דף הבית תחבורה ורכב רכב כיצד תצמצם את הסיכון לגניבת רכבך?
כיצד תצמצם את הסיכון לגניבת רכבך?
wobi 10/11/13 |  צפיות: 4657

זהו אחד הסיוטים הגדולים ביותר של כל מי שיש ברשותו רכב. אין הרבה רגעים מתסכלים יותר מהרגע שבו מגיעים לחניה, ומגלים כי הרכב כבר לא שם. החדשות הטובות הן שגם אם קשה למנוע לחלוטין את הסבירות של גניבת רכב, ניתן לצמצמם אותה באופן משמעותי. מה ניתן לעשות כדי להגיע ליעד החשוב הזה?

הדגש המרכזי: מערכות מיגון

לא צריך להיות מומחה אבטחה כדי לדעת כי מערכות מיגון נאותות של הרכב הן האמצעי הטוב ביותר מפני גניבת רכב. כיום, יש לכלי רכב שורה של אמצעים מהסוג הזה, לרבות אזעקה, עלוקה, אימבולייזר וכן הלאה. כמו כן, ישנן דרישות מיגון יצרן בהן חייבים לעמוד, ואפילו דרישות מסוימות של חברות הביטוח (כפי שנראה בהמשך).

עם אלה מומלץ מאד שלא לשחק. חשוב לדאוג לציודו של הרכב במערכות המתקדמות ביותר, ולא להתעלם מאף דרישה של היצרן או חברת הביטוח. אסור גם להיות שאננים: את מערכות המיגון יש להפעיל כל אימת שעוזבים את הרכב, אפילו למספר שניות. יוצאים מכלל זה, כמובן, אמצעי מיגון אשר מופעלים מעצמם עם העזיבה את הרכב.

הרחקת הרכב ממרכז תשומת הלב

גם כאשר רכב כולל בתוכו את אמצעי ההגנה המתקדמים, הוא עלול להוות יעד אטרקטיבי לגנבים מכל סוג. בלי קשר לשאלת הצלחת התמודדותם על אמצעי האבטחה, ברור שהשאיפה של כל נהג היא לא לאפשר להם כלל את הניסיון הזה. לא כולם יודעים, אבל שאלת מיקומו של כלי הרכב היא משמעותית, מהבחינה הזו.

למה הכוונה? ובכן, המלצה ברורה לכל מי שרוצה להרחיק גנבים מרכבו היא פשוט להחנות אותו, כשהדבר מתאפשר, במקומות הומי אדם, או לחילופין כאלה בעלי תאורה מספקת: פורצים, מטבע הדברים, חוששים שדבר העבירה שלהם ייראה לעיני הכול, ומבצעים את זממם לרוב במקומות מוסתרים היטב.

על אותו עיקרון, רצוי מאד שלא להשאיר בתוך רכב "מטרות" אטרקטיביות לאותם פורצים או גנבים. מערכות שמע מתקדמות, ארנקים או טלפונים סלולריים כמו מזמינים גנבים לנסות את מזלם בפריצת הרכב. הסתרתם במקום שאינו נראה לעין חיצונית, או אפילו לקיחתם יחד עם הנהג לכל מקום, יכולים להקטין מאד את סיכויי הפריצה.

חשיבותם של מפתחות

חלק ניכר מנסיונות פריצת או גניבת רכב נעשה לאחר שהגנבים שמים את ידם על מפתחותיו: למעשה, ליד מקצועית באמת לא נדרשות יותר מאשר מספר שניות כדי לרשום לעצמה, או אפילו לצלם, את מבנה המפתח המדויק, שיאפשר, בהמשך הדרך, יצירת העתק כמעט מדויק שלו.

כדי להימנע מנסיונות זיוף, יש לתת את הדעת על מיקומם של המפתחות בכל רגע נתון. רצוי שהמפתחות יימצאו על בעל הרכב תמיד, ובכל מקרה לא יונחו להם חסרי השגחה במקומות ציבוריים הומי אדם, דוגמת שולחנות במסעדה או אפילו חניון לכלי רכב.

ומה עם הביטוח?

לא ניתן שלא להתייחס לסוגיה של ביטוח רכב, ולהשפעת גניבת הרכב עליה. כיום, בין הסוגים השונים של הביטוחים, בולט ביטוח מקיף, שנועד להעניק פיצוי על נזקים הנגרמים לרכב המבוטח עצמו. חלק ניכר מהפוליסות אכן כוללות בתוכן התייחסות למקרים של גניבה, בעיקר מבחינת הענקת פיצויים נכבדים או הנפקת רכב חלופי, לפרק זמן מסוים.

עם זאת, חשוב לתת את הדעת על כך שחברות ביטוח רכב רבות מתנות את מימוש הפוליסה, במקרים של גניבת רכב, בהוכחה כי אכן הנהג נקט בכל אמצעי הזהירות הנדרשים כדי למנוע אותה. ואלו הם לא רק אמצעי המיגון, כי אם התנהגותו של הנהג: כאשר הרכב נגנב כשהמפתחות שלו בפנים, למשל, סביר מאד להניח שתביעת הביטוח תידחה לה על הסף.

Wobi השוואת ביטוחי רכב אונליין


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 wobi


 


מאמרים נוספים מאת wobi
 
מהו כיסוי חדש תמורת ישן בביטוח הרכב?
11/11/13 | ביטוח רכב
סעיף זה מעניק כיסוי חדש תמורת ישן, והוא נכנס לתמונה, פעמים רבות, במקרים של טוטאל לוס לרכב. הנה כל מה שחשוב לדעת עליו.

כיצד תצמצם את הסיכון לגניבת רכבך?
10/11/13 | רכב
קשה למנוע לחלוטין את הסבירות של גניבת רכב, אך ניתן לצמצמם אותה באופן משמעותי. מה ניתן לעשות על מנת למנוע את גניבת רכבך?

ביטוח רכב מחוץ לשטח מדינת ישראל
06/11/13 | ביטוח רכב
רכשת ביטוח רכב בארץ? בדוק האם הביטוח תקף גם בחו"ל או מעבר לקו הירוק. כל המידע במאמר הבא.

תביעת פיצויים בגין גניבת פריטים מהרכב
23/09/13 | ביטוח רכב
חברות ביטוח רבות להציע את ביטוח "כל הסיכונים", שנועד להתייחס למצבים שונים – ובין השאר ביטוח תכולתה של הדירה גם מחוצה לה. אולם, מה קורה כאשר פריטים נגנבים מתוך רכבו של המבוטח? האם הביטוח תקף אז?

הפחתת תגמולי הביטוח בגין השארת המפתחות במתנע
17/09/13 | ביטוח רכב
התייחסות מיוחדת בפוליסת ביטוח הרכב מקבלות תמיד נסיבות המקרה - שאלה נפוצה ביותר היא מה קורה כאשר הרכב נגנב, בעוד המפתחות שלו נמצאים במתנע?

שרות טיפול משפטי בתביעות צד ג'
16/09/13 | ביטוח רכב
מה כולל שרות הטיפול המשפטי במסגרת תביעות צד ג'? ואיך משיגים את הפוליסה המשתלמת ביותר, מהבחינה הזו? כל המידע במאמר הבא.

מסלולי ביטוח לרכב שני
15/09/13 | ביטוח רכב
במאמר זה נדבר על מסלולי ביטוח לרכב שני, ולמדיניות הנהוגה כיום בישראל ביחס לסוגיה מורכבת זו.

ביטוח רכב - השתתפות עצמית בהגנה משפטית
15/09/13 | ביטוח רכב
במאמר זה נתייחס כאן למאפיינים של סעיף הגנה משפטית בביטוח הרכב, ולמרכיב מרכזי מאד בתוכה - סוגיית ההשתפות העצמית. מה בדיוק עומד מאחוריה?

רכישת ביטוח משכנתא באינטרנט - כיצד לעשות זאת נכון
האפשרות של רכישת דירה ללא משכנתא נראית כמו חלום רטוב, שספק אם יושג אי פעם. לא רבים יודעים, אבל בעת ההלוואה החשובה הזו נדרש גם לרכוש ביטוח משכנתא. איך האינטרנט יכול לסייע לעשות זאת בצורה הטובה ביותר?

טיפול בנזקים למבנה במסגרת ביטוח המשכנתא
במאמר זה נתייחס לרכיב מרכזי ביותר בתוך ביטוח המשכנתא, והוא ביטוח מבנה למשכנתא: מה הוא מציע למבוטחים מבחינת טיפול בנזקים לבית?
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI