דף הבית פיננסים וכספים נדל"ן השקעה בנדלן בארה"ב: עסקה המחייבת משנה זהירות
השקעה בנדלן בארה"ב: עסקה המחייבת משנה זהירות
אירה פינסקר 30/11/12 |  צפיות: 3008

בימים אלה, כאשר לא משתלם להחזיק את הכסף בבנק, יותר ויותר אנשים מתעניינים בהשקעה בנדלן בארה"ב. נראה ששוק הנדלן האמריקאי מתחיל להתאושש, ויחד עם זאת המחירים עדיין אטרקטיביים מאוד. ישראלים רבים רואים ברכישת דירה או בית פרטי במחיר של עד 100,000 דולר הזדמנות נדירה.

המחיר האטרקטיבי והתשואה הגבוהה שמשרדי התיווך מבטיחים הופכים השקעה בנדלן בארה"ב לעסקה חלומית. מבחינה פורמלית, אפשר לסיים את כל התהליך במשך שבועיים עד חודש מבלי שיהיה צורך בטיסה למקום בו נמצא הנכס, ניתן לסיים את כל העסקה באמצעות חברת תיווך ועורך דין מקומי בשלט רחוק. שילוב של שני הגורמים האלה גורם לאנשים רבים לבחור בערוץ השקעה זה על פני אחרים. יחד עם זאת, יש לזכור כי מדובר בעסקה מורכבת למדי, ועמדת הרוכש שנמצא מעבר לאוקיינוס היא עמדה פגיעה.

אחד הסיכונים הגבוהים שבהשקעה בנדלן בארה"ב היא אי מימוש הנכס. במילים אחרות, יש לבדוק היטב מהם הסיכויים להשכיר את הנכס שאתם שוקלים להשקיע בו. שוק הדירות והבתים למגורים עדיין לא יצא מהמשבר, ועדיין נכסים רבים עומדים ריקים ושוממים, ומחירם יורד מיום ליום. לכן יש לבחון היטב את הביקוש לנכסים להשכרה בשכונה הרלוונטית, ולא להסתמך על דבריהם של נציגי משרד התיווך בלבד.

סיכון נוסף שקיים בהשקעה בנדלן בארה"ב הוא רכישה במחיר מוגזם. לעתים המחיר נראה מכאן נמוך למדי ועל פניו לא יכול להיות שמדובר בהגזמה. בפועל, השווי האמיתי של הנכס עשוי להיות נמוך הרבה יותר. לא מעט ישראלים קפצו על ההזדמנות לרכוש נכס ב- 100,000 דולר רק על מנת לגלות שהמחיר ההוגן עבורו עמד על 70,000. ניתן להימנע מטעויות גסות מסוג זה על ידי בדיקת שווי הנכסים באתרי אינטרנט יעודיים, בהם מפורסם מידע שוטף אודות כל נכס וערכו על פני השנים.

לסיכום, השקעה בנדלן בארה"ב עשויה להיות משתלמת ביותר, אם מבצעים את העסקה במשנה זהירות. אין לסמוך על נתונים שנמסרים לכם, במיוחד אם הנתונים מתקבלים בשיחת טלפון ולא בכתב. יש לבדוק האם מסמך הצעת המחיר שאתם נדרשים לחתום עליו מחייב במדינה בה נמצא העסק. יש לאמת כל נתון ונתון הנמסר אודות הנכס, ולקבל מידע ממקורות שונים. בהצלחה!


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 אירה פינסקר


 


מאמרים נוספים מאת אירה פינסקר
 
חנויות הריון: חנויות לשופינג בתקופת ההריון
20/05/13 | קניות
חנויות הריון אינן מציעות רק מוצרים לשימוש בתקופת ההריון, אלא גם מוצרים לתינוקות ולאמהות. לכן המונח חנויות הריון מתייחס לתקופה בה מומלץ לבצע את הרכישות.

מוצרי החתלה: חיוניים ונוספים
20/05/13 | קניות
מוצרי החתלה נועדו להקל על פעילויות הטיפוח של התינוק. בין המוצרים האלה ניתן למצוא פריטים חיוניים, שקשה בלעדיהם, ופריטים שאינם הכרחיים.

עגלות תינוק: מספר הגלגלים והשלכותיו
20/05/13 | קניות
עגלות תינוק יוצרו בעבר על גבי ארבעה גלגלים באופן קבוע. יחד עם זאת, בשנים האחרונות הופיעו גם דגמים על גבי שלושה גלגלים. המאמר מביא את היתרונות ואת החסרונות התפקודיים של התצורה החדשה.

בגדי הריון: לכל משפחה ולכל תקציב
20/05/13 | אופנה
בגדי הריון מספקים מענה לצורכן של מיליוני נשים לתפקד באופן מלא בתקופת ההריון. בשוק קיימים מוצרים מקטגוריות שונות, המאפשרים לחדש את המלתחה בהתאם לאילוצי התקציב המשפחתי.

בחירה נבונה של עגלת מוצי
20/05/13 | קניות
עגלת מוצי היא עגלה יוקרתית, מתוחכמת, איכותית, אמינה ומסוגננת. בסניפי מדרלנד, המשווקת הבלעדית של מוצי בישראל, תוכלו להנות ממבחר רחב של דגמים ומייעוץ מקצועי.

טויוטה יאריס דור שלישי: נתונים עיקריים
טויוטה יאריס החדשה היא אחת המכוניות האיכותיות בשוק הרכבים הזעירים. במאמר נבחנים השינויים שבוצעו בדגם החדש של טויוטה יאריס.

טרייד אין: עסקה בטוחה
20/05/13 | צרכנות
טרייד אין נחשב בעבר לתחום אפור, כמעט על גבול הבלתי חוקי. בתי עסק קטנים ומפוקפקים הופיעו ונעלמו מהשוק. יחד עם זאת, כיום נמצאים בשוק כמה שחקנים סולידיים בתחום, אשר הפנייה אליהם נחשבת לבטוחה.

שדרוג של מכונית טויוטה בטרייד אין
20/05/13 | צרכנות
שדרוג של טויוטה בטרייד אין הוא עסקה נפוצה למדי, שכן לקוחות טויוטה שומרים בדרך כלל על נאמנות למותג. החלפת טויוטה בטרייד אין מאפשרת לבצע שתי עסקאות במקום אחד תוך חסכון משמעותי בזמן ובמאמץ.

טויוטה חדשה: הגשמת חלום
20/05/13 | צרכנות
רכישת טויוטה חדשה היא אירוע משמעותי בחיי כל נהג. שכלולים הנדסיים, אמינות גבוהה, בטיחות ונוחות בנסיעה – כל אלה יעמדו כעת לרשותו. המאמר דן בדרכים לביצוע הרכישה.

טרייד אין במחיר מחירון: תרגיל שיווקי
20/05/13 | צרכנות
עסקאות טרייד אין במחיר מחירון מוכרזות מדי פעם כמבצעים חסרי תקדים בסוכנויות רכב שונות. המאמר דן במהות המבצע, שאיננו אלא תרגיל שיווקי הנועד למשוך קהל לקוחות רחב אל הסוכנות.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI