הם מכוונים. אחת האפשרויות הטובות ביותר לעניין יצירת תדמית מסוימת היא עיצוב לוגו שמעביר את המסר החדש/מחודש בצורה מדויקת.

עיצוב לוגו שמעביר את המסר
לוגו של חברה שעוצב בצורה מקצועית הוא דבר מדהים. מה שמרתק באמת הוא שבצורה מודעת אנו יכולים להגיד שאנו לא מבינים ממה עושים עניין, הרי בסופו של דבר מדובר באיור או בדמות מסוימת שנראית נחמד אך היא לא ממש משפיעה על בחירותינו בכל הקשור לצרכנות או להחלטות אחרות. אז זהו, שכל עיצוב לוגו מוצלח בהחלט משפיע על יכולת הבחירה שלנו.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI