דף הבית אינטרנט והחיים ברשת מיתוג אישי באינטרנט עיצוב לוגו - האם הלוגו שלך מועיל או מזיק לעסק שלך?
עיצוב לוגו - האם הלוגו שלך מועיל או מזיק לעסק שלך?
עיצוב לוגו 15/07/11 |  צפיות: 3519

האם הלוגו שלך מועיל או מזיק לעסק שלך?

האיכות שלך הלוגו שלך מהווה את ההבדל בין הצלחה לכישלון.
כן, זה כזה פשוט. סימנים מסחריים ולוגואים מהווים את שפה בינלאומית בעולם.
לוגו מצוין יכול לחצות הרבה מחסומים ולספק לארגון שלך אמצעי להגעה ללקוחות להעברת מסר ייחודי וכולל.
לכל חברה מצליחה יש "אישיות" משלה ובדיוק כשם שלאנשים יש אישיות מורכבות כך גם אישיות של החברה שלך.
לוגו מוצלח הוא אמצעי לדחיסת מציאות מורכבת להצהרה אחת פשוטה, כזאת שאפשר לשלוט בה לשפר אותה לפתח אותה ושמבשילה במשך הזמן .
הלוגו שלך צריך להיות הרכבה יותר מאשר סימן שמיחד את החברה שלך, הוא מהווה אומדן לאיכות ערך ואמינות .
האם הלוגו שלך שועה את הדברים האלה בצורה מוצלחת ..זהה את החברה שלך המוצר שלך או השרות . תבדיל אותו משאר החברות .
תקשר מידע לערך מוצריך ולאיכותם . תוסיף ערך ע"י כך שתגרום לעצמך לספק שירות איכותי במטרה לשמר את המוניטין של החברה שלך .
הצג מוצר בעל ערך. כשאנשים יראו את הלוגו שלך האם הם יוכלו עפ"י העיצוב שהמוצר שלך הוא בעל ערך? אם הלוגו שלך לא עושה את הדברים האלה יתכן שתצטרך לעדכן אותו , קרוב לוודאי ע"י שימוש בייעוץ מקצועי .

האם עיצוב לוגו שלך חשוב עד כדאי כך?  זה חשוב מאוד! הלוגו שלך הוא חלק מהיסודות עליהם אתה בונה את המותג שלך הייחוד בשל התפוצה הגדולה של עסקים באינטרנט, אבל אפילו לפני זה תמיד היו לצרכנים מגוון אדיר של בחירות .
הסיכויים רבים שלמוצר שאתה מוכר יש מוצרים מקבילים זמינים.סיכויים רבים שמישהו נמצא בתחרות ישירה איתך ברגע זה.
זה נכון יש רק מעט מאוד מוצרים שמוגנים מתחרות ישירה בשל פטנט או סיבה אחרת.
בגלל זה רוב מאמציך בשיווק מותג צריכים להתרכז בבניית "אישיות מותג" נבדלת וייחודית לחברה שלך.קח את ההצלחה של קוקה קולה ופפסי קולה יש הבדל מסוים בין שני המוצרים האלה אך הבדל זה קטן מאוד .
בנוסף ישנם מאות של סוגים של קולה בשווקים להמרות זאת שני מותגים אלה קולה ופפסי מסוגלים לשלוט בשוק הקולה העולמית .
מהו הגורם המרכזי להצלחתם ? זה טמון בכוח ובמראה של המותגים שלהם.ומהו היסוד למותג שלהם?אלה הלוגואים החזקים שלהם.
עיצוב לוגו שלך הוא האמצעי על פיו אתה יכול להבדיל את המוצר והשרות שלך ובכך הוא משרת שני צרכים שלך ושל הלקוחות שלך,
ובכן מה הם חמשת המרכיבים העיקריים שמהם מרכיבים לוגו מצוין?...
1. עיצוב שנישאר לאורך זמן, לרוב מפתה לאמץ עיצוב שנראה מאוד "קול" אך הוא יכול להיות לא עדכני במהרה .זה מוביל לשינוי מתמיד בלוגו, מעצב הלוגו שלך אמור להתמודד מול הדחף לשנות את הלוגו שלך מלבד אם זה נחוץ באמת .
רק אחרי שצרכנים רואים את הלוגו שלך בתדירות גבוהה הם מתחילים להבין בו {לפעמים זה קורה אחרי שכבר נמאס לך ממנו}
2.ייחודיות - ראוי לציין שהרבה חברות חדשות מאמצות עיצוב לוגו שדומה מאוד ללוגואים של חברות אחרות. אולם אל תגזים, המעצב שלך צריך להיות רגיש וקשוב לנורמות התרבותיות .
עיצוב משוגע לא יתאים למפעל למצבות, אולם אתה עדיין צריך לחפש ייחודיות .
3. "להגיע" ללקוחות. לקוחות שעדיין לא סונפו לחברה שלך. משמע אתה צריך לבדוק את הלוגו שלך הראה את הלוגו ללקוחות שלך וראה מה הם חושבים על הלוגו שלך .שאל אותם אלו רגשות הלוגו מעורר בהם.
4. העבר את הדמית הנכונה.איזה תדמית אתה מנסה להעביר לצריכים? של תאגיד? של יוקרתי? 
5. לא משנה מה תעשה אם הלוגו שלך לא מובן הוא יהיה חסר משמעות.לפי אתה מנסה לפנות?איפה אתה מתכוונן להציג את הלוגו שלך מאשר באתר האינטרנט שלך?האם הוא יהיה בראש כל מסמך שלך בכרטיס ביקור? האם הלוגו שלך מעביר את אותו מסר בכול מקום בו הוא יוצג?
לסיכום, הלוגו שלך הוא המרכז של אישיות של החברה שלך, אפילו אם לחברה שלך יש אישיות נהדרת אבל אם עיצוב לוגו שלך לא מעביר את האישיות של החברה אנשים יכולים לקבל מסר מטעה ולעולם לא יעשו עסקים איתך.
בתוך הלוגו שלך ושם החברה נמצאים כל ההשקעות שלך כי זהו היבט ברור ומזוהה של המותג שלך שבו משתמש הצרכן בבחירת החברה שלך וברכישת המוצרים שלך .


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 עיצוב לוגו

עיצוב לוגו  עיצוב גרפי הילה שבתאי עיצוב לוגו  פרש סטודיו סטודיו לעיצוב גרפי

03-6315536 www.pirsum4u.com     


מאמרים נוספים מאת עיצוב לוגו
 
עיצוב לוגו | דקויות בנושא של עיצוב לוגו
לוגו של חברה או עסק אמור לייצג אותם בצורה הטובה ביותר. אנו יכולים לראות כיצד לא רק שלטי חוצות או פרסומים שונים נושאים את אותו לוגו שעוצב בגאון אלא גם פריטים אחרים הקשורים לארגון שלו שייך הלוגו. עיצוב לוגו הוא מהלך מיוחד שכרוך בתהליכי בדיקה שונים ואין הוא יכול להיות מהיר וחובבני מאחר ולדבר יש השלכות שליליות לא מעטות.

עיצוב לוגו | היתרונות של עיצוב לוגו מקצועי
אין ספק כי עיצוב לוגו בצורה מקצועית מהווה יתרון עצום לכל עסק, חברה או ארגון אחר כלשהו. לוגו הוא פני העסק ולעתים ניתן לראות כיצד ארגונים מסוימים משתמשים בו בסוג של "שטיפת מוח" כשהוא מופיע על כל פריט או תג של עובדי החברה למשל. אנו מוקפים בלוגואים רבים של עסקים שונים ולעתים אנו אף לא מודעים כיצד הם משפיעים עלינו.

עיצוב לוגו | הניסיון משחק תפקיד בכל עיצוב לוגו שהוא
סקים שונים מספקים שירותים חשובים עבור עסקים אחרים, או כל מיני גופים הזקוקים לאנשי מקצוע רציניים שיתרמו להם מניסיונם. ניסיון הוא נקודה רגישה מאוד בקבלת כל שירות שהוא, והוא זה שיכול לעשות את ההבדל בין שירות איכותי ומספק לבין שירות חובבני ולעתים אף לקוי.

עיצוב לוגו | חדשנות וחשיבותה בעת עיצוב לוגו
אם בעבר עוד היה קל לבצע מהלך של עיצוב לוגו הרי שכיום מדובר בתהליך מעט יותר ארוך הדורש התייחסות לאלמנטים רבים. כיום ניתן לראות כי מי שמעוניין לזכות במהלך מוצלח של עיצוב לוגו חייב להיעזר באנשי מקצוע איכותיים שיבדקו לעומק את אופי החברה ואת המסר שהיא מעוניינת להעביר, ורק אז ישבו על שולחן השרטוטים ויתחילו להציג את נפלאות הכישרון העיצובי שלהם.

עיצוב לוגו | מהו עיצוב לוגו איכותי
עיצוב לוגו איכותי הוא בראש ובראשונה מהלך שבו איש מקצוע ברמה גבוהה עושה הכול בכדי לתמצת את אופייה ואת יעדיה של חברה מסוימת בכדי להציג אותם בצורה ממוקדת. האדם ברחוב (או בכל מקום אחר) שנחשף ללוגו מסוים אמור להבין את המסר שלו בתוך מספר שניות ולעתים אף פחות. לכן בעת עיצוב לוגו מדובר על שילוב מורכב וחשוב של יצירת הזדהות עם הארגון שהזמין את הלוגו, ביטוי הצבעים הקשורים לאותו ארגון, תמצות המסר בכדי להעבירו בצורה הקליטה ביותר בתוך זמן קצר מאוד, ועוד.

עיצוב לוגו | מי יכול לבצע עיצוב לוגו
ראה שיש עדיין כאלו שחושבים שהנושא של עיצוב לוגו יכול להיות כזה שבו יכול לקחת חלק גם מי שאינו עוסק בתחום. אלו שבורכו בכישרון בציור או בגרפיקה יכולים באמת להגיע לתוצאות מרשימות כשהם יוצרים דמות או סמל מיוחד במינו, אך בין זה לבין העברת מסר בצורת מתומצתת ומדויקת על ידי לוגו רלוונטי הדרך מאוד ארוכה. עיצוב לוגו הוא עבודה לאיש מקצוע שיש לו הרבה יותר מה להציע מאשר יכולות מרשימות בתחום הגרפיקה והעיצוב.

עיצוב לוגו ויצירת מיתוג מוצלח
אם ידעתם שבעבר סיגריות מרלבורו האמריקאיות היו מנת חלקן של נשים עקרות בית באמריקה בלבד. משפט הפתיחה של מאמר זה בא להצביע על מהלך חכם ומיוחד הנקרא מיתוג. מיתוג הוא הענקת תדמית מסוימת למוצר מסוים בכדי לפנות בצורה ממוקדת לקהל היעד שבו בחר היצרן להתמקד. לאחר שראתה חברת מרלבורו כי גברים הם אלו שיכולים לרכוש יותר סיגריות ובכך להעשיר את קופת החברה היא ביצעה מיתוג מחדש ופנתה לשוק הגברי.

עיצוב לוגו ומהות העסק
לא לחינם משקיעים ארגונים שונים לא מעט משאבים במהלך של עיצוב לוגו. אם נחשוב על הסיכון הכרוך בהחלפת לוגו למשל, הרי שנראה כי כל עיצוב לוגו שלא ישקף נאמנה את תהליך המיתוג של הארגון יכול אף להסב לו נזק.

עיצוב לוגו כחלק מעיצוב התדמית
עסקים וארגונים מעוניינים לקדם את עצמם בצורות שונות. בכל מטרה שעסק, חברה או ארגון מסוימים קובעים לעצמם יש לא מעט מהלכים שצריכים להינקט בכדי שהתוצאה המתבקשת אכן תגיע. ארגונים מסוימים המרגישים כי יוקרתם בעיני הציבור נפגעה לא מעט מבקשים ליצור תדמית חדשה לארגון בכדי להחזיר אליהם בחזרה את הלקוחות ולמצב את עצמם שוב כארגון מוביל, אמין, חזק, גדול, יצירתי, מתוחכם, או כל מיצוב אחר שאליו הם מכוונים. אחת האפשרויות הטובות ביותר לעניין יצירת תדמית מסוימת היא עיצוב לוגו שמעביר את המסר החדש/מחודש בצורה מדויקת.

עיצוב לוגו שמעביר את המסר
לוגו של חברה שעוצב בצורה מקצועית הוא דבר מדהים. מה שמרתק באמת הוא שבצורה מודעת אנו יכולים להגיד שאנו לא מבינים ממה עושים עניין, הרי בסופו של דבר מדובר באיור או בדמות מסוימת שנראית נחמד אך היא לא ממש משפיעה על בחירותינו בכל הקשור לצרכנות או להחלטות אחרות. אז זהו, שכל עיצוב לוגו מוצלח בהחלט משפיע על יכולת הבחירה שלנו.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI