דף הבית ביטוח ביטוח רכוש ביטוח דירה – האם לבטח דירה שכורה?
ביטוח דירה – האם לבטח דירה שכורה?
wobi 29/08/12 |  צפיות: 3709

האחריות הבסיסית של השוכר כלפי המשכיר היא להשיב את הדירה בתום תקופת החוזה בדיוק באותו המצב שבו קיבל אותה. כל נזק באחריותו לרכוש - יתוקן על חשבונו וכך גם נזק שיגרם באחריותו לדירות ורכוש השכנים (לדוגמא, חלילה, במיקרה שפורצת שריפה המתפשת אל הדירות השכנות). מעבר לכך, אין השוכר אחראי על דברים שהתרחשו בדירה שלא בשליטתו כגון : נזקי רעידת אדמה, נזקי צנרת ועוד. ביטוח דירה הכולל כיסוי צד ג' יתן מענה בדיוק לכך ויכסה את הנזק לדירה, לרכוש של השוכר ולשכנים. במיקרה שהדירה מבוטחת על ידי המשכיר יש לשים לב שקיים סעיף אשר מונע את זכות השיבוב של חברת הביטוח נגד השוכר, כלומר – במיקרה של נזק לדירה, בעל הדירה יפוצה בהתאם לפוליסה שלו אך אם לא בוטל סעיף השיבוב, חברת הביטוח עלולה לטבוע את השוכר כאחראי על הנזק שנגרם לדירה.

פוליסה אישית

רכישת פוליסה אישית המתאימה לצרכיכם ואותה ביכולתכם להעביר עמכם ליעד המגורים הבא שלכם, מונעת מכם להיות נתונים לחסדי בעל הבית שלרוב ידאג לחוזה ביטוח דירה סטנדרטי שלא תמיד יתאים לכם ספציפית. בכל מקרה, עוד בטרם החתימה על חוזה השכירות יש לוודא באחריות מי נמצא ביטוח דירה כדי למנוע אי הבנות ועוגמת נפש בזמן אמת. ולא לשכוח לעדכן את פרטיכם על הפוליסה עם המעבר לכתובת אחרת.

חשוב לדעת

הפוליסה מתחלקת למספר חלקים של אחריות. ביטוח מבנה הוא באחריות בעל הבית, כך הוא שומר על רכושו. זה יתן כיסוי הכולל נזק לקירות, לדלתות הדירה, לחלונות ועוד. הוא כולל גם פגיעות אפשריות מנזקי שריפה, שיטפון, רעידת אדמה וכ"ו. שמאי מטעם החברה יגיע לדירה כדי להעריך את שוויה. הפרמטרים הקובעים לוקחים בחשבון את גיל הנכס, גודל הנכס, מיקומו, האם יש בו סורגים, גלאי עשן, אזעקה או כל מיגון אחר. ביטוח תכולת דירה הוא באחריות השוכר. הוא גר בנכס ועמו חפציו, עליהם ברצונו להגן. זה בתנאי שאכן יש לו רכוש בעל ערך כספי ששווה לבטח כמו טלוויזיה, מחשב, תכשיטים ועוד. ביטוח תכולה נותן כיסוי למקרה של גניבה, שריפה ועוד לגבי ציוד שדווח ונכלל בפוליסה. שווי הפרמייה עומד ביחס ישיר לערך החפצים המבוטחים. ככל שערכם עולה כך עולה שוויה. במידה ותרכשו חפצים יקרים חדשים חשוב להכניס אותם לפוליסה כדי שיובטחו גם הם. יש לקחת בחשבון ששמאי שיגיע להעריך את שווי הרכוש עשוי לדרוש מיגון מינימאלי לדירה, באם אין כזה (פלדלת, סורגים ועוד).

אופציה נוספת

ישנה אפשרות נוספת, הדורשת שיתוף פעולה בין השוכר למשכיר והסכמה לגבי תשלום דמי ההשתתפות העצמית ומימוש הפוליסה והיא רכישת פוליסת ביטוח תכולה לדירה שכורה משולבת שבה מתחלק תשלום הפרמייה באופן שווה בין השוכר למשכיר, לשביעות רצון שניהם. ניתן להוסיף הרחבות לכיסויים נקודתיים, לפי צרכים משתנים, למבנים חיצוניים כגון בריכה, גינה ועוד או רכוש יקר. זה עשוי להתאים בעיקר אם מדובר על חוזה ארוך טווח במיוחד או אם מדובר בשכירות מבן משפחה או חבר קרוב, כדי למנוע בירוקרטיה מסובכת במיקרה של שינויים. שלא יווצר מצב שזה יעכב אתכם מלממש את תוכניותכם במקום אחר. חשוב לבדוק היטב את כל סעיפי ההתרה של חוזה כזה וההשלכות המשפטיות העלולות לנבוע ממנו, לפני שממהרים לחתום. בכל מיקרה, חשוב לבחון הצעות ממספר חברות בטרם מחליטים. ולא לשכוח לקרא את האותיות הקטנות, לרוב הן החלק החשוב ביותר במסמך כולו, בעיקר במסמכים רשמיים מסוג זה.

Wobi - השוואת מחירי ביטוח דירה


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 wobi


 


מאמרים נוספים מאת wobi
 
מהו כיסוי חדש תמורת ישן בביטוח הרכב?
11/11/13 | ביטוח רכב
סעיף זה מעניק כיסוי חדש תמורת ישן, והוא נכנס לתמונה, פעמים רבות, במקרים של טוטאל לוס לרכב. הנה כל מה שחשוב לדעת עליו.

כיצד תצמצם את הסיכון לגניבת רכבך?
10/11/13 | רכב
קשה למנוע לחלוטין את הסבירות של גניבת רכב, אך ניתן לצמצמם אותה באופן משמעותי. מה ניתן לעשות על מנת למנוע את גניבת רכבך?

ביטוח רכב מחוץ לשטח מדינת ישראל
06/11/13 | ביטוח רכב
רכשת ביטוח רכב בארץ? בדוק האם הביטוח תקף גם בחו"ל או מעבר לקו הירוק. כל המידע במאמר הבא.

תביעת פיצויים בגין גניבת פריטים מהרכב
23/09/13 | ביטוח רכב
חברות ביטוח רבות להציע את ביטוח "כל הסיכונים", שנועד להתייחס למצבים שונים – ובין השאר ביטוח תכולתה של הדירה גם מחוצה לה. אולם, מה קורה כאשר פריטים נגנבים מתוך רכבו של המבוטח? האם הביטוח תקף אז?

הפחתת תגמולי הביטוח בגין השארת המפתחות במתנע
17/09/13 | ביטוח רכב
התייחסות מיוחדת בפוליסת ביטוח הרכב מקבלות תמיד נסיבות המקרה - שאלה נפוצה ביותר היא מה קורה כאשר הרכב נגנב, בעוד המפתחות שלו נמצאים במתנע?

שרות טיפול משפטי בתביעות צד ג'
16/09/13 | ביטוח רכב
מה כולל שרות הטיפול המשפטי במסגרת תביעות צד ג'? ואיך משיגים את הפוליסה המשתלמת ביותר, מהבחינה הזו? כל המידע במאמר הבא.

מסלולי ביטוח לרכב שני
15/09/13 | ביטוח רכב
במאמר זה נדבר על מסלולי ביטוח לרכב שני, ולמדיניות הנהוגה כיום בישראל ביחס לסוגיה מורכבת זו.

ביטוח רכב - השתתפות עצמית בהגנה משפטית
15/09/13 | ביטוח רכב
במאמר זה נתייחס כאן למאפיינים של סעיף הגנה משפטית בביטוח הרכב, ולמרכיב מרכזי מאד בתוכה - סוגיית ההשתפות העצמית. מה בדיוק עומד מאחוריה?

רכישת ביטוח משכנתא באינטרנט - כיצד לעשות זאת נכון
האפשרות של רכישת דירה ללא משכנתא נראית כמו חלום רטוב, שספק אם יושג אי פעם. לא רבים יודעים, אבל בעת ההלוואה החשובה הזו נדרש גם לרכוש ביטוח משכנתא. איך האינטרנט יכול לסייע לעשות זאת בצורה הטובה ביותר?

טיפול בנזקים למבנה במסגרת ביטוח המשכנתא
במאמר זה נתייחס לרכיב מרכזי ביותר בתוך ביטוח המשכנתא, והוא ביטוח מבנה למשכנתא: מה הוא מציע למבוטחים מבחינת טיפול בנזקים לבית?
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI